Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Grdelin - Prvi koraci

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
lujito




Broj postova : 4
Points : 6
Join date : 10.11.2013

Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Emptypon stu 11, 2013 12:34 am

Pozdrav forumaši,

Friško sam dobio jednog grdelina. Do sada nikad nisam imao iskustva sa pticama i čuvanjem, pa sam po forumu tražio sličnu temu al nisam uspio naći.

Uglavnom, ja, kao ljubitelj grdelina bez iskustva imam neka pitanja:

ČIMBULA
Kupio san čimbulu dimenzija 18 dužine, 10 širine i 15 visine. To mi se nekako čini ipak premaleno, iako mi je to u dućanu preporučeno. Tić je kod mene par dana, još uvik je dosta nemiran i preplašen kad mu se približim pa se uzmaše krilima. Kad nema nikoga miran je i ne čuje se. Od pjeva još ništa. Ono što me brine je to što sam na onim štangicama u čimbuli jučer primjetio tragove krvi. Premještao sam ga sa jedne pozicije na drugu i to se vjerojatno prepao pa se uzmavao i pri tome se valjda pojavila ta krv. Nije to nešto puno, al nije ugodno vidit. Jeste se vi susretali sa tim? Bi li veća čimbula pomogla?


PREHRANA
Cura u dućanu mi je rekla da je najbolje mu dat odma mišancu. Dodala je 30% šemedikana (valjda je to ta konoplja koja se dosta spominje) i to mu dajem. Tu me zanima jel mu mogu napunit onu posudu u čimbuli i nadodavat kad pojede ili svaki dan moram mijenjati hranu. Za vodu znam da je obavezno mijenjati svako jutro.

PJEV
Što mogu očekivati od pjeva? Znam da to nije lako reć, al me zanima jel svi grdelini pjevaju? Što mislite o puštanju pjeva sa Youtube? Pomaže li to šta?

Toliko za sada, nadam se da će mi se kroz raspravu pojavit još neka pitanja. Unaprijed hvala svima koji su spremni pomoći neiskusnom ljubitelju grdelina da i njegov tić barem malo propjeva Very Happy
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Re: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Emptypon stu 11, 2013 3:48 am

Prvi koraci su ti dobri a grdelin će propivot kad se umiri i navikne na tebe ako je muški.
[Vrh] Go down
lujito




Broj postova : 4
Points : 6
Join date : 10.11.2013

Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Re: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Emptyuto stu 12, 2013 4:32 am

lubinko je napisao/la:
Prvi koraci su ti dobri a grdelin će propivot kad se umiri i navikne na tebe ako je muški.
Zahvaljujem se na odgovoru. Ako netko bude imao kakav savjet bit će mi drago Smile
[Vrh] Go down
CIBO

CIBO


Broj postova : 227
Points : 245
Join date : 08.01.2011
Age : 62
Lokacija : SINJ

Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Re: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Emptypet stu 15, 2013 1:24 am

Najbolje da u temi o legalnom uzgoju i uzgojnim dozvolama potražiš ono što te interesira .......
[Vrh] Go down
lujito




Broj postova : 4
Points : 6
Join date : 10.11.2013

Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Re: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Emptypet stu 15, 2013 1:28 am

Uvjeren sam da bi tamo našao više korisnih informacija nego što sam dobio ovdje od vas, kao iskusnih tićara...;-)
[Vrh] Go down
carduelis carduelis




Broj postova : 15
Points : 21
Join date : 01.02.2015

Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Re: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Emptyčet vel 05, 2015 6:42 am

u drugoj temi imas svega samo triba dosta trazit...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grdelin - Prvi koraci Empty
PostajNaslov: Re: Grdelin - Prvi koraci   Grdelin - Prvi koraci Empty

[Vrh] Go down
 
Grdelin - Prvi koraci
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» PRAVI GRDELIN
» uginuo grdelin...
» grdelin pjev, adamov stiglic
» NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: