Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Go down 
+28
MONSTRUMO
probiotik
pujdo
Grga Zlatoper
Jandrek
Vedran
ivica
žuti
euzebio
PESTI
enver
domo
pele
Tic_Bal.
F I N K O
kain
KOBAC
ivica.milanovic13
BATUDA
Moćun
arboret
GRANDE
bošket
DOMENICO
vrca
YOGI
lord189
frzelin
32 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next
Autor/icaPoruka
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:22 am

Eto jesam to moš pitat svoga priju Kocejića,Ito čim je izišlo u slobodnoj.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:25 am

[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:31 am

gosp pele jeste li vi sada šta zaradili na tome šta ste reagirali.jeli vi morate ovde bit predmet nekakvog ismijavanja.ljudi su danas u stanju sve i svašta napisat malo bolje procitajta o kome se radi covjeku taj je mogao svašta radit a ne bi mu se sudilo jer je bio podoban u to doba življenja.samo zamislite da sada ja kao poznavaoc lovstva napišem šta sve radu gospoda vaši sugrađani u novinama.ma nebi ni jedan imao lovnu dozvolu zato sam vam lipo rekao da na neke stvari ne trebate reagirati jer uvjek mogu donjeti nekakve posljedice.zato molim još jednom da pišete o pticama.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:31 am

pele je napisao/la:
Smiji se ti smiji, ali ti je to istina bilo je to na onom forumu na chatu.Neka kaže da nije istina ja ću doć u kalahari i pljunit ga isprid sviju.


DA krasna ti je reakcija vidi se iz postova ......
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:32 am

Mogu li ja pisat malo o getribi
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:37 am

evo gosp pele gledajte i uvjerite se kako reagirate.pa budite gospodin zanemarite provokatore.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:39 am

Navika san ja na te provokacije još fali da mi napiše da je neko reka nešto za mene .......hahahahahahaha
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:42 am

Molija bi moderatore da obrate pozornost na ovo vrijeđanje
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:46 am

Nemogu se suzdržat a da ne odgovorim moš me i ubit ja san takav
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:46 am

Sad sam se sitija jedne istinite priće. pita Braco ozretić nekog,znate li koje je najbolje auto na svitu.Svi muće niko nezna a on kaže fićo,svi se poćeli smijat a on kaže ali ne obićni nego s talijanskom getribom ha ha ha ha ha
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:49 am

Pusti bracu ,a disi ti to reci nemoj gonit kombaj po staroj strnjini.
.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 7:50 pm

Očekivao sam da će Kobac reagirati na pisanje gospodina Arboreta, ali netko reče da je na godišnjem odmoru, a izgleda i da je bio u pravu.One postove što ih je dotični gospodin napisao o sinjanima ipak treba prokomentirati, jer nemaju veze sa pticama. Vrijeđaju nekih 60 000 stanovnika koji žive na prostoru Cetinske krajine. Ponajprije one rečenice o tome kako su moji preci preživljavali, i opstali. Poštovani gospodine, kako su općenito ljudi živjeli u Dalmaciji možete pročitati u najobičnijim udžbenicima za osnovnu školu. Tamo piše da su iz Dalmacije, prvenstveno sa otoka i priobalja ljudi potkraj 19. st. masovno iseljavali zbog gladi. Oko 500 000 ljudi je otišlo da ne bi umrli zbog suše i gladi. Najmanje ih je odselilo iz cetinske krajine, jer je ogromno i plodno sinjsko polje i rijeka cetina sa preko 80 pritoka koji ne presušuju omogućavalo život.Taj život ste i vi vidjeli kad ste lovili ptice po sinjskom polju. Zašto ih niste lovili doma, tamo gdje se već nalazite nego ste došli u dolinu Cetine? Pišete o mjerodavnim institucijama koje čitaju naše postove i prijetite nekakvim sudovima. Pa vi upravo tim institucijama priznajete da ste lovili ptice na opće čuđenje onih oko vas koji su mislili kako mažete marmeladu na baketinu. Kako tako gladni i divlji ljudi koje ste sreli poznaju marmeladu? Moram priznati da sam i ja kao dijete gledao kako neki stranci love ptice. Jedva sam čekao da odu, jer sam znao da će iza sebe ostaviti stotinjak baketina, koje smo mi djeca nakon toga uzimali. Pa onda vaši degutantni napisi čime smo hranili grdeline, dajući im pšenici i kukuruz. U onoj sveopćoj gladi i jadu mi hranimo grdeline pšenicom???? O čemu vi to pričate gospodine. Vaši postovi obiluju mržnjom prema sinjanima. vi ne možete to prikriti a i ne pokušavate. Gospodina Pelea pozivate da piše o pticama i da bude dostojanstven. Kakve veze sa pticama imaju napisi o gladnim sinjanima? O gladi ja sam pisao neke članke koji su objavljeni u Cetinskim vrilima, časopisu Matice Hrvatske.Opisao sam i kako izgleda smrt od gladi. I to u vrijeme 2. sv. rata, na Braču, Hvaru, u Trogiru itd. Jeste li vi negdje objavili kako su preživljavali sinjani? Kada sve zbrojite, to sa ovim prekrasnim hobijem nema blage veze. Mislite da je kultura ljudima se obraćati sa "vi"? Nije vas sram desetke tisuća ljudi nazvati "smišnima"? Kako bi bilo da svoje frustracije i fobije pokušate riješiti na nekom drugom ali adekvatnom mjestu? Koji su vas razlozi doveli na forum? Svađa, omalovažavanje, držanje predavanja o smišnim i gladnim krivolovcima sinjanima?Ostavite se priča o izlovu grdelina, ne samo vi nego svi sa ovog foruma. Nestali su grdelini od Zadra do Makarske koji su vrijedili. Znamo dobro da su to zasluge ptičara iz cijele Dlamacije.Sa vama gospodine Arboret nemam namjeru dalje raspravljati. Jer, vi ne raspravljate, vi vrijeđate, podmuklo, arogantno, sa nekih visina koje ovakvoj vrsti foruma uopće nisu potrebne. Pričajte o grdelinima, o pjesmi, a možete i staviti koji video ili audio snimak, pa da vidimo koliko o tome znate. Ali vrijeđati znate, doduše na primitivan način ali ipak vrijeđate. pozdrav.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 9:24 pm

samo cu vam odgovoriti gospon euzebio nikakvu mržnju nisam izustio na racun nikoga a pogotovo kako vi navodite krive informacije sinjana jer meni je svaki covjek dobro došao pa bio on i iz afrike.smatram da bi trebao neko reagirat na ovakve optužbe koje je uputio gospon pele na racun nekih splitskih ticara. a mislim da i nije kopetentan za takve optužbe jer jednostavno nemože zakljucivati po nekakvom clanku iz slobodne dalmacije o kakvom se covjeku radi nebi ga više opisivao jer sam ga opisao u prethodnom tekstu.gospon euzebio ako ce mo se vrijeđati onda cu to napraviti na takav nacin da ce vam se izrugivati svi ovde forumaši jer mene ne zanima uopce šta ste vi pisali i o cemu ce te u buducnosti pisati samo da znate da necu dopustiti da se nikoga omalovažava na ovome dragom mi forumu.informirat cu vas i o videu što sam i o tome vec rekao ovo sada vjerovali vi ili ne nikada ni jedan stariji ticar nebi stavio i rekao evo to je moja ptica.ovakove ptice su se držale negdje zabacene u konobi.samo da znate ako ste ikada slušali ptice gosp nardija to su bili moji škartovi do kojih je došao gospon šimunđa koliko me pamcenje još služi.
[Vrh] Go down
žuti

žuti


Broj postova : 98
Points : 100
Join date : 08.01.2011
Age : 58
Lokacija : split-Croatia

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyned kol 07, 2011 10:50 pm

evo ja mogu pisat o uvozu i izvozu kupusa u hrvatsku
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptypon kol 08, 2011 2:07 am

Neka ovo budu zadnji postovi gdje se udara ispod pojasa,mislim da ste se ispucali.
Svi ste vi ozbiljni ljudi kojima bi forum trebao koristiti da nešto saznaju ili da nekom drugom prenesu svoja saznanja,a najviše da pruži razonodu i druženje.Kako vrijeme prolazi sve bolje se poznajete i nama moderatorima je sve teže reagirati sa brisanjem postova ili baniranjem.Zato vas molim da pokušate biti maksimalno korektni u odgovorima i ne dozvoljavati sebi da upadate u osobno vrijeđanje.Komentari ptica,pletiva,vinzijadi,batudi,pa da u tom kontekstu i pobjegne neka uvredica,nije toliko bitno, jer forum tomu i služi,ali posljednjih par dana se otišlo malo predaleko.Nikog ne prozivam ali spustite malo loptu na zemlju.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyuto kol 09, 2011 2:49 am

Koce ali nisi ćuja da su to bili škartovi od arboreta.Šta je tek ima kući kad su mu ono škartovi.Ali svaka ćast ono su bili tići koje niko nije moga ogadit ćisti batudaši zijada nije bila po mom guštu ali je bila u redu boja i izvedba.Boja je mogla bit malo lipša ali sveukupno odlični grdelini.Ako je arboret ima ono i bolje ja mu skidam kapu iako se sad sićam da mi je neko govorija o njemu ali nisam nikad otiša do njega šteta.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyuto kol 09, 2011 3:53 am

Kako je to uspilo umaknit meštru.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyuto kol 09, 2011 4:19 am

Da,u to doba se moglo cut boljih zijadi po heliodromu,ali ukupnih grdelina ne.

Te zijade nisu bile ni greze ni nategnute niti su rizile,ali im je falilo malo svitlije

boje i lirike u izvedbi.

Iako se pojavilo par mladih sa fenomenalnim zijadama među tim grdelinima.

Uživa ih je covik slušat kad bi se dodavali batudama,ne dva-tri,nego pa 7-8

grdelini.

Bravo Šime.
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyuto kol 09, 2011 4:40 am

Bogami ako su Nardijevi tići bili vaši škartovi , ja bi vas osobno želio upoznat i ako je moguće čut to što imate u kući , jer na to pivanje sam ima i tiće , i ima ih sad moj prijatelj iz Crikvenice , ali to su znači od vašeg škarta , tići pa onda još jedan put škartani , pa mladci od tog škarta , evo zamolijo bih vas da mi priuštite mogućnost šlušanja tih tica , i ako je moguće nabavku bar ikakvog , naravno to podrazumjeva da je to bolje od Naredijevog , Šimundžinog , Barinog , koje san u to doba ja nabavlja , pozzzzzzzzz iz zadra od velikog ljubitelja NARDIJEVOG pivanja , nisam zna da je to bilo vaše
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptyuto kol 09, 2011 11:34 am

Kasno je ,meni se ne spava,a otvorio sam ovu meni najdražu temu.
Pa onda je red da napišem koju riječ i o ovim tićima.Jer oni u svakom slučaju to zaslužuju.A treba početi od početka,a to je od gosp.Nardija Tramontane.Upoznali smo se u mom dućanu gdje je često dolazio po hranu za ptice.Jednom prilkom pozvao me da dođem čuti i da mi neće biti žao.Više puta sam bio kod njega,ali uvijek ću pamtiti taj prvi put.Otišao sam sa jednim kolegom tičarom.
Tiće je držao u prostoru ispod skala ,koje vode u stan.I tako stade on vaditi tiće i vješa ih po stablima oko kuće.Čim su počeli pivat ja i kolega smo se pogledali.Fenomenalna štakata pletiva,ali dzije od neispravne do u vrh glave srednje.Međutim u tom momentu od ispod skala doletila je dzija strava.Odmah smo mu rekli ajde šjor Nardi spremite ove i izvadite onoga šoto skala.Nasmijao se i rekao da nas je samo htio testirati.To su bili tići za tržište,a ovi drugi su nešto drugo.Onda je donio još dva iz kuće i mogli smo guštat.A jesam stvarno gušta.Još mi je to u ušima.Nakon toga još sam dosta puta išao kod njega,ali nažalost ništa nije bilo za prodaju.Normalno od ovih koji su mene zanimali.A trebao je samo reći cifru.
Istovremeno čuo sam da u Trogiru neki momak ima odličnog tića.Odmah sam ga potražio i uspio čuti tića.Trefio sam ga kad se motorom vraćao iz tići.A tić visio u najlon vrečici.Izvadio ga iz kese,postavio na parkirani auto,a tić odmah stao tući batude.Ali kakve batude.Sigurno spada u 5 najboljih što sam čuo u životu.A Nardijevo pivanje.Priznao je da ga je učio sa Nardijevim kojeg je dobio u nekoj razmjeni.To me još više privuklo tim tićima,jer je bilo očito da se radi o pivanju koje se uči.Dupla i trodupla pletiva sa dzijom više od odlične.Ovo se odnosi na momkovog tića.Ne mogu se sjetiti imena ,ali znam da je stanovao u onom redu kuća uz đardin.Ti tići stalno su mi bili "tiha patnja".
Nekoliko godina kasnije ,kolega tičar,Šimunđa uspio je kupiti nekoliko od tih Nardijevih.Bilo je ljubomornih ,pa su nastojali omalovažiti Šimunđu.Kao lako mu kad je pun love,kiti se tuđim perjem itd...
Međutim Šime je dokazao da je vrstan tičar.Jer on je od tih nekoliko napravio cijelo jato kvalitetnih tića.Slušali smo ih godinama.Kako bi ih stavio na žicu nisu se gasili.Same batude ,ništa šporkog i uvijek točka.Dzije su varirale od vrlodobre do odlične.Isticao se jedan kojeg smo zvali ženskica.Taj je pogađate imao najbolju dziju.Najlipše boje.
I da previše ne duljim moram reći da sam u životu čuo i još boljih tića,ali niko dosad mi nije iznio 7-8 tića istovremeno takve kvalitete.
I zato svaka čast majstore Šimunđa!
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptysri kol 10, 2011 3:13 am

Evo kad se već prića o šiminim tićima moram isprićat jednu istinitu priću.Neznam koje je to godine bilo negdi za vrime rata,u to vrime smo se okupljali u legisa(kafić).Znalo nas je bit 20,jednog dana dođe Šime u kafić i onako pun sebe pita,šta je tićari imali ko da bi stavija tića s 20 batudi i najmanje vrlo dobra zijada.Svi muće a ja ga pitam nema Šime niko a imaš li ti.Kaže on iman oćemo se kladit po tuku,ja kažem može.Iša sam na to ako spoji 19 pa ide u veršu izgubija je,ali zna sam da bi moga vrlo lako ja izgubit.Sutra dan smo se našli,Šime ga je obisija a tić nije tija pivat ka za dišpet nije spojia ni 3 4 batude eto tako sam ja dobija tuku .
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptysri kol 10, 2011 3:43 am

Sicam se ja toga,ali si zaboravija rec da je bija 1-2 misec,ako dobro pamtim
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptysri kol 10, 2011 3:54 am

nije mislim da je bija 4 mjesec i već su njegovi klepali batude ali taj dan ka za dišpet nikako ja sam ćeka 45 min i iša kući i puca od smija.nije meni bilo do tuke niti sam ja uzeja tuku ali sam ga malo spustija na zemlju.ali ja sam ih sluša i prije i poslin toga da klepaju same batude ali taj dan.....
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptysri kol 10, 2011 6:59 am

mislim da se momak zvao ivan ili ivica...
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Emptysri kol 10, 2011 8:38 am

nije J..E
[Vrh] Go down
Sponsored content





ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 15 Empty

[Vrh] Go down
 
ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
[Vrh] 
Stranica 15 / 19.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next
 Similar topics
-
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» makedonska tradicija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: