Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Go down 
+41
ĐEKO
MONSTRUMO
sole
VELE1
Grga Zlatoper
angjello
CIBO
gare
Jandrek
frickočak
ivica.p
MI 2
Vedran
enver
euzebio
žižula
ivica
pele
rico
domo
YOGI
DOMENICO
ivica.milanovic13
arboret
F I N K O
lord189
Dva Grdelina
Tic_Bal.
DjordjeVet
Moćun
vrca
bošket
kain
KOBAC
ziko
PSIHO
bizar
ATOMIC
frzelin
GRANDE
PESTI
45 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypet sij 14, 2011 8:50 am

Mogu pokrenuti ovu temu , staviti ću nekoliko starijih videa ali volio bih da i ostali malo daju svog doprinosa .
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypet sij 14, 2011 8:55 am

Tema je prava pa nek svak doprinese koliko može.........
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypet sij 14, 2011 7:46 pm

Uzgoj pjevača je bio moj san iz djetinstva ,a osjećaj koji čovjek doživi kad stvori nešto isplanirano je neopisiv.
Tu planiramo izbor grdelina (roditelja),naši ljubimci odjednom mogu imati potomke, svatko je imao barem jednog posebno dragog grdelina u životu i bolno ga je prežalio,a ovim načinom može uraditi nešto plemenito .
Moja preporuka svima onima koji nisu nikad ništa uzgajali a imaju želju uzgojiti svog budućeg pjevaća je da ne gube živce ... sunny

Svi su predpostavljam nabavili uzgojene ženke , imaju svoje dobre mužijake i ovo je odličan period da ženke privikavamo na jajčanu hranu ,tj onu hranu sa kojom mislimo hraniti mlade.
Bitno je pratiti svaku ženku pojedinačno što točno voli ili ne voli jesti .

Uostalom , volio bih čuti sve one ljude koji su uspješno nešto uzgojili ,da podjelimo što znamo i što smo naučili na svojim greškama.

Staviti ću jedan motivirajući video od 2010.god da svi lakše dočekamo početak uzgojne sezone. cheers


https://www.youtube.com/watch?v=TQo0dWQTxdc
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypet sij 14, 2011 8:13 pm

PESTI je napisao/la:
Uzgoj pjevača je bio moj san iz djetinstva ,a osjećaj koji čovjek doživi kad stvori nešto isplanirano je neopisiv.
Tu planiramo izbor grdelina (roditelja),naši ljubimci odjednom mogu imati potomke, svatko je imao barem jednog posebno dragog grdelina u životu i bolno ga je prežalio,a ovim načinom može uraditi nešto plemenito .
Moja preporuka svima onima koji nisu nikad ništa uzgajali a imaju želju uzgojiti svog budućeg pjevaća je da ne gube živce ... sunny

Svi su predpostavljam nabavili uzgojene ženke , imaju svoje dobre mužijake i ovo je odličan period da ženke privikavamo na jajčanu hranu ,tj onu hranu sa kojom mislimo hraniti mlade.
Bitno je pratiti svaku ženku pojedinačno što točno voli ili ne voli jesti .

Uostalom , volio bih čuti sve one ljude koji su uspješno nešto uzgojili ,da podjelimo što znamo i što smo naučili na svojim greškama.

Staviti ću jedan motivirajući video od 2010.god da svi lakše dočekamo početak uzgojne sezone. cheers


https://www.youtube.com/watch?v=TQo0dWQTxdc
Bravo Pesti ovo je za gledat i uživat.
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysub sij 15, 2011 12:36 am

[quote="PESTI"]Uzgoj pjevača je bio moj san iz djetinstva ,a osjećaj koji čovjek doživi kad stvori nešto isplanirano je neopisiv.
Tu planiramo izbor grdelina (roditelja),naši ljubimci odjednom mogu imati potomke, svatko je imao barem jednog posebno dragog grdelina u životu i bolno ga je prežalio,a ovim načinom može uraditi nešto plemenito .
Moja preporuka svima onima koji nisu nikad ništa uzgajali a imaju želju uzgojiti svog budućeg pjevaća je da ne gube živce ... sunny

Svi su predpostavljam nabavili uzgojene ženke , imaju svoje dobre mužijake i ovo je odličan period da ženke privikavamo na jajčanu hranu ,tj onu hranu sa kojom mislimo hraniti mlade.
Bitno je pratiti svaku ženku pojedinačno što točno voli ili ne voli jesti .

Uostalom , volio bih čuti sve one ljude koji su uspješno nešto uzgojili ,da podjelimo što znamo i što smo naučili na svojim greškama.

Staviti ću jedan motivirajući video od 2010.god da svi lakše dočekamo početak uzgojne sezone. cheers


https://www.youtube.com/watch?v=TQo0dWQTxdc[/quote]


Bravo PESTI, odlična tema koja povlači za sobom mnoga pitanja! Kad zapocinjemo sa uzgojem za pjev, s čime započeti? Koje muzjake odabrati? Vjeovatno ćemo uzeti najbolje pjevace koje imamo i to ima logike ali kako zenku odabrati? Po kojim kriterijima složiti parove i kako dalje Kad dobijemo mlade raditi sa njima?
Ima li netko iskustva u svemu ovome
[Vrh] Go down
bizar




Broj postova : 7
Points : 8
Join date : 15.01.2011

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysub sij 15, 2011 8:40 am

PESTI je napisao/la:
Mogu pokrenuti ovu temu , staviti ću nekoliko starijih videa ali volio bih da i ostali malo daju svog doprinosa .

Evo Petsi malo i mog doprinosa, inače ova mi se tema sviđa, već sam na upoznavanju rekao.
Znači, imam 14.mladih muških grdelina, svi prstenovani i ručno othranjeni, skupa slušali do 60.dana dva CD-a i jedan DVD s vsokom frekfencijom.
Rezime, 10.ptica NE cjacjaje, a 4. ptice cjacjaju. Rezime je da je ptici (nekima NE svima) cjacjavanje genetski urođeno, to je dobila od oca u jajima.
Također, mlada ptica ima urođeno javljanje:
-Za hranu ci ci ci.
-Za svađu-tuču krkrkrkrkrkrrr
-Za opasnost kvvviiinnn ...... Ove tri navedena javljanja imaju svi mladi grdelini, a cja cja poneki.
Još izjavljujem da mladi grdelin (uzgojen na navedeni način) NIJE NIKADA pjevao nešto a da to nije prije negdje čuo. Znači što čuje to pjeva.
Sve napisano je iz osobnog 4.godišnjeg iskustva (prošle 2010.otpitao 40at grdelina). Sve što sam rekao odnosi se za grdelina, a ne za baštrdu. Pozzz
ps
Čudina se već sprema da izbaci prvu kovadu u četvrti mjesec, šprica će mi biti u ruci do o1.o7. onda kupanje sedmi i osmi mjesec, pa onda ja izbacujem treću kovadu u 9.ti mjesec. To nam je program i plan za tekuću godinu, i NE VELIKI broj ptica, nema više kvantiteta, sad se ide samo na kvalitet.
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysub sij 15, 2011 7:22 pm

bizar,odavno sam znao da ono cjacjacja (mekše ili tvrdje),a često zamjeni dzijadu na kraju ima velike veze sa nasljedjem .Prijateljima sam pričao kako ovu godinu mjenjam jednog mog uzgojenog grdelina (otac krnjolac koji nikad nije dao mlade sa krnjolom a pojebao mi pola grdelinki), čije baštarde ,pogotovo one učene na cd u dobi od 2-2.5 mjeseca imaju prepoznatljivo cjacjacja ili tjatjatja ,uvjek od istog oca.
To je nešto što baštardu ,,leži,, i ne samo njemu i grdelin to ,,zavida,, pa tko voli nek izbija .
Nikad ne znamo što nam nosi mladi grdelin ,njegove mlade treba tek provjeriti , baštarde ili grdeline i tako raditi selekciju jata.
Pjev je nešto specifično a uzgoj se mora po njemu prilagodjavati ,pogotovo izbor grdelina gdje se sve radi veoma sporo vremenski.

Što misliš zašto imam najstariju maticu u državi ,...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysub sij 15, 2011 8:19 pm

Pesti,kad cu stavit grdeline u pripremljenu letilicu-parilicu?
Sad su zajedno u male cibe,jedno do drugog.
Da li prvo ženkicu ili njega ili skupa?
Moj plan je krajem mjeseca stavit ženkicu da odabere gnjizdo,a njega sastrane obisit da se vide,i promatrati ponašanje.Inace su u miru.on je treca godina,a ona druga.
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysub sij 15, 2011 8:47 pm

Bariton,netko drži par grdelina zajedno čitavo vrijeme što nije loša metoda.Ja sam imam svoje metode jer uvjek mjenjam mužijake ili ženke ,najdraža mi je ,,na skok ,,.Tako radim sa jednim djelom (za moj gušt)ali držim i u parovima.

Prvi ti je put , pričekaj toplije dane .Početakom 5 mjeseca možeš očekivati prva gnjezda ako grdeline spojiš prvom polovinom 4 uz uvjet da su zdravi i spremni.
Nemoj žuriti , to je povlastica iskusnijih u uzgoju.

Bizar i Željko su iskusni uzgajivači oni mogu tempirati par kad im padne na pamet , takvu vrstu uzgoja mogu normalno odraditi oni koji imaju svog aduta u rukavu ,tebi sam preporučio ovaj termin način jer ti nedostaje uzgajivačkog iskustva u pripremanju parova za uzgoj.

Uostalom ,ženka će ti nagovjestiti kad je ,,time,,.Ona je centar svjeta u ovom slučaju.
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyned sij 16, 2011 3:04 am

Pozdrav Pesti,
vidim da si ti jako dobar uzgajivac i imaš puno iskustva pa me zanima jedna stvar. Imam muškog grdelina koji ima nelosu batudu ali.... Ima i cjacjacja! Ove godine sam htio s njim Parit ali sad ste me s tim nasljedivanjem cjacja sjeb...! Smile dali da ga stavim ili ne u parenje? Dali da stavim nekog bez cjacja koji ima lošiju batudu ili sta da radim?
Pomagaj!!!
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyned sij 16, 2011 3:39 am

Pjev može biti naučen ,ne mora imati veze sa nasljedjem,to što ima cjacjacja je lagano svakom grdelinu pivati i često se čuje u verši ,ali nas brinu oni koji to batudaju,pogotovo kad dzijadu zamjeni sa tim.
Nemoj se opteretiti sa takvim ,,iskustvima,, u svom početku .Nitko ne zna što će njegovi mladi pjevati jer genetika je jača matematika nego li mi možemo teorizirati ili praktično dokazivati.

Uvati se uzgoja i nemoj misliti o tome, ako dodje do takvih problema a ti si sa mladim grdelinom odradio maksimalno ,onda znaj da nisi ništa pogrješio ,tu je genetika uradila svoje.


[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyned sij 16, 2011 6:32 am

PESTI, hvala na odgovoru!
milsim da je najteza stvar napravit grelina, pogotovo ako pocinjes iz nule! daj mi molim te objasni kada odvajas mlade od roditelja i kako dalje s njima. dali idu na slusanje CD-a ili u posebnu prostoriju sa uciteljem?smiju li se uopce cuti sa roditeljima ili teska izolacija?
kako ih naucit zijadu ako je nemas u jatu? mislim na valjanu zijadu ne na kratku obicnu.
i jos jedna stvar, kako ih naucit da batudaju? da sto manje pivaju vers.
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyned sij 16, 2011 6:53 am

haha, brzo si do dzijade došao atomic,polako sa tim.
Stvori mlade grdeline ,daleko je učenje mladih.
Otvori temu u vezi učenja mladih grdelina ,vjerujem da će to bolje od mene objasniti svi oni koji imaju vrlodobre dzijade u grdelina i koji su tu uložili puno energije.Mnogo se o tome govorilo i na onom drugom forumu ,a iskustva su različita .
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyned sij 16, 2011 7:35 am

Bravo Pesti

Postovi za svaku pohvalu,samo nastavi jer će tvoje iskustvo pomoći mnogima.
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyned sij 16, 2011 7:39 am

Pozdrav PESTI, bravo ovo je ono u ćemu si meštar king ,kad uhvatiš vrimena napiši što i kako radiš prva dva tjedna?! study
cheers
[Vrh] Go down
ATOMIC

ATOMIC


Broj postova : 19
Points : 21
Join date : 11.01.2011
Age : 55
Lokacija : Zagreb

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysri sij 19, 2011 10:51 pm

Imam jedno pitanje za one koji su imali iskustva, naime, zanima me posto imam izlezene stiglece, sto da dalje radim s onima koji su zadovoljili svojim pjevom ili bar donekle zadovoljili. Ovo pitanje postavljam u smislu daljnje reprodukcije istih. Dali dalje raditi s tim mladima ili i dalje sa starima? Kako da znam koji su mi pogodniji za daljnje parenje i selekciju?
PESTi, imaš li takva iskustva? Mozes li mi savjetovati?
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyčet sij 20, 2011 2:45 am

ATOMIC je napisao/la:
Imam jedno pitanje za one koji su imali iskustva, naime, zanima me posto imam izlezene stiglece, sto da dalje radim s onima koji su zadovoljili svojim pjevom ili bar donekle zadovoljili. Ovo pitanje postavljam u smislu daljnje reprodukcije istih. Dali dalje raditi s tim mladima ili i dalje sa starima? Kako da znam koji su mi pogodniji za daljnje parenje i selekciju?
PESTi, imaš li takva iskustva? Mozes li mi savjetovati?

Moj balta , prckaš ti mene polako.
Pesti je mnogo napisao , ali zbog ovakvih i sličnih komentara koje smatram da me netko jebe u zdrav mozak ,pesti neće više govoriti ništa, niti dozvoljavati da mu oni za koje smatra da ga podjebavaju ikad čuju ptice.

Nevjerovatno kako je lako od onih( pesti dzijica) doći do čak vrlo dobre dzijade, potpisuje PESTI.(posao od tri mjeseca za razliku od onog što uzgajam pa traje više godina).
Toliko o uzgoju pjeva!
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyčet sij 20, 2011 2:55 am

PESTI je napisao/la:
ATOMIC je napisao/la:
Imam jedno pitanje za one koji su imali iskustva, naime, zanima me posto imam izlezene stiglece, sto da dalje radim s onima koji su zadovoljili svojim pjevom ili bar donekle zadovoljili. Ovo pitanje postavljam u smislu daljnje reprodukcije istih. Dali dalje raditi s tim mladima ili i dalje sa starima? Kako da znam koji su mi pogodniji za daljnje parenje i selekciju?
PESTi, imaš li takva iskustva? Mozes li mi savjetovati?

Moj balta , prckaš ti mene polako.
Pesti je mnogo napisao , ali zbog ovakvih i sličnih komentara koje smatram da me netko jebe u zdrav mozak ,pesti neće više govoriti ništa, niti dozvoljavati da mu oni za koje smatra da ga podjebavaju ikad čuju ptice.

Nevjerovatno kako je lako od onih( pesti dzijica) doći do čak vrlo dobre dzijade, potpisuje PESTI.(posao od tri mjeseca za razliku od onog što uzgajam pa traje više godina).
Toliko o uzgoju pjeva!
Pesti nemoj se tako olako dat isprovocirat tvoji su tekstovi odlični i mislim da ovde ima puno onih šta bi trebali učit od tebe uključujuči i mene. Wink
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyčet sij 20, 2011 3:18 am

[20:38:32 18/01/11] domo : bariton balta je atomik

[20:38:59 18/01/11] Tic_Bal. : ma ja nesto me nije htjelo reg.. kad sad odjednov 2 nicka


Veni-vidi-viiccciiiiiiiijjjuuuuuuu!
[Vrh] Go down
ziko

ziko


Broj postova : 49
Points : 53
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Split

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypet sij 28, 2011 5:23 am

pesti trebaš im objasnit da je dug put dok se grdelin izleže.....onda da ostane živ...onda mitarenje.....onda da još živi...kad je to rješeno za par godina da imaju svoje mlade onda kad to specijaliziraju mogu da se igraju sa pjesmom po željama'''''''.........
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptyčet vel 03, 2011 4:41 am

Evo ja polako pripremam moja dva para,navikavam jedno na drugo,vec su pomalo i živnuli,još su na laganoj hrani iako im dam kojeg crva sa paštoncinom da se navikavaju.Radi se o grdelinima moga pivanja,a i ženkice su vec poprimile moju veršu.Ženkice su izležene u
volijeri tako da se nadam da cu nešto napravit.
Cilj mi je dobiti mlade grdeline od mog pivanja.i malo po malo napredovati u kvaliteti.
Pošto sam novi u kucnom uzgoju,gledam slušam i pitam.
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysub oľu 19, 2011 8:48 pm

Bio sam uvjeren da će ova tema koju je Pesti otvorio biti vrlo interesantna i da će se vrlo brzo razviti.Gdje je zapelo,ili će tek sada krenuti.
Sve više grdelinaša se bavi uzgojem zbog pjeva,što je ispravno,još samo da svoja iskustva prenesu na one koji to ne znaju,a htjeli bi znati.

Naprijed grdelinaši,ovo je vaš forum.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptysri oľu 23, 2011 8:10 am

Moj prvi uzgoj polako ide naprid,naša sam parove koji se vole,ljube,ne tuku se,a ovi iskusniji kažu da je to prvi potez.
Nisu još zajedno u letitilici,ali su spojeni ciba do cibe.Kad im između ciba stavim bus glavica od šušaka,skupa jedu i stalno se ljube.Jedu dobro i crve jaja.
Letilice su spremne,po dva gnjizda,pa neka izaberu a za koji dan cu ih pustit unutra.
Tako je naredija moj mentor za uzgoj šjor Frigo,koji mi daje korisne savjete.
Odluka je pala da on bude kum prvim mlacima,ako ih bude.
Živili glatki neizleženi mlaci.
Jedva cekam.
A morat cu i snimat,mlace i kuma. flower
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypon oľu 28, 2011 4:26 am

Evo mojih ovogodišnjih mladih majora.....



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Dsc00265





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Dsc00268h





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Dsc00272i




Od danas su u školi pijeva pa ćemo vidit rezultate ......

[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Emptypon oľu 28, 2011 4:28 am

Svaka čast,direktore
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
[Vrh] 
Stranica 1 / 39.Go to page : 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj lugarina isključivo zbog pjeva-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: