Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 20 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptysri svi 30, 2012 2:26 am

lord189 je napisao/la:
super vizor je napisao/la:
oprostite što vam upadam u vaše diskusije o vezi verduna

al gore ptice od verduna nepostoi ĐABELEBAROŠ ...hajde bogavi da ja čuvam pticu koja je SEZONAC da mi pjeva samo kad je vreme za parenje

TO JE MOJE MIŠLJENJE I STOIM IZ TOGA ..

i u verdune se razumiš,iz dana u dan sve me više iznenađuješ svojim znanjem i pogledom na svijet tica

prika lorde

nisam ja vamo došo za zaebanciju ..ko dečak skoro sve vrste ptica sam čuvao do 86-te. godine .

e sada kad sam dobio krila POSTAO SAM GRDELIN Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptysri svi 30, 2012 3:37 am

Poštovanje gospon Gigo Doktore, u kojoj vi ligi igrate, 1. 2. Oli 3.? Možete li nama pocetnicima prezentirat nekog doktorskoga grdelina da nešto naucimo? Hvala unaprijed
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 12:15 am

Gospodine Monstrumo ja o sebi negovorim znaju meštri u mom mistu di spadam a zovu me (DOKTOROM),sve ti je jasno.Pišuči prije reka sam pošteno da sad nemam što želim (GRDELINA).
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 12:33 am

Hvala na odgovoru, ali smatram da bi svaki navodno "doktor" oliti mestar za grdeline nakon 30-50 godina staza u grdelinastvu trebao i morao imati neki rezultat iza sebe!?!! Nemojte ovo shvatit ko provokaciju.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 2:00 am

Gospodine MOČUN dio odgovora tko je skloniji bolesti,aja potvrđujem gospodin Koce dao ti je (PRECIZAN) odmjeren odgovor bravo (TOČAN) za 5. Gospodin Super Vizor očito nebavi se sa verdunima jasan sam bio.Napisat ču ti sutra odgovor u vezi ishrane.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 2:57 am

Gigo je napisao/la:


Super Vizor očito nebavi se sa verdunima jasan sam bio.Napisat ču ti sutra odgovor u vezi ishrane.Pozdrav od Gige DOKTORA.

Doktore Gigo

neznam kolko godina se bavite pticama .inače ja se bavim od moje 7-me godine života ,i sve vrste tvrdo kljunaca san imao , za mene ništa lakše od verduna

najviše sam je zamrzeo što je SEZONAC . a za ishranu što si naveo u prvom ili drugom postu isto tako i mi radimo sa grdelinima nema nikakve razlike sve isto samo što verduni više jedu

nije mi jasno zašto ne odgovarate odma ..,,, prvo se javljate ,,,,,,drugo najavljaš za odgovor tek sutra.,,,,.nije valjda da vam netko priča ili diktira što da napišete

svako dobro DOKTORE GIGO cheers cheers
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 3:54 am

je vizor u pravu si meni vrića tjedno na 4 verduna odu stvarno jedu previše Laughing
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 6:23 am

Odgovor SUPER VIZORU ovdije nema tičara na mojoj razini pisanja tema,niti je ikad bio.Na laptopu su i drugi u mojoj kuči,ja radim i van moga posla,nisam viješt u brzini pisanja.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 6:49 am

Gigo je napisao/la:
Odgovor SUPER VIZORU ovdije nema tičara na mojoj razini pisanja tema,niti je ikad bio.Na laptopu su i drugi u mojoj kuči,ja radim i van moga posla,nisam viješt u brzini pisanja.Pozdrav od Gige DOKTORA.

DOKTORE GIGO

ja nesumnjam u vas i vaše majstorluke o verdunima ...

očekivo sam odgovor o uzgoju i ishrani verduna pošto kažeš da nije isto ko sa grdelinima

nemoraš bit brz na Laptopu za odgovor

svako dobro GIGO DOKTORE
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 9:07 am

Ma šta se mišaš svugdi Gooospe moja. Koga briga šta ti voliš ili ne voliš. Ako ne voliš šta se javljaš,muči i idi bre da srčeš pesak. Pariš puno inteligentniji kad mučiš. Jadni tvoji susidi,nije im lako.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyčet svi 31, 2012 11:01 pm

super vizor je napisao/la:
Gigo je napisao/la:
Odgovor SUPER VIZORU ovdije nema tičara na mojoj razini pisanja tema,niti je ikad bio.Na laptopu su i drugi u mojoj kuči,ja radim i van moga posla,nisam viješt u brzini pisanja.Pozdrav od Gige DOKTORA.

DOKTORE GIGO

ja nesumnjam u vas i vaše majstorluke o verdunima ...

očekivo sam odgovor o uzgoju i ishrani verduna pošto kažeš da nije isto ko sa grdelinima

nemoraš bit brz na Laptopu za odgovor

svako dobro GIGO DOKTORE
A vi kako znate svudi upadat bilo bi realno da napisete jedan svoj tekst o pjevu verduna.Hvala unaprijed.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptypet lip 01, 2012 2:07 am

Dobar dan.Odgovor gospodinu Močunu.Što tiče bolesti uvijek nas prate (BUBAK I SUŠICA PRSIJU).U vezi ishrane i dugogodišnjeg iskustva za tiče koje ležem dobro je imati veliku sobu radi leta, tiču da se može kupat i obavezno pristup sunca.U prošloj godini pa i sad gdje mi ženka leži več na 3 kovadi jaja,dajem svu travu(svaki dan)koju sam več spomenuo u prijašnjim postovima.Također sime borovine koje je zdravo zbog strepentina u sebi(friško).Inače tiči oboljevaju zbog simena upaljenog zvano(tvrda teška hrana),konoplja i suncokret.Organizam u mladog verduna ima slab imunitet(OSIJETLJIV) na masne tvrde hrane i dolazi do infekcije metabolizma.Ja moje držim u sobi sve do promjene perija pa i dalje uz sve što sam napisao ishrane trave i zelenja.Ako vam se moraju mitariti u kajbicama zelenje dajte tek na 5 dan,suho bez (SRŽI)samo manji dio lista.Od simena dajite uzgojnu mišanciju za grdeline tri do četri zrna suncokreta a par više borovine i aktivni ugljen.Dajte im pristup sunca(izvor života) bez promaje.Meni se pokazao ugljen od masline (usitnite ga) super.Ako izgubite 20 posto mladih(uvijek je žao)imate veliki uspijeh.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptypet lip 01, 2012 4:43 am

Pozzz Gigo doktore, možete mi objasniti šta je to bubak, susica prsiju i infekcija metabolizma? Hvala
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptypet lip 01, 2012 8:01 am

Molim vas ovo zna svak pa i vaši prijatelji.Umoran sam danas od pisanja tema razumite me.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptypet lip 01, 2012 9:41 am

Gogi doktore, sutra želim odgovor na moje pitajnje! Hvala
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptypet lip 01, 2012 3:37 pm

Gospodine MONSTRUMO ta riječ (SUTRA) postavljena u smislu zapovijedi i lagano prckanje prema meni i u nekim prijašnim postovima prema meni tražiliste od mene 2 žuti karton i dobili ste ga.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptypet lip 01, 2012 7:42 pm

Oprostite gospon Gigo šta sam vam zapovjedio da mi "danas" odgovorite na pitajnje! Nemojte zamirit. Molim vas doktore Gigo da meni, malom i pokornom kmetu, ukoliko ste u mogućnosti, odgovorite na prethodno pitanjce. Hvala
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptysub lip 02, 2012 2:18 am

Prihvačam vaš odgovor na ovakoj razini komunikacije,odgovorit ču vam budite malo strpljivi.Moram napisat temu za grdeline drugu danas.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptysub lip 02, 2012 10:45 pm

Odgovaram Gosp. Monstrumu.Bolesti tiča misleči na opis nije moja jača strana znanja.Ali odgovorit ču na laički pogled.Bubak mi zovemo mali napuhani (kao drobćić)ispod repa spojen sa donjim dijelom prsiju.Boje je modre ili rozo crvene koji zna imati malu venicu preko sebe,gdje on cijeli BUBAK radi ubrzanim pulsom a na dodir je i ugrijan.Dolazi zbog ja mislim radi infekcije probavnog traka koji je pre osijetljiv (pogotovo kod mladih tiča).Gdje je infekcija izazvana tvrdim teškim hranama masnim,starijim sijemenjima koja su možda i upaljena,a većinom se misli na konoplju i suncokret.Sušica je vidljiva na prsima.Prsi sve više i više idu na špic ,istanjuju se pa tič nema volje za jest a u večini obe dvije bolesti znaju biti i povezane.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptysub lip 02, 2012 11:50 pm

Hvala Gospar Gigo na odgovoru! Ako imate email ja bi van nešto posla na njega. Niste mi samo odgovorili šta je to infekcija metabolizma?
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyned lip 03, 2012 5:02 am

Odgovor Gospodinu Monstrumu,mislim da je to zaraza probavnog traka crijeva.Pozdrav od Gige DOKTORA.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyned lip 03, 2012 4:59 pm

Poštovanje svima .Može li mi netko opisat vaš fišč,a evo ja ču provat kakav je od doli naš gvi.Pišem ovako GVIIIIIIJUUUUU. Prva tri slova idu istim glasom zatim se podiže glas do zadnjeg slova I sride kolumbara pa počinje obaranje parabole kolumbara,gdje slovo J vuče dosta slova U u istom glasu au kraju zadnja slova U se lagano gase.Traje otprilike mislim oko 6 do 7 sekundi.Ovo bi bila verzija našeg kolumbara GVI.Pozdrav od Gige doktora.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyned lip 03, 2012 7:03 pm

Fisc koji se u Splitu drža i tražija ,tzv dignuti fisc :

Što pocme iz dubljeg tonaliteta to bolje.

Mora imat snagu i pivat ga iz "širokog grla",ne smi bit tanak,pogotovo u startu.

Ne smije zapinjat,grezavat.

Kako se diže prema visini,ide u tanju i finiju izvedbu.

Na najvišoj tocki se gasi,završava (nikako se pocet spuštat,to ga odmah pokvari,postane

neispravan - gijaš)

Ne smije bit kratak,niti imati kolinac.

Znaci,mora se pravilno dizati,dubok,jak,mocan a opet ne grez.Neki su završavali sa

karakteristicnom "tockom" npr. GVIIIIIIIII-p,imao si osjecaj da ga na najvišoj tocki

zatvori,zacepi IIIIII-p .

Inace kad bi ga izvodili na "usta",išlo bi nekako ovako:

GVIIIIIIIIIIII

iako se slovima ne može docarat izvedba jer jer slovo G ide iz dubine (rekli bi naši

stari "iz greba" (groba),ili iz "tuba" (široka duga cijev),

a slova IIIIII ,odnosno zvršetak ,ide u visinu i polako se gasi.

Najbollji fisci ikad dolazili su iz Bacina (prije Ploca)



Zadnja promjena: koce; ned lip 03, 2012 9:35 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
DARKO-M

DARKO-M


Broj postova : 15
Points : 15
Join date : 14.01.2012
Age : 44

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyned lip 03, 2012 8:03 pm

MONSTRUMO je napisao/la:
Hvala Gospar Gigo na odgovoru! Ako imate email ja bi van nešto posla na njega. Niste mi samo odgovorili šta je to infekcija metabolizma?
Drugar mislim da nije lepo što ovako zahebavate čoveka.koliko vidim čovek nije nikog ničim uvredio pa ni vas i nije u redu da ga ovako zahebavate.
Mislim da na ovaj način lečite neke svoje komplekse.Ajd sad mu vi lepo odgovorite.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Emptyned lip 03, 2012 9:52 pm

Slusaj ti mene drugar, nitko te ništa nije pitao prema tome kuco bakalaru! Gospon gigo i ja smo se dobro razumili a to šta se ti voliš igrat advokata iako te nitko nije angažirao to ostavi za svoje jarane tamo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 7 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 7 / 33.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 20 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: