Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?

Go down 
+24
dragan
munjeni
many čazma
ĐEKO
Gigo
Tic_Bal.
zlajasarajevo
vrca
bošket
arboret
enver
PSIHO
Sina BL
lord189
Grga Zlatoper
kain
DjordjeVet
frzelin
F I N K O
PESTI
car
YOGI
GRANDE
ATOMIC
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:45 am

Haha nerugan se ja ja bi uvik potpisa da mi grdelin iza odlične zije opet udari odličnu .......
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:48 am

Koji si ti uncut....
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:48 am

A šta smo skromni?
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:50 am

bošket je napisao/la:
A šta smo skromni?


SkromnosT je vrlina HAHAHAHAHHAHAHAHAHAAHAH
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:52 am

Lipo si skroman,malo ti normalno pletivo,pa si nakalemija ono sta imas....Hahaha šala mala
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:57 am

vrca je napisao/la:
Lipo si skroman,malo ti normalno pletivo,pa si nakalemija ono sta imas....Hahaha šala mala


Asti šta ste me izdriblali ......vi to sigurno nebi tili da van piva.......
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 7:59 am

Ma piva meni,ja zadovoljan.....Nema to veze s tim,mislim na ljubomoru il nesto drugo boze sacuvaj.Nek Dado ti imas,meni je drago.... cheers
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 8:00 am

Mi smo skromni,jer bi bili prizadovoljni i sa onom jednom dzijetinom.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 8:01 am

E da.....Jel živa ona šta po glavi skače?
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypet kol 12, 2011 8:01 am

vrca je napisao/la:
Ma piva meni,ja zadovoljan.....Nema to veze s tim,mislim na ljubomoru il nesto drugo boze sacuvaj.Nek Dado ti imas,meni je drago.... cheers

[Vrh] Go down
zlajasarajevo




Broj postova : 6
Points : 8
Join date : 06.09.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptyned ruj 16, 2012 4:27 pm

zlaja sarajevo da se ija malo ukljućim u ovu temu vezano šta u biti treba da pjeva grdelin ili štiglic. da kažem da držim grdeline neki pedesetak godina i da vrlodobro znam šta znaći dobar pijev grdelina. volim čuti dobru batudu a to jepletivo vislovanje i dobru dzijadu ,međutim ni mi sami više neznamo šta u stvari želimo napravili smo od grdelina malte ne robota iželimo da ptić pjeva onako što je njemu ustvari nametnuto iako ija sam prefiriam tome ,prošla su ona stara vremena kada secjenio dopar prirodni pjev grdelina iako toga bogu fala još uvjek ima kod drugi ptičara pozdrav iz sarajeva zlaja
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptyned ruj 16, 2012 6:01 pm

Zlaja,

sve je manje kvalitete i u prirodi a i u cibama,tako da ljudi razumljivo posežu za snimcima

CD-ima koje dorađuju poboljšavaju po svom guštu i sa njima uce mlade.

A kako ko to radi i što ocekuje da mu grdelin piva ovisi i o tradiciji pivanja u kraju gdje živi,

ovisi i o tome kako su zadnjih pedesetak godina grdelini pivali u tom kraju u prirodi.

Ovisi i o uhu,odnosno osobnom guštu.

Konkretno u Sarajevu je bilo grdelina sa odlicnim zijadama,jednom sam cak cuo i

na televiziji prolikom intervjua Lepe Brene na nekoj terasi.Mislim da je to bilo polovinom

osamdesetih,grdelin je tuka batude sa ODLIČNOM zijadom.Prema tome mislim da i

ticari u Srajevu imaju slicne poglede na batudu grdelina ko i mi u Splitu,ako ne svi,

bar jedan dio.
[Vrh] Go down
zlajasarajevo




Broj postova : 6
Points : 8
Join date : 06.09.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 12:00 am

poštovani prijatelju koce , slažem se što kažeš da u sarajevu ima ptičara koji gaje dobar pijev grdelina samo ovdje je konkretno u sarajevu grdelin obezvrjeđen tako da mnogi neznaju dacijene grdelina kod mene nije tako ja prvo volim iznimnogrdelina to je za mene na lipša ptica svijeta i nadam se da nisam sam kao takav. prokleti rat je učinio svoje da su mnogi ptičari davali dobre ptice u bezjenje samo da bi preživio to se zadržalo idanas.ja trenutno imam svoji tiča dvadesetak komada i trenutno su školi imam dva stara krnjolca to su ustvari ućitelji koi ji imaju jako dobar pijevnadam se dače od nji bar par komada ispuniti moja očekivanja imam pet ženki i tri muška sa koji sam dobio mlade. a sada te pitam ja znam da dobar grdelin nema cijene bar za mene ali ja bite molio dami kažeš koliko se kreće novaca jedan dobar grdelin kod vas ne pitam to zbog svoji neki interesa nego tek tako ja inaće ne prodajem ptice da pogrešno ne svatiš ali samo inforrmativno.prijateljski pozdrav od zlaje sarajevo
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 12:21 am

Da ti pravo kažem Zlajo neznam niti ko šta ima,niti koliko ko cijeni svoje grdeline,

sve je individualno od covika do covika,a ovisi i o tome što tko voli i traži od grdelina.

Drago mi je da uciš i školuješ mlade grdeline,a evo ti i jedan prijateljski savjet;

Duboko sam uvjeren da na svom podrucju gdje živiš još uvjek možeš naici na boljeg

grdelina nego što piva po cibama u Dalmaciji.

Živiš u podrucju gdje se isplati pomucit i malo istražit i siguran sam da postoji odlicnih

grdelina još uvik u tvom kraju .
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 2:33 am

Koce ja ne znam kakve zlaja zijade traži,voli,drži.Zijade kakve mi tražimo sasvim sigurno neće naći jer takve zijade nikad nisu ni postojale nego u krugu od sto kilometara u krugu splita.Davno je jedan stari splitski tićar reka:stavi šestar u split i označi sto kilometara i napravi kružnicu.U tom krugu su bile zijade kakve su se tražile.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 2:56 am

Ja jogi ne virujen da ga ne bi nebi naša 100 km okolo Sarajeva.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 5:05 am

koce je napisao/la:
Ja jogi ne virujen da ga ne bi nebi naša 100 km okolo Sarajeva.


Ima koce na jednom balkonu 70 km od Sarajeva Basketball
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 5:45 am

Dobra večer evo i mene u vezi KM UDALJENOSTI
u potrazi za zijadom.Tičar je još živ ružno če biti reči
ništa nije radio samo se bavio tičima,putovanjem KM.
Pa se može potvrdno reči puno više od 100 km,
stizale su isprid kuče zijade vrhunskih kolumbara.
A jedan danas pokonji tičar koji je živio u Tučepima
imao je batudere uvačene uz Mostar vrhunskih
zijada,tio sam reči da sam i ja ubijeđen da se oko
Sarajeva može nači dobra zijada.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 5:48 am

koce je napisao/la:
Ja jogi ne virujen da ga ne bi nebi naša 100 km okolo Sarajeva.


komandante koce za sarajevo da ima dobrih grdelina ja nisam cuo scratch mozda kod par njih .al sam ja cuo da MOSTAR je centar ZIJADE za cijelu bosnu
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 17, 2012 8:01 am

ĐEKO u Mostaru je BLICIJER (VICIJJEER) malo drugacije tvrđe zijade study scratch
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptyuto ruj 18, 2012 2:40 am

Dobar dan ,poštovanje svima.
Evo malo mog pogleda na riječ Tič Bala (tvrđe zijade).
S obzirom da po (mom) pogledu postoje raznovrsne zijade
kao što su lirske niježne profinjene prvog tenora,pa nešto deblje
u visini glasa drugog tenora,zatim baritonske,a i dosta tvrđe
deblje ka basevne,za sve nas manje više je važna jedna stvar.
To je da sve ove vrste zijadi imaju uredan početak,sridu i kraj
di kod zijadi pojedini nastaje problem u kraju,i sve pada u vodu.
Oču reči nevalja batuda.Obavezno ovde trebam spomenuti da
ipak (ja mislim)večina tičara kao i ja če prihvatiti i zijade sa mrvu
rašpice finije,a ne greze rašpe debele.Tu o caklenoj zijadi se nema
šta reči puno, ona je kruna svih zijadi ako je uredno ispijevana.
Sve u svemu i riječ tvrđa zijada je pozitivna (deblja)samo ako
je uredno ispijevana.Nije problem donijeti prosudbu koja je onda
bolja zijada jer tad se sagleda više sitnijih segmenata kao ,dužina
profinjenost timbra caklenosti,boja zijade,lakoča ispijeva itd.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
many čazma

many čazma


Broj postova : 53
Points : 63
Join date : 06.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptyned ruj 23, 2012 9:29 pm

bariton je napisao/la:
Ja ti Atomic mogu kazat sto je meni bitno i najvaznije.Ovaj se forum zove BATUDA, to i je ono najvažnije sto cekamo kod grdelina,i to ocjenjujemo.

A batuda znaci Pletivo plus zijada.ništa više ni manje,to je osnovno.

hm ne vole svi zijadu i nije best of od štiglića zapravo oskudna melodika je to,akoje ono što sam čuo to o čemu pričam,inačica osnovnog pjeva i 20% od punoče pjeva je zijada,znači ako je zijada onaj ciiiiiiju na kraju strofe onda nas puno ima kojima je to grintavo za jednu takvu pticu koja može pjevati kalandre,čurlike,repetite i zvrcanje
[Vrh] Go down
many čazma

many čazma


Broj postova : 53
Points : 63
Join date : 06.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptyned ruj 23, 2012 9:33 pm

zlajasarajevo je napisao/la:
zlaja sarajevo da se ija malo ukljućim u ovu temu vezano šta u biti treba da pjeva grdelin ili štiglic. da kažem da držim grdeline neki pedesetak godina i da vrlodobro znam šta znaći dobar pijev grdelina. volim čuti dobru batudu a to jepletivo vislovanje i dobru dzijadu ,međutim ni mi sami više neznamo šta u stvari želimo napravili smo od grdelina malte ne robota iželimo da ptić pjeva onako što je njemu ustvari nametnuto iako ija sam prefiriam tome ,prošla su ona stara vremena kada secjenio dopar prirodni pjev grdelina iako toga bogu fala još uvjek ima kod drugi ptičara pozdrav iz sarajeva zlaja

to je istina nije ptica loša ako ne zna zavijati na kraju pjeva
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptyned ruj 23, 2012 11:25 pm

Šta se mene tice many u pravu si sto posto.

Grdelin piva to šta piva i sve je lipo i prirodno,međutim,

u Splitu i okolici su baš ti prirodni grdelini pivali batude i zijade (cijuuuuu,kako ti kažeš)na kraju

i to su ponavljali stalno ,cilo lito,odnosno u vrime parenja.Našim starijim grdelinašima,

pa i nama je to ušlo u uho i upravo zato svi traže zijadu.

Samo ti ocu kazat da ovo mi nismo izmislili iz objesti ,vec su tako pivali grdelini na Marjanu,

u Lori,Majdanu,Spinutu,Stobrecu,pa dalje sve do Vrgorca,Livna,Zadra.

Upravo to je možda i prokletstvo jer koliko znam jedino se na ovim podrucjima traži zijada,

i to samo zato jer je to bio prirodan pjev grdelina ,kako ti kažeš.
[Vrh] Go down
many čazma

many čazma


Broj postova : 53
Points : 63
Join date : 06.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Emptypon ruj 24, 2012 12:34 am

hvala ti na odgovoru jer sada mi jasnije zašto zijada,poštovanje koce
[Vrh] Go down
Sponsored content





NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?
[Vrh] 
Stranica 3 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Grdelin - Prvi koraci
» grdelin pjev, adamov stiglic
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: