Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA

Go down 
+25
ĐEKO
brabus
Gigo
Tic_Bal.
munjeni
frickočak
ivica.milanovic13
happy
Jandrek
lord189
DOMENICO
F I N K O
KOBAC
arboret
Moćun
vrca
Škuri tić
PSIHO
Grga Zlatoper
kain
CIBO
YOGI
frzelin
GRANDE
PESTI
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 6:20 am

Munjeni, sta ti se cini od ovega gardelina mladoga.

https://m.youtube.com/watch?v=sfO-tFZTQMQ


Zadnja promjena: MONSTRUMO; ned svi 04, 2014 6:47 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
adebisi




Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 27.06.2013

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 6:23 am

Gigo je napisao/la:
Živio Adebisi.

Upravu si žalosno je da večina čuje ono što želi a nije uvijek tako.
Kako kažeš realnost i istina na prvom mistu pa ako triba i manja
kritika prema svom tiču kad nosi manu, lakše je za uspostavit čakulu
među kolegama.

BOG.
Naravno,Gigo,dobronamjerna kritika je uvijek dobrodošla. Tko može primiti kompliment,trebao bi moći primiti i kritiku. Naravno,ključna riječ je "dobronamjerna". Svaka ptica ima i mane i vrline-problem nastaje kada kritičar primjećuje samo mane. Uglavnom,prema svojim pticama ja sam sam najiskreniji tako da me pokoja i nedobronamjerna kritika ne može pogoditi.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 9:32 am

MONSTRUMO je napisao/la:
Munjeni, sta ti se cini od ovega gardelina mladoga.





Ča se tiče dzije, ovo je klasična grezača, frekvencijskog opsega drugog tenora, koja bude dogodine morda i baritonska, ali nisan sigur oće li uspit očistit grezoću, mislin da neće. Pari mi učeni tić od živog grdelina učitelja (dakle ne sa CD-a, možda sporadično).
Ono ča je zanimljivo, to je da se u ostalin elementima dzije savršeno uklapa u talijansku onomatopejsku vokalizaciju.
Ima prvi slog od savršenog kratkog i snažnog Pi, zatim slidi drugi slog klasični DZ pa jaki IIii, koji se nastavlja na treći oouuUu, i da nema onog prilično snažnog r koje ga prožima kroz skoro pola drugog i trećeg sloga i da je malo duža bila bi dobra.
Snaga i zvonkost, a također i amplituda kolombara dzije u skladu sa uzgojenim grdelinima u krletkama i volijerama, dakle moglo bi i bolje. Tić je lip, čovik virovatno ima svoje veliko uzgojno matično jato pa selekcionira.

Jedna mala napomena, ponekad, doduše ritko ali se zna dogodit da vaki tić očisti dziju naredne sezone, ili čak do lita, tako da bi ga tribalo morda malo pratit a ne odma škartat.
[Vrh] Go down
adebisi




Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 27.06.2013

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 10:02 am

Ništa mi nije jasno. Ovo da je grezača,a da je od onog ranije postavljenog grdelina skoro pa caklena??? Ova zijada je definitivno greza i sadrži slovo "r",ali je opet malo mekša od one prve zijade. Druga stvar,ovaj dio da ga "ne treba odmah škartati" me definitivno bode u oči; ako je ovo škart materijal,jako bih volio da se škarta u moje dvorište. A i volio bih čuti bolje,ako postoji,naravno.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 10:21 am

OK adebisi, to je tvoje viđenje i slušanje po tvom iskustvu, moje je po mom, drugačije.

Evo stavit ću opet ovi prvi video da moremo direktno usporedit:



Popodne kad sam još malo pažljivije pogleda i posluša taj video, čak mi se ono r, koje se jedva nazire, učinilo morda i ka kompresija od mikrofona, dakle, stvarno u tragovima. I nije na onom mistu di si ti napisa, dakle nema govora o ViiRCii kako si ti napisa, već se r lagano razabire posli dzi...negdi u iiriiriii...tako otprilike, i nikako nije veliko naglašeno R već malo jedva primjetno r u srid između ii.

Ovi drugi video, tić ča ga je stavija monstrumo, ima dosta jako naglašeno RRR na više od pola drugog sloga dzije i dobrin dilon na trećen slogu.

Napomenija bi još jednom, dakle po mom sluhu i za moje uho. Evo citirat ću tvoj post sa prethodne stranice: " Dakle,nije mi bila namjera popljuvati zijadu,već samo reći ono što čujem."
[Vrh] Go down
adebisi




Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 27.06.2013

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 10:33 am

Ne znam što da kažem-zijada zvuči ViiRCii; više vjerujem svojim ušima,nego tvojima. Uglavnom,nema spora da su obe greze. Ono što mi je vrlo zanimljivo jest to da da prvi grdelin definitivno ne završava zijadu (ili se tako bar čini nama koji nemamo profesionalnu opremu),no ti tvrdiš da završetak postoji,kada se sluša uz pomoć tehnologije koju ti posjeduješ. Po toj logici,ovaj drugi grdelin,čiji završetak zijade jasno čujemo svi sa svim tehnologijama,bi morao imati odličnu dužinu zijade i fenomenalan zavšetak,kada bi ga čovjek slušao uz pomoć tvoje opreme.
Dakle,oba su greza,oba imaju dobar početak zijade,dobar kolumbar,drugi ima puno bolji završetak i dužinu zijade,no ipak je prvi jedan od najboljih na youtubeu,dok je drugi škart???
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 10:59 am

adebisi je napisao/la:


više vjerujem svojim ušima,nego tvojima


To je u redu, tako i ja.




adebisi je napisao/la:



Uglavnom,nema spora da su obe greze.

Dakle,oba su greza,oba imaju dobar početak zijade,dobar kolumbar,drugi ima puno bolji završetak i dužinu zijade,no ipak je prvi jedan od najboljih na youtubeu,dok je drugi škart???


Nisan reka da su obe  dzije greze. Reka san da je ona prva blizu caklenoj jer ipak ima mrvu (zeru, malo) primjesa a kod caklene se primjese ne toleriraju ni malo.
Za drugu san reka da je klasična grezača radi onog jako primjetnog snažnog RRR.

Da, to je za moj pojam velika razlika. Iskreno.
[Vrh] Go down
adebisi




Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 27.06.2013

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 11:09 am

Ok,imaš svoj ukus,znaš što hoćeš i to poštujem. No ipak ne mogu ne primijetiti da nisi ni sam siguran što čuješ-citiram jedan od tvojih ranijih postova:
"Grezost se čuje, ono r i ja čujen, i napisa san to. Doduše u maloj mjeri, od svih ča san vidija na YouTubeu morda i među manjim primjesama. Ali da su tu, jesu."
Mislim da je stvar u tome da ovaj grdelin ne pjeva identične zijade-većina jest greza,no neke su na granici. Evo ima još jedan njegov video-poslušaj zijadu na 0.56;
https://www.youtube.com/watch?v=U2uRhCXaKPQ
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 11:28 am

adebisi je napisao/la:


Ok,imaš svoj ukus,znaš što hoćeš i to poštujem.

Mislim da je stvar u tome da ovaj grdelin ne pjeva identične zijade-većina jest greza,no neke su na granici. Evo ima još jedan njegov video-poslušaj zijadu na 0.56;




OK, je, neke su na granici. Vidija san taj video ranije, ali mi je bija predug kad san tija izdvojit dzije za onomatopejski prikaz vokalizacije, pa san stavi onaj drugi.

Također, i ja poštujem tvoje mišljenje i stav, tome bi tribala služit razmjena mišljenja i iskustava na forumu. Ne moramo se uvik slagat, ali moramo poštovat tuđe iskreno mišljenje i iskustvo.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 6:32 pm

Živio Munjeni i ja bi rekao za ovog tiča da nepiva uvijek iste zijade i po
pogledu finoče i dužine zijade.Tu se čuju neke zijade nešto i ranije završne
dok neke imaju i uredan kraj po pitanju (vrste zijadi) koje završavaju na( slovo I.)
Ovaj tip zijade kad nešto više slova( i) na završetku rastegne tič, prolazi
stiječe se dojam da je ovakav tip zijade sišao u kraj a ne se sasijekao .Što se tiče
pletiva od taktova sveukupno jako solidna,zvonkava dominantna,jako pristojna
dužina duplog pletiva u batudi i sami pojedinačni takt u nekim pletivima ima pravi
raspon od takta do takta.

BOG.
[Vrh] Go down
dino22




Broj postova : 9
Points : 9
Join date : 02.05.2014

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 7:50 pm

adebisi je napisao/la:
Ok,imaš svoj ukus,znaš što hoćeš i to poštujem. No ipak ne mogu ne primijetiti da nisi ni sam siguran što čuješ-citiram jedan od tvojih ranijih postova:
"Grezost se čuje, ono r i ja čujen, i napisa san to. Doduše u maloj mjeri, od svih ča san vidija na YouTubeu morda i među manjim primjesama. Ali da su tu, jesu."
Mislim da je stvar u tome da ovaj grdelin ne pjeva identične zijade-većina jest greza,no neke su na granici. Evo ima još jedan njegov video-poslušaj zijadu na 0.56;

pozdrav adebisi,al* ne vidiš da nas munjeni sve zajebaje kad govori za ono da je caklena.Ja iman filing da nas zajebaje.Ono malo šta se zijade čuje je grezasto a pola je fali.Nadan se da će se i barba Gigo sa ovin složit.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 8:04 pm

Rekao bi samo da je taj tic od  PESTIA više puta iskomentiran.
Kako dolaze novi članovi na forum tako se potežu isti snimci sa you tube i tako sve ukrug.
Sam gazda je za svog tića rekao da tić završava zijadu na IIII.
Kažeš da je na granici caklene a većina se ne slaze a munjeni kaže ja imam slušalice.
Normalno je munjeni da dobiješ totalno razlićito mišljenje iz Hercegovine od adebesi od MONSTRUMA   sa Raba od Gige iz Makarske od Mene iz Bosne od dino22 iz Kaštela.
Naš su komentari slićni a dolazimo iz razni krajeva.

Živio munjeni nego ti slušaj tića kao i mi na obićne zvučnike  Wink
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 10:26 pm

Ili jos bolje UZIvO!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptyned svi 04, 2014 10:57 pm

Živio Dino22.

Sve zavisi iz kojeg pogleda vrste zijadi tumačimo ovu sa snimka.
Ova zijada ne upada u vrst zijadi sa završetkom na JUUU, gdje naj
više dolazu( tipovi naj bolji zijadi ispivani u kolumbarima).Znači ja je
gledam iz kategorija zijadi donekle pozitivni koje završavaju na slovo
(i) ali obavezno noseči u kraju više slova( i) do u sami završetak.
Tako da kad se gleda prema pravcu zijadi koje završavaju na slovo( i)
u ovom snimku ima i zijadi oškrnuti rano završni a isto tako i zijadi koje
su sišle do u kraj pozitivno po pitanju dužine slova( i ),tijo sam reč nisu
sasičene.Po pitanju grezosti ja ne uočavam neku grezotu baš izražajnu
ako se i čuje mižerna je ,uživo bi tek iznio precizno njenu boju dali više
spada pod tip čistih zijadi ili tip sa blažom rašpicom.

BOG.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 1:52 am

Ja ne bi puno komentira ove tiće ni zijade,jednom prilikom je jedan stari splitski tićar reka ovako;jeli ti drag ovaj tić a ovaj odgovara je e onda ga drži i ne pitaj druge za mišljenje.Ti ja sam reć ako je gazdi drag neka gušta,moje mišljenje je da ih ne bi volija blizu svog balkona.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 3:09 am

Živio Yogi.

Dobro si reka ako ti odgovara drži ga.

Gledajuči na ovu vrst zijade da ona nije model kolumbar zijadi koje dočaravaju kraj završetkom
slova zadnji JUUU ,več samo na( i) ,zasigurno masa jakih znalaca nije zadovoljna ovakim
tipom zijade.Jer naj bolje i naj ispravnije su kolumbar zijade( vidziiiijuuuu.)

Pošto ovde neke zijade donekle povuču u kraju više slova( i )daju neku spoznaju da
je ipak ovi tip zijade uspio završiti,jedan dio kolega jih i prihvača.Zasigurno da ovaki
tip zijade nije za dičenje.

Ijako ovde imamo i zijadi koje se očituju prekinute,nedovršene,zasičene tada taki tip
zijade upropaštava skroz batudu( teški negativ.)

Realno svi bi mi volili da nam tič piva samo tip kolumbar zijade bar četvorku i
to posve bistru kristalnu.(TEŽAK HOBI)

Ja zato i nemam grdelina kuči jer za sebe sam strog a prema kolegama ne,
a pobornik sam za sebe posve kristalna kolumbar zijada dosta i srednja.

BOG.

[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 3:26 am

Gigi moj, najlakše je tako sve otkantat i ne drzat ništa, a kako bi bilo da uzmes nekoga lošijeg tica pa pomalo uz trud i teški rad doc do boljega.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 4:51 am

Gigo je napisao/la:

Realno svi bi mi volili da nam tič piva samo tip kolumbar zijade bar četvorku i
to posve bistru kristalnu.(TEŽAK HOBI)


eeee...kako si...ki nebi, ma nema tega više Gigo ne anche u prirodi a kamoli u ćibama. I to već dugo, ne sićan se skoro više kad san zanji put čuja kristalno čistu caklenu dziju grdelina u prirodi, morda prid dvaes-dvaespet godin.
Nažalost, danas moraš učinit kompromis tija ne tija, pa mislin da je pitanje samo ki na koji kompromis more pristat a na koji ne more.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 5:18 am

Živio Munjeni dobro si reka sad i ako se naleti na zijadu prije če bit sa nekom
vrste hrapavosti recimo manje ili veče izraženosti rašpice.

Živio Monstrumo upravu si jer naj lakše je iz pričuve ali nema od mene zla.
A evo i dvi riči moga,samo moga pogleda rađe ništa nego da kupim ili mi
neko da tiča.Govorim( samo za sebe) moj osiječaj di ja nemam u sebi gušta
kad mi drugi da tiča a isto tako za mene je to poniznost.Netriba iz ovih
rečenica iči prema nikom to je samo( moje mišljenje za sebe).Ostavio sam mladost
u ovom hobiju i uvijek težio a nešto i imao samo iz svoji ruku dijelo.Nemam u
sebi ni kap truna zadovoljstva ako to nisam sam pribavio.Svak nek radi
kako voli i uživa.

BOG.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 5:46 am

Već smo o tome pričali, kakva ti je razlika dal uvatis ili kupis? Nisi ga ni u jednom slučaju ti stvorio odnosno izlegao ni naučio!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 6:02 am

Živio Monstrumo.

Velika razlika,uvati ga kad nema razlike.Nije to baš za usporedbu,
Lovijo sam ja i ribu i uvatio zubaca 3 kg i rečem kolegi tičaru a on
ko iz topa dođi vidi mog i je kupio ga od 5 kila.Žalosno je ovo uspoređivat,
pa tako i tiče u tom pravcu.

BOG.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 6:46 am

Gigo je napisao/la:
Živio Yogi.

Dobro si reka ako ti odgovara drži ga.

Gledajuči na ovu vrst zijade da ona nije model kolumbar zijadi koje dočaravaju kraj završetkom
slova zadnji JUUU ,več samo na( i) ,zasigurno masa jakih znalaca nije zadovoljna ovakim
tipom zijade.Jer naj bolje i naj ispravnije su kolumbar zijade( vidziiiijuuuu.)

Pošto ovde neke zijade donekle povuču u kraju više slova( i )daju neku spoznaju da
je ipak ovi tip zijade uspio završiti,jedan dio kolega jih i prihvača.Zasigurno da ovaki
tip zijade nije za dičenje.

Ijako ovde imamo i zijadi koje se očituju prekinute,nedovršene,zasičene tada taki tip
zijade upropaštava skroz batudu( teški negativ.)

Realno svi bi mi volili da nam tič piva samo tip kolumbar zijade bar četvorku i
to posve bistru kristalnu.(TEŽAK HOBI)

Ja zato i nemam grdelina kuči jer za sebe sam strog a prema kolegama ne,
a pobornik sam za sebe posve kristalna kolumbar zijada dosta i srednja.

BOG.

Mene gigo naj manje smeta što ova zijada završava na i.Mene više smeta sve ostalo u toj zijadi
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 7:14 am

Živio Yogi.

Znam što ti smeta očito možda bolje na svom laptopu čuješ,
pa vijerojatno i vrstu grezosti.Ja kad se vratim dosta unazad
ipak nešto sam jasnije čujo razne tipove zijadi koje kroz cili kolumbar di
vuču dozu grezoče a ovu bi naj rađe volio uživo čuti,govorim
samo o zijadi koja donekle završi , jer neke koje se dobro očituju
sasičene su odma odbačene.Yogi da budem iskren a tako se i ponašam
kroz komunikaciju ja nisam uspio čuti na forumu ni posve idealan tip
bistre,kristalne zijade baš uredne po svim vrlinama nijansi koje je odlikuju.
Ima sam prilika prije u više puta čuti pravi tip caklene čitke obojane zijade
a sad više i teško

BOG..
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 7:22 am

Ma reci mi kakva je tvoja zasluga kad uvatis tica staroga u prirodi? Po čemu si ti to dobar "Ticar" ako to uradis? Nemoj takve usporedbe sa ribom davat jer to nema veze jedno s drugim.
Pravi Ticar je onaj koji uspije svojim radom izbacit solidne grdeline , a ne onaj koji uništavanjem prirode misli da mu raste rejting! I da pravi Ticar je onaj kojemu tici imaju prsten 2,7, dokaz da je tvoj uzgoj da si ga ti napravio.
[Vrh] Go down
brabus

brabus


Broj postova : 50
Points : 54
Join date : 15.01.2011
Age : 47
Lokacija : Split-Livno

DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Emptypon svi 05, 2014 9:43 am

MONSTRUMO je napisao/la:

Pravi Ticar je onaj koji uspije svojim radom izbacit solidne grdeline , a ne onaj koji uništavanjem prirode misli da mu raste rejting! I da pravi Ticar je onaj kojemu tici imaju prsten 2,7, dokaz da je tvoj uzgoj da si ga ti napravio.

Ma bravo Monstrumo, neka si im reka...(priroda,prsten...itd)
Stvori svojim rukama, a ne kupuj, ne vataj, i trazi da ti drugi odškoluje,
A ako ti netko i pokloni tica, onda je to druga stvar...
Nema mukte i bez rada NIŠTA!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA   DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty

[Vrh] Go down
 
DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
[Vrh] 
Stranica 8 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» makedonska tradicija
» makedonsko prilepska tradicija
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: