Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA

Go down 
+25
ĐEKO
brabus
Gigo
Tic_Bal.
munjeni
frickočak
ivica.milanovic13
happy
Jandrek
lord189
DOMENICO
F I N K O
KOBAC
arboret
Moćun
vrca
Škuri tić
PSIHO
Grga Zlatoper
kain
CIBO
YOGI
frzelin
GRANDE
PESTI
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptysub tra 02, 2011 8:55 am

bariton je napisao/la:
Možete kako ocete,Fredi je autor naziva,bar mislim,pa nek on odluci.

Ja se držim finih,liših,sa dušom,na mliko-ili jednostavnije GLATKIH lol! lol! lol!

Svakako, bolje da ti uđe glatko nego grezo... flower
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyuto tra 19, 2011 7:39 am

Stp ili Dtp,tribalo bi bit svejedno,ali ipak vidim i cujem da ima svakakvih tumacenja,pa cu nešto kazat za Stp.
Opcenito kod grdelina se ocjenjuje batuda,znaci pletivo +zijada.
Prije bilo kakvog daljnjeg ulaženja u kvalitetu batude,mora se znati da:

Grdelin mora pivat batude,šta više to bolje,ali mora biti u stanju spojiti bar nekoliko batudi,što je mimimum.
Dalje,nema nastavka,može se ljutit ko oce,ali NEMA NASTAVKA,ili to nije splitska tradicija pjeva.

Sad se može pricat o kvaliteti batude,samo što 70% grdelina pada u startu na ove dvi stavke,batudi i nastavku,a da se još nismo ni dotakli ispravnosti zijade,kolombara,dužine i boje.

BATUDE I TOČKA IZA ZIJADE,

tek onda možemo pricat dalje i tu milosti nema,ili ce Stp poc u piz.... materinu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyuto tra 19, 2011 7:43 am

bariton je napisao/la:
Stp ili Dtp,tribalo bi bit svejedno,ali ipak vidim i cujem da ima svakakvih tumacenja,pa cu nešto kazat za Stp.
Opcenito kod grdelina se ocjenjuje batuda,znaci pletivo +zijada.
Prije bilo kakvog daljnjeg ulaženja u kvalitetu batude,mora se znati da:

Grdelin mora pivat batude,šta više to bolje,ali mora biti u stanju spojiti bar nekoliko batudi,što je mimimum.
Dalje,nema nastavka,može se ljutit ko oce,ali NEMA NASTAVKA,ili to nije splitska tradicija pjeva.

Sad se može pricat o kvaliteti batude,samo što 70% grdelina pada u startu na ove dvi stavke,batudi i nastavku,a da se još nismo ni dotakli ispravnosti zijade,kolombara,dužine i boje.

BATUDE I TOČKA IZA ZIJADE,

tek onda možemo pricat dalje.

E dide lipo te je čut, moj Desni prolazi šta se tiče broja batudi i nema nastavka, al mu zija malo rizi jocolor
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyuto tra 19, 2011 7:58 am

Tako je Baritone zna se šta je batuda i šta tić triba pivat i tu nema popuštanja.... lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyuto tra 19, 2011 8:04 am

Da se razumimo moj Desni je još mlada tica koja je izgubila učitelja sa 5 miseci,pokaziva je dosta,ima je glađu ziju pet puta prije, a nekažen da on sad trenutno vridi.Ne vridi pizdu vode,ali tija bi imat boljega pa makar na ČUDINOXOV način.

Meni je prije zijada bila zijada, al sad itekako znan šta je šta otkako san upa u krug luđaka i samo mi odgovara ona meka,glatka,liša,na mliko i jebiga nemože to niko više prominit, upečatila mi se kad san je čuja u par ljudi, nije najbolja ali je primjer Laughing A jedino se neslažen sa teorijama prava zija, to ne postoji,svakome je njegova prava...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptysri svi 04, 2011 8:48 am

Zajeba sam se sa temom Dtp,

ipak je STP -zakon

Grdelin mora pivat batude kad je u topu.

Batuda = pletivo + zijada, samo to,ni manje ni više.

Zijada mora imat određenu dužinu (najmanje sridnju)da bi prošla .

Nakon toga možemo pricat o boji,izvedbi i dužini zijade,vrsti pletiva itd.

Ali to se sve događa unutar STP-a

Meni su drage meke,liše,glatke zijade i njih priznam,sve ostale su mi upitne.

Poštujem i razmišljanje bošketa,da se nemože nazvat neispravno ako malo rizi,ali ja to ne volim,iako je neimaština ogromna,di se god okreneš natezace,rizle,nastavci,zavrcanja,bli bli vrđi,đav,av,vau,revu,laju katastrofa.
No No No
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 9:13 pm

Sta cete jos izmislit osim DTP i STP?Majko zalosti!
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 10:16 pm

Škuri tić je napisao/la:
Sta cete jos izmislit osim DTP i STP?Majko zalosti!
hahaha Škuri,dobro kazes,vjerovatno GTP glatka tradicija pjeva.Zalosno do bola.....
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 10:20 pm

Glupo je da upce i postoji tradicija.Ajmo nek pravilo bude da pravila i tradicije nema,nego sta u dvojice,trojice koji najvise pisu po forumu bude pivalo nek to bude pravilo za godinu dvi pa onda opet,sve ispocetka.....

To bi bilo najbolje....
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 10:30 pm



Bog !!!!



[i]Ne valja ni to vrca ----- opet bi se našlo : ko je njim a da za pravo ......


znaš kako to već bude !!!!!!


Po mome najbolje da svako pravi za sebe svoj standard ( bilo bi zanimljivije : barem -- strilaši , batudaši , zijaduri ......)

Pa ajmo ka španjolci --- na kolac okačiti i ajmo PESMA !!!!!


Salu2
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 10:38 pm

ja se isto zalažen da bude tradicija pa tradicija postoji u svemu pa tako i u pticama.

u našim dalmatinskim krajevima njeguje se tradicija pletivo i zijada kolombar ili na luk kako ko to zove.

[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 10:53 pm

Kako ce bit tradicija,kad intresne skupine postavljaju svoj standard.Da bi u necemu bila tradicija tribalo bi bit i standarda.Pogotovo u pjevu.A sam vidis di ovo vodi.....Mi koji tice volimo i drzimo iz ljubavi i gusta najvise patimo.....Ovo valja,ovo nevalja,samozvani odredjivaci standarda vedre i oblace,samo ih zeza sta nema budala i gluvih puno...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:19 pm

Vrca cita sam ove tekstove o tradiciji pjeva pa mi nije jasno o cemu se cilo vrime raspravlja jer ja cu drzat svoju tradiciju sta sam nabavija i meni se sviđa samo bi ipak volija znat sta je to glatka tradicija rizle vrđole natezace ....pa koliko toga ima ali postoji jos nekog pravila osim ono sta si mi ti objasnija?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:24 pm

Oprostite judi sta se obracam samo vrci jer jedini on komunicira na ovom forumu samenom ali akovi imate volje objasniti mi ove stvari bilo bi mi drago ako ne i to razumin jer ipak sam novi u ovome svemu pa vam je mozda tlaka objasnjavat i ucit novoga ai ne druzimo se pa vam valjda nije ni bitno.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:26 pm

ma gledajte standard je jedno a ptica nešto drugo.

kada sam gledao ima još jedan forum za ptice sparivanje grdelina i primjetio sam da se pisalo za standard i mislim da postoji neko natjecanje u pticama pjeva.
vjerovatno postoji netko kopetentan za takvu vrstu pjeva tko bi mogao napisat standard.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:37 pm

Gle da skratimo.Za mene postoji iskljucivo Dtp,sta bi znacilo da tice i pjev nisu niciji,pa tako nisu ni splitski.Sad ce neko rec,tek se vratija ticama,bla,bla nema pojma.Pa nisu grdelini i pisma samo Splitski.Tice se s istim standardima goje diljem lipe Nase a i sire.I da bi do tog zakljucka dosli netriba bit puno pametan.Tica ako je dobra,ponavljan ako je dobra vridi isto iu Zadru,Sinju,Splitu,Omisu,Makarskoj.....bilo di.Al mislin osobno da je to toliko prosto jasno da komentirat vise netriba.....
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:44 pm

Pilana samo polako nije lako komunicirat nekome ko nije profesjonalac u ovome lipom hobiju.

Nemojte mislit baš da je lako bit tičar vidit če te to kroz druženje na ovom bar za mene lipom forumu.
Vi ste tek čini mi se počeli pa nemojte sada tražit neku veliku komunikaciju sa drugim članovima foruma.
Eto koliko vidim komunicirate sa par ljudi i vidim da ste dosta aktivni na chatu.
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:46 pm

Eto to se zove diskusija i komunikacija,napokon.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptyčet svi 05, 2011 11:55 pm

slažem se vrca sa ovim vašim postom da nije samo splitski pjev da i drugi gradovi imaju pjev koji se ne razlikuje baš puno od ovdje navedenog.
mi svi tražimo ono najbolje pa tako da svi koji drže do ptice pjeva zna kada je dobro ili loše ptica zapijevala.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptypet svi 06, 2011 12:05 am




Bog !!!!


Tako triba --- nema ništa svojatati !!!!!!!!U najmanju ruku bi čovik reka da gardelini i nenmaju svoju psimu što in je majka priroda dala !!!


Nego da su se našla dva tri tičara i napravila" tu toliko poželjnu i svojatanu pismu koja upravo odgovara standardima koje su gle slučajnosti " upravo oni i postavili !!!!


zato ja predlažem -- pustimo tice da pivaju što im je u krvi .a tko ima volje i zanosa neka brate napravi tića po svojoj želji i ukusu --Ali -- samo sa što manje uplitanja u prirodni tijek razmnožavanja i odgoja tih naših zlata vrijednih ljubimaca" !!!!!


Eto toliko za ovaj put !!!!!


Salu2
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptypet svi 06, 2011 1:44 am

Ljudi moji nema tu puno filozofije. Svak ima svoju tradiciju,tako da španjolci cijene jednu pismu,a marokini drugu. Na našim prostorima se cijeni pisma po STP-u ili DTP-u. Te skračenice su ionako samo slova. A to znači (po mome mišljenju) lipo čisto pletivo i šta duža i lipša zijada(bez nastavljanja). Di je tu problem ? Ako u Istri ili u Zagorju cijene drugu pismu,svaka čast,to je njihova tradicija. Pretpostavljam da se ova naša tradicija cijeni od Makarske do Zadra(nisam siguran). I di je tu problem ? Mogu ja : problem je vjerovatno invidija(ljubomora),ja čujem nečijeg grdelina,dobroga i onda okolo pričam kako mu zija ne valja,a znan da nije tako. Onda počmu priće rekla-kazala,radio Mileva i ta priča se pretvori u čudo.
Meni ovde neki susidi imaju grdeline u kući ko ljubimca,koji pivaju sve i svašta. Mislin se sve kako ču im uletit u kuću i reć neka ga puste jer nije po STP-u,a ako budu šta srali zvat ću policiju.
Oću reć,ko oće pratit tradiciju neka prati. Meni osobno,ta tradicija paše jer volim čut čistoga tića sa pravom zijadom. A zna se da je takva tradicija još od pri 100 godin ! Ako ja volim kratke zijade i strile,najbolje da nametnem da se mora minjat tradicija. TRADICIJA se zna,o čemu pričamo.
Meni je prijatelj iz Sinja(ne znam jeli ga mogu imenovat) poklonio 4 grdelina. 1 stariji i 3 mlada. Ja nikad bolje nisam ima,ovi stari ima čisto pletivo i lipu zijadu(dužu nisam ima),a mladci su isto čisti ali još će oni sist na pismu. Ima tu lipih pletiva od 5-6 taktova,a nadam se i zijama. Ja super zadovoljan i zato mu zahvaljujem !
E sad će neki reč : da su valjali ne bi ti ih poklonio ! Znam to,pa neće mi dat najboljega(ne bi ni ja),ali nisu ni slabi,ja ih guštam slušat pa vi pjevajte.
Znan da san se raspisa,ali kad mi smeta. Ja cijenim i splitske i sinjske meštre,a dovode te u situaciju da ne smiš ništa napisat da se kogo nebi naidia i odma te etiketira nekom klanu !
Neki spličani su stavljali na forum tiča,sinjani nisu komentirali. Onda su sinjani stavili tice, spličani nisu komentirali. Onda se o ticama komentiralo u kuloarima i eto ti krivih informacija i rata.
A šta fali grdelinu od klape šta ga je stavija na forum ?
A šta fali grdelinu od Koce(osim šta je gladak)
A šta fali grdelinu od Euzebia(oni od prije,ne ovi šta verša,toga još triba čut kad se digne)
Na sva ova 3 primjera se more nać mana(tu sebe ne ubrajam),ali se ne more reč da su slabi,da su šporki i da imaju slabe zijade.
Ljudi smirite se i pogledajte se u ogledalo jer najlakše je drugoga vidit isto ko šta je najlakše drugome grdelinu nać manu. Oslobodite se predrasuda i dobro poslušajte ticu !
Najbolje bi bilo da onome koji stavlja ticu na forum moderatori sakriju identitet i da se onda komentira. Siguran sam da bi onda bila druga prića i puno bi više ljudi stavljalo tiće na forum,tako anonimno. Ili moramo čekat Evropu da odredi standarde jer mi sami nismo ništa sposobni,uvik neko mora nama upravljat ili vladat da bi bilo sve u redu. Koja smo mi nacija,izili bi jedan drugoga !
Uh umorija san se....Stojte dobro...
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptypet svi 06, 2011 2:58 am

Mestre, nemores ti anomnimno stavit nijednog tica, a zašto????? Zato šta sve šta valja je u cibama vrlo dobro poznatih ljudi, i zna se u koga je koje pivanje i nema zabune oko toga! A to šta su grdelinasi žestoki i samo njihovo valja, to je dio folklora i nebi bilo dobro da nije tako!!! Smile Smile Smile

a sta se tiče tradicije, zašto su na dalmatinskom poducju trazena pletiva + zijada????
Vrlo jednostavno, na svakom stablu ima tica sa lošim i pletivima i zijadama i to nije nikakva umjetnost imat u čibi ali pravo pletivo i još pravija zijada, eeeeeeee moj mestre toga nema svaki dan, za to triba dobro se oznojit!
Znaci, ljudi su u svojim glavama napravili "matricu" kako bi vrhunski gardelin triba zapivat na osnovu onog najrijedeg i najboljeg šta se moglo cut u prirodi !
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptypet svi 06, 2011 3:01 am

Domenico,


to je cila storija,svaka cast.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptypet svi 06, 2011 8:20 am

DOMENICO je napisao/la:
Mestre, nemores ti anomnimno stavit nijednog tica, a zašto????? Zato šta sve šta valja je u cibama vrlo dobro poznatih ljudi, i zna se u koga je koje pivanje i nema zabune oko toga! A to šta su grdelinasi žestoki i samo njihovo valja, to je dio folklora i nebi bilo dobro da nije tako!!! Smile Smile Smile

a sta se tiče tradicije, zašto su na dalmatinskom poducju trazena pletiva + zijada????
Vrlo jednostavno, na svakom stablu ima tica sa lošim i pletivima i zijadama i to nije nikakva umjetnost imat u čibi ali pravo pletivo i još pravija zijada, eeeeeeee moj mestre toga nema svaki dan, za to triba dobro se oznojit!
Znaci, ljudi su u svojim glavama napravili "matricu" kako bi vrhunski gardelin triba zapivat na osnovu onog najrijedeg i najboljeg šta se moglo cut u prirodi !
I šta si ti tija reč sa tin,ne razumin. Zna se čije je koje pivanje,a da ti ja sad stavin svoga grdelina ti bi zna da je moj ??? Ili da ti staviš svoga,ja bi zna ? lJe sad je to rijetkost u prirodi,ali prije nije bilo,bilo je više toga. Kažeš da je ovo dio folklora,meni pari dječji vrtić !
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Emptypet svi 06, 2011 8:44 am

Hehehehe! Neka je dječji vrtić al se zna, barem u krugovima fanatika DTP-a oli ako oces STP-a ko šta drži i koje pivanje ima! To je zato šta su to ostaci, manji ili veći od nekadašnjih ocaka koji su bili top u prirodi! Dalje od toga Vjerovatno i nema, neznam možda ima (kod nekog starog barbe) iako čisto sumnjam.
Svi mi koji smo imalo zagrizeni za pjev, idemo okolo, slusamo u ljudi sta ima i tako.
Niko se bas ne hvali previše Smile
pitaj FINKO koga oces od forumasa ili ticara ozbiljnih u Splitu pa ćeš vidit da znaju koje pivanje ima ko
[Vrh] Go down
Sponsored content





DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
[Vrh] 
Stranica 2 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» makedonska tradicija
» makedonsko prilepska tradicija
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: