Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyned srp 08, 2012 8:07 pm

Moji prijatelji dragi mene je samo zainteresiralo koji je to barba.
A eto sad znam, o barbi sve naj bolje.
Zasigurno da barba ima tiče u jednoj vrijednosti određene kvalitete.
Od mene u vezi toga samo toliko.

Pozdrav svima od GIGE.
[Vrh] Go down
angjello

angjello


Broj postova : 191
Points : 199
Join date : 11.02.2011

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyned srp 08, 2012 8:47 pm

Gigo je napisao/la:
Dobro jutro svima Gosp .Angjello to što ste vi napisali to je (vaša) neka misao.
Ja ne stojim iza takvog pogleda pisanja (nikako).
Isto tako vijerujem da ti tiči što je čujo Stina imaju svoju vrijednost.

Pozdrav od GIGE obo dvojici.

Čekaj,čekaj Gigo...ajmo pomalo...
Ti si sam reka da te je zainteresiralo...i da ti je prijatelj reka da barba goji i vrdune...da nisu za tebe...
....da ima veći broj grdelina...da im zijada ne ulazi u ocjenu od 3-5....
....da imaju i malo" težu veršu"........
Nije to moja " neka misao"...ja sam samo pročita šta si ti napisa....
A Gigo moj ti bi triba znat dobro ..ako zijada ne ulazi u ocjenu od 3-5,da taj tić nije za držanje(učenje)...
Ja tu nemam šta mislit...niti znam čovika , niti znam o kakvima se tićima radi....
....nesmiš pisat o nečem u što se nisi sam uvjerija...virovati pričama rekla-kazala....a sam znaš da su grdelinaši "vrlo zajebani ljudi".... skloni gađenju tuđeg..hvaljenju svoga...
Ja sam samo uočija veliki nesklad između tvojeg i Stinininog pisanja u vezi tih tića...Stina je to hvalija kao "nacionalno i gusarsko blago"....i lirske lipe zijade...

[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyned srp 08, 2012 9:46 pm

Gosp.Angjello znao je Stina reči zijade koje su za mene zadovoljavajuče.
Da vi jeste pročitali i iznijeli vaš zaključak (misao)onih riječi.
Ma da sve slučajno i je kako vi mislite ipak se tako lako i nepišu neke vaše napisane riječi.
NIPOŠTO.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
angjello

angjello


Broj postova : 191
Points : 199
Join date : 11.02.2011

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyned srp 08, 2012 10:47 pm

hahaha ....dobro je Gigo,nećemo ja i ti više o tome.......
A šta misliš zašto ti je onda Stina napisa ovu rečenicu:


"a vi gospon gigo, ne govorite i ne komentirajte te tice jer ću se uvridit,i moje mišljenje o vama kao velikom i strastvenom dalmatinskom tičaru koji čuva tradiciju i koji je znalac će se rasprsnit kao kula od karata, molin vas lipo, to pričaju samo oni koji su ljubomorni, tašti,izdajice, ubojice svojih prijatelja!"

pozzz i tebi i Stini!
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyned srp 08, 2012 10:53 pm

Omiska stino ja bi reka na ovo da ode niko nije ljubomoran na toga covika.Covik koji je da je ima tice za sebe i uziva u njima.pojedini ticari odmah misle da je nekoga ubija ljubomora,sta nema veze s nicim.S moga gledista meni je drago da ima ticara koji imaju dobre tice i drago mi je cut u njih tice a isto tako ako ima neko bolje tice od mene bas me boli briga!!!Je se ne natjecem ko pojedini ticari ode na forumu i ne prezirem druge i ne podcjenjujem tuđe znanje a ovo ti vridi i za moga rodijaka.U mene su otvorena vrata uvik za slusanje tica.Pozz Stino cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 09, 2012 2:00 am

Dobar dan poštovanje svima.Evo Gosp. Angjello ja preuzimam na sebe amo reči krivicu.
Oču kazat neželim nikako da u našim čakulama krivi se treča osoba.
Ili da se iz ovih pisanja trečoj osobi upučuju riječi kakve neželimo ni sami sebi.
Dakako završavamo u vezi ovog pisanja.
A ja se ozbiljno ispričavam Gosp. Stini.


Pozdrav obojici od GIGE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 09, 2012 3:04 am

Gigo,

koliko si mladih vrduna uspija izlec ovu godinu Question
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 09, 2012 4:19 am

Poštovanje Gosp.Koce upravu si vratimo se na verdune.
U vezi mladi verduna 1 kovada 1 muški,2 kov 2 muška,3 kov 4 muška,4 kov leži na pet jaja zasad toliko.



Pozdrav smirenom tičaru od gige.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 09, 2012 4:22 am

geek


Zadnja promjena: žako; ned lip 23, 2013 5:50 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 7:34 am

Dobra večer svima rekao bi dvije riječi što nas sve guši po radu sa tičima.

Malo ko ima zadovoljavajuče uvijete za rad sa tičima.


Tu je naj lakše tičaru samcu u svojoj kuči.


Ja prvi pa i večina ostalih smo sputani (skučeni)prostorom.


Ružno je kad i u tom malom prostoru su i drugi iz kuče vlasnici.

Kad si potisnut teško je imati pravi usmijereni rad pa stoga i uspijeh.


Pogotovo još teže radit uzgajat dvi vrste tiča


Ja uskoro ostajem i bez prostorija za parenje.


Po ovakim problemima moreš jedino zavidit što netko drugi ima uvijete a ti ne.


Ašta moreš krpi se kako možeš



Idealno bi bilo imati 4 do 5 prostorija odvojenih i udaljenih.


Eto malo čakule tičarske.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 7:52 am

Tako je gosp. Gigi, Svih nas vise manje to muči, a ja mislin da vecinu najviše muči potrošiti koju kunu za tiče i uvjete ! Svi većinom hoće imat vrhunske tiče bilo ove ili one vrste, a nebi dali ni centa za tako nešto. Ovo je skup sport ako se želi rezultat, nemoze se uzet dva para i ocekivat neke rezultate, treba imat adekvatan prostor, parilice, i naravno imat kvalitetnu bazu ptica za započet tako nešto!
I ja bi volio imat Ferrari ali neman ni za fićo!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 8:09 am

geek


Zadnja promjena: žako; ned lip 23, 2013 5:48 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 8:10 am

Dobra večer svima po meni i iskustvu mome nisu prevaga bar u većini slučajeva pare.

Evo primjer u dvadeset samo metara uz mene .Tićar oko 85god. uvijek pa i sad do kapi svoje penzijice kuna ide sve za tiče.

Moj rodjak neizlazi van u život, na kreditima opterečen, auto odjavio i ta kunica sve za tiče simena likarije itd.

Znači nije uvijek presudno biti škrt(ima i toga) več ne imati pravu strast ljubav prema tičima.

Pozdrav svima od GIGE .

LAKU NOČ.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 8:16 am

Ja šta znam, većina ljudi je skrta za tica, iz iskustva znam to. Imao sam priliku puno puta na svojoj koži to iskusit, zovu mestri, oce ovo oce ono a uvik im skupo. A ja im kažem: mestri moji,lipo sidnite u auto, napravite 100ooo km, kupite za još veće pare pa ćete tek onda znat cjenit tuđi trud i muku. Najlakše je tražit na gotovo i to mukte
Fak of
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 8:18 am

Ponekad mukte zna bit najskuplje !!!!



Salu2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 8:45 am

geek


Zadnja promjena: žako; ned lip 23, 2013 5:47 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 8:51 am

A dobro sve to stoji sta vi ticari govorite i zamisli ti sada npr,pojedinim ticarima prodje cili zivot za pronalaskom pravog grdelina tj.truda,muke,znoja,probavanja,ucenja mladih itd... da bi se nasa neki ticar koji sidi kuci ne muci se niti malo onda kupi grdelina i on kaze da ima najboljeg tica i jos se hvalisa a nekima proslo 30 godina bez tica takorec ljudi posidili.I sad takvi zeli nekakvo priznanje e dobit ce ga k...c!!!!
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptyuto srp 10, 2012 9:41 pm

Aaaa priznanje-- to neće dobit NITKO i NIKAD ,a zna se

i zašto !!!!


Salu2
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 16, 2012 2:16 am

Dobar dan da se i ovde koja rič upiše danas je izaša četvrti mladi verd. iz jaja još bi triba jedan ako je sve bilo opareno u ovoj četvrtoj kovadi.U trečoj malo me strefilo pegule jedan muški mi je kliznuo na vrata dok sam unosio veču spizu zelenila,pa zatim jedan mladi mi je na vagi muško žensko.Jer ima situacija di mladi po krilima vajskih perušina nosi (tanku) nijansu žutila na mater,a tek po repu vajskih perušina dominacija malo jačeg žutila nego u matere izađe muški.To su faze starosti tiča mladih od 20 do 35 dana zavisi na koga se bacio vajskim izgledom.Idemo dalje.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 16, 2012 3:05 am

Da,

i mi smo uvik po tom žutom vanjskom letnom peru pogađali kod mladih jesu li muškic

ili ženkica.

Ali nema lipše tice od mladog muškog vrduna,pogotovo šta se zna trefit miran,pitom.

Pa kad ih je u redu 7-8 ,lipi,figuraju,stasiti,mirni,

uživanje za gojit i držat.

[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypon srp 16, 2012 4:16 am

Poštovanje svima evo dvije riječi malo o iskustvu u praksi svojoj u vezi oplođenih jaja.
Večinom su moja parenja bila verd. kanarinka.,verd.verdunuša.
Uvijek bi pario sa nabrijanim verd.marčulincem starosti 2ili3 god.
Kod parenja sa kanarinkom nebi bila nikad sva jaja oparena.
Poželjno bi obavezno dignuti verd. kad kanari. snese drugo jaje.
Mužjak zna biti nemiran na ženku pa dolazi nekad da se i razbiju poneka jaja.
Ja bi prije iz znatiželje obavezno gledao kolko je oplođenih jaja.
Utome sam se toliko usavršio da bi več na 4 u 5 dan uočio dali je jaje oplođeno.
Bezbroj sam ih preko prstiju prošao laganim osiječajem vrtnjom kroz prste prema svijetlu.
Večinom bih stajao u mračnoj prostoriji koristeči bateriju u drugoj ruci vrteči jaje sa dva prsta.
Ovo nikome nebi preporučijo jer lako mu jaje može puknuti ili ispasti iz prstiju.
Ako nije opareno razbijam jaja dižem gnjizdo ,odvajam par i dajem zdijelu za kupanje.
Več za sedam dana ponovo sve spajam i stavljam gnjizdo.
Ono što bi ja uoćio u jaju (plodnost) veoma je sitno da večina drugih to i nevidi.
Izgledalo bi na (4 do 5)dana u veličini pola zrna rasada zvano(SRCE) di tuče otkucaje.
To je tada za mene prestavljalo zadovoljstvo (oplođeno je).


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptysri srp 18, 2012 7:56 am

Dobra večer reklo bi se u čakuli kad neče niko ja bar štogod pa evo da nije dosadno.
Evo jedna pričica za nas tada bila u strahu a nakraju u čakuli smiješna.
Bilo je to osamdesetih god.ja i moj barba išli smo na marčulince a usput od koji dan ranije nosili sa sobom odmah na provu.Stali mi na poziciju postavili sve kako ide po običaju kad nastala pucnijava iz daleka.U prvi tren nismo ni znali o čemu se radi sričom bilo je ljudiu šetnji protupožarnim putem,pa smo saznali raspitajuči se šta se dešava.Odma smo saznali da se radi o narodnoj zaštiti koja bi podizala tada rezerviste svako par godina i imala ka neke provne viježbe.E navodno su bili podijeljeni u dvi skupine obilježjima na rukavu crveni i plavi.Dolazimo odmah do saznanja da oni u tim viježbama zarobljavljaju jedni druge kroz svoj front kojeg su pokrili od mora visinski pesto metara.Navodno sve privode na jedno mijesto dok ne završi njihova viježba.Šta reč nama se potpalilo pod nogama sve su bliže i bliže pucnjava i buka mase tadašnjih rezervista. Nema nam puno izbora ja granu na rame barba dvi boše pune i biž uzbrdo.Barba pozna neke stramputice neznaš odalimo ili trčemo dan vruč mokri ko pivci od znoja.Uspili smo ih zaobič ali mukom po nas jedan kilometar i stanemo na drugu poziciju.Ma nije sve zlo za zlo stavimo opet neke na provu iza nas valjda je koji proletio a jedan od prove zapali batudu .Jedini put u mom životu orginal visli visli na osam devet udara prihvatljive zijade.Ašta reči nakon cile troture opet dobro završilo čuli smo tiča koji je propiva na drugom mistu mi zadovoljni.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypet srp 20, 2012 2:21 am

Dobar dan evo me u svojoj disciplini oču reči kad nemaš vrlo dobra grdelina (bar ja)nađem utijehu u vrlo dobrom verdunu.
Danas sam dobre spize naša po terenima kako radim svoj posao a sačinjavala bi se od zelenja pitomog i divljeg.
Večinom svaki dan idu dvije glave suncokreta pa zatim koje se nađe zelenje.
Danas sam bra dvi vrste divljih salata,kostrič mladi sa pupima,osimena blitva i mlada blitva listovi.
Polako več mladcima iz prijašnih kovadi dajem gorčik travu sa kapicama više zbog same riječi gorko sime u sebi koje donekle čuva imunitet kao na bazi preventive.
Dosta jedu pitomu travu zvanu kod nas tuč ili ščir zelenje puno željeza.
A evo još i dan danas otvaram šiške na suncu pa zatim istresam sime iz njih ZDRAVO i dajem svaki dan u ishrani.
Ovu zimu je bilo olujnih bura koje su pobacale masu bora a ja zatim ubrao dvije pune vriče šišaka.
Zasad je dobro nikad neznaš što nosi iduči dan u 4 kovadi svi pet je živo.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypet srp 20, 2012 3:03 am

Ma svaka ti cast Gigo cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Emptypet srp 20, 2012 7:59 am

Dobra večer svima .Hvala Gosp. Koce ,vidim u prijašnjim pisanjima i vama su lipi mladi verduni kad se potrefi na štilane ka pijaule a još mirni ,divota ih je gledat.Napisaću dva slova spomenuta na mlade verdune gdije sam ja često bio vezan sa njima u hobiju.Istinita pričica ali poklopila se slučajnost.Bilo je to devedesetih godina.Tribalo mi je par mladih probranih za učenje ima samvrlo dobra verduna po mom pogledu pisme.Več se ušlo u deveti misec ja na jedno mijesto postavio brumu i pomalo ih namata ,svaki dan noseči dva kila brume različite.Nemoreš ti pritrat brume kolko oni mogu satrat.Procijenim ja mogabi i rastegnem paučinu.Sidim i gledam vidim ide to dosta dobro koprca se a ovi s druge bande nevidu ništa padaju na kusanje.Podignem se ja ovo sa papala poleti i nešto popune paučine sa druge strane.Priđem ja bliže sa kuferom i odmah spremam u kufer mačke.Ajde triba sad i ostale riješit uvani pozdravi se snjima.I nako oša slućajno brojat ajde ovi što sam se pozdravio jedanaest ka za nevirovat ovi mačci žutkasti u kuf. isto jedanaest.A šta reč nebi da si tio namistit isti broj (slučajnost).


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 19 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 19 / 33.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: