Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)

Go down 
+23
Vedran
ivica.p
DOMENICO
bošket
KOBAC
sentada
Tic_Bal.
ivica
Škuri tić
Moćun
vrca
lord189
DjordjeVet
CIBO
žuti
ATOMIC
bizar
YOGI
frzelin
PSIHO
jere
GRANDE
PESTI
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyčet vel 24, 2011 6:38 am

Cool


Zadnja promjena: lord189; sri stu 07, 2012 6:25 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptypet oľu 04, 2011 8:45 am

Na ovu temu o zijadi mogli bi pisat danima i nikad se nećemo svi složit oko toga.Neko ćuje ovako neko onako nismo svi isti niti ja govorim da je moje tumaćenje zijade ispravnije od nećijeg dr. mišljenja.Evo jednog primjera,ima sam prije tiće koji su znali izvodit zijade dok su zeleni a kad se dignu u pjev onday poćmu sić na dužinu 1.I dođe mi jedan tićar i kaže jogi ali nevidiš da ti ovi tić nateže a ja mu kažem a šta će nategnit kad je to bilo samo v slovo od zije.Eto samo sam tija dat jedan primjer da nećujemo svi isto.Pozzzz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysub oľu 05, 2011 7:34 pm

Po meni je vrlo jednostavno,zakljucili smo da zijada mora imat svoj pocetak,sredinu i kraj i to je neupitno.

Upitno je ovo drugo,što ta zijada u sebi ne smije imati,odnosno što se kod izvedbe ne smije cuti.

Slova Đ,R,Š,G,Č ne smiju se niti naslutiti u izvedbi zijade,sad vam to pari smišno,ali poslušajte malo bolje (ko može),pa ce te vidit razlike od zije do zije.

Nekome je "boja" zijade zadnja,a dužina prva,meni ne,jer može bit od kilometra ako je greza,tvrda,dominira slovo R,puna mjehurica koji se cuju,kraj zijade zadebljan grez,nije to to.

Ha ha ha,zato i postoji udruga "glatkih zijadi"di zijada mora bit lipa,bez prizvuka,zategnutosti,nategnutosti,grezoce.Mora biti izvedba bez napora,glatka,a kad ide prema kraju,da je što mekša i da ono uuuuu polako nestaje "u fino",a ne da pari da ti je neko da pešcurinu kad zijada završi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysub oľu 05, 2011 7:38 pm

bariton je napisao/la:
Po meni je vrlo jednostavno,zakljucili smo da zijada mora imat svoj pocetak,sredinu i kraj i to je neupitno.

Upitno je ovo drugo,što ta zijada u sebi ne smije imati,odnosno što se kod izvedbe ne smije cuti.

Slova Đ,R,Š,G,Č ne smiju se niti naslutiti u izvedbi zijade,sad vam to pari smišno,ali poslušajte malo bolje (ko može),pa ce te vidit razlike od zije do zije.

Nekome je "boja" zijade zadnja,a dužina prva,meni ne,jer može bit od kilometra ako je greza,tvrda,dominira slovo R,puna mjehurica koji se cuju,kraj zijade zadebljan grez,nije to to.

Ha ha ha,zato i postoji udruga "glatkih zijadi"di zijada mora bit lipa,bez prizvuka,zategnutosti,nategnutosti,grezoce.Mora biti izvedba bez napora,glatka,a kad ide prema kraju,da je što mekša i da ono uuuuu polako nestaje "u fino",a ne da pari da ti je neko da pešcurinu kad zijada završi.

Vđršgčiiiijuuuuuu pig pig pig
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyned oľu 06, 2011 12:48 am

Moze li mi netko protumacit npr. grdelin u vrhuncu pisme tuce batude zijada je odlicna,kad se promini i pocne versavat ta zijada je prisicena!Znaci on udre batudu ali s prisicenom zijadom ali u versu tome on ima pravu zijadu ali je baci npr cja cja ziiiijuuu!Sad mene zanima jeli tic moze iz prisicene zijade stvorit pravu zijadu ili on tu zijadu ima u sebi pa kad dodje u vrhunac onda tuce pravu zijadu?
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyned oľu 06, 2011 1:00 am

Shocked


Zadnja promjena: lord189; sri stu 07, 2012 6:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyned oľu 06, 2011 7:53 am

Škuri tić je napisao/la:
Moze li mi netko protumacit npr. grdelin u vrhuncu pisme tuce batude zijada je odlicna,kad se promini i pocne versavat ta zijada je prisicena!Znaci on udre batudu ali s prisicenom zijadom ali u versu tome on ima pravu zijadu ali je baci npr cja cja ziiiijuuu!Sad mene zanima jeli tic moze iz prisicene zijade stvorit pravu zijadu ili on tu zijadu ima u sebi pa kad dodje u vrhunac onda tuce pravu zijadu?

Malo je cudno da zelen u verši sice zijadu,a u topu je izvodi.Je si li siguran da je sice ili je možda završava,ali kracom dužinom.Ako je on krati u verši dok je zelen,a prudužava je u top formi,to je dobro,pravilno.

Moraš sam pripoznat je li to ista zijada (po boji,izvedbi) ili kao što si sam reka,u verši piva jednu zijadu,a kad se digne drugu zijadu.

Po prici bi to moga bit ocak,da li je?
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyned oľu 06, 2011 9:32 am

BARITONE to mene prati godinama jer toga ocaka nemogu priklonit mladima zato dok se god nedigne u pismu on sice zijadu.I prema tome mladi mi isto sicu zijadu.Ali koliko ja pripoznajem tu sicenu zijadu to je ta zijada u vrhuncu pisme i ona bude fantasticna.Ali kako cu ja njega priklonit mladima ako sice zijadu a bet versavanja ocaka izmedju mladih nema ni ucenja i oce li mladi iz te sicene zijade napravit pravu ko ocak?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyned oľu 06, 2011 10:06 am

To je problem,

ja ti mogu kazat šta bi ja napravija,jer sam ima takvi slucaj.
Tempirat mlade kad je ocak u topu i piva najbolje.Pripremit cibaše da im stari piva u topu koliko može 2-3 miseca,šta duže to bolje.Nakon šta stane pivat i dalje ga držat među mlade,(minja pera-nepiva,)neka se minja skupa sa njima.Kad se promine odvojit ga od mladih da ga ne cuju,ali im puštat njegovu snimku kad tuce batude.Znaci,snimit ga i ne ostavit više od 4 mlada.Mlade kontrolirat kad pocmu veršat i odma bacit šta nevalja,a ako je koji uvatija pritiskat ga snimkom.

Nije lako ali nema druge.

[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyned oľu 06, 2011 11:16 am

ŠKURI , po meni ti imaš problemčić , a ne problem , viruj , mi , ako imaš takvog očaka ko šta govoriš , istina nisu svima kriteriji isti , ti si na konju , sa takvom ticom se izbacuje 100 posto , sa pravilnim radom , jer većina očaka je takva , samo malo upraviti sa njim , eto mladca ko puška , pozzzzzz
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptypon oľu 07, 2011 12:34 am

Očak mi baca zijadu u vrhuncu misec i po.Ako cu ja mlade dobit 15.7 a oćaka san vec metio u mrak i izvadit cu ga kad dobijen mlade njemu triba da pocne bacat zijadu najmanje dva miseca ako ne i vise tu mi se stvara problem.Nemogu poklopit vrime ucenja mladih.Kad je ocak u vrhuncu to mi je kasno zato sto oni popiju vec prisicenu zijadu.Nije lako nikako kako god se okrenes a i mislin da se mladi nemogu bas ucit kad je tic u vrhuncu nego da im on triba versavat izmedju njih i polako ga dizat u pismu na batude i pravu zijadu.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptypon oľu 07, 2011 3:02 am

Vidi škuri,prvo mi nije jasno zašto ga stavljaš u škuro,a drugo zašto mladi 15.7.Ako piva kako ti kažeš onda ga nemoj stavljat u škuro nego ga digni maksimalno i onda mu ostavi mlade.Ne znam zašto ti služi škurica?
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptypon oľu 07, 2011 9:44 am

škuri malo si mi nerazumljiv , kad izvadiš tića iz škurog triba mu dva miseca da ga digneš, a šta radiš sa njim kad ga dva miseca dižeš , nešto tebi nije tu jasno meni se čini , ili meni nije jasno , nekom je nejasno pozzzzzzzzzzz
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyuto oľu 08, 2011 12:07 am

YOGI je napisao/la:
Vidi škuri,prvo mi nije jasno zašto ga stavljaš u škuro,a drugo zašto mladi 15.7.Ako piva kako ti kažeš onda ga nemoj stavljat u škuro nego ga digni maksimalno i onda mu ostavi mlade.Ne znam zašto ti služi škurica?
Da objasnim prosle godine ga nisan meca u mrak nego san isa tako kako ti kazes i nisan ga uspio dovest do one prave zijade a predprosle godine san ga metio u mrak i doveo san ga do prave zijade.Kako san ga doveo do zijade?Nosio san ga na lov grdelina i jedan dan kad je probio nije vise bilo prisicene zijade.A neznan sta je nejasno sa mladima 15.7?Nisu mladi u 4 misec nego u 7 misec koliko ja znan.Ja san reka da ovakvi očaci su teski za radit snjima nije to nimalo lako.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyuto oľu 08, 2011 1:09 am





Bog !!!!


Ima li svaki gardelin zijadu u pismi ( nebitno lošiju ili bolju ) i na koji način natirati" gardelina da je prezentira ????

Salu2 para cazadores!!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyuto oľu 08, 2011 3:23 am

Pa mislim da 99% grdelina ima nekakvu zijadu kroz pismu ,malu ili veliku,bolju ili lošiju,međutim nas interesira samo ona zijada na batudi,koja naravno treba da je šta bolja.

Natirat ga da je piva,znaci dovest ga na batudu,u tome je cila prica,a o tome kako ga dovest na batudu puno se pisalo,a i opet ce.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyuto oľu 08, 2011 6:21 am

Ja se slazen sa baritonon ali nije uvik najbitnije tića dovest na batude,moje misljenje je imat grdelina koji je cist,koji ima lipu versu da se svako malo cuje u versi lipa batuda pa da se stim grdelinom moze nesto napravit sa mladima jer lako je tića dignit na batude misec dana a di je onih 11 miseci šporkice,20 vrsta zija itd.Tesko je to progucat za onih misec dana batuda!
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyuto oľu 08, 2011 10:30 am



bog !!!


Ovi moji svi pivaju (milina čuti -prvo frizel krene -pa gardelini - pa faganeli i na kraju verduni sve poklope ) pravi zbor nema što !!!!


Ali to je sve vez" ili verša kako vi kažete u gardelina uglavnom i sad kako da ih natiram (sve su ptice skupa ) da ih razdvojim jednog po jednog gardelina u druge prostorije da se ne vide nego samo čuju ,pa da se zovu batudom dali bi onda tribali opaliti ziju iza batude ???? Opet kažem svi pivaju i sad bi tija da čujem kakvu imaju ziju !!!!!


Salu2 para cazadores!!!
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyuto oľu 08, 2011 9:46 pm

cheers
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysri oľu 09, 2011 4:09 am



Bog !!!


U pravu si batuda je pletivo + zijada !!!!


Ovi moji pivaju po cili dan ,ali ALI još nisam čuja zijadu u njih !!!! To je problem :tija bi znati kako ih privariti" da se malo ozbiljnije zabatudaju !!!


Hvala Salu2 para cazadores
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysri oľu 09, 2011 4:12 am

Hahaha ha,nije dobro ako ih moraš varat da udru batudu lol!
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysri oľu 09, 2011 4:22 am




B og!!!


Pivaju oni ka violine ,samo ja san takav - ostala mi u glavi pisma onih ptica prije

30-ak godina i sad tražim ,ali teško -teško !!!! Moran snimiti ove sad -cili dan ne staju pivati !!!



Salu2
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysri oľu 09, 2011 10:17 pm

Arrow


Zadnja promjena: lord189; sri stu 07, 2012 6:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptysri oľu 09, 2011 10:19 pm

Shocked


Zadnja promjena: lord189; sri stu 07, 2012 6:27 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Emptyčet oľu 10, 2011 4:23 am

lord189 je napisao/la:

pazi prijatelju da bi pričali o očaku prvo reci koliko je star..sa oćamina nije teško radit jer to je već gotova tica servirana i "dobijena" od majke prirode.....a sad mi pričaj kako ga širiš među kakvin ticama stoji (lošim,boljim)..jel ti činija duple mode Sleep

hmm...nisam bas siguran da je ocak laksi za rad od tica, makar sto se tice tehnickog dijela oko sirenja...ipak je to ptica iz prirode, koja je formirana i prosla je jednu formu u prirodi i treba joj znati 'naci zicu' kako da se iz nje izvuce maksimum....tic ne zna nizasta drugo sem kaveza...
bilo bi mi drago kada bih cuo i one koji sa ocacima imaju vise iskustva.....Bariton, Yogi, Balta...sta imate da kazete????
[Vrh] Go down
Sponsored content





DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)   DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti) - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
DZIJADA U GRDELINA (razlike u tumačenju ispravnosti)
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» PRAVI GRDELIN
» Sićate li se grdelina...
» kupujem par grdelina
» kupujem par grdelina
» Slike grdelina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: