Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Go down 
+28
MONSTRUMO
probiotik
pujdo
Grga Zlatoper
Jandrek
Vedran
ivica
žuti
euzebio
PESTI
enver
domo
pele
Tic_Bal.
F I N K O
kain
KOBAC
ivica.milanovic13
BATUDA
Moćun
arboret
GRANDE
bošket
DOMENICO
vrca
YOGI
lord189
frzelin
32 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 3:53 am

Ok vidin da ga braniš...

Prije pet dana van je snimljen sad kad se digla prašina nije snimljen hahaha... tić je snimljen a mile se spetlja u laži a skupa ti s njin yogi... A oćeš reć da je taj tić bija bez mane, samo mi na to odgovori individuo?

Iman snage govorit o tome koce jer san uzea ziju sa trake pa se povlačin iz rasprave, dobija san sve šta mi je tribalo...
[Vrh] Go down
domo




Broj postova : 66
Points : 66
Join date : 19.01.2011
Age : 48
Lokacija : KAŠTELA

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 4:27 am

markoxp je napisao/la:
Ok vidin da ga braniš...

Prije pet dana van je snimljen sad kad se digla prašina nije snimljen hahaha... tić je snimljen a mile se spetlja u laži a skupa ti s njin yogi... A oćeš reć da je taj tić bija bez mane, samo mi na to odgovori individuo?

Iman snage govorit o tome koce jer san uzea ziju sa trake pa se povlačin iz rasprave, dobija san sve šta mi je tribalo...




Ajde pusti nam taj snimak da svi čujemo
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 5:25 am

barba yogi kako ste se vi onda našli u priči kad je barba iz žrnovnoice doša tražit kod mile snimak da ima za osobnu kolekciju mile je reka prvo da nema lirskoga i da je to snimljen neki mladac i barba iz žrnovnice je reka dobro nema veze daj ti meni svejedno i onda sutra dan zva je barba mile barba nenu i reka "bija je brački sa ženon njemu san da snimak naša san ga" Smile

al opet ko će snimat gubu ako ima pravog tića za snimit to mi nije jasno ako je to to confused


Zadnja promjena: lord189; pet kol 05, 2011 5:28 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 5:26 am

markoxp je napisao/la:
Iman snage govorit o tome koce jer san uzea ziju sa trake pa se povlačin iz rasprave, dobija san sve šta mi je tribalo...


SVIT JE NAŠ ..!!!!!!!! hahahahah lol! lol! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 5:27 am

Lirika,Lirika laganje Clasika HAHAHAHA Mile strilaš glatki baš ste mi slatki haha prepolovljeni STP.
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 5:29 am

pele danas se STP svodi na par živućih tića a ne na pravila stare škole
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 7:25 am

Nema smisla,ja se povlacim iz rasprave o tim grdelinima.

Ja sam ih "samo sluša" par godina,tako da zaista nisam mjerodavan da ih

ocjenjujem.Samo nastavite,meni je drago jer se opet vodi rasprava o Stp-u,

i grdelinima koje su imali splitski grdelinaši.


Ps - a ne,mogla se vodit rasprava o grdelinima a da nisu gojeni u Splitu,

malo morgen.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 7:25 am

Ako je ovo ta nasa tradicija o cemu se ovdi razglaba,onda je upala u gadnu kaljužu....
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 57
Lokacija : kaštila

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 12:15 pm

Ljudi moji svi ti dobri rečami imali su i mane i vrline ali kad bi seli na batudu virujte mi bila bi ih milina slušat. Meni osobno je enigma njihova glasnost i marljivost u pivanju. Često sam sebe pitat i preispitujem jeli moguće da su ti tići tako bili glasni i pitan se dije nestala ta glasnoća grdelinskog pivanja da bi se sve orilo od njega.
Ponekad me uvati manija pa šetam po gradu i vrtim se oko neboderi di znam da stoje dobri tičari i moran dobro načulit uši da čujem tića sa trećeg kata. Pa se onda opet zapitam jeli moguće da su onako glasno pivali nekadašnji glasoviti rečami.
A da ne govorin o marljivosti pivanja, osobno san doživija i to nekoliko puta da su od Splita do Like neprestano batudali u fagotu u portapaku kad su bili dignuti u top formu.
Nemojte mi se rugat ali sve više propitujem sam sebe jeli moguće da su postojali takvi rećami ili sam sa godinama nadogradija lipe uspomene na njih.
A virujte mi postojali su ......
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 6:46 pm

Dobro jutro tićari.Moram se malo osvrnit na ova događanja na forumu.Došao sam na forum na nagovor nekih prijatelja jer sam mislio da će bit zdrave zajebancije,razmjene iskustava ,starih vremena i ovih sadašnjih.Zajebancije i podbadanja je uvijek bilo ali u granicama normale i ne vrijeđanja.Ovdje se stalno iznose laži i ne istine.Ja sve šta sam izjavija stojim izad svake izjave.Kad rećem nekom da laže to je opasna izjava i ja bi oćekiva da taj reće da to dokažem a oni jednostavno to zanemare i nastavljaju dalje lagati.Ovo pišem redi tićara koji nisu iz Splita i zaobalja,da mogu razumit o ćemu se radi.ponovo ću sad napisat da ovo šta se u zadnje vrijeme piše da su sve LAŽI a sad neka dođu svi oni koji misle da ja lažem na dokaze kod mene.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 8:58 pm




Bog !!!!


Zanimljiva teza -- samo jedno nikako ne ide :: tko stoji iza tih laži ,a još

nepojmljivije koji su interesi od tih laži !!!!! Izgleda da sam ja promašija

forum jer stojim iza svake tvrdnje što sam iznija , pa mi je još

manje jasno ŠTO i ZAŠTO lagati !!!!

Salu2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 9:53 pm

Kakvi interes je lagat? Pa možda radi marketinga i sličnih stvari...

Kakvi interes je govorit istinu? Pa možda da se raskrinka lažova...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptypet kol 05, 2011 10:33 pm

Ajmo dalje o Stp-u,

jedni od grdelina koji su obilježili Stp-e su Bracini grdelini.

Trajali su dugo dugo,fenomenalna pletiva,raštekana,svako si na na usta

moga imitirat i to trodupla i cetverodupla ,više od dvadeset taktova.

Zijada kad sve zbrojimo vrlo dobra iako je bilo i odlicnih.

Neponovljivi grdelini,i pivanje koje je bilo jako rasprostranjeno u Splitu ,

a i debelo oko Splita.

Bravo majstore.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 12:34 am

A šta si zaboravijo na svoje bivše frendove sinjane koji su imali ista ta pivanja do nedavno!!!
Postoje i neki audio i video zapisi o tom vremenu.


Zadnja promjena: DOMENICO; sub kol 06, 2011 1:05 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 12:45 am

Ja vrlo dobro znam tko stoji i zašto lažu,u tome i je stvar šta ja znam istinu o svemu ali vidite da njih istina ne zanima.Eto ja sve pozivam da se sastanemo pa da vidimo ko laže i zašto laže.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 1:29 am




Bog !!!


Ljudi moji da je još sto postova i objašnjenja ja ne mogu

skužiti kako neko more lagat o svojoj pa i o drugim

pticama , ( dobro ako nešto triba prodat pa ajmo ,

zavrnuti

nekoga iako je i to zlo ) ali ovako u raspravama to

jednostavno ne drži vodu!!!


Salu2


[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 4:12 am

To ,kako ga mi zovemo bracino pivanje,nastalo je stvarno maherski.

Nije lako stvorit mlade grdeline koji pletu u tri i cetiri lipa stakata pletiva.

Braco je ima dva ,tri razlicita ocaka sa odlicnim batudama,svaki razlicit.

Ostavija bi mlade grdeline i ucija ih sa svim tim ocacima,na svoj nacin.

Tako da je uspija prinit ta pletiva od više ocaka na mlade grdeline.

Ti su se grdelini toliko raširili da ih je bilo od Dubrovnika do Rijeke skupa sa

zaobaljem.Kasnije je bilo više varijacija na temu,više vrsta slicnih batuda,

ali sve u svemu,ti su grdelini dali veliki pecat STP -u.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 7:04 am

Imaš li ti to pečetirano na papiru.....?
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 7:38 am

Hahahaha,Koce koce,....uvik me nasmiješ.
Ajde napiši kakvu su dzijadu imali spomenuti grdelini ,imao sam priliku slušati jednog od očaka ,znaći TEMELJ PIVANJA i znam o kakvim je dzijadama riječ .
Pletiva ne zanima nova verzija STP,vas zanima samo dzijada ,po tome spomenuti gospodin sigurno nije držao te grdeline ,...pa opiši nju (dzijadu)ako si slušao što od tog pivanja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 7:54 am

Evala Pesti,

vrlo rado,

svi ti ocaci bili su odlicni grdelini (mislim na batudu pletivo + zijada),tako su

prenili pivanje na mlade grdeline.Ti grdelini su imali u pravilu između vrlo dobre

i odlicne zijade (bilo je tu i par fenomenalnih grdelina),Tako je trajalo godinama.

Kako su ocaci nestali ,zijade su polako slabile,postajale su malo muklije,manje

su batuda davali grdelini.Ali to je bilo tek nakon desetak i više godina.

Da se razumimo,i kad su oslabile te zijade su bile u redu,bez nategnutosti

i rizenja.Ja ovde ne govorim o škartovima koji su putovali na sve strane,nego

o grdelinima koji su ostajali u Splitu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 7:57 am

Nego Pesti ,koje si ti godine ima priliku slušat te ocake u Brace.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 7:58 am

Ako se nevaram jedno od pivanja koje se najduže zadržalo ......
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 8:01 am

Živili su neki očaci (jedan sigurno što ja znam) i 20-tak godina .

HAHA,kako si lipo opisao dzijade,...kad su oslabile ,opet su bile ,...hahahaha ,..to je STP.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 8:10 am

Your message
GRANDE je napisao/la:
Ako se nevaram jedno od pivanja koje se najduže zadržalo ......ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 0002053E

tako je,

ali vrlo brzo ce ljubomora,ingordost,ludilo ljudi koji cak nisu na forumu nego priko dice koja ne razume ništa,pokušat

srušit i ovaj dragulj ,ka šta seru po murteranima.Srica da su trajali,ostali u uhu,dali pecat nedodirljivosti.

Dođe mi stavit dva prsta usta.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Emptysub kol 06, 2011 8:19 am

bariton je napisao/la:
Your message
GRANDE je napisao/la:
Ako se nevaram jedno od pivanja koje se najduže zadržalo ......ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 0002053E

tako je,

ali vrlo brzo ce ljubomora,ingordost,ludilo ljudi koji cak nisu na forumu nego priko dice koja ne razume ništa,pokušat

srušit i ovaj dragulj ,ka šta seru po murteranima.Srica da su trajali,ostali u uhu,dali pecat nedodirljivosti.

Dođe mi stavit dva prsta usta.


Svaka čast Baritone šta si se sitija ovih fenomenalnih tica ...malo današnjih tičara ima neki cilj u uzgoju pijeva????? Je da bi se neko bavija ovim hobijem mora imat neki uzor .....
[Vrh] Go down
Sponsored content





ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 12 Empty

[Vrh] Go down
 
ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
[Vrh] 
Stranica 12 / 19.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next
 Similar topics
-
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» makedonska tradicija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: