Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?

Go down 
+24
dragan
munjeni
many čazma
ĐEKO
Gigo
Tic_Bal.
zlajasarajevo
vrca
bošket
arboret
enver
PSIHO
Sina BL
lord189
Grga Zlatoper
kain
DjordjeVet
frzelin
F I N K O
PESTI
car
YOGI
GRANDE
ATOMIC
28 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 11, 2011 7:54 am

Kao sto i sama tema govori, pitanje je dali znamo šta naše ptice pjevaju i kako to Uopce vrednovati?
Šta je na prvom mjestu a šta na posljednjem, kako uopće prevesti na nas ljudski jezik to sto čujemo?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptysri sij 12, 2011 8:56 am

Ja ti Atomic mogu kazat sto je meni bitno i najvaznije.Ovaj se forum zove BATUDA, to i je ono najvažnije sto cekamo kod grdelina,i to ocjenjujemo.

A batuda znaci Pletivo plus zijada.ništa više ni manje,to je osnovno.
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptysri sij 12, 2011 10:21 am

U potpunosti se slažem ali.... zanima me kako vrednovati različita pletiva? Koja su najbolja i zašto? Kako mora izgledati zijada?
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypet sij 14, 2011 4:26 am

A nesmin ga stavit na forum ima ih šta vračaju pa se bojin da ih ureknu haha zato im dajem....a ATOMIC može jedino doć slušat uživo.......
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypet sij 14, 2011 7:26 am

bariton je napisao/la:
ATOMIC je napisao/la:
U potpunosti se slažem ali.... zanima me kako vrednovati različita pletiva? Koja su najbolja i zašto? Kako mora izgledati zijada?

GRANDEEEEEE,stavi molim te grdelina za ATOMICA lol!

Ma nije popizdija baš toliko.....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypon sij 17, 2011 2:14 am

ATOMIC je napisao/la:
Kao sto i sama tema govori, pitanje je dali znamo šta naše ptice pjevaju i kako to Uopce vrednovati?
Šta je na prvom mjestu a šta na posljednjem, kako uopće prevesti na nas ljudski jezik to sto čujemo?


Mislim da je ovo vrlo ozbiljna tema.
Da li si mislio na STANDARD pjeva grdelina ?
Mnoga koplja se lome oko teme standarda,mnogo svađa i neugodnih situacija.

Bilo je pokušaja,najdalje je otišao gosp.Selak,međutim mnogi se ne slažu,iako je standard gosp.Selaka vrlo dobro i precizno napravljen.
Zadnjih par godina se održavaju i natjecanja po tom standardu.

Pozivam grdelinaše koji misle da mogu i imaju znanja,da otvore temu STANDARDA i iznesu svoje mišljenje.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypon sij 17, 2011 4:18 am

ja osobno poznam g selaka kojeg cjenim i kao čovika i tićara,ali njkad nebi išao na to takmićenje to nema veze sa mojim shvaćanjem ocjena.npr tić koji plete bez zije nema ocjenu.tić koji tuće batude sa nat.zijom nema ocjene.tić koji nastavlja nema ocjenu.znate li koliko bi bilo ocjenjeni tića po ovim pravilima?ajde pogodite vi koji neznate koji su bili tići.a i vi koji znate.odma da rećen da neznaći da ja iman nešto ali mene elekto šokovima nebi natirali da nosin gubu na takmićanje.ako ćemo jest janje bez takmićenja eto me.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypon sij 17, 2011 4:24 am

zaboravija sam pitat i vas tićare šta mislite o tom .pozdrav svim tićarima ma gdje bili(ovo je ono ka pozdrav pomorcima).
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypon sij 17, 2011 5:55 am

nisam ovim pitanjem mislio otvarati temu standarda pjeva. to je nesto drugo, nego zelim vidjeti kako i po cemu se ljudi ravnaju kad ocjenjuju kvalitetu nekog pjeva! znaci, sta je uzor? dali ono sto je nekad bilo u prirodi, a danas postoji na snimkama ili pak nesto drugo sto smo mi sami odredili? mislim da su danas ljudi poceli manipulirati sa kriterijima ravnajuci se po onome sto oni posjeduju!
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypon sij 17, 2011 7:09 am

YOGI je napisao/la:
ja osobno poznam g selaka kojeg cjenim i kao čovika i tićara,ali njkad nebi išao na to takmićenje to nema veze sa mojim shvaćanjem ocjena.npr tić koji plete bez zije nema ocjenu.tić koji tuće batude sa nat.zijom nema ocjene.tić koji nastavlja nema ocjenu.znate li koliko bi bilo ocjenjeni tića po ovim pravilima?ajde pogodite vi koji neznate koji su bili tići.a i vi koji znate.odma da rećen da neznaći da ja iman nešto ali mene elekto šokovima nebi natirali da nosin gubu na takmićanje.ako ćemo jest janje bez takmićenja eto me.


u potpunosti se slažem samo se može ocijeniti tić koji piva batude sve ostalo je škart u takmičenju..... study scratch cheers
[Vrh] Go down
car

car


Broj postova : 10
Points : 10
Join date : 17.01.2011
Lokacija : Split

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptysub sij 22, 2011 11:54 pm

potpuno se slažem sa jogim može li mi tko objsnit zašto su badini tići bili odlični bez obzira na nastavak za mene osobno tići su među kvalitetnim tićima ja imam to pivanje doveo sam tića do 30 batuda tj duplo pletivo zijada 4 bez natsavka a da i nastavlja triba imat ocjenu bada čuvaj to pozdrav car
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyned sij 23, 2011 2:20 am

Vrijeme prolazi a temu još nismo naceli! Dakle ljudi moji dragi, pisite na ovu temu sve šta vam padne napamet. Koliko vidim neki od vas imaju sta za pokazat, čitam u postovima da mnogi od vas imaju jako dobre ptice. Napisite nešto o tome, ako ima i koji video bilo bi lijepo! Ja se osobno i nemam bas sa čime pohvaliti ali idemo naprijed. Volio bih čuti neke vaše ptice tako da mogu usporediti gdje sam sa svojima.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyned sij 23, 2011 2:36 am

atomic po mom mišljenju ako oćeš usporedit najbolje da poslušaš kocinog mesija na oni drugi forum grande ima bolju zijadu ali neće da je stavi na forum imaju i gmo ekipa neke zijade pa ako oće mogu ih stavit da ljudi slušaju .
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptypon sij 24, 2011 9:48 pm

Tema koju sam izabrao sa komentirati Dadine učene grdeline mi se čini idealnom , da ne otvaram drugu ovdje ću reći kako sam ih doživio.

Dado je mene i Vinka dočekao poviše ulice pa smo se zajedno spustili do njegove kuće.
Odmah poslije pozdravljanja ,rukovanja stojio ispred Dadinih vrata kroz koja čujem ,,dobar CD,,.
Smije se Dado,ulazimo,a ono u hodniku na povišenoj polici jedan od mladih ko iz rukava 3-4 slivi -slivi pa dzijada .(to je bila pozdravna)
Koja ,kakva ,kolika,....je bilo suvišno komentirati.Radi se o PRAVOJ DZIJADI .

Bacio sam pogled na grdeline i vidim da se radi o veoma mladim grdelinima koji su se tek izmitarili u potpunosti .

Kako smo kratko pogledali ptice ,Dado nas je uveo u dnevni boravak gdje smo uz razne delicije ,kavu,......slušali dalje što mladi pjevaju.
Ptice imaju mnoštvo batudi koje vrlo često završavaju dzijadom ,a kako sam i sam učio mlade preko cd ,prepoznao sam čistoču izmedju batudi,nema šporkice,cjakanja, strile ,...
Jednom rijeći -SAVRŠENSTVO.

Ovo što sam imao priliku čuti kod Dade je sam vrh onog što tražimo od grdelina, a sve to pjevaju živi grdelini a ne ,,odličan cd,,kako sam pomislio ispred vrata prije nego sam vidio ptice.

Čak nije ni važno hoće li ptice ostati na tome,možda hoće ,a možda i neće , to ostavljam neistomišljenicima da razbijaju glavu oko toga.
Dadi želim mnogo uživanja u pjevanju mladih i da iz godine u godinu stvori još mnogo takvih.



cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 12:55 am

PESTI je napisao/la:
Tema koju sam izabrao sa komentirati Dadine učene grdeline mi se čini idealnom , da ne otvaram drugu ovdje ću reći kako sam ih doživio.

Dado je mene i Vinka dočekao poviše ulice pa smo se zajedno spustili do njegove kuće.
Odmah poslije pozdravljanja ,rukovanja stojio ispred Dadinih vrata kroz koja čujem ,,dobar CD,,.
Smije se Dado,ulazimo,a ono u hodniku na povišenoj polici jedan od mladih ko iz rukava 3-4 slivi -slivi pa dzijada .(to je bila pozdravna)
Koja ,kakva ,kolika,....je bilo suvišno komentirati.Radi se o PRAVOJ DZIJADI .

Bacio sam pogled na grdeline i vidim da se radi o veoma mladim grdelinima koji su se tek izmitarili u potpunosti .

Kako smo kratko pogledali ptice ,Dado nas je uveo u dnevni boravak gdje smo uz razne delicije ,kavu,......slušali dalje što mladi pjevaju.
Ptice imaju mnoštvo batudi koje vrlo često završavaju dzijadom ,a kako sam i sam učio mlade preko cd ,prepoznao sam čistoču izmedju batudi,nema šporkice,cjakanja, strile ,...
Jednom rijeći -SAVRŠENSTVO.

Ovo što sam imao priliku čuti kod Dade je sam vrh onog što tražimo od grdelina, a sve to pjevaju živi grdelini a ne ,,odličan cd,,kako sam pomislio ispred vrata prije nego sam vidio ptice.

Čak nije ni važno hoće li ptice ostati na tome,možda hoće ,a možda i neće , to ostavljam neistomišljenicima da razbijaju glavu oko toga.
Dadi želim mnogo uživanja u pjevanju mladih i da iz godine u godinu stvori još mnogo takvih.



cheers

Stipe hvala ti,uštedija si meni trud ......ukratko...sve ovo tvoje potpisujem.A nisam ima niti namjeru se javljat ,jer nemam potrebu za tim...jer sam Dadi reka sve šta san ima....A i pisanja po forumima sam smanjija ,a i još ću....a i zbog dežurnih dušebrižnika je možda dobro da se i moja malenkost javi...i naravno,kaže nedvosmisleno-Dado ima daleko najbolje tiće u ovom trenutku,makar ono šta san ja čuja i upoređujući sa drugima, koje san čuja ,ovo se ne može sa ničim usporedit....Dado ja ću sve svoje popuštat,doći ću jednom kod tebe godišnje,napunit uši pismon...i bit miran cilu godinu....
Hvala ti Dado još jednom na divnim trenucima koje si mi priuštija....jer....gušta san u svemu.....i u tićima ...i ama baš u svemu....jer baš san osjetija nešto ..

ps
suvišno je napominjat da ti držin fige....znaš na šta mislin....

i najbitnije san zaboravija...a to mi je bilo prvo na pameti,to san tija nadodat na stipino...ali kako uvik i biva ono najbitnije zaboraviš.A to je zahvala tvojoj gospođi ,dici.......Svaka im čast......jer nisu oni "jadni" krivi šta im je kuća ko aerodrom u Londonu.,,a sve to zbog par jadnih tičica...Mi smo navikli,mi smo stare beštije u tome,mi to pošaljemo u kurac za čas posla.......ali one "moraju" trpit, podnosit raznorazne grdelinaške pizdarije,priče ,ljubomore,zavistiiii..itd.
Dado ne bi ti volija bit u koži....
Eto, nisan moga kraće....
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 1:42 am

Ako je kod Grandea takva pjesma svaka mu čast! Ja bih samo
volio da imam to priliku čuti ali nazalost sam daleko i nemam moguscnosti to uživo poslušati. Zato bih zamolio grande da postavi barem kratki snimak tako da i mi ostali koji ovo voolimo možemo cut i uživati.
Hvala
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 2:54 am

bariton je napisao/la:
Pesti i Angel

Svaka cast na komentarima,ja sam ih sluša prije dva tjedna i to je to.

Napokon da smo jedinstveni u ocjeni,a lako li je bit jedinstven kod onakvih mladih grdelina.


To je ta ZIJADA



Tko za ono kaže da nije tako ili ,,čeka što će još biti,, može slobodno držati japanske prepelice.Sad ih ima u više mutacija. cheers
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 5:14 am

PESTI je napisao/la:
bariton je napisao/la:
Pesti i Angel

Svaka cast na komentarima,ja sam ih sluša prije dva tjedna i to je to.

Napokon da smo jedinstveni u ocjeni,a lako li je bit jedinstven kod onakvih mladih grdelina.


To je ta ZIJADA



Tko za ono kaže da nije tako ili ,,čeka što će još biti,, može slobodno držati japanske prepelice.Sad ih ima u više mutacija. cheers
Znači pravih grdelina ipak ima ! Jer uvik se priča o prošlim vrimenima,kako je bilo prije i tako to. Na drugome forumu danas isto neki pišu da su ćuli dobre tiće. Nije sve izgubljeno,sad ih samo triba dobro nakotit i naučit da pivaju ! bounce
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 6:38 am

HVALA, Angelu i Pestiju na posjeti bilo je ugodno proćakulat i poslušat zajednički tice ...i nadam se da ćemo opet zajedno sist i popričat ko ljudi bez ljubomore i zlobe hvala im na posjeti i uvjek ste dobro došli..... Very Happy
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 7:58 am

Evo ljudi ovako morao sam se i ja napokon malo javit na ovu temu jućer sam bio kod g.Grande imao je posjetu Pestija i Vinka dvojica krasnih ljudi tako da ih ovin putem i pozdravljan.Nenadano sam isprovociran od strane jednog nekulturnog gospodina čak i pedagoški obrazovanog čovjeka sebičnjaka.Ali netrebamo pisat o njemu nego ču samo ovo reć mladi grdelin g Grande mi je udarija 6 batudi,takvi batudi za nevirovat.Kako je udarija prvu batudu tako je bila ona šesta.Nije niti jedna zijada varirala sve su bile iste ocjena čista petica.g Grande svaka vam čast na onome trudu koji ste uložili za dobit jako kvalitetne grdeline.g Grande sam naprid čini mi se da je ovo vaša godina.BRAVO..... sunny cheers
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 8:47 am

car je napisao/la:
potpuno se slažem sa jogim može li mi tko objsnit zašto su badini tići bili odlični bez obzira na nastavak za mene osobno tići su među kvalitetnim tićima ja imam to pivanje doveo sam tića do 30 batuda tj duplo pletivo zijada 4 bez natsavka a da i nastavlja triba imat ocjenu bada čuvaj to pozdrav car

ako sam dobro razumio, tici koje pominjete su nastavljali, ali su i dalje bili odlicni?
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptyuto sij 25, 2011 8:58 am

nemože grdelin koji nastavlja bit odlićan tić.nije ni za ocjenu na takmićenju,ali ako tuće batude i zijada je ispravna moraš gojit i to pa naućit mladog bez naqstavka.
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptysri sij 26, 2011 6:14 am

ok...ajd da vidimo sta se to ocjenjuje i kako se procjenjuje po vaznosti...

dakle, da krenemo od pocetka...

1. ocjenjujemo batudu, i to kad je ptica na vrhu forme ili 'spirita'
2. batuda = pletivo + zijada
3. pletiva u ukupnoj ocjeni ucestvuju sa ? %
4. zijada u ukupnoj ocjeni ucestvuje sa ? %
5. opsti utisak u ukupnoj ocjeni ucestvuje sa ? %

Koliko dugo treba slusati da bi se procijenila ptica?
deset minuta/pola sata/sat/dva/tri ???
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptysri sij 26, 2011 6:19 am

Da bi dobio pravu ocjenu,pticu treba slušati godinu dana Very Happy cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Emptysri sij 26, 2011 7:50 am

DjordjeVet je napisao/la:
ok...ajd da vidimo sta se to ocjenjuje i kako se procjenjuje po vaznosti...

dakle, da krenemo od pocetka...

1. ocjenjujemo batudu, i to kad je ptica na vrhu forme ili 'spirita'
2. batuda = pletivo + zijada
3. pletiva u ukupnoj ocjeni ucestvuju sa ? %
4. zijada u ukupnoj ocjeni ucestvuje sa ? %
5. opsti utisak u ukupnoj ocjeni ucestvuje sa ? %

Koliko dugo treba slusati da bi se procijenila ptica?
deset minuta/pola sata/sat/dva/tri ???

1.slažem se
2.slažem se
3.30%
4.60%
5.10%

Znaci,ovo je moje mišljenje,a evo i objašnjenje.
Grdelin koji plete trostruko,tuce batude,a zijada mu nevalja --taj grdelin nevalja.
Grdelin koji plete unjulo,dva,tri,cetiri takta,tuce batude i ima odlicnu zijadu --to je,ako ne odlican grdelin,onda vrlo dobar.
Batuda je po meni kruna pivanja,a zijada je kruna batude,ako ona ne valja,zaludu pletiva.Iz tog razloga sam zijadi dao prednost.


10 min.dovoljno,jer grdelin mora pivat batude u top formi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? Empty

[Vrh] Go down
 
NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?
[Vrh] 
Stranica 1 / 9.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Grdelin - Prvi koraci
» grdelin pjev, adamov stiglic
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: