Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?

Go down 
+24
dragan
munjeni
many čazma
ĐEKO
Gigo
Tic_Bal.
zlajasarajevo
vrca
bošket
arboret
enver
PSIHO
Sina BL
lord189
Grga Zlatoper
kain
DjordjeVet
frzelin
F I N K O
PESTI
car
YOGI
GRANDE
ATOMIC
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyuto tra 22, 2014 4:48 am

Kad govorimo o načinu ocjenjivanja pjeva grdelina iz uzgoja, dakle isključivo izleženog i uzgojenog u  volijerama ili krletkama, principom tzv. selekcioniranog uzgoja i školovanja, onda pored Španjolske i Francuske, u svijetu je najpoznatija i mislim najstarija talijanska ocjenska lista za pjev grdelina, koja je izvedena iz tradicije ocjenjivanja pjeva grdelina iz regije Campania. Ta je tradicija i škola iz Napulja, imala i jako velik utjecaj na naše podneblje, pa su je slidili mnogi dalmatinski tićari još od Venecijanskog doba. To se nastavilo i početkom 20 stoljeća, kad je 1920. Rapallskim ugovorom dio primorja i Dalmacije pripao Italiji, te se održalo u službenom dijelu sve do 1943., odnosno do pada Italije, a u praksi i do dan danas. Ove sve škole i tradicije koje viđamo po raznim primorskim gradovima diljem mediterana danas, su praktično izvedenice nastale iz te Napolitanske škole. Jedan od rijetkih izuzetaka je bila napr. Sicilija, koja je imala svoju nešto drugačiju školu, ali koja se isto brzo utopila u napolitansku.

Dakle, kad je u pitanju beskompromisna talijanska ocjenska lista rađena na osnovu tzv. Napolitanske škole, tić mora pivat, to je minimalno dvostruko pletivo, a još bolje trostruko, četverostruko plus PiZioooo na kraju, to je ono ča talijanci zovu cantata ideale di cardellino ili "La Cantata Napoletana" i onomatopejski se odrađuje ovako: pliò,zipè zipè zipè zipè,ble ble ble, piZiòoo
Ona je vrlo teško dohvatljiva u prihvatljivoj amplitudi, frekventnog opsega i nekom idealnom slijedu ponavljanja bez intermedijalne vokalizacije, pa rijetki tići koji je mogu do kraja ispoštovat lako dosegnu cijenu i do 20 000 eura. U svitu se svakih 10 godina izselekcionira i pojavi na službenim takmičenjima možda jedan do dva takva.

Što se tiče Francuskih ocjenskih lista, one su ponešto drugačije i dozvoljavaju nešto više, uvjetno rečeno, slobode u ocjenjivanju, ali su i kudikamo složenije u bodovanju. Evo kako izgleda službena Francuska ocjenska lista za školovane grdeline iz selekcioniranog uzgoja:

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Fiche-de-chant-noir-et-blanc_zps4ba0ef81


Španjolci su, naravno, još kompliciraniji:

https://docs.google.com/document/d/1IU5_EyqpGnsHjk08dVL4OBoBT2oq7bZjqxRzw5tLE-8/edit?pli=1


Zadnja promjena: munjeni; čet tra 24, 2014 11:00 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyuto tra 22, 2014 5:32 am

Munjeni svaka čast!
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyuto tra 22, 2014 12:18 pm

pozdrav svima kad se radi u otcenskoj listi treba svaki odgajivac da zna a najvise onaj ko radi na sastavljajne tu listu i sudac ko sudi mora cjeli pjev grdelina biti opisan do detaljima jer ne samo ono sto volite kao vasa tradicija jer grdeli pjeva raznovrsnije kada bi imao neko takmicejne kao balkansko vi morate biti spremni i otceniti svakok grdelina
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyuto tra 22, 2014 7:14 pm

Dragane, zaboravi da ce se desit tako nešto kao balkansko takmicenje. Vidio sam tu ideju na srpski forum i mogu ti rec da su u najmanju ruku smiješni. Ocjenjuju "mitraljeze" sa najboljim bodovima Smile žalosno. Reci ti meni kakvog smisla ima ocjenjivat ono sta svaka ptica na svjetu pjeva? Čemu onda uzgoj kad možeš uzet bilo kojega s grane i bit balkanski šampion? Smile
Jel možeš ocjenjivat po istoj tablici rollera i malinoa?
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 4:25 am

MONSTRUMO je napisao/la:
Dragane, zaboravi da ce se desit tako nešto kao balkansko takmicenje. Vidio sam tu ideju na srpski forum i mogu ti rec da su u najmanju ruku smiješni. Ocjenjuju "mitraljeze" sa najboljim bodovima Smiležalosno. Reci ti meni kakvog smisla ima ocjenjivat ono sta svaka ptica na svjetu pjeva? Čemu onda uzgoj kad možeš uzet bilo kojega s grane i bit balkanski šampion? Smile
Jel možeš ocjenjivat po istoj tablici rollera i malinoa?
pozz tićari.evo da se i ja malo javim,a na to me natjerao ovaj monstrumov post.kad sam se ja bunio na ocjenjivačku listu g.selaka dosta njih a mislim i monstrumo su me oprali.U stilu:šta se buniš imaju negativni i pozitivni bodovi i svakom je isto.da vas podsjetim ako ste zaboravili,na tom takmićenju se ocjenjuje doslovno sve.Ako tić nema nikakvu zijadu isto dobije ocjenu ako nema niti pletivo ni zijadu isto dobiva ocjenu,ako nastavlja izad zijade isto dobiva ocjenu.prema tom monsi kako se možeš miješat pogotovo u tuđu tradiciju.Ako je njima strila dobra ko smo mi da im kažemo da to ne valja.pozz tićarćići
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 4:37 am

YOGI je napisao/la:


.Ako je njima strila dobra ko smo mi da im kažemo da to ne valja.pozz tićarćići

Isto ko kod vas kad vam nesmeta dzavkanje ko smo mi da vam kazemo da to nevalja ...


pozzzz
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 6:45 am

YOGI je napisao/la:
MONSTRUMO je napisao/la:
Dragane, zaboravi da ce se desit tako nešto kao balkansko takmicenje. Vidio sam tu ideju na srpski forum i mogu ti rec da su u najmanju ruku smiješni. Ocjenjuju "mitraljeze" sa najboljim bodovima Smiležalosno. Reci ti meni kakvog smisla ima ocjenjivat ono sta svaka ptica na svjetu pjeva? Čemu onda uzgoj kad možeš uzet bilo kojega s grane i bit balkanski šampion? Smile
Jel možeš ocjenjivat po istoj tablici rollera i malinoa?
pozz tićari.evo da se i ja malo javim,a na to me natjerao ovaj monstrumov post.kad sam se ja bunio na ocjenjivačku listu g.selaka dosta njih a mislim i monstrumo su me oprali.U stilu:šta se buniš imaju negativni i pozitivni bodovi i svakom je isto.da vas podsjetim ako ste zaboravili,na tom takmićenju se ocjenjuje doslovno sve.Ako tić nema nikakvu zijadu isto dobije ocjenu ako nema niti pletivo ni zijadu isto dobiva ocjenu,ako nastavlja izad zijade isto dobiva ocjenu.prema tom monsi kako se možeš miješat pogotovo u tuđu tradiciju.Ako je njima strila dobra ko smo mi da im kažemo da to ne valja.pozz tićarćići

Niko se nemisa nikom u tradiciju, to je samo reakcija na provokacije, isto ko sta je i na tvoje provokacije stigla reakcija. A zasto? Zato sta si i ti kao i neki drugi pojedinci uzdizali svoje "gube" na tron a kvaliteta tih tica je vrlo upitna. Da si ti realno reka kako je nebi ti niko ništa reka. Sta mene briga oce li neko drzat strile, samo nedam da me takav uvjerava da je to najbolje.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 6:50 am

ĐEKO je napisao/la:
YOGI je napisao/la:


.Ako je njima strila dobra ko smo mi da im kažemo da to ne valja.pozz tićarćići

Isto ko kod vas kad vam nesmeta dzavkanje ko smo mi da vam kazemo da to nevalja ...


pozzzz

Maestro kad ćeš svatit da je jedno verš a drugo batuda!? Ja neznam ko ti je to laga da ovde prolaze tici sa davkanjem? Di si ti to čuo u batudi?
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 7:19 am

Dobro ti govoriš monstrumo,onda možeš znat šta imate vi ostali kad moju gubu ne možete pobjedit.Svi su pritili ali niko ni blizu mi nije doša.Kad se samo sitim prijetnji o stavljanju snimki a na kraju ćorak,svi junaci mukom zamukoše.Ajde ti me demantiraj pa stavi nešto dobrog (PRAVOG)
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 7:33 am

Neman ja to yogi, nemoj mene trpat u koš sa svakin. Ja kad budem ima to sta mislim da je pravo ja ću ti rec. Ja mucin dotad
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 7:35 am

MONSTRUMO je napisao/la:


Maestro kad ćeš svatit da je jedno verš a drugo batuda!? Ja neznam ko ti je to laga da ovde prolaze tici sa davkanjem? Di si ti to čuo u batudi?

Taman posla da neznam sta je sto,,,,a sto kazes gde sam cuo da dzavka u batudu ??? da ti kqzem pravo necu da ga postavim na forum jer nije zgodno!! dobri jarani smo sa njim  Very Happy Very Happy Very Happy da se nepokarabasim ....a za tu dzavku dal u versu ili u batudu nebitno dzavka je dzavka

[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 8:23 am

Dzavka je dzavka vama u MK, mi imamo drugačija pravila igre, i netriba o tome vise trošiti rijeci. Svakome njegovo i amen.
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 10:52 am

pozdrav tebi monstrumo u pravo si slazem se stobom u neke stvari ali ja govorim od pozicije na sudac jer sudac mora bit spreman da svaki tic otcjeniti a ne samo otcjenivati tica po svojim standardima jer mi imamo svi svoji standardi a kad dodze tic sa pjev po drugim standardima diskvalifikacija ja mislim da to nije u redu jer lista treba da sadrzi i pozitivni i negativni poeni ali ako cenite tica strogo po vasem standardima to je u redu ali tada nemozete da kritikujete tudze tradicije ili standarda jer mi svaki po svoje cenimo tica i ja mislim kao tebi da ono u srbiju je mnogo daleko i ta balkanska otcenska lista a oni misle da to sta su uradili su u pravo i sta sad ja sam njima opisao moje glediste kao sudac ko sudi vec od prvog takmicejne kod nas i do dan danas se niko nikada pozalio u mojim strucnim odlukama jer ja volim grdelina i necu manipulirati volim istinu postujem kvalitet bez obziru od koga je tic pa makar bio i moj jas sam jedini koi sam sudio moj grdelin sa drugim u duelu i sam izgubio pustio sam ruku pred publiku a samo da ti odgovorim na pitajne dali svaki uhvacen grdelin moze biti balkanski sampion moze ako ispujnava standarde na tom listu sta ga otcjenujete a za rolere i malino nemoze jer su dvije razlicite sorte sta u slucaju sa grdelina nije tako samo treba napraviti otcensku lisu sta je pozitivni a sta negativni pjev po meni smatram da je nasa lista vrlo dobra jer otslikuje svaki deo od pjeva grdelina prezentiracu i to opsirnije
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 11:03 pm

ĐEKO je napisao/la:
MONSTRUMO je napisao/la:


Maestro kad ćeš svatit da je jedno verš a drugo batuda!? Ja neznam ko ti je to laga da ovde prolaze tici sa davkanjem? Di si ti to čuo u batudi?

Taman posla da neznam sta je sto,,,,a  sto kazes gde sam cuo da dzavka u batudu ??? da ti kqzem pravo necu da ga postavim na forum  jer nije zgodno!! dobri jarani smo sa njim  Very Happy Very Happy Very Happy da se nepokarabasim ....a za tu dzavku dal u versu ili u batudu nebitno dzavka je dzavka


Primjetio sam da je i dragan prije nekoliko dana spominjao đavku da je čuje.
Evo ĐEKO vidim i ti spominješ?
Evo i ja kao i MONSTRUMO bi volio o kojoj đavki vi prićate da nam objasnite i gdje ste je čuli kod kojeg tića u batudi?????

ps Ja koliko znam đavka se spominje u Mostarskoj tradiciji tako da u nju ne treba ni dirat jer je Mostarci cijene , ali i ta đavka koja je u Mostarskoj tradiciji mislim da nije klasićna koja se čuje kod večine tića....
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptysri tra 23, 2014 11:03 pm

ĐEKO je napisao/la:
MONSTRUMO je napisao/la:


Maestro kad ćeš svatit da je jedno verš a drugo batuda!? Ja neznam ko ti je to laga da ovde prolaze tici sa davkanjem? Di si ti to čuo u batudi?

Taman posla da neznam sta je sto,,,,a  sto kazes gde sam cuo da dzavka u batudu ??? da ti kqzem pravo necu da ga postavim na forum  jer nije zgodno!! dobri jarani smo sa njim  Very Happy Very Happy Very Happy da se nepokarabasim ....a za tu dzavku dal u versu ili u batudu nebitno dzavka je dzavka


Primjetio sam da je i dragan prije nekoliko dana spominjao đavku da je čuje.
Evo ĐEKO vidim i ti spominješ?
Evo i ja kao i MONSTRUMO bi volio o kojoj đavki vi prićate da nam objasnite i gdje ste je čuli kod kojeg tića u batudi?????

ps Ja koliko znam đavka se spominje u Mostarskoj tradiciji tako da u nju ne treba ni dirat jer je Mostarci cijene , ali i ta đavka koja je u Mostarskoj tradiciji mislim da nije klasićna koja se čuje kod večine  tića....
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyčet tra 24, 2014 1:35 am

vidim da pricate da i ja sam cuo dzavku na batudu nije tacno jer tic kaze dzavku kad pjeva versu a tamo gde pise tako prezentirajte tu recenicu
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyčet tra 24, 2014 1:37 am

dragan je napisao/la:
vidim da pricate da i ja sam cuo dzavku na batudu nije tacno jer tic kaze dzavku kad pjeva versu a tamo gde pise tako prezentirajte tu recenicu

Gdje dragane? Dajte taj video da vidimo o kojem tiću je rijeć .
Možda taj tić uopšte nije ni blizu onome čime mi težimo Sad

ps Opet kazem mozda ste slušali tića od Mostarske tradicije gdje je ta đavka zastupljena.
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyčet tra 24, 2014 1:49 am

nisam cuo do sad tic da dzavka na batudu jer tic kaze dzavku na versu i ako sam reko da sam cuo tic sa dzavku to je bilo u versu sigurno
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyčet tra 24, 2014 2:41 am

Poštovanje.

Eto i meni je nepoznat detalj zvani kako reču dzavku,koliko
sam se nasluša grdelina svakakvi dionica pisme nisam uočio
detalj pisme koji me asocira na prevod dzavku.Baš bi i ja volio
čuti snimak di se točno tako čuje dijelič pisme grdelina bez obzira
u kojem dijelu pisme je zastupljen.

ŽIVILI.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptyčet tra 24, 2014 10:01 am

Digitalno tonski obrađen pjev grdelina sa ocjenske liste, po kategorijama i bodovanju te penalima za greške.

[Vrh] Go down
bevanda




Broj postova : 23
Points : 23
Join date : 02.08.2013
Lokacija : Ma-torcida

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptypet tra 25, 2014 3:30 am

Pozdrav,
Svaka čast munjeni na postovima,ovako bi tribali prezentirat svi ovi
meštri i tzv.doktori na forumu.Ajde da mi mladi naućimo i ćujemo to
pravo šta se traži a ne da se vrtimo u krug još sto godina
pozzz
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptypet tra 25, 2014 3:44 am

bravo munjeni ovo je jedna od najgorih stvari šta sam do sada čuo.kad ovo čujem naj rađe bi se ostavija tići.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptypet tra 25, 2014 5:39 am

Živio Munjeni.

Svaka vama čast ako je to kod vas odlično.Vi imate svoju tradiciju čemu
težite i što cijenite.Kad bi se gledalo ovaj snimak po vrednovanju u Dalmaciji
bilo bi ovako(sluša sam samo do 5 minute) i ovako zapazio.Pari da možda piva
i baštarda,možda samo spoj montirani pletiva a recimo da piva i živi grdelin.Tu
se uočuju injula,dupla,trodupla i četverodupla pletiva iz taktova.Dosta ovih pletiva
su jako kvalitetna kao sami taktovi,tamo več kod 1 min i 42 sek. se čuju dvi batude
koje ne završavaju zijadom več malom negativnom zijom grezačom,zatim naprid se opet
čuju dvi batude sa negativnom zijom.Dalje se čuje na pletivu teška negativna strila u spoju
zije negativne.Sve u svemu ijako recimo tič ima lipi pletiva za pojam vrednovanja po
tradiciji Dalmacije tič ne dobiva prolaznu ocijenu,nebi bio poželjan ni u susjedstvu.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptypet tra 25, 2014 8:03 am

Pa čovik je samo stavio kako to vole arapi,šta vam je.
PS boljih pletiva nisam ćuo u vas,tako da...
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Emptypet tra 25, 2014 8:27 am

Kako nisi čuo bolja pletiva, imaju naši mestri samo nedaju cut! Hihihihi
[Vrh] Go down
Sponsored content





NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?
[Vrh] 
Stranica 4 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Grdelin - Prvi koraci
» grdelin pjev, adamov stiglic
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: