Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA

Go down 
+25
ĐEKO
brabus
Gigo
Tic_Bal.
munjeni
frickočak
ivica.milanovic13
happy
Jandrek
lord189
DOMENICO
F I N K O
KOBAC
arboret
Moćun
vrca
Škuri tić
PSIHO
Grga Zlatoper
kain
CIBO
YOGI
frzelin
GRANDE
PESTI
29 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyuto sij 11, 2011 3:25 am

Evo,da smo svi zadovoljni,puno je bilo vike za STP,i to s pravom,i ja bi bija ljut da sam recimo zadranin,a splicani sve vuku za sebe,pa krenimo sa DTP,odnosno,što bi trebao pivat grdelin dalmatinskog grdelinaša.
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyuto sij 11, 2011 3:47 am

Točno tako , nitko ne vuče konce na ,,moje,moje i samo moje,,.
Spominjao sam to često na drugom forumu ali naziv su,, forumaši ,,prihvatili i koriste ga Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyčet sij 13, 2011 2:33 am

Dalmatinska tradicija pivanja DTP

To bi po meni znacilo da se grdelin ocjenjuje iskljucivo kad je u top formi, ,u vecini slucajeva kraj prolica,lito, ili pocetak jeseni.Ovisno o tome kad je grdelin tempiran da piva.Ocjenjuje,odnosno vrednuje se iskljucivo batuda,sve ostalo (verša)može pomoci ili odmoci ukupnom dojmu grdelina.
Grdelin bi po DTP-u trebao u top formi pivati batude,da li je to 5,10,ili 50 batuda koje grdelin može spojiti,to ovisi o njemu samome,ali mu BATUDA mora biti osnovno pivanje.

Mislim da o ovome ne bi trebalo biti razilaženja.

Kvaliteta same batude je bitnija i važnija tema.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyčet sij 13, 2011 6:49 am

tako je Baritone pa batuda je osnova uzgoja pjeva a sve ostalo je zna zapivat....
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptypet sij 14, 2011 7:48 am

Slažem se u potpunosti sa gospodinom baritonom da za DTP isključivo se traži grdelin da pjeva batudu,a to je pletivo+dzijada mora bit najmanje jedna 4 i normalno bez ikakvih nastavaka poslje dzijade.Ali pojavljuje se jedan veliki problem gdje smjestiti GMO ptice,jeli takve ptice zadovoljavaju kriterije DTP i kako ih ocjenjivat.Dali takva ptica može se stavit u rang sa normalnom odgojenom znači sa živom učenom pticom.Moje mišljenje da ptica odgajana GMO ručno odhranjeni da nikada nemogu doć ni blizu jednom prirodnom grdelinu.Takva ptica kada se iznese na takmičenje nikada ne znaš kako če reagirat i oče li uopče pjevat.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptypet sij 14, 2011 11:24 pm

tako je frzeline.prvo i osnovno moraš znat šta će ti tić pivat kad ga staviš na brokvu.ali teško je naći u prirodi(ima onih koji svake godine vataju prave) ali neka se ljudi trude bitna je zajebancija i druženje.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub sij 15, 2011 12:59 am

YOGI je napisao/la:
tako je frzeline.prvo i osnovno moraš znat šta će ti tić pivat kad ga staviš na brokvu.ali teško je naći u prirodi(ima onih koji svake godine vataju prave) ali neka se ljudi trude bitna je zajebancija i druženje.
Odavno ovde kod nas u priobalju i dalmatinskoj zagori ne postoji grdelin očak da zapiva 3,4 batudice u prirodi i stavi dzijadu barem ocijenu 3.A ti koji svake godine donesu prave možda ih jedino uvoze iz neke od evropski zemalja.Osobno znam dosta ptičara po Splitu znalo bi se da netko od njih ima odličnu pticu.Eto nastoje dobit nekakve grdeline ručno otpitane ali još koliko mi je poznato nije doveo tu pticu u fazu špirita da je opstala na tome šta je slušala cd,bastarde.Ja sam odavno rekao da je ovo jedan od lipših hobija samo šta bi ga trebalo gledat kroz nekakva druženja,a ne kao neki šta ga smatraju natjecateljski. Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyned sij 16, 2011 4:01 am

Kažite vi meni što mislite o nastavku u DTP,svi znamo da je to mana,sad je pitanje da li je to mana koja eliminira grdelina ili ..........
Ovo kažem zato što dosta grdelinaša nastavku gleda kroz prste.Kod STP-a,nastavak je bio nedopustiv. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
CIBO

CIBO


Broj postova : 227
Points : 245
Join date : 08.01.2011
Age : 62
Lokacija : SINJ

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyned sij 16, 2011 4:08 am

bariton je napisao/la:
Kažite vi meni što mislite o nastavku u DTP,svi znamo da je to mana,sad je pitanje da li je to mana koja eliminira grdelina ili ..........
Ovo kažem zato što dosta grdelinaša nastavku gleda kroz prste.Kod STP-a,nastavak je bio nedopustiv. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Baritone nastavak je greška i u takmičenju takva tica je zaslužila diskvalifikaciju.. bom
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyned sij 16, 2011 8:37 am

CIBO je napisao/la:
bariton je napisao/la:
Kažite vi meni što mislite o nastavku u DTP,svi znamo da je to mana,sad je pitanje da li je to mana koja eliminira grdelina ili ..........
Ovo kažem zato što dosta grdelinaša nastavku gleda kroz prste.Kod STP-a,nastavak je bio nedopustiv. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Baritone nastavak je greška i u takmičenju takva tica je zaslužila diskvalifikaciju.. bom
g.Bariton neke stvari trebamo riješit u startu da više ne bude zavrzlama oko DTP i STP.Po mojoj nekakvoj slobodnoj procjeni u ovim našim krajevima primorju i dalmatinskoj zagori prvi su se počeli bavit Splićani tičarstvom.Onda kako su naši stari tičarili tj slušali grdeline očake po dalmatinskoj zagori i po našim primorskim krajevima proširili tičarstvo izvan Splita.Prvi su dali i standard pjeva grdelina nazvali je BATUDA(bati).Znači da nebi trebali više razbijat glavu STP i nikako drugačije se nesmi zvat.U STP zna se kako treba pjevat grdelin isključivo batudu pletivo+dzijadu i nema ništa posli dzijade.Jedino je takva ptica priznata kod nas Splitskih uzgajivača.







Wink
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyned sij 16, 2011 8:52 am

moga bi vas cibo oba banirat ....
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub sij 22, 2011 8:26 pm

mislim da se svi slažemo di je poćelo tićarstvo sa kojim se mi bavimo.ono je poćelo u italiji pa preko otoka po cijeloj dalmaciji.ali ova stp je poćela u splitu a kažu da je prvi pionir zijadi bija pok.m marasović.on je prvi uveja standarde kojih se mi nastojimo pridržavati.nemogu ja reć da je alka(sinjska) prije bila na braču nego u sinju svi bi rekli da sam lud ha ha ha.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysri oľu 02, 2011 7:22 am


Evo da nešto i ovdi napišemo jer naš gBizar nezna šta je STP......?
G.Bizar kako vi možete znat šta je STP kad ste se počeli bavit ticama ima dva petka..
Uvjek napominjete da ste pismeni da sve znate ali vaše znanje izgleda da se svodi samo na prepisivanje,učite od krive osobe i on nije proša tičarsku školu...
zanosite se pizdarijama ljude omalovažavate pa čak i vrijeđate pravite se svetac ali daleko ste od sveca... evo i večeras sam čuja naj noviju vijest g.BIZAR naručuje baštarde po Splitu izgleda da se gadno naoružavaju za 2012god hahahah..Jer izgleda da su ostali tičari svaku god u pravu pa kažu da niste u stanju baštardu naučit a kamo li grdelina...
Ja gluvaš DADO koji 30i koju god drži grdeline nisam ni jednom tičaru ispljucao ticu a kamo li tu osobu izvrijeđao ..ove god.su mnogi tičari u mene slušali tice i vidili su šta može napravit ljubav prema pismi tih tica . Baštarda umjetna tica priznajem da je ali ona je stroj u pismi samo je triba naučit pivat...Mnogi su skeptici prema toj tici ali neka je pokušaju naučit pivat kad kažu da je to lako hahahaha.....G.Bizar(Gorane) ovo što vam je Dado napisa nije zbog mržnje prema vama već je zbog vašeg ponašanja malo se spustite na zemju...i nemojte na druge pribacivat karte jer uvik kažem da treba stat iza onog šta se kaže, ako neko nešto kaže protiv mojih tica to je njegovo osbno pravo i netreba svak imat isti ukus neko voli ovakvo, neko onakvo pivanje možda nevolim ni ja pivanje u nečijih tica ali taj čovjek to voli i to treba poštivat....

DADO
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysri oľu 02, 2011 7:42 am

Opet frka Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptypet oľu 25, 2011 4:13 am

Zadnje vrime par puta cujem "splitsko pivanje",pa "sinjsko pivanje",pa karanje,pa želimo isto,pa ne želimo isto - pizdarije.
Ne postoji ni splitsko ni sinjsko pivanje definitivno.
Kad su splitski grdelinaši imali odlicne i prave grdeline,ocake i mlade iz Vrgorca,Dusine,Prologa,Murtera,Livna,Ducica,Podhuma,Miša,Grgurica i tako dalje i tako bliže,nikad nikom nije palo na pamet da kaže "splitsko pivanje",iako su neki ticari vukli i održavali pivanja 10-20 godina,uzgajajuci , i mucili se,isto ka i mi sad, samo sa puno kvalitetnijim matricama..Rekli bi :Murtersko pivanje ili Grgurici itd,ali nikad "splitsko".Isto tako je i sa Sinjom,ocaci su se dovlacili i gojili odasvud.
Nekad je i Split ima odlicne grdeline na Marjanu (lipaše),Lori,škveru,isto ka i Sinj,ali ih je pohlepa vrlo brzo uništila.
Sad imamo to šta imamo,ali sasvim sigurno nemamo ni splitsko ni sinjsko pivanje.
Možemo se samo sramit šta smo zajednickim snagama potamanili sve šta valja,e tu možemo govorit o splitskim i sinjskim tamaniteljima, a sad se karamo oko polu grdelina,jer ono šta je pivalo u Brace,Borisa,Bacica,Filipica,Benzona,Kanona,Mite,Mate,Vele....itd,da više ne nabrajam ove starije,neki su i pokojni,MI MOŽEMO SAMO SANJAT.
Sve šta sad piva u Sinju i Splitu ne može se usporedit sa tim kvalitetom.
Sami smo za to krivi i zato mi dođe za umrit od smija kad cujem splitsko i sinjsko pivanje.
Zadnje zijade od koje se krv ledila i dolazila mantavica su pivali Murterani pocetkom devedesetih,a 6-7 godina su se mogle cuti u Mile,nakon toga tu i tamo bi se pojavio vrlo dobar pa i odlican grdelin,ali ne da ti "dođe slabo" kad ga cuješ,što kaže Tone.Da te dirne i obori s nogu,takvoga nema godinama ma šta ko govorio.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyčet oľu 31, 2011 4:49 pm

Uh,

moram se malo korigirat i i zvinit Splicanima u vezi tamanjenja ocaka,jer kad sam procita post "lovca" ocaka iz zaleđa ,pa sam na guzicu.
Svaka cast.
Splicani su mala dica,izvinjavam se,duboko.


Zadnja promjena: bariton; pet tra 01, 2011 12:56 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Grga Zlatoper

Grga Zlatoper


Broj postova : 120
Points : 122
Join date : 27.01.2011
Age : 61
Lokacija : Split

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptyčet oľu 31, 2011 7:35 pm

baritone,sve ti je oprošteno,izvinjenje prihvačeno... Smile
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptypet tra 01, 2011 8:59 am

bariton je napisao/la:
Grga Zlatoper je napisao/la:
baritone,sve ti je oprošteno,izvinjenje prihvačeno... Smile

Fala puno moj varošanine.

Baritone znaš da ja ne praštam stavljaš nas u isti koš to nikako ne doliči nama kao dobrim uzgajivačima.

Zato molim da drugi put promisliš šta pišeš... Embarassed
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 4:41 am

Svaka ćast baritone to je odlika prvo pravih ljudi a tek onda pravih tićara,kad se izviniš kad vidiš da si falija.Još jednom svaka ćast.
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 7:10 am

Danas mi je prijatelj Kompa donija,napravija,poklonija štape za mrižu.Štapi su savršeni,lagani,pogođeni,jednostavno savršeni.
Ovo nije prvi put da me Kompanjo iznenadi, i to ne samo mene.

Zato,evala prijatelju. cheersŽivija ciljani uzgoj pjeva lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 7:45 am

frzelin je napisao/la:
bariton je napisao/la:
Grga Zlatoper je napisao/la:
baritone,sve ti je oprošteno,izvinjenje prihvačeno... Smile

Fala puno moj varošanine.

Baritone znaš da ja ne praštam stavljaš nas u isti koš to nikako ne doliči nama kao dobrim uzgajivačima.

Zato molim da drugi put promisliš šta pišeš... Embarassed


Frigo,

možda te jedan glatki odobrovolji da mi oprostiš Wink
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 7:49 am

Ti i tako voliš glatke zato samo naprid i ne osvrči se puno iza sebe...Nemogu ti to oprostit NIKAKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 7:56 am

bariton je napisao/la:
frzelin je napisao/la:
Ti i tako voliš glatke zato samo naprid i ne osvrči se puno iza sebe...Nemogu ti to oprostit NIKAKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Molim da više ne pišeš DTP nego STP-Splitska tradicija pjeva,samo takva tradicija je poznata ove druge tradicije niko za njih ne zna... king
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 7:59 am

STP može značit i Sinjska tradicija pjeva, zato naglasi u zagrade Spliska tradicija pjeva lol! afro flower king
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Emptysub tra 02, 2011 8:35 am

Možete kako ocete,Fredi je autor naziva,bar mislim,pa nek on odluci.

Ja se držim finih,liših,sa dušom,na mliko-ili jednostavnije GLATKIH lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA Empty

[Vrh] Go down
 
DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
[Vrh] 
Stranica 1 / 11.Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» makedonska tradicija
» makedonsko prilepska tradicija
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: