Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyuto srp 03, 2012 10:40 pm

Ne samo Španjolci ,, di je alžir, tunis , maroko .....


U nas je ona stara 100 baba kilavo .....



Salu2
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyuto srp 03, 2012 10:52 pm

omiška stina je napisao/la:
Poz. škuri tić.Meni ovi verdun piva više ili manje od onog velikog sniga ovu zimu, čak i prije.Tako da ovo o sezoncu ne pije vodu koliko ja znan.Koliko ti imaš verduna?
Samo cu vam rec da iman.Stime san vam sve reka.Pozdrav Stino
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyuto srp 03, 2012 10:56 pm

ĐEKO je napisao/la:
Škuri tić je napisao/la:


.]Pozdrav Đeko samo mi nije jasno o kakvom sezoncu govoris.Lipo san ti odgovorio gori i ti opet po svom.Pa eno ti Gigin verdun sniman u 2 misecu u srcu zime.Al je to sezona verduna 2 misec?Piva jace nego grdelin u 2 misecu.P.S izbaci tu rijec sezonac to ti nema veze s vezom i obe tice su na svoj nacin odlicne.Pozdrav

POZ GOSPODINE ŠKURI

ETO SAM SI SEBI ODGOVORIO DA SAM JA IPAK U PRAVU...EVO CITIRAM BAŠ TEBE


.Pa eno ti Gigin verdun sniman u 2 misecu u srcu zime.Al je to sezona verduna 2 misec?Piva jace nego grdelin u 2 misecu.


samo što grdelin pjeva stalno i kad mi nije sezona

poz tebi i doktoru GIGI
Đeko nekada stari verduni ocaci u prirodi bi se prominili tj. napravili bi se i vec bi ih moga cut kako pivaju 15.9!!!I od kakvim cemo mi sezoncima vise razgovarat.Pozdrav
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyuto srp 03, 2012 11:29 pm

Živjeli moram u zubara poludio sam od bola i priskačem zelenje danas tičima,kad se vratim bude li mi bolje na ovih par pisanih postova zadnji i ja ču se malo nadoveza iz mog pogleda.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptysri srp 04, 2012 3:21 am

škuri tić, svaka čast.Ja nisan reka tu rečenicu dugo vrimena.Kako to da ti verduni pivaju dok su u škurici. Moja kamena konoba je bila najbolja za škuricu.Ladna i tamna.Kad bi ih vadio vani krune su grdelinima bile bordo crvene i nebi pisnili cilo vrime dok su bili u tami.ove san je godine prikinia u pola.poz škuri i gigo
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptysri srp 04, 2012 8:39 am

omiška stina je napisao/la:
škuri tić, svaka čast.Ja nisan reka tu rečenicu dugo vrimena.Kako to da ti verduni pivaju dok su u škurici. Moja kamena konoba je bila najbolja za škuricu.Ladna i tamna.Kad bi ih vadio vani krune su grdelinima bile bordo crvene i nebi pisnili cilo vrime dok su bili u tami.ove san je godine prikinia u pola.poz škuri i gigo
A slusaj u mene tici ima 2 do 3 dana poceli su sitno versavat u skurici do sada nisu ni pisnili.A jos misec i po i onda sirenje,osjeti se vec moc u verduna!!!Pozdrav i zivio Stino
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:21 am

Dobr večer svima evo Omiška stino vidim pišete grdelin opalio 2 bat. bez zijade pa onda sa zijadom.Ovakvih tipova tiča kroz moje ruke a i u drugih tičara je prošlo bezbroj,ovake izvedbe pisme izmješane gdje nije uvijek prisutna zijada.Dakako nečemo ga bacit ali sa njegovim školovanjem teško je mladca natrat (usmijerit) da on od učenog pletadura ,pletiva završava sa zijadom i postaje tič zvani batuder.Po meni batuda se zove samo ako pletivo završava sa zijadom,ako tič tuče bez zijadi zove se pletadur.Ima dosta slučajeva di tič ispali 7 do 8 plet.,a onda 2 do 3 sa zijom zvane batude.Ja nisam baš takvim tičom zadovoljan ali štaje tuje.Isto tako ako je tič sami pletadur i uči mlade(MALE) su šanse da tič mladac stavlja zijadu na pletivo, jedino u slučaju da je on od oca batudera iz prirode sličnih pletiva pa nosi svoju zijadu (VEZUČI) je na učeno pletivo iz kuče.

Pozdrav od GIGE Omiškoj stini.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:33 am

Da pletadur,odnosno grdelin bez zijade izbaci grdelina sa zijadom (srednjom pa na više),

ravno je naucnoj fantastici.

Kad se uci sa grdelinima sa stabilnom zijadom npr.vrlo dobrom,triba se dobro namucit

za izbacit iste takve mlade,a

kad ucis sa grdelinom bez zijade možeš izbacit samo vrđole,krakune itd.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:43 am

Dobra večer Gosp. Đeko evo malo mog pogleda iz iskustva pivati uvijek s veršom ili samo u špiritu žestine.Masu puta sam vidio di očaci verduni več iza mijenjanja perija koncem 9 i poč. 10 miseca kad su lipa vrimena vrtu se ka šišmiši akrobacijama svojim pivajuči.Inače svakome je poznato da to tiči rade kad dolazi parenje 4,5 6 misec.To je stvar od tiča do tiča ijako po meni tiči u prirodi uvijek su donekle u momentima razveršani pa zato i dođu u 4,5 mise. več nabrijani.A evo na primjeru mog verduna gdje ja dokazom odbacujem riječ SEZONAC moj verdun je lani(iza normalnog perioda mitarenja)več u kuči propiva u 11 misecu i još i sada piva i pari,opet kažem (od tiča do tiča).


Pozdrav od GIGE Gosp.Đeki.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:49 am

Dobra večer Gosp. Koce slažem se u potpunosti sa vama.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:57 am

Evo da se taknem pjeva vrduna odnosno fisca po splitskoj tradiciji.

Vrdun kad u top formi pravilno diže fisc ,onda je to super,međutim,

vecina vrduna dok su zeleni,dok gnjilo veršaju,ne dižu fisc,vec samo kad su u topu.

To ipak nisu oni najbolji,odnosno najtraženiji jer je postojalo vrduna u povjesti (ja sam

se uvjerio u Borisa Rosandica i pok.Pere Galame)koji su dizali fisc uvik,dok su zeleni i

kad su u top formi.

E to su bili vrduni.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 8:01 am

Da koce, ti možda mores samo vrđole i krakune izbacit hihihi , ali neki drugi ljudi imaju drugačija iskustva. Tebi je i ta tvoja zijada vrlodobra do odlična a meni je neispravna tako da..........
Opet vam govorim da ne pricate kad već nemate iskustva s otim stvarima! Hvala
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 8:03 am

O mikula mali cheers

znam ja da je moja zija za tebe neispravna ,naglo ti je došla, hi hi hi hi,a i

lako je tebi kad te pomažu sa svih strana he he he Wink
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 8:53 am

cheers
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 8:58 am

Ja se malo zajebajen, svaka čast tebi koce, jer imaš svoje mlade sa svojim prstenom i svojim pjevom pa kakav je takav je, tvoj je proizvod! E ja to postivam. Nisi ih uvatija na baketinu nego uzgojio. Samo naprid
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 9:15 am

A moj prijatelju monstrumo šta san danas sluša, ono niko nema.Uvjereno tvrdin da je barba iz omiša prvak svita u grdelinima.Ti si po meni najiskusniji grdelinaš ovde da se nebi netko drugi uvridio.Istaka san najiskusniji jer ono šta pričaš ja san danas vidio u praksi.Pošto san ti obeča broj, ja san pet prethodnih dana uzaludno tražio barbu.dolazio popodne kad ih obično širi, oko 7 pa do mraka on uopće nije bio tamo.To znači da uopče tiće nije širio, to šta ja znan, a di je ono vrime šta ne znan.I vidim ga ja danas ujutro i pitan kad će širit, a on če da ne zna kad je širio jer sudi na balotama al da doden oko 7.I poveden ja ovog mog prijatelja koji fanatično voli dzijade.NJemu nije bitno pletivo, može bit i ci ci mici vindzijuuuuuuuu, to je za njega tica i ja to poštujen.Bio je i još jedan čovjek kojeg ne poznajen.Broj tica je smanjen na 30-tak.Kad ih je posložio, u početku su bili malo tiši, al kad su stali udarat. Majko moja, lipote, pitkosti pletiva.dvostruko trostruko pa kristalno čiste zijade. koje kreću malo odoli.Locira san sebi tića koji mi se svidio a i cijena je ok.Tri protekle godine ga gnjavin oko učitelja.Od 30 tak tica 3-4 su extra kvalitete, čim ih je ovaj moj prizna i reka da su odlični onda znaj da imaju tići dzijade.Nisan čuo greške u pjevu, nema cja cja ,strila.Možda kratak nastavak iza zije, al u 2,3 kom lanjskih mladaca, udru par puta dobro al nekad nastave.Al ovi grdelini od od 3 do 6 god.Nema greške,svaki put zija u batudi i to kakva.snima san kameron dok san moga, dok nije nestalo baterije, tako da je sve kod mene, i u mene ti je broj kako san obeča.Ps verdune je također iznio nakon 5, 6 dana pivali su ko navijeni prekrasne strile,još pojačali, strava.Reka mi je da tič dziju ne uči več da je nosi genetski i da zato naši mlaci ne valjaju, jer nemaju genetiku za zijupozz.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 9:48 am

Pozzz stino, volio bi ako mi možeš poslat baren jednu minutu snimke šta si snimija na email. Hvala unaprid.
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 10:30 am

Nema problema.Jedini moj uvjet je da ovdje podneseš izvještaj.A to znači da da ako tiči ne valjaju da to ovde napišeš, slobodno me nazovi gluvašem,bivši san sportaš i podnosim to sportski.Čut češ ovoga u pozadini di govori da mu je ovo škart.Daj e-mail
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 11:31 am

Šaljem ti email na privatnu poruku! Čim posaljes snimak dobit ćeš izvještaj onako kako ja mislim i kolko čujem.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 6:21 pm

geek


Zadnja promjena: žako; ned lip 23, 2013 5:55 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 6:48 pm

Monstrumo iznenadi priku Laughing
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:12 pm

Omiska stijeno ako si locirao tica i ako je cijena dobra pa zasto ga nisi odma odnjeo ipak među 30 tica moze barba slucajno da mu mijesto promjeni i eto ti belaja .

Da sam ja cuo takvog tica i jos da je uredna cijena taj nebi prenocio kod barbe.


pa.Kada to DACO cuje ima da uzme godisnji i on se nece vrtatit bez jata odlomice barbu bar za 5 komada Smile
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 7:31 pm

žako je napisao/la:
omiška stino imate PP od mene. Molio bih Vas za odgovor. Very Happy
A od tebe MONSTRUMO očekujem izvješće ovdje javno da svi znamo o kakvim se tićima radi. Smile

Pozdrav obojici.

žako znas li ti da je Daco mozda vec u putu pa nije lud da javno napise sta je cuo jer mogao bi neko kajmak da pobere hihihi Smile.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 8:25 pm

Dobar dan Omiška stino.Volio bi čut ako se može bar dvije batude koje ste snimili u prijatelja tićara.Ne zbog toga da bi ga ja odma kupio jer ja tako nevolim doči do tiča.Več da bi tičaru odao priznanje na kvaliteti grd. osiječajem kao da je i moj.Meni je jedan tičar iz Brela dobar čovijek nudio više puta svoga najboljeg grdelina,a imao je tada ja sam ih i sluša dobra pletiva i zijade pojedine grdeline,ali ja opet kažem za sebe to nije moje stvoren iz mojih ruku nemam osiječaj da mogu uživat sa tuđim tičem a da nerečem pohvalit se tuđim perijem.

Pozdrav od GIGE Omiškoj stini.

[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Emptyčet srp 05, 2012 8:29 pm

Znan da nebi prenoćio,zato s tobon ne komuniciran jer ga ja želim za sebe.Žako tići nisu na prodaju nepoznatim ljudima, doista mi je žao.Ovisno o modelu, do 2000 eura.Zavisi šta oćeš i tražiš
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 16 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 16 / 33.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: