Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Go down 
+28
MONSTRUMO
probiotik
pujdo
Grga Zlatoper
Jandrek
Vedran
ivica
žuti
euzebio
PESTI
enver
domo
pele
Tic_Bal.
F I N K O
kain
KOBAC
ivica.milanovic13
BATUDA
Moćun
arboret
GRANDE
bošket
DOMENICO
vrca
YOGI
lord189
frzelin
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 12:13 am

Citiran post od g.F: "tradicija je usmena predaja stečenih znanja,vještina ,običaja itd..u jednoj sredini.To je ustvari kulturno nasljeđe jedne sredine(može bit i grada) koje se prenosi sa generacije na generaciju."

I tu je kraj priče.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 3:38 am

Ja mislim da nisi u pravu.Pročitaj malo postove dr tičara pa češ vidit da se mnogi ne slažu, razlike su velike i nepremostive.Neznam zašto silit ljude na nešto šta im se ne sviđa.Neko kaže da mu ne smeta nastavak a to je po stp največa mana.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 3:57 am

Ajmo onda ovako.Da imas recimo Dadine tice i da nastave 2 od 10 puta,bili ih goija il je to za tebe tolika greska da je to uzas i da bi ih se rjasava.Ja cu ti odma odgovorit.Drza bi ih i tuka bi se nogon u guzicu ka i ja sam.Ako drugacije mislis reci


A sad kad me vec vuces za jezik pitat cu te koliko sta tica uzeli gori u nekom mistu kraj Kukuzovca kad su to drugaciji hobiji.Nemoguce da su vas svo ovo vrime toliko varali i da ste vi toliko bili naivni i lakomisleni.Jadni mali judi iz Splita privarilo ih.....ŠMRC,ŠMRC.......I Veliki mestar Bada ti je porucija da ti i tebi slicni iznesete bolje po SPLITSKOJ TRADICIJI PJEVA ili je zovi kako oces.Kad god oces i di god oces.

Neradite na podjelama,nikom to nije u interesu,a i nesluzi vam na cast.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 4:20 am





bog !!!!



[b] Evo ne mogu priskočiti ovo već pomalo dosadne podjele na ove i one ----bitne / nebitne :: majstore/gluvaše:: tičare /? ... Stp/Dtp ........i moran van reći tko god forsira takav način " komunikacije da je promašija hobi !!!!!!!!!


I još na kraju dvi riči : vidim da se dosta priko tica pribijaju i liče neki osobni računi pa i kompleksi ( ka ne mogu ti reći u glavu što mislin o tebi ka čoviku -- pa ću ti reći da ti tice n e valjaju ništa ( bez obzira kakve su) )!!!!!


J a san samo za jednu podjelu :::: NA DOBRE I LOŠE -- ne ptice -NEGO LJUDE !!!!!!!!!!


SALU2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 4:28 am

Koji ..... opet svađa oko pjeva ptica . Jole nastavak je jednaka mana a možda i puno manja nego falša zija na dvtaktol batudi . nastavak nije greška u zijadi nego u pivanju a nećemo govorit o odsičenim zijama i o zijama bez svih slova.odgovori mi jeli to po STP-u.
[Vrh] Go down
BATUDA
Admin
BATUDA


Broj postova : 38
Points : 50
Join date : 06.01.2011
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 5:15 am

Izgleda na ovom forumu pojedincima nije jasno?????????

frzelin



Broj postova: 175
Points: 200
Join date: 12.01.2011
Age: 31
Lokacija: SPLIT

Naslov: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) Yesterday at 11:53 am

--------------------------------------------------------------------------------



Zamolija bi druge kolege forumaše da ne pišu o ovoj temi ako se ne slažu i ne vide sebe u SPLITSKOJ TRADICIJI PJEVA.

Isto tako svakome je dopušteno otvaranje svoje tradicije pjeva i u njoj može opisat viđenje svoga tradicjonalnog pjeva i tako nece dolazit do nikakvih nesuglasica.

Pozdrav svim forumašima.......
____________________________________________________________________________________________________________________________________

Još jednom ko se neslaže s ovim što je FRZELIN napisao NEK NE PIŠE u splitskoj tradiciji pijeva zna se šta se po STP-u traži od ptice to je batuda....
Ubuduće se neće tolerirati upadanje padobranaca koji se nisu predstavili ......kao ni vulgarne riječi na ovom forumu ......

affraid [/color]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 6:27 am

U potpunosti se slažem sa bošketom,da STP nije samo batuda,nego nacin življenja,i od toga treba krenuti.
Poštovati ostavštinu starih splitskih ticara i njegovati tu tradiciju.
Ko ce ,ako mi necemo.

Bravo bošket. cheers


Ps.nemoj se umislit,do sada te falin i slažen se u svemu,ali kad dođe zijada na red........ha ha ha. Question
I još nešto,na godišnji sam pa te ovi tjedan pozivan ka prijateja da dođeš poslušat moje glatke.

Živija STP
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 7:29 am

po svakom pravilu tičarstva govorimo o pjevu grdelina mane su velike mala zijada na batudi.

isto tako velika mana je kad ptica batudaje i na zijadu nastavi.nije samo to kod vas splicana to je svugdje u bližoj okolici splitske županije.

koliko se ja sjecam bar ovde kod nas nitko nije volio da mu grdelin pjeva malu zijadu te ptice držale bi se u škuru.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 7:54 am

Duje neman volje ti pisat ali kad budemo na piću odgovorit ću ti na sva pitanja ako te zanima moje mišljenje.samo ću ti reć ne da nikad nisam kupija te tiće nego da mi da mukte ja ih ne bi drža ali to je radi pivanja a ne da ja iman nešta protiv ljudi,to će ti potvrdit svi koji me znaju.Tić koji ima dobru zijadu i nastavi ja bi ga drža ali bi reka ovo je govno koje zna zapivat.A za drugo ćemo razgovarat na piću ajde bog
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 7:59 am

yogi,

sve je o.k.Ako si se nasa u ovom djelu za kupovinu ja ti se ispricavan.Na tebe nisan ni mislija,al bilo je ljudi koji su uzimali i tu nemamo sta krit,ti dobro znas ka i ja.Ja bi osobno ticu koja ima ispravnu batudu s dobrom zijom i koji put nastavi drza uvik i zauvik,napominjen ispravnu.Radje nego onog koji svaki put staje a piva nista,odnosno skoro nista.

Yogi zivija i budi pozdravljen.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 8:24 am

nikada se nije cjenio grdelin koji pjeva nastavak.kod jednog prijatelja sam čuo grdelina sve je ispjevao kako treba i imao je nastavak kao pletivo i takva ptica nije bila za daljnje držanje sa jatom.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 8:28 pm

Eto duje i ja se slažem u potpunosti s tobom.Odličnu i pravu zijadu bi drža ciji život ali ziju koja nema slova r,ž đ,pa neka nastavlja a ja bi se trudija odgojit mladog bez nastavka.I da ti još kažem kod tkzv skavolina mi ne smeta toliko nastavak koliko me smeta zijada.Svak ima svoje uho i svak drži ono šta mu je drago ili dok ne dođe do boljeg.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptypon svi 09, 2011 9:45 pm

arboret je napisao/la:
nikada se nije cjenio grdelin koji pjeva nastavak.kod jednog prijatelja sam čuo grdelina sve je ispjevao kako treba i imao je nastavak kao pletivo i takva ptica nije bila za daljnje držanje sa jatom.

Ode jednu vrlo bitnu stvar niko nije spomenija, sa ticom koja ima nastavak se može izvuć tica bez nastavka. Naravno to bi pokuša osobno ako valja zijada... E Arboretiću ja sad tebe pitan da tebi sad neko stavi ticu koja ima zijadu ocjene 3 i jednu šta nastavlja al ima zijadu 5, koju bi uzea?
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 1:17 am

markoxp je napisao/la:
arboret je napisao/la:
nikada se nije cjenio grdelin koji pjeva nastavak.kod jednog prijatelja sam čuo grdelina sve je ispjevao kako treba i imao je nastavak kao pletivo i takva ptica nije bila za daljnje držanje sa jatom.

Ode jednu vrlo bitnu stvar niko nije spomenija, sa ticom koja ima nastavak se može izvuć tica bez nastavka. Naravno to bi pokuša osobno ako valja zijada... E Arboretiću ja sad tebe pitan da tebi sad neko stavi ticu koja ima zijadu ocjene 3 i jednu šta nastavlja al ima zijadu 5, koju bi uzea?

Bog marko vjerujem da nisi neki veliki znalac gledajuci na vaše godine i mene kao nekog tko je sa pticama proveo više od pola života a isto tako dosta putova po hrvatskoj i susjednoj nam BIH.vjerujem da znate na šta sam htio reci sa ovom svojom recenicom.postavili ste mi pitanje na koje mogu dati veoma laki odgovor nebih uzeo ni jednu od ove dvije kombinacije koju ste mi ponudili.takve ptice ne zadovoljavaju mene kao starijeg pticara jer sam nekada davno imao zadovoljavajuce ptice i znam kako treba bit dobra ptica bez obzira na bilo cije i bilo kakve tradicije.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 1:21 am

markoxp je napisao/la:
arboret je napisao/la:
nikada se nije cjenio grdelin koji pjeva nastavak.kod jednog prijatelja sam čuo grdelina sve je ispjevao kako treba i imao je nastavak kao pletivo i takva ptica nije bila za daljnje držanje sa jatom.

Ode jednu vrlo bitnu stvar niko nije spomenija, sa ticom koja ima nastavak se može izvuć tica bez nastavka. Naravno to bi pokuša osobno ako valja zijada... E Arboretiću ja sad tebe pitan da tebi sad neko stavi ticu koja ima zijadu ocjene 3 i jednu šta nastavlja al ima zijadu 5, koju bi uzea?


Zadnja promjena: arboret; uto svi 10, 2011 1:38 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 1:34 am

Evala ljudi

Evo ovako odkad ja znam za sebe uvik se tražilo u ciloj dalmaciji isto šta se tiče pisme
Znači prvo triba kad ga obisiš na žicu da bar udre 10 batudi zaredom
Naravno šta su duža pletiva i duža zijada grdelin je kvalitetniji
E sad koplja se lome oko zijade jer je do nje najteže doć i meni je osobno zijada kruna svega može grdelin plest šta se reče đempere ali za k... ako nije dobra zijada
Kod zijade da bi bila prava su jako bitne 3 stvari IZVEDBA DUŽINA I BOJA
IZVEDBA-znači triba je indentično kako je diže tako je je triba i spuštat izvodi kolombar i po mom triba sredina zije ić visoko da bi u konačnici bila prava dužina
DUŽINA-naravno šta je duža to bolja
BOJA-e kod nje su sad najveće rasprave u okolici i šire
po mom guštu zijada se mora čut triba bit jednostavno lipa njen zvuk mora bit isti od početka do kraja
E sad za mene je prava zijada i ona tanka i ona dubljeg tona
Sluša san u životu pravu i lirsku i baritonsku pa znam kako to zvuči
Tko koju voli to je sad stvar ukusa ali obe su prave
I na kraju da rečem nema niko pravog grdelina nažalost sve su to polovni tići zato se nemojte puno svađat
Znate zašto su velike svađe došle u tičarstvu zato šta bi svi tili da im se tići priznaju a u stvarnosti su puni mana a onoga pravog je vrlo malo
Živilo polovno doba
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 6:58 am

Admine.više manje 90% tićara mislim na grdelinaše se trudi doći do nečega bar približno radiciji koja se prenosila s kolina na kolino , ane od usta do usta .Ne vidim zašto se neko nebi složija sa onim šta pišu ostali članovi a posebno frzelin , pa koja je to individua koja će određivat postulate i pravila jedne stvarno bogate tradicije koja je toliko prekrasna i zavodljiva da se prinila na cilu dalmaciju pa čak i unutrašnjost.Gospodin Fredi je započeja ovu temu i znam da je puno dublje razmišlja od onoga šta je napisa jer stvarno to više nismo ni mi ,ni oni drugi ,ljudi to je život ,to je nešto šta te budi i na šta si ponosan i sritan ,i jidan i nikad te neće pustit jer koga zagrli ta ljubav taj zna da se u njoj utapa .A na kraju svi se borimo za isto pa čemu onda podila , po nekima bi se balun igra samo u engleskoj. Ma neće jedan mali čovik ka šta sam i sam utabati nove temelje tradicije koja je život , a niti će isto tako meni neko zabranit pisat i govorit o nečemu šta vidim svojim očima jer svi prolazimo a tradicija ostaje i niko je ne može svojatat ibranit da je obogati svojom dušom ka šta su je i mnogi prije nasobogaćivali , akamoli ovi sve mlađi naraštaji ,ako nastavimo ovako na nože nestaće i tradicije.POZDRAV
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 7:02 am

Bravo Vele.Mislimo isto.

Svaka cast cheers
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 7:08 am

Bravo Pilana,post kojeg je stvarno užitak pročitati.
[Vrh] Go down
BATUDA
Admin
BATUDA


Broj postova : 38
Points : 50
Join date : 06.01.2011
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 7:25 am

Pilana ovakav post služi ti na čast i nek svak pročita ovo pa ćemo sigurno imat manje problema na ovom našem forumu....... study
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 8:06 am

Hmmm opet se zakuvalo.
Ali teško je ,gotovo nemoguće svima udovoljit.
Ne možemo krojit pravila kako kome odgovara.I šta se kome više ili manje sviđa.Svi bi mi znali prepoznati visoko kvalitetnog tića i svi znamo kako bi otprilike mora pivat i kakva bi mu morala biti dzija.Problem je što takvih tića NEMA!(osim Dade)
Ono čega danas ima su tići sa nekakvom manom.I problemi nastaju u tome koje se mane mogu oprostiti ,a koje ne.Ako ne vjerujete meni pitajte bilo kojeg starijeg splitskog tičara što grdelin NESMI pivat.Koje su to greške koje nesmi imat da bi uopće mogli o njemu pričat kao nekom kvalitetu.
A to što bi mi radije gojili druga je stvar.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 8:26 am

Bošket,ako ce mo po onima kad san ja dite bija,znaci krajem sedamdesetih,pa dalje,koliko se ja sicam,grdelini su morali:

1.Klepat batude bota bota (ne 5,10 ili 15,nego cilo jutro u želandu)
2.Vikat
3.lipo stakato plest i naravno šta boju zijadu.
4.Ne tradit


O verši,nastavcima,strilavanjima itd,ne triba ni govorit.

Pa mi je napamet, pokojni Bruno,ima je grdelina od batude sa vrlo dobrom zijadom,ali bi dikod iza zije napravija "pić",svaki peti-šesti put.Znate kako ga je zva;"nastavljač".
Onda je to bilo puno puno rigoroznije,o tome se radi.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 8:33 am

Upravo tako!

Možemo malo laškat kriterije ,ali ne previše.

Jer onda to nebi bilo to.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 8:36 am

U Splitskoj tradiciji pjeva nema laškavanja tu mora bit sve po PS i nikako drugačije.

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Emptyuto svi 10, 2011 9:52 am

A šta vi to imate po PS-u osim malo duži jezik.Ma ko to od vas ima tića bez mane .Ne kvarite ono šta je lipo i šta ljudima pričinjava zadovoljstvo i ne vraćajte se u prošlost jer povjest tićije je puno starija od vašeg sićanja .Po vašem bi se brzo za ručak spremali tinguli od vrduna i nebi se niko bavija tićijom , ako vam kaže da je nastavak greška manja od falše zije a da ne govorim od odsičene ili one bez početka ,a ne virujem ni da su tršili dvotaktol hahahaha pozzzzzz.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
[Vrh] 
Stranica 2 / 19.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next
 Similar topics
-
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» makedonska tradicija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: