Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysub oľu 05, 2011 10:33 am

[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptyned oľu 06, 2011 6:51 am

Strile po meni nelose.Osobno mi je ovo pivanje jako siromasno,bez zova,bez fisca.Jedino sta su strile,samo i one su jednom tonu.Tako da osobno ovakva vrduna i nebi tija imat al ko voli nek izvoli.Pozzzz
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptyned oľu 06, 2011 9:15 am

KOLIKO SAM PREGLEDA SNIMKI VRDUNA JEDINO OVA ODGOVARA NAŠEM KRITERIU.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptyned oľu 06, 2011 9:27 am

Slazen se frzzz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptypon oľu 07, 2011 4:44 am

[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptypon oľu 07, 2011 7:17 am

Markane nemogu otvorit ovog vrduna na mob
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptyuto oľu 08, 2011 12:18 am

frzelin je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=pqFHq3wMbco
Strile nisu lose mogu biti puno puno bolje.Siromasan je verdun sa pismon.Ja bi mu otvorio vrata.Ja san ima verduna ima 4 godine to je bio verdun iz Bacine ja san mu štopa strile na sat.Za nevirovat strile su bile od 10 do 24 sekunde.I to tri strile vezane u jednoj.To je bila fantazija.Kad su ga slusali ticari ode vatali su se za glavu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptyuto oľu 08, 2011 3:51 am

Eto vidite koliki je problem naci vrduna da piva ,po cilome svitu ,onako kako su pivali naši oko Ploca,Jadrtovca,Grebaštice i na još par mista.

Dvi,tri vrste strila dugih,pa ide iz jedne u drugu,pa zove po 10 -15 puta,a na kraju fisc,pravilan,dignut,dug,dubok.

Prije su se puno vrduni gojili i bilo je odlicnih vrduna,ustvari svaki pravi vrdunaš je ima bar jednom u životu kolekciju od 3-4 ista ili slicna vrduna.Dosta je pokojnih,a jedna od legendi je Boris Rosandić koji i dan danas goji i voli vrdune a i pivaju mu jako dobro.Baš on,prije 7-8 godina je ima tri odlicna vrduna isto pivanje,vrlo dobri i odlicni fisci a repertoar i glas strahovit.

Vrdun nikad ne može toliko doć do izražaja kad piva sam,ali kad se skompaju tri ili cetiri,isto pivanje,pa se dodaju strilama i zovima,natjecu se ko ce bolje,jedan drugoga guraju naprid,e onda je to divota.

Takvi su bili naši vrduni,i još ih se može naci da pivaju odlicno za razliku od grdelina,kojega je prava lutrija nac.

Frigo se satra za nac ovoga šta samo strila na youtube,inace su svi trr gi.

Zato moramo cijenit ovo što imamo i ponosit se time,jer nigdi u svitu tici ne pivaju ka u nas,možete vrtit godinama youtube a zijadu necete naci.

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptyuto oľu 08, 2011 6:05 am

bariton je napisao/la:
Eto vidite koliki je problem naci vrduna da piva ,po cilome svitu ,onako kako su pivali naši oko Ploca,Jadrtovca,Grebaštice i na još par mista.

Dvi,tri vrste strila dugih,pa ide iz jedne u drugu,pa zove po 10 -15 puta,a na kraju fisc,pravilan,dignut,dug,dubok.

Prije su se puno vrduni gojili i bilo je odlicnih vrduna,ustvari svaki pravi vrdunaš je ima bar jednom u životu kolekciju od 3-4 ista ili slicna vrduna.Dosta je pokojnih,a jedna od legendi je Boris Rosandić koji i dan danas goji i voli vrdune a i pivaju mu jako dobro.Baš on,prije 7-8 godina je ima tri odlicna vrduna isto pivanje,vrlo dobri i odlicni fisci a repertoar i glas strahovit.

Vrdun nikad ne može toliko doć do izražaja kad piva sam,ali kad se skompaju tri ili cetiri,isto pivanje,pa se dodaju strilama i zovima,natjecu se ko ce bolje,jedan drugoga guraju naprid,e onda je to divota.

Takvi su bili naši vrduni,i još ih se može naci da pivaju odlicno za razliku od grdelina,kojega je prava lutrija nac.

Frigo se satra za nac ovoga šta samo strila na youtube,inace su svi trr gi.


Zato moramo cijenit ovo što imamo i ponosit se time,jer nigdi u svitu tici ne pivaju ka u nas,možete vrtit godinama youtube a zijadu necete naci.


Neces nac zijadu na youtubeu jer niko ne trazi ovakvu kakvu mi trazimo lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 6:33 am

bariton je napisao/la:
Eto vidite koliki je problem naci vrduna da piva ,po cilome svitu ,onako kako su pivali naši oko Ploca,Jadrtovca,Grebaštice i na još par mista.

Dvi,tri vrste strila dugih,pa ide iz jedne u drugu,pa zove po 10 -15 puta,a na kraju fisc,pravilan,dignut,dug,dubok.

Prije su se puno vrduni gojili i bilo je odlicnih vrduna,ustvari svaki pravi vrdunaš je ima bar jednom u životu kolekciju od 3-4 ista ili slicna vrduna.Dosta je pokojnih,a jedna od legendi je Boris Rosandić koji i dan danas goji i voli vrdune a i pivaju mu jako dobro.Baš on,prije 7-8 godina je ima tri odlicna vrduna isto pivanje,vrlo dobri i odlicni fisci a repertoar i glas strahovit.

Vrdun nikad ne može toliko doć do izražaja kad piva sam,ali kad se skompaju tri ili cetiri,isto pivanje,pa se dodaju strilama i zovima,natjecu se ko ce bolje,jedan drugoga guraju naprid,e onda je to divota.

Takvi su bili naši vrduni,i još ih se može naci da pivaju odlicno za razliku od grdelina,kojega je prava lutrija nac.

Frigo se satra za nac ovoga šta samo strila na youtube,inace su svi trr gi.

Zato moramo cijenit ovo što imamo i ponosit se time,jer nigdi u svitu tici ne pivaju ka u nas,možete vrtit godinama youtube a zijadu necete naci.

Ovo je odlican opis vrhunskog verduna i slazen se stime ali me zanima jedno npr fisc onaj baćinski(dubok,dignut) zasto se samo taj fisc priznaje?Sta je sa kolombarskim fiscem ?On je isto fenomenalan za cut.Ali govorin od vrhunskome kolombarskome fiscu slicno(zijadi) pocetak sredina kraj.
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 7:31 am

Škuri tić je napisao/la:
bariton je napisao/la:
Eto vidite koliki je problem naci vrduna da piva ,po cilome svitu ,onako kako su pivali naši oko Ploca,Jadrtovca,Grebaštice i na još par mista.

Dvi,tri vrste strila dugih,pa ide iz jedne u drugu,pa zove po 10 -15 puta,a na kraju fisc,pravilan,dignut,dug,dubok.

Prije su se puno vrduni gojili i bilo je odlicnih vrduna,ustvari svaki pravi vrdunaš je ima bar jednom u životu kolekciju od 3-4 ista ili slicna vrduna.Dosta je pokojnih,a jedna od legendi je Boris Rosandić koji i dan danas goji i voli vrdune a i pivaju mu jako dobro.Baš on,prije 7-8 godina je ima tri odlicna vrduna isto pivanje,vrlo dobri i odlicni fisci a repertoar i glas strahovit.

Vrdun nikad ne može toliko doć do izražaja kad piva sam,ali kad se skompaju tri ili cetiri,isto pivanje,pa se dodaju strilama i zovima,natjecu se ko ce bolje,jedan drugoga guraju naprid,e onda je to divota.

Takvi su bili naši vrduni,i još ih se može naci da pivaju odlicno za razliku od grdelina,kojega je prava lutrija nac.

Frigo se satra za nac ovoga šta samo strila na youtube,inace su svi trr gi.

Zato moramo cijenit ovo što imamo i ponosit se time,jer nigdi u svitu tici ne pivaju ka u nas,možete vrtit godinama youtube a zijadu necete naci.

Ovo je odlican opis vrhunskog verduna i slazen se stime ali me zanima jedno npr fisc onaj baćinski(dubok,dignut) zasto se samo taj fisc priznaje?Sta je sa kolombarskim fiscem ?On je isto fenomenalan za cut.Ali govorin od vrhunskome kolombarskome fiscu slicno(zijadi) pocetak sredina kraj.
Pozdrav Škuri,svaka ćast za verdune što si ima ali ovaj tekst mi je poznat od starijih tičara
što se tiće fisca(gvijada),mislim da tvoji susjedi imaju to što pričaš .Mislim na starog K..š. i G..u. Very Happy
Ako griješim pošalji pm,
pozdrav od susjeda cheers
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 7:41 am

pozdrav Psiho


Zadnja promjena: Škuri tić; sri stu 27, 2013 5:11 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 7:48 am

Sta se mene tice fisca sta manje....Škuri oce bit očaka?

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 7:49 am

Sve je Psiho lipo cut,svaki pjev,pa tako i fisc,ali eto mi se držimo nekih normi koje su davno postavljene u Splitu.

Da bi vrdun dobija odlicnu ocjenu mora dizat fisc,iz dubokog tona,što dubljeg,mora ga pravilno dizat u visinu i stat u najgornjoj tocki.

Međutim,može ga bogovski dizat ako nema strile i zove zaludu.

Po nekom mom guštu,ne mora ni zvižđat (fiscat),nego samo strilat i zvat forte,ali ako vec zazvižđe mora ga dignit.

Nikome ništa ne namecem,ali takvi su kriteriji u Splitu.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 7:53 am

vrca je napisao/la:
Sta se mene tice fisca sta manje....Škuri oce bit očaka
Rolling Eyes


Zadnja promjena: Škuri tić; uto vel 12, 2013 8:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 8:01 am

Skuri bude li koji za viska dolazin po njega.U mene od danas ima mista.Dosla nova polica..... cheers
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 8:07 am

vrca je napisao/la:
Skuri bude li koji za viska dolazin po njega.U mene od danas ima mista.Dosla nova polica..... cheers
moze moze cheers


Zadnja promjena: Škuri tić; uto vel 12, 2013 8:44 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 8:11 am

Znan ja zajebano do bola,al to je i car ovog naseg hobija zar ne?Vjecita potraga za boljim.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 8:16 am

vrca je napisao/la:
Znan ja zajebano do bola,al to je i car ovog naseg hobija zar ne?Vjecita potraga za boljim.
Malo je rec car!!! Very Happy


Zadnja promjena: Škuri tić; uto vel 12, 2013 8:43 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 8:19 am

Ja ti vrdune obozavan.Za mene tica br.1 Pocinjem sve ponovo vracan se ticima,a vrduni su baza.

[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 8:26 am

vrca je napisao/la:
Ja ti vrdune obozavan.Za mene tica br.1 Pocinjem sve ponovo vracan se ticima,a vrduni su baza.

I meni je verdun prva tica Very Happy


Zadnja promjena: Škuri tić; uto vel 12, 2013 8:51 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptysri oľu 09, 2011 10:22 pm

a škuri dobar si ti kad su tolike brojke u pitanju al od tih 100 jesi naša kojega vrhunskoga
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptypet oľu 11, 2011 8:22 am

lord189 je napisao/la:
a škuri dobar si ti kad su tolike brojke u pitanju al od tih 100 jesi naša kojega vrhunskoga
Rolling Eyes


Zadnja promjena: Škuri tić; uto vel 12, 2013 8:52 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptypet oľu 11, 2011 9:03 am




bog !!!



Ja iman ove godine dva nakon 30 godina ,nisu ka oni što san ima tada ,ali su vrlo dobri !!!!


SALU2 [img]Pjev Vrduna P1060041n By null at 2011-02-12[/img]
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Emptypet oľu 11, 2011 9:11 am

Moćun je napisao/la:



bog !!!



Ja iman ove godine dva nakon 30 godina ,nisu ka oni što san ima tada ,ali su vrlo dobri !!!!


SALU2 [img]Pjev Vrduna P1060041n By null at 2011-02-12[/img]
Lipo lipo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 1 / 33.Go to page : 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: