Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Go down 
+28
MONSTRUMO
probiotik
pujdo
Grga Zlatoper
Jandrek
Vedran
ivica
žuti
euzebio
PESTI
enver
domo
pele
Tic_Bal.
F I N K O
kain
KOBAC
ivica.milanovic13
BATUDA
Moćun
arboret
GRANDE
bošket
DOMENICO
vrca
YOGI
lord189
frzelin
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 10:29 am

Vidim da ova tema ide u krivome smjeru baš zbog toga šta moderator vrlo slabo nadgleda forum i pušta koje kakve upadice u ovu odličnu temu i mislim da tema PROPADA.
SPOMINJU SE NEKI DVOTAKTOLI,MALA ZIJADA I ZIJADA SA NASTAVKOM,a to nije tema po STP.Ako se ovi ispadi budu tolelirali mislim da od teme nema ništa i da bi je trebalo maknit ili nazvat nekim drugačijim imenom.
Evo vam ime teme prikladno za otvorit.

TRADICIJA PJEVA SA NASTAVKOM.
TRADICIJA PJEVA SA MALOM ILI NATEGNUTOM ZIJADOM,RIZLOM,VERŠOM,STRILOM,ITD.
TRADICIJA PJEVA KOME ŠTA PADNE NAPAMET.
TRADICIJA PJEVA KALAHARI.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 6:50 pm

Dobro,šta ste se uvatili pizdarija,
ovo nije tema video klipovi,ni ko šta ima.

Ovde se samo govori kako bi triba piva grdelin po STP-u,i ništa više.

Da je to lako,ima bi svatko cheers


Ps. Koja bruma i ješka je STP,svi se lipe a svi su kontra ha ha ha ha

ŽIVIJA STP.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 7:51 pm

Pilana je napisao/la:
A šta vi to imate po PS-u osim malo duži jezik.Ma ko to od vas ima tića bez mane .Ne kvarite ono šta je lipo i šta ljudima pričinjava zadovoljstvo i ne vraćajte se u prošlost jer povjest tićije je puno starija od vašeg sićanja .Po vašem bi se brzo za ručak spremali tinguli od vrduna i nebi se niko bavija tićijom , ako vam kaže da je nastavak greška manja od falše zije a da ne govorim od odsičene ili one bez početka ,a ne virujem ni da su tršili dvotaktol hahahaha pozzzzzz.

A Vele,Vele je si žestok!
Pa evo probat ću replicirat na ovo tvoje ,pa će se vidit kolike su razlike u shvačanju pjeva.
Kao prvo nitko od nas nema tiće bez mane.Za sebe kažem da nemam ništa.Nikome ne želimo kvarit ništa,jer svako ima pravo gojit što ga je volja.Jednom prilikom je Mario M. reka:Jeli ti drag?Goji ga!Guštaj u njemu!
A nas ostavite na miru da gojimo ili ne gojimo ono što nama paše.
Primjer razlike u vrednovanju: 1.dvotaktol sa srednjom (prolaznom dzijom)bolji je od onog koji plete 20 taktova sa odličnom dzijom,ako ispred ili iza nje ima strilu.
Takvih primjera moglo bi se još dosta navesti,ali čemu?
Jer nećemo se nikad složit!
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 10:06 pm

bošket je napisao/la:
Pilana je napisao/la:
A šta vi to imate po PS-u osim malo duži jezik.Ma ko to od vas ima tića bez mane .Ne kvarite ono šta je lipo i šta ljudima pričinjava zadovoljstvo i ne vraćajte se u prošlost jer povjest tićije je puno starija od vašeg sićanja .Po vašem bi se brzo za ručak spremali tinguli od vrduna i nebi se niko bavija tićijom , ako vam kaže da je nastavak greška manja od falše zije a da ne govorim od odsičene ili one bez početka ,a ne virujem ni da su tršili dvotaktol hahahaha pozzzzzz.

A Vele,Vele je si žestok!
Pa evo probat ću replicirat na ovo tvoje ,pa će se vidit kolike su razlike u shvačanju pjeva.
Kao prvo nitko od nas nema tiće bez mane.Za sebe kažem da nemam ništa.Nikome ne želimo kvarit ništa,jer svako ima pravo gojit što ga je volja.Jednom prilikom je Mario M. reka:Jeli ti drag?Goji ga!Guštaj u njemu!
A nas ostavite na miru da gojimo ili ne gojimo ono što nama paše.
Primjer razlike u vrednovanju: 1.dvotaktol sa srednjom (prolaznom dzijom)bolji je od onog koji plete 20 taktova sa odličnom dzijom,ako ispred ili iza nje ima strilu.
Takvih primjera moglo bi se još dosta navesti,ali čemu?
Jer nećemo se nikad složit!


Ako je ovo o vrednvanju pjeva tako kao šta kažeš onda stvarno nema smisla uopće pricat o pjevu i donosit neke zaključke! Za MENE ako je dvotaktol i neznam kolka zijada nevalja! A taj od 20 taktova nek je i strila kolka oce jebe mi se ako je tako dobar Smile!
U pravu je Barba bariton kad kaže da se nebavimo istim hobijem! Heheheheh
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 10:09 pm

Triba razlučit na one koje se bavu tićima radi para pa mu ne igraju ulogu neke mane koje od davnina u šireme krugu nikad nisu bile za progledat kroz prste jer će ih ionako prodat, i na one koji se bavu ovim hobijem radi uživancije Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 10:16 pm

arboret je napisao/la:
markoxp je napisao/la:
arboret je napisao/la:
nikada se nije cjenio grdelin koji pjeva nastavak.kod jednog prijatelja sam čuo grdelina sve je ispjevao kako treba i imao je nastavak kao pletivo i takva ptica nije bila za daljnje držanje sa jatom.

Ode jednu vrlo bitnu stvar niko nije spomenija, sa ticom koja ima nastavak se može izvuć tica bez nastavka. Naravno to bi pokuša osobno ako valja zijada... E Arboretiću ja sad tebe pitan da tebi sad neko stavi ticu koja ima zijadu ocjene 3 i jednu šta nastavlja al ima zijadu 5, koju bi uzea?

Bog marko vjerujem da nisi neki veliki znalac gledajuci na vaše godine i mene kao nekog tko je sa pticama proveo više od pola života a isto tako dosta putova po hrvatskoj i susjednoj nam BIH.vjerujem da znate na šta sam htio reci sa ovom svojom recenicom.postavili ste mi pitanje na koje mogu dati veoma laki odgovor nebih uzeo ni jednu od ove dvije kombinacije koju ste mi ponudili.takve ptice ne zadovoljavaju mene kao starijeg pticara jer sam nekada davno imao zadovoljavajuce ptice i znam kako treba bit dobra ptica bez obzira na bilo cije i bilo kakve tradicije.

Sere vas karta arboretiću, nemate po ćemu sudit moje znanje Smile neki su proveli pola stoljeća sa ticama pa i dalje neznaju ništa osim dat jist i pit... Onda se vi zadovoljavajte sa sjećanjima, meni sjećanja i priče ne znače ništa... Meni samo znanje znači i eventualno koje zrno soli
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 10:40 pm

Dragi moj Fredi! Evo odgovoriću samo na tvoj post i stim želim zatvorit svoje javljanje na bilo koju temu koja je uopće vezana sa pjevom.Pokojni Marasović je udrija temelje i to je to.Nisam ja ovdi ni da to pobijam ni da to rušim ,aniti iman tića po tim strogim kriterijima koji su za mene svetinja isto ka i za svakoga ko iti malo razmisli i nađe se u mom prvom postu .Vama Fredi ni jednom riči ne želim proturječit šta se tiče STP-a jer sigurno znate puno više iz prve ruke od svih koji trenutno navodno zastupaju STP , ali ću se ipak osvrnit na postove dotične gospode koji su odgovorili na moj post i time sugeriraju moderatoru da bude rigorozniji , a prema kome.Moj grdelin nastavlja i ja sam svjestan da je to greška koju STP ne trpi ,ali ne znači da se ne trudim da od toga stvorim tića koji ne nastavlja i kiji će se uklopit u ono šta se i meni sviđa, a viruj mi da je to ono šta opisuje ta naša bogata tradicija pjeva.šta se tiče dvotaktola tu si u pravu i u potpunosti se slažemo ali i ta srednja zijada mora opisati sva slova da bi bila u prednosti a sve dok nije takva po meni se ne uklapa u STP.A vama gospodine frzelin moram napomenit da meni STP nije nikakav ps( pravilo službe)jer tradicija je nešto nastalo iz naroda , ljudi koji su u to dali sebe i nisu tražili da ih se prizna za života ,nego su tu tradiciju živili i bili su i prema sebi samokritični i rigorozni ,e zato su oni ti koji će uvik ostat dio te tradicije isvima nama primjer i smjernica našoj težnji za pjevom po STP.A i tebi koce mala replika ja za sebe mogu reći da nisam niti jednim djelom kontra STP-a , nego sam kontra prezentacije tića koji su amo reć po STP-u a i ti i ja znamo da nisu i da neće bit.najsritniji bi bija da iman nešto po pravilima trdicije pa da kažem evo to je to ali nemam , samo nikad neću odustat od nastojanja da dođem do rezultata ali ne zbog ps(jer to je izraz iz neke nekreativne institucije)negoiz razloga ispravnosti . Zato ija kažem živija STP ,a oni koji ne teže njemu su na krivom putu i neka drže šta vole i šta imaju . VESELI I ZDRAVI BILI
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyuto svi 10, 2011 10:57 pm

frzelin je napisao/la:
U Splitskoj tradiciji pjeva nema laškavanja tu mora bit sve po PS i nikako drugačije.

Oprsti gospodine frzeline a koja je to služba u STP-u po kojoj ti djeluješ i po kojoj STP mora djelovt kruto i naizgled vojnički. POZDRAV
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 1:00 am

bariton je napisao/la:
Evo ga,bravo Velinjo dobar post,

ali,
zašto stalno mišate temu STP, sa grdelinima koje se trenutno ima.

Tema STP je težnja štovatelja da se tradicija održi,da se zna kako je bilo,i da oni

koji to vole nastoje opet imati.

Ova tema nema veze sa trenutnim grdelinima po cibama,možda neki jesu,neki nisu,
neki više ,neki manje,ali to nije bitno.

Za to postoje video klipovi i ostale rasprave.

Za svoje grdeline cu po ko zna koji put reci,niti su pravi,niti su odlicni, niti su bez mana,niti su ogledalo STP,niti sam to ikad ja reka,

ali da težim STP-u njegovom najboljem izdanju,to svakako.

ZNACI,OVDE SE NE RASPRAVLJA O GRDELINIMA KOJI NAM PIVAJU DOMA.

OVDE SE ČUVA TRADICIJA
Pa Koce pišemo istu stvar nisu bitni ovi tići koje mi imamo u ćibama nego trdicija a kako je održat a ne dat sebe i bit samokritičan. ŽIVIJA STP
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 1:32 am

pozdrav marko mene ne serere nikakva karta kako ste to vi opisivali.
nemoj te naglit sa vašim znanjen jer vjerovali vi to ili ne ucimo svi kroz cijeli svoj život.
vjerujem isto tako da niste nikada culi kakva je srednja ptica,a pogotovo kako pjeva odlican grdelin.
jer i ja sam to cuo negdje prije vašeg rođenja jedno 7 godina pa sada razmislite dobro o cemu pricate.danas eto na moju žalost imam neke grdeline koji nisu niti za dat nekome da ih držat ispred kuće.pozdrav marko i poglede na svjet gledaj te malo realnije.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 2:02 am

Pilana je napisao/la:
Dragi moj Fredi! Evo odgovoriću samo na tvoj post i stim želim zatvorit svoje javljanje na bilo koju temu koja je uopće vezana sa pjevom.Pokojni Marasović je udrija temelje i to je to.Nisam ja ovdi ni da to pobijam ni da to rušim ,aniti iman tića po tim strogim kriterijima koji su za mene svetinja isto ka i za svakoga ko iti malo razmisli i nađe se u mom prvom postu .Vama Fredi ni jednom riči ne želim proturječit šta se tiče STP-a jer sigurno znate puno više iz prve ruke od svih koji trenutno navodno zastupaju STP , ali ću se ipak osvrnit na postove dotične gospode koji su odgovorili na moj post i time sugeriraju moderatoru da bude rigorozniji , a prema kome.Moj grdelin nastavlja i ja sam svjestan da je to greška koju STP ne trpi ,ali ne znači da se ne trudim da od toga stvorim tića koji ne nastavlja i kiji će se uklopit u ono šta se i meni sviđa, a viruj mi da je to ono šta opisuje ta naša bogata tradicija pjeva.šta se tiče dvotaktola tu si u pravu i u potpunosti se slažemo ali i ta srednja zijada mora opisati sva slova da bi bila u prednosti a sve dok nije takva po meni se ne uklapa u STP.A vama gospodine frzelin moram napomenit da meni STP nije nikakav ps( pravilo službe)jer tradicija je nešto nastalo iz naroda , ljudi koji su u to dali sebe i nisu tražili da ih se prizna za života ,nego su tu tradiciju živili i bili su i prema sebi samokritični i rigorozni ,e zato su oni ti koji će uvik ostat dio te tradicije isvima nama primjer i smjernica našoj težnji za pjevom po STP.A i tebi koce mala replika ja za sebe mogu reći da nisam niti jednim djelom kontra STP-a , nego sam kontra prezentacije tića koji su amo reć po STP-u a i ti i ja znamo da nisu i da neće bit.najsritniji bi bija da iman nešto po pravilima trdicije pa da kažem evo to je to ali nemam , samo nikad neću odustat od nastojanja da dođem do rezultata ali ne zbog ps(jer to je izraz iz neke nekreativne institucije)negoiz razloga ispravnosti . Zato ija kažem živija STP ,a oni koji ne teže njemu su na krivom putu i neka drže šta vole i šta imaju . VESELI I ZDRAVI BILI

Vele svaka čast za ovaj post!
Skidam kapu do poda!
Ako se razmišlja na ovaj način nikad nebi tribalo doći do nesporazuma.Makar ne samnom.
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 2:19 am

Pilana je napisao/la:
bariton je napisao/la:
Evo ga,bravo Velinjo dobar post,

ali,
zašto stalno mišate temu STP, sa grdelinima koje se trenutno ima.

Tema STP je težnja štovatelja da se tradicija održi,da se zna kako je bilo,i da oni

koji to vole nastoje opet imati.

Ova tema nema veze sa trenutnim grdelinima po cibama,možda neki jesu,neki nisu,
neki više ,neki manje,ali to nije bitno.

Za to postoje video klipovi i ostale rasprave.

Za svoje grdeline cu po ko zna koji put reci,niti su pravi,niti su odlicni, niti su bez mana,niti su ogledalo STP,niti sam to ikad ja reka,

ali da težim STP-u njegovom najboljem izdanju,to svakako.

ZNACI,OVDE SE NE RASPRAVLJA O GRDELINIMA KOJI NAM PIVAJU DOMA.

OVDE SE ČUVA TRADICIJA
Pa Koce pišemo istu stvar nisu bitni ovi tići koje mi imamo u ćibama nego trdicija a kako je održat a ne dat sebe i bit samokritičan. ŽIVIJA STP


Dragi moji,evo da i ja napišem koju riječ.Otvorili ste deset sličnih tema,pa vas čovjek ne može pohvatati po forumu Very Happy Very Happy .
Kao prvo,zar je toliko važno šta čiji grdelin pjeva,kako pjeva i koliko pjeva? Ja ovo gledam,prvenstveno kao hobi,a znam da ste i vi isti kao i ja,samo mi se čini da su to malo vaša prepucavanja.Ja sam u pjevu tek par godina,kako neki vele "niko mi nije kriv što sam zalutao u pjesmu grdelina",to je dobro rekao,ali ima i ono ALI,ja znam da gdje ja zalutam,tu je ili vrh ili propast,a u životu sam uvijek išao prema vrhu i bio na vrhu.Isto tako ,šta god da napravio ,to radim radi sebe i mog gušta i ljubavi prema ovim divnim stvorenjima.ovo pišem zato da napomenem,a mislim da i vi isto tako mislite i da držite ovo prvenstveno radi sebe,pa čemu onda svađe?Mislim da bi puno ljepše bilo da se družimo i zabavljamo,pa kad se vidimo i da kavu popijemo,a ne ovako samo neke kontre i niski udarci.Isto tako bi želio da napomenem ,ja sam solo igrač i takav želim ostati,tako da me nitko ne treba svrstavati niti u jedan klan,a niti me prozivati za neke tajne nikove,jer ja šta mislim,ja to i kažem pod svojim punim imenom i prezimenom ,sa brojem telefona,kućnom adresom ,matičnim brojem i oibom.Kriju se samo kukavice.
Ja znam šta želim ,a isto tako znam šta bi vi voljeli imati od pjesme grdelina,ali.... Very Happy Very Happy
Puno se priča o nekim pticama,dobre ili loše,valjaju ,ne valjaju,a dosta toga je iz ljubomore,kao ono,da je meni bar približno ovakav.Obišao sam dosta adresa i da vam pravo kažem,nisam se baš naslušao dobrih ptica,uvije nešto fali,ali sam uvijek sretan kad čujem bar nešto dobro,ma u koga bilo.

Svi pričaju o nekim prošlim ,svršenim vremenima,a svi koji se toga sjećaju,znaju da ni tad nije bilo idealne ptice(ja se tog ne sjećam,jer me to tad nije niti zanimalo).A sad ako je ptica vrhunska,a ako nastavi ili ako ima neku malo greškicu,ajme majko-Smeće.A zašto,zato što je iz protivničkog tabora.
Ako vidite da ne možete kao ljudi,zašto onda pokušavate kao ptičari? To ćete još manje moći.

Zato,prođite se prepucavanja,hajde da se družimo i da se zabavljamo,vidita da su obadva foruma zamrla,ljudi nemaju volje niti čitati ,a ne učestvovati u prepirkama ,koje ne vode ničemu.
Netko je nedavno napisao(čini mi se Vrca) : ZIJU TREBA GLEDATI,dobra ili loša,a ne meka,grejza,baritonska,duša mliko itd.

P.S. Oprostite na ovom textu,ali mi je dopizdilo ovo pratiti,sve očekujem da ću pročitati nešto pametno,a uvijek isto ,samo gluposti .

Živio STP, DTP,LTP ,NTP.MTO,OTP,RTP,ŽTP,ZTP,TTP i neznam koji još sve ne.

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 10:33 pm

kain je napisao/la:
Pilana je napisao/la:
bariton je napisao/la:
Evo ga,bravo Velinjo dobar post,

ali,
zašto stalno mišate temu STP, sa grdelinima koje se trenutno ima.

Tema STP je težnja štovatelja da se tradicija održi,da se zna kako je bilo,i da oni

koji to vole nastoje opet imati.

Ova tema nema veze sa trenutnim grdelinima po cibama,možda neki jesu,neki nisu,
neki više ,neki manje,ali to nije bitno.

Za to postoje video klipovi i ostale rasprave.

Za svoje grdeline cu po ko zna koji put reci,niti su pravi,niti su odlicni, niti su bez mana,niti su ogledalo STP,niti sam to ikad ja reka,

ali da težim STP-u njegovom najboljem izdanju,to svakako.

ZNACI,OVDE SE NE RASPRAVLJA O GRDELINIMA KOJI NAM PIVAJU DOMA.

OVDE SE ČUVA TRADICIJA
Pa Koce pišemo istu stvar nisu bitni ovi tići koje mi imamo u ćibama nego trdicija a kako je održat a ne dat sebe i bit samokritičan. ŽIVIJA STP


Dragi moji,evo da i ja napišem koju riječ.Otvorili ste deset sličnih tema,pa vas čovjek ne može pohvatati po forumu Very Happy Very Happy .
Kao prvo,zar je toliko važno šta čiji grdelin pjeva,kako pjeva i koliko pjeva? Ja ovo gledam,prvenstveno kao hobi,a znam da ste i vi isti kao i ja,samo mi se čini da su to malo vaša prepucavanja.Ja sam u pjevu tek par godina,kako neki vele "niko mi nije kriv što sam zalutao u pjesmu grdelina",to je dobro rekao,ali ima i ono ALI,ja znam da gdje ja zalutam,tu je ili vrh ili propast,a u životu sam uvijek išao prema vrhu i bio na vrhu.Isto tako ,šta god da napravio ,to radim radi sebe i mog gušta i ljubavi prema ovim divnim stvorenjima.ovo pišem zato da napomenem,a mislim da i vi isto tako mislite i da držite ovo prvenstveno radi sebe,pa čemu onda svađe?Mislim da bi puno ljepše bilo da se družimo i zabavljamo,pa kad se vidimo i da kavu popijemo,a ne ovako samo neke kontre i niski udarci.Isto tako bi želio da napomenem ,ja sam solo igrač i takav želim ostati,tako da me nitko ne treba svrstavati niti u jedan klan,a niti me prozivati za neke tajne nikove,jer ja šta mislim,ja to i kažem pod svojim punim imenom i prezimenom ,sa brojem telefona,kućnom adresom ,matičnim brojem i oibom.Kriju se samo kukavice.
Ja znam šta želim ,a isto tako znam šta bi vi voljeli imati od pjesme grdelina,ali.... Very Happy Very Happy
Puno se priča o nekim pticama,dobre ili loše,valjaju ,ne valjaju,a dosta toga je iz ljubomore,kao ono,da je meni bar približno ovakav.Obišao sam dosta adresa i da vam pravo kažem,nisam se baš naslušao dobrih ptica,uvije nešto fali,ali sam uvijek sretan kad čujem bar nešto dobro,ma u koga bilo.

Svi pričaju o nekim prošlim ,svršenim vremenima,a svi koji se toga sjećaju,znaju da ni tad nije bilo idealne ptice(ja se tog ne sjećam,jer me to tad nije niti zanimalo).A sad ako je ptica vrhunska,a ako nastavi ili ako ima neku malo greškicu,ajme majko-Smeće.A zašto,zato što je iz protivničkog tabora.
Ako vidite da ne možete kao ljudi,zašto onda pokušavate kao ptičari? To ćete još manje moći.

Zato,prođite se prepucavanja,hajde da se družimo i da se zabavljamo,vidita da su obadva foruma zamrla,ljudi nemaju volje niti čitati ,a ne učestvovati u prepirkama ,koje ne vode ničemu.
Netko je nedavno napisao(čini mi se Vrca) : ZIJU TREBA GLEDATI,dobra ili loša,a ne meka,grejza,baritonska,duša mliko itd.

P.S. Oprostite na ovom textu,ali mi je dopizdilo ovo pratiti,sve očekujem da ću pročitati nešto pametno,a uvijek isto ,samo gluposti .

Živio STP, DTP,LTP ,NTP.MTO,OTP,RTP,ŽTP,ZTP,TTP i neznam koji još sve ne.

Evo kain ja sam sebaš nešto raspisa ovih dana pa da i tebi nešto napišem , a usput i svima oji se nisu snali u ovoj temi. tema STP ne podrazumijeva nikakve i ničije ptice nego jednostavno i isključivo služi prisjećanju i pokušaju da se ta moraš priznat tradicija očuva među nama koji je svrstavamo s pravom u splitsku tradiciju. niko nikoga ne uvjerava da mora ptica pivat ono šta tradicija "kaže" i niko ni ne proziva ljude koji do toga ne drže niti im tići ne pivaju onako kako nalaže trdicija i viruj mi da ja nisam čuja u ćibi ni jednog tića koji može po meni zadovoljit ta nazovimo ih pravila. moj tić ,biću samokritičan, ne ulazi u krug STP-a ali to ne znači da ne težim tome.Odgovoriću ti i na zijadu .postoje samo dvije vrste zijade ispravna i neispravna, šta znači da zijada za početak mora biti opisana svim slovima koja je čine a to su vidziiiiiiiiiiiiijuuu i svaka koja ima manjka ili viška slova je neispravna i poSTP-u i po svim tićarskim kriterijima aboja zijade je stvar ukusa ,dok je dužina zijade stvar apetita .sama batuda koja s sastoji iz pletiva sa zijadom (to je naravno ona koja se traži)isto je stvar ukusa.Na početku sam napisa da u ćibama nema pjeva po zakonima STP-a i oprosti na krivoj informaciji , ima, samo ne kod ljudi ukljčujući i mene koji o tome pišu itoga se žele držat .TO su ludi koji imaju svoje poimanje pjeva grdelina i nijsu im važne neke greške kao nastavak iza zijade nego veću važnost pridaju ispravnosti batude i ispravnost i dužina i izvedba zijade, imogu ti reć jer sam na svoje uši sluša da im se više od 70%posto ptica čak uklapa u STP. ovim tekstom sam ti samo tija skrenit pažnju na razlog same teme ane na ptice koje imamo jer nije važno jesi li iz splita da bi volija ovaj hobi ili ima tića po STP-u.Važno je da si ti zadovoljan onim šta imaš i da te to ispunjava a sve ostalo su klapanja , a osim toga pa i najbolji tići ,legende STP-a potiču iz istog kraja kao i ti.VESELO KAINE i glavu gore.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 10:40 pm

Iz ovog posta moglo bi se zakljućit da sam polu pismen ali nedostatak slova je problem tipkovnice ,tehnička greška.VESELI I ZDRAVI BILI!
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysri svi 11, 2011 11:28 pm

Pilana je napisao/la:
Iz ovog posta moglo bi se zakljućit da sam polu pismen ali nedostatak slova je problem tipkovnice ,tehnička greška.VESELI I ZDRAVI BILI!

Prejak si Very Happy Very Happy Very Happy .
Ja vas sve razumijem i jasno mi je o čemu vi pričate,ali i malo dijete vidi iz vaših tekstova da ove rasprave nemaju veze niti sa hobijem,niti sa STP-om ,niti sa ljubavi prema pticama.Forum bi trebao biti isključivo mjesto druženja i dobre zabave,a ne svađa i rasprava.A u konačnici ,kad se malo slegnu strasti,svi vide da pričate o istom ,samo na drugi način.
Šta se tiče tradicije,ma kako se ona zvala ,to treba poštivati i čuvati,ali isto tako se treba pomiriti sa tim da je nekad u prirodi bilo ptica po svim tradicijama,a sad ne možeš više ni čuti niti T od tradicije.
Ja imam šta imam i držim šta držim i sretan sam sa tim šta imam i to me zadovoljava i ispunjava,a lagao bi kad bi rekao da ne bi volio nešto bolje,to bi volio i te kako ,ali....
Da napomenem i to,sto ljudi,sto ćudi,tako da se ne mora svakom sviđati isto,nekom se sviđa jedno ,a nekom drugo ,bitno je da mi to volimo.
Sretno svima sa uzgojem i školovanjem Very Happy Very Happy cheers cheers

P.S. Najgore je ako nekom kažeš da ti se NE SVIĐA neka pjesma,odmah se protumači i pokvareni telefoni kažu da si rekao da NE VALJA.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 12:22 am

Ljudi moji,

pa svi mi tezimo ka istom.Ovo sto se uporno nastoji gurat nekekav amozitet i prepirke nevodi nikuda.Dobro je Bošket reka da se triba malo pogledat situacija upoce i da nisu vise vrimena kakva su nekad bila.Evo ja sirin tice s Badom.I mogu odgovorno rec da ono sta on ima je vise po STP-u od mnogih ovde na forumu.Mislin da je malo bezveze sad coviku posli svih tica nabijat kompleks u stilu ka nismo mi vise isti hoby.To je u krajnju ruku bezobrazno.Nikog ne prozivam,nek se sami prepoznaju pojedinci.
I sad da se vratim na taj famozni nastavak u batudi.Pa sta vi stvarno mislite da covik tvrdi da je nastavak uredu odnosno dobar i pozeljan.....S oprostenjem takav ste dojam stvorili,a to ne odgovara niti priblizno istini.

Bada je mozda prije svih otkrio da tica s nastavkom izbacije bez problema mladu ticu bez nastavka.Dokaz za to su i moja dava tica koji nenastavljaju nikako odnosno skroz rijetko.Nastavak vise ovisi o samom genu ptice nego o ucitelju ili bilo cemu drugome.Tic koji je ucija moje je famozni cvrkutas koji cesto nastavlja.I mnogi su ludi za njim,a da negovorim da su ga htjeli kupit.Puno ih je i na forumu.Nek me isprave ako grijesim. Da vam budem iskren i ja bi ga volio imati bez obzira koliko je star.

I sad da slratim malo.Volio bi iskreno da ove gluposti i svadje prestanu i da ae svi lipo uvatimo avog hobya na najbolji moguci nacin i da na livadi pokazemo ko ata ima a ne ovako preko ekrana.Sve je ovo ispalo nekako glupo zar ne?!

Pozdrav svima i svako dobro.....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 1:16 am

Sinoc sam malo cakula sa jednim od starije garniture splitskih ticara,pa mi kaže,da mu je jasna neimaština kvalitete,ali jedna stvar se izgubila u prirodi,a to je "glas".
Prije bi se i od želande naša grdelin od batude sa jakin glason.
Zvonilo bi cilo polje od tega glasa i kako kažu stariji "metala" u njemu.
Zvonko,jasno i stakato pletivo.
Onda su nestale zijade,a pletiva su se mogla nac da "bate",a onda su nestala i pletiva i močni glasi,a ostala je gnjila verša,više-manje.

Evo sad su mi pali napamet Šimini grdelini.
Kad bi ih donija 6-7 pridvecer na heliodrom,trodupli,lipa pletiva,zijade u kolombaru,točka.
Tukli su bota bota batude.
Ono je bija tipicni STP.
Naravno da smo imali primjedbi,ali sve u svemu, grdelini ipo.

Imali ko snimke tih grdelina,ako ima neka se javi cheers
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 2:59 am

Sičam se tih tići.Čini mi se ka da sam ih jučer sluša.
Klepali su ispravne batude od kad bi ih stavija ,dok ih nebi skinija.A najbolji je bio jedan što smo ga zvali ženskica.Taj je ima najbolju dziju.Nisu imali nikakvu šporkicu.
I opet su im se nalazili mane.Je su spličani ludi!Ko će ono više dat.
Ali ne mogu se sitit koje su ono godine bili?Koliko je prošlo?
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 3:13 am

arboret je napisao/la:
pozdrav marko mene ne serere nikakva karta kako ste to vi opisivali.
nemoj te naglit sa vašim znanjen jer vjerovali vi to ili ne ucimo svi kroz cijeli svoj život.
vjerujem isto tako da niste nikada culi kakva je srednja ptica,a pogotovo kako pjeva odlican grdelin.
jer i ja sam to cuo negdje prije vašeg rođenja jedno 7 godina pa sada razmislite dobro o cemu pricate.danas eto na moju žalost imam neke grdeline koji nisu niti za dat nekome da ih držat ispred kuće.pozdrav marko i poglede na svjet gledaj te malo realnije.

kolega arboretu problem vas i svih tičara je osvrt na nekadašnju davnu i blisku prošlost,upravo zbog tih osvrta kako je bilo neklad sve je na velikoj pauzi i zbog toga samo 1 čpovik od 1000 nešto uspije napravit jer razmišlja surovo ili pak realno a možda je jednostavno i srića u pitanju ...od malih nogu i držin i gojin tiće,to san nasljedija prije san uzea ćibu nego sisiu materinu u ruke kako bi reka jedan naš prijatelj "ja san to sve dokumentira da pokažen ode ",no dosta o tome ko koliko drži tiće ima i onih šta držu pa opet ću citirat jednog kolegu "ima onih sta drže po stoljeća pa samo znaju dat jist i pit tićima" nedaj se prijatelju zavarat znanjen našin i od svih ostalih jer se moš ujst za jezik a znanje je danas najače oružje i svak ga ispali ka metak jedino u slučaju nužde a ne da bi se dičija okolo i vika "ja znan,ja znan"...a mogu jamčit da san čak u 12-sti misec čuja boljeg tića nego ti sta ti je ikad zapiva u ćibi pa eto uzea san to s pravon reć iako te neznan ali znan da ovo sa sigurnošću mogu kazat jer je to potvrdila i većina koja je tu ticu slušala Smile

a i je mi lipo nasmijat se na nebuloze kad čujenod vas starijih dikod pa to nisu istine

pozdrav od solinske "mularije" lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 3:38 am

bošket je napisao/la:
Sičam se tih tići.Čini mi se ka da sam ih jučer sluša.
Klepali su ispravne batude od kad bi ih stavija ,dok ih nebi skinija.A najbolji je bio jedan što smo ga zvali ženskica.Taj je ima najbolju dziju.Nisu imali nikakvu šporkicu.
I opet su im se nalazili mane.Je su spličani ludi!Ko će ono više dat.
Ali ne mogu se sitit koje su ono godine bili?Koliko je prošlo?

Bile su devedesete,

ženskica je bija najbolji samo iz jednog razloga,

ima je najboju zijadu,visociju u izvedbi,nekako svitliju,lipšu,baš se razllikovala od ostalih,iako su sve bile ispravne.

Nego ,tija san kazat ovo,

neki na forumu pitaju;

odakle STP,ko je to izmislija,ko je donija pravila........

Niko nije izmislija STP,a pravila je donila PRIRODA,znate kako? Evo ovako;

Na Marjanu su pivali batudaši lipaši sa odlicnim zijadama,oko starog kajdukovog placa i starog rodilišta su pivali batudaši dupli sa vrlo dobrim i odlicnim zijadama.Spinut,Poljud,Lora,batudaši sa odlicnim zijadama.
Ovo se dešavalo u prastara vrimena i to u samom centru Splita.

Eto odakle STP-e,ticarima je to ušlo u uho,batuda,batuda,batuda.
Sama bliža okolica Splita,da ne govorim.
Za virovat je da nigdi u svitu više takovi slucajeva nema,šta se tice grdelini,jer da ima,ne bi samo batuda (pletivo+zija)u Splitu bila toliko tražena.
Eto zato je triba cuvat i pazit.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 4:08 am

vidim da ste malo stariji od marka i punoljetan kada su u pitanju ptice lorde vaša reakcija na ovi moj tekst nije u redu.vidim da olako dajete nekome ti mislim da još uvjek morate persirat nekome tko je bar dva puta stariji od vas.dosta puta mi je znala ptica pokazivat u dvanaesti mjesec izvaredno,a kada dođe vrijeme za pjev zijada dođe jedva do neke dvojke.eto vidite sada razliku kod mene i vas vi ste bili euforicni u dvanajstom mjesecu zato šta vam je netko slušao vaše ptice.tko sluša pticu u 12 mjesecu samo oni tko nezna o pticama ništa.taj vaš 12 mjesec služi samo orijentalno za preslušat jato gdje uzgajivac može maknit neke negativne ptice koje mu ne pašu za uho i smanjit broj na neku normalnu brojku i druge pustiti da se razvijaju ka boljoj zijadi.nikada niste slušali od pok.nardija ptice pa nemožete docarat kakve su to bili batuderi ali postoje ljudi tu na ovome forumu pa neka ti oni kažu.onda ce ti biti jasnije malo kakve sam imao ptice i koliko se ja razumin i nemojte mislit da umanjujem i vaše znanje o pticama.evo i vama cu ponoviti da se ucenje svodi kroz cijeli svoj život.nisam ovde niti da pametujem niti da djelim pravdu ali mislim da mogu pomoci nekim dobrim savjetom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 6:58 am

arboret je napisao/la:
vidim da ste malo stariji od marka i punoljetan kada su u pitanju ptice lorde vaša reakcija na ovi moj tekst nije u redu.vidim da olako dajete nekome ti mislim da još uvjek morate persirat nekome tko je bar dva puta stariji od vas.dosta puta mi je znala ptica pokazivat u dvanaesti mjesec izvaredno,a kada dođe vrijeme za pjev zijada dođe jedva do neke dvojke.eto vidite sada razliku kod mene i vas vi ste bili euforicni u dvanajstom mjesecu zato šta vam je netko slušao vaše ptice.tko sluša pticu u 12 mjesecu samo oni tko nezna o pticama ništa.taj vaš 12 mjesec služi samo orijentalno za preslušat jato gdje uzgajivac može maknit neke negativne ptice koje mu ne pašu za uho i smanjit broj na neku normalnu brojku i druge pustiti da se razvijaju ka boljoj zijadi.nikada niste slušali od pok.nardija ptice pa nemožete docarat kakve su to bili batuderi ali postoje ljudi tu na ovome forumu pa neka ti oni kažu.onda ce ti biti jasnije malo kakve sam imao ptice i koliko se ja razumin i nemojte mislit da umanjujem i vaše znanje o pticama.evo i vama cu ponoviti da se ucenje svodi kroz cijeli svoj život.nisam ovde niti da pametujem niti da djelim pravdu ali mislim da mogu pomoci nekim dobrim savjetom.

Sve je dobro. Kraj rasprave.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptyčet svi 12, 2011 11:46 am

Evo opet inspiracija za pisanje o STP-u.A šta mislite odakle? Positija me moj prijatelj pa smo se kroz ćakulu malo i ,naravno, dotakli tićije , ionako nam razgovori uvik završe na njoj. Držaću se ovi put a i ubuduće isključivo tradicije iu nju ću kao takvu svrstavat ljude koji su stvarno živi dokaz postojanja tradicije onakve kakva zbilja i je , a to je strahovito rigorozna i u detalje isklesana knjiga prošlih generacija kojima pokoj duši mrtvima i dug život u zdravlju živima.znači uz dužno poštovanje i zahvalnost neću se vraćat u prošlost i spominjat više već pomalo otrcane priče ,i pomalo izvitoperene zubom vremena događaje ili pisme , nego ću pisat o ljudima koji su već godinama od svog ranog djetinjstva krenili putem koji niko ne može ni skratit ni produžit, niti mu prominiti smjer a to je put po pravilima STP-a ii to ne neki nametnuti nego onaj istinski svaćeni i zaljubljenički bez i trunke otklona i nekakvih progledavanja kroz prste.Većina onih koji će ovo čitati je imala priliku upoznati tu dvojicu zaljubljenika u već prošlim 50-im, ali virujte mi vrlo malo ih je slušalo u međusobnim debatama i opisivanjima lipote pjeva tog prekrasnog stvorenja koje ih je nadahnilo ,koje ih je budilo,veselilo i ponovo rađalo u njima onu bsonogu dicu koja su po splitu trčala sa paketima i čekala jutro da se krene u potragu za onim šta im i dan danas zvoni u glavama i nikad se neće izbrisat ,i bez obzira šta su fiički ostali bez toga i dalje se nadaju onom poznatom zvuku izrađene očačke batude ,isklesane prirodom i godinama uzdizanja novih naraštaja ,svojih potomaka.Imali su ih oni nekolicinu ali "kratke su radosti u tićiji".Danas se krpe kao isvi mi otali sa ovom neimaštinom koja vlada u već pomalo uništenoj prirodi ali citiraću svog velikog priku i čovika ,jednog od njih "šta se tića tiče imam jako visoko mišljenje o sebi i niko mi ne more solit pamet jer ja znam šta tić mora pivat da bi proša ". malo je stranica da se opiše njihovo viđenje i opisi tih pisama.jedan od njih je Miljenko Plazibat poznatiji kao KOMPA a drugi je Milan Masleša poznatiji kao KUKURUZ.LJudi moji koliko vam god on izgledali ili ih vi možda doživljavali ka da ih nije briga varate se .To su istinski znalci i ljudi, koje je ka stare najbolje očake iz prirode,isklesala i isprofilirala splitska tradicija pjeva.PS nemojte mislit da će te sa polovnjacima kod njih dobiti prolaz pa ni na lipu priču ni na lipo druženje PRAVILA SU PRAVILA zato ih izuzetno cjenim prijatelji kapa doli!
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptypet svi 13, 2011 9:45 pm

arboret je napisao/la:
vidim da ste malo stariji od marka i punoljetan kada su u pitanju ptice lorde vaša reakcija na ovi moj tekst nije u redu.vidim da olako dajete nekome ti mislim da još uvjek morate persirat nekome tko je bar dva puta stariji od vas.dosta puta mi je znala ptica pokazivat u dvanaesti mjesec izvaredno,a kada dođe vrijeme za pjev zijada dođe jedva do neke dvojke.eto vidite sada razliku kod mene i vas vi ste bili euforicni u dvanajstom mjesecu zato šta vam je netko slušao vaše ptice.tko sluša pticu u 12 mjesecu samo oni tko nezna o pticama ništa.taj vaš 12 mjesec služi samo orijentalno za preslušat jato gdje uzgajivac može maknit neke negativne ptice koje mu ne pašu za uho i smanjit broj na neku normalnu brojku i druge pustiti da se razvijaju ka boljoj zijadi.nikada niste slušali od pok.nardija ptice pa nemožete docarat kakve su to bili batuderi ali postoje ljudi tu na ovome forumu pa neka ti oni kažu.onda ce ti biti jasnije malo kakve sam imao ptice i koliko se ja razumin i nemojte mislit da umanjujem i vaše znanje o pticama.evo i vama cu ponoviti da se ucenje svodi kroz cijeli svoj život.nisam ovde niti da pametujem niti da djelim pravdu ali mislim da mogu pomoci nekim dobrim savjetom.

da si malo pomnije kolega pročita ovo sta san ja gori napisa i da se nisi zakačija za taj 12 misec sta se tiče slušanja tića na šta ja nisan milija da se one sširu niti slušaju ja san samo reka da san čuja tića kojeg nikad niko nije ima da tako piva u 12 misec no dobro malo si promašija raspravu ali sve u redu dosta ovoga ,slava bogu na visini i na zemlji mir ljudima dobre volje lol!
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Emptysub svi 14, 2011 12:14 am

Moram se pohvalit.
Dobio sam poziv ,od "glatke udruge",da im čujem tiće.
Danas ,petak 13.ti.Nije ovo slučajno.
U 18.00 sati.
Mjesto slušanja - Glatkodrom
Ajme šta ću ih........
Ma neću ,nisam ja takav.A i nekako su mi simpatični.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
[Vrh] 
Stranica 3 / 19.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
 Similar topics
-
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» makedonska tradicija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: