Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Go down 
+43
prava zijada
Baketina
domo
DjordjeVet
portulata
pujdo
miro katic
supergirl
Markan
MI 2
F I N K O
sole
gare
JAMES BOND
Škuri tić
Gigo
lord189
Tic_Bal.
MONSTRUMO
probiotik
ĐEKO
ivica.milanovic13
faraon
VELE1
frickočak
PESTI
eumox
arboret
ivica
angjello
enver
vrca
GRANDE
pele
frzelin
DOMENICO
Jandrek
Moćun
rico
YOGI
euzebio
kain
CIBO
47 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 30 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 5:10 am

Poštovanje svima pitao bi Gosp.Vinka kako napreduje onaj grde.puštenog snimka za mene jako interesantan,uči li mlade.



Pozdrav od GIGE Gosp.Vinku.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 8:24 am

Dobra večer svima.Gosp.Omiška stino vračam se na ovaj post namjenjen grdelinima.Vidim tamo pod temom verdun ono spominjanje grdelina kod staroga iz Omiša di se spominju lipa štekat pletiva a zijada prolazna 3. Evo malo mog pogleda bez kritike i osporavanja tuđeg znanja.Več sam se susrečao di kod nekih tičara slušajuči ja dolazim do saznanja da za njega je mala zijada ono što je za nas s moje strane običan ZIJU zadnji domet u toj visini i dužini.Za nas s ovih strana uho ne lovi (čuje)da to spada ili ulazi u kategorije zijada.To je jedan rang ispod zijada dakako prihvačen ako je ispravan najviši u toj kategoriji.Šta oču reči ako je taj batuder slučajno iz ove niže kategorije zvanih zija to za mene i ove tič. oko mene nije zijada.Jer sama riječ zijada sadrži po sebi otegnutost naglaska zvonkavosti boje gdje je odmah lovimo uhom da spada pod zijade od 3 do 5. Ako je taj batuder od ove manje zvane zijade 3 dakako i ja bi ga hranio da ga imam u kuči bez obzira da je i nekome škart.


Pozdrav od GIGE Omiškoj stini.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 8:38 am

otegnutost naglaska zvonkavosti boje?

Molim pojasnjenje
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 8:43 am

dužina zijade sa kristalnom izvedbom



mikula ,mikula

kako ne razumiš poantu Embarassed
[Vrh] Go down
angjello

angjello


Broj postova : 191
Points : 199
Join date : 11.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 5:49 pm

Gigo je napisao/la:
Poštovanje svima pitao bi Gosp.Vinka kako napreduje onaj grde.puštenog snimka za mene jako interesantan,uči li mlade.



Pozdrav od GIGE Gosp.Vinku.

Sve je pod kontrolom Gigo!

[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 6:40 pm

Dobro jutro svima.Evo Gosp. Monstrumo provat ču vam pojasnit laičkim opisom.Krenut ču malo izokola.Kod nas kad bi se provavali tiči bilo iz želandre ili marčulinci mi bi se sastajali na jednom mistu svaki noseči svoje na isprovavanje.Več kod pisme tiča mi bi odmah ODVAGALI kad bi tič ispalio ziju ili zijadu na bat. u koji domet spada.Kod nas je oduvijek postojala granica u priči između zije male i vrsta zijadi(manjih,srednjih i večih).Jer ta mala zija mislim ispravna jednostavno ostajala bi ispijevana na jednom nivou SPUTANOSTI kračega dometa, ne dajuči na uho da ulazi u domete zijadi,koje kad uho čuje odmah prepozna.Za nas riječ zijade več od ocijene 3 imaju laganu otegnutost dužine sa naglaskom ozvučenim caklenim,gdje zijada sama svojom zvonjavom odskače od male obične zije koja nije naglašena (ozvučena) ispijevom.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 8:18 pm

Znaci male pljunute ziju. Jasno ko dan, hvala.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysub srp 07, 2012 9:56 pm

Gosp.Monstrumo niste me naj bolje peškali a Gosp.Koce je ali nije lako ni razumit uvijek tuđe mišljenje.Neradi se ni u kom slučaju o pljunutim zijama več malim običnim zijima sa početkom i krajem ali ne nikako u dometu zijadi.Nekada davno kod nekih generacija tičara prošlih vremena su bili tiči batuderi samo u dometu ove zije o kojoj pričam i tad je to bilo za njih najbolje jer nisu znali za bolje.Uvijek su bili doma pa i nisu imali spoznaje o zijadama u ocijeni od 3 do 5.


Pozdrav od GIGE obojici meštara.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 12:34 am

Hehehe gigi, imam ja doma par takvih onda u dometu ziju! Lipe batude, u tri pletiva samo zijade slabog dometa kako bi ti reka. A osin te batude nemaju ništa kad su u topu. Bolje bi bilo da nema nikakvu zijadu nega takovu pljunutu. Hihihihi loši grdelini ali su moji hihihi
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 1:00 am

Bog Monstrumo ako smo možda i našli zajedničko mišljenje ovih pisanja misleči na isto.

Nebi ja nikad reka nevalja ništa.

Nebi reka ni loši grdelin

Več misleči ja na ovu ziju o kojoj pričam

Nije tič za veča hvalenja

Amo reči ovako

Nije tič za polufinale a kamoli za finale.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 1:05 am

poz meštriiiiiiii


nije vreme za pisanjeeeeeeeeee ..dajte da čujemooooooo...ostavimo pisanje za neka druga vrimena ZIMI kad su nam u modu

poz meštri
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 2:46 am

Dobar dan Đeko slažem se sa tobom i ova ima mista.

Ja nemam šta stavit pokazat da bi bio zadovoljan.

A to sam rekao več pri samom ulasku na forum

Po pitanju grdelina.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 3:36 am

Gigo je napisao/la:
Dobar dan Đeko slažem se sa tobom i ova ima mista.

Ja nemam šta stavit pokazat da bi bio zadovoljan.

A to sam rekao več pri samom ulasku na forum

Po pitanju grdelina.


Pozdrav od GIGE.

Đeko će vam stavit, on ima.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 7:46 am

Dobra večer evo da ne ispada da opče nehranim grde.spomenut ču što imam ali nije ni blizu večih spominjanja o pravoj kvaliteti.Nekad je važna nada truda (rada)i iz manjeg kad nemaš veče(bolje).Jedan grde. sad če bit 2 god. lani je kad je izaša iz škurice pa kad se malo isprdeca pismom legao u nekim momentima na dijelič pisme zvani ne bacaj me još.Ato bi bilo ovako na pikut tiča sa strane kuči ili na preletu drugih tiča zna bi ispalit7 do 10 batudica veoma kratkih.Što se tiče taktova ukusni su 2 do 3 takta a zijada ocij.3 pozit. a bude između izvedenih i u 4 di sam ja baš zadovoljan.Drugi dio pisme veraš nije obečavajuči.To je mladi sam donio od sebe provat ču se borit s onim što zasad imam.Štaje tuje provaču bar štogod,lako je kad imaš gotovog tiča(kompletna).


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 10:56 am

Markan je napisao/la:



Đeko će vam stavit, on ima.

Marko prika jedina NADO HRVATSKI PTIČARA jasam imao i uvjek ču imati ko što i imam ..barem sam pokazo i postavio i to uživo KAKVO TAKVO MOJE JE .i to bez monataže ..... ja nisam ko ti i tvoj jaran da postavljam sa slikom mp3 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ......


znaš da ja i ostali želimo da vidimo ZUBE OD PTICE KD PJEVA .....postavio je KOCE --BALTA ---VINKO--GRANDE --ZORAN.V.--I JA king king king A OSTALI SAMO SU POSMATRAČI Suspect Suspect Suspect

POZ MARKO NAŠA NADOOOOOOOOOOOOO
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 10:05 pm

Neka maestro -- samo vi postavljajte ,a mi ostali ćemo

da uživamo i umiremo od smija !!!!


Salu2
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyned srp 08, 2012 11:12 pm

ĐEKO je napisao/la:
Markan je napisao/la:



Đeko će vam stavit, on ima.

Marko prika jedina NADO HRVATSKI PTIČARA jasam imao i uvjek ču imati ko što i imam ..barem sam pokazo i postavio i to uživo KAKVO TAKVO MOJE JE .i to bez monataže ..... ja nisam ko ti i tvoj jaran da postavljam sa slikom mp3 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ......


znaš da ja i ostali želimo da vidimo ZUBE OD PTICE KD PJEVA .....postavio je KOCE --BALTA ---VINKO--GRANDE --ZORAN.V.--I JA king king king A OSTALI SAMO SU POSMATRAČI Suspect Suspect Suspect

POZ MARKO NAŠA NADOOOOOOOOOOOOO

Kad budeš ima onako iti blizu možemo pričat. gojiš male zije Smile no nema veze to je tvoja tradicija...
[Vrh] Go down
JAMES BOND

JAMES BOND


Broj postova : 17
Points : 17
Join date : 21.02.2012
Lokacija : Sinj

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptypon srp 09, 2012 7:21 am

VRatija se Šime di je bija - pitajte KOCE I YOGIJA
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptypon srp 09, 2012 7:31 am

Dobra večer svima.Gosp.Koce dokle ste stigli sa mladim grdelinima .

Ali je za ovu godinu završeno sa parenjem.

Prepoznajeli se broj muških

Jeste li zadovoljni ovom sezonom u vezi parenja.

Sipa li im učitelj batude u određenim momentima.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptypon srp 09, 2012 9:52 am

Moćun je napisao/la:
Neka maestro -- samo vi postavljajte ,a mi ostali ćemo

da uživamo i umiremo od smija !!!!


Salu2


Močo prika . ovo što kažeš da ti i ostali če te uživati i smijati ja nebi tako reko ..ja ti garantiram 100 posto ovo sad što ču postaviti na forumu i to uživo ..boim se da netko ne pusti svoje GRDELINE da odletU u NEPOVRAT kad čuju ovo što mislim postavit na forumu Sad Sad opet kažem da meni su preči Prikani nego GRDELINI Very Happy Very Happy Very Happy grdelina biče al prikane NE

POZ MOČO MEŠTRE king king
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptypon srp 09, 2012 10:55 pm

ĐEKO je napisao/la:
Moćun je napisao/la:
Neka maestro -- samo vi postavljajte ,a mi ostali ćemo

da uživamo i umiremo od smija !!!!


Salu2


Močo prika . ovo što kažeš da ti i ostali če te uživati i smijati ja nebi tako reko ..ja ti garantiram 100 posto ovo sad što ču postaviti na forumu i to uživo ..boim se da netko ne pusti svoje GRDELINE da odletU u NEPOVRAT kad čuju ovo što mislim postavit na forumu Sad Sad opet kažem da meni su preči Prikani nego GRDELINI Very Happy Very Happy Very Happy grdelina biče al prikane NE

POZ MOČO MEŠTRE king king

Ti vršiš javno pokrštavanje hahaha... svi ćemo prić na štrakačku vjeru lol!
[Vrh] Go down
miro katic




Broj postova : 19
Points : 19
Join date : 06.02.2012
Age : 43
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyuto srp 10, 2012 12:04 am

opet se javia ovi sta trazi spricu sta ga kriza vata
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyuto srp 10, 2012 12:47 am

Gigo je napisao/la:
Dobra večer svima.Gosp.Koce dokle ste stigli sa mladim grdelinima .

Ali je za ovu godinu završeno sa parenjem.

Prepoznajeli se broj muških

Jeste li zadovoljni ovom sezonom u vezi parenja.

Sipa li im učitelj batude u određenim momentima.


Pozdrav od GIGE.

Ovako Gigo,

Do sad ih je 8 izleženih od kraja svibnja(dva para),mislim da je tu 5 muških i oni vec misec dana slušaju ucitelja.

Sad ih se izleglo 5 (prošli cetvrtak),a ocekujem još jednu kovadu od te grdelinuše cim ovi izađu iz gnjizda,znaci za desetak dana.

To ce bit negdje 20 .07. i to je onda kraj price za ovu godinu.

Prvu kovadu uci najstari grdelin (bosanac),a ovi zadnji ostaju kod oca (Murinja).

Dva stara uce skroz odvojeno svoje mlade,dvi prostorije,iako su iste pivanje (ipak ima razlika)

Sa jednim-dva mlada cu pokušat nekakve dodatne kombinacije ,možda i dio drugog pivanja,snimanja,primištanja itd.

Znaci,ukupno ih je do sada 13 izleženih i ako bude još jedna kovada koju ocekujem,bit ce ih 17,18 ,i to je to.

Nadam se puno od ovih mladih jer sam parove formirao ja po svojoj želji,najbolja ženka (otac joj je isto ovo pivanje),a muški grdelin

Murinjo koji pari je najbolje što sad imam u kuci,tako da stvarno ocekujem napredak u pismi.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptyuto srp 10, 2012 4:49 am

Dobar dan svaka čast Gosp.Koce (I)više nego dobro.


Odličan rad sa potomstvom zbog nasljeđja.


Dobar odabir načina školovanja(SMIJERNICA)učenja.


Lijepi broj izleženih več i budučih novih mladaca.


Veči trud cijeli izgleda opravdano po opisu vašega rada.


A šta reči meštru od svog zanata.



Ukratko sretno do kraja zamišljenog.



SVAKA ČAST



Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Emptysri srp 11, 2012 5:24 am

Dobar dan evo jedna mala pričica kako je tič nepredvidljiv i kad misliš donekle da si ga upoznao (pročitao),pa ode sve naopako.
Dat ču tri primjera iz svoje prakse i svog rada.Tiči od želandri.
Isprovajem jednu turu datum15.2 ,tič mlađi od 2 kov.sitno verša ja ga čitam ko knjigu (detaljno) i tek nakon po sata brnjanja verše ja lovim uhom jedan segment.
Čuju se dva koraka takta i po meni odmah domet zijadice.Opet dugi veraš pisme i još jedan put tako.Bio tu i rođak sa mnom ja odmah kažem e to izlazi u zijadu ijako je sitno ispivano.
Ima sam puno na provi pita me komšija i ja mu da njega ka tu je blizu a i bio je miran tić a on je to tražio.Taj tič 20 .7 ,tuče po 30 batudi toliko naprednom snagom zijade reklo bi se dvista posto .Kad bi sipa čulo bi se sa 300 met.,sve za 5 dakako kratka batudica.Proša voz nisam ga uspio sebi povratit.
Jedne god. jedan od naj lipši stiže mi na provu u peti misec i odma 6 do 7 batuda lipe lirske caklene zijade.Ajde to lito ja ga bolje izvaga u njegovoj pismi i sipa je pristojno do desetak batuda iz dva vala melodije uvijek čistih.Uredno se prominio i več u 2 misec počeo pivat .Kad več nakon misec dana počejo tuč batude uvijek sa nastavkom cja,cja.Itako non stop a bio je sam ostranjen nikoga nije čujo.Popio mi krv i mola sam ga.
Treči slučaj i to nedugo prije 2 do 3 god.Grdelin iz lova na provi ima lipu zijadu caklenu baritonsku i sipne 6 do 8 batudica rečem jer su krače.Dva do tri takta lipa a zijada ja zadovoljan i više.I tu prvu god. je sipa lipo batudice učio sam odma 4 mladca ,sve su pokupili i imali duže taktove ali zijadu nikako kako triba.Iduču god ja nabavljam mlade sa pozicija ali šta se dešava.Tič taj za mene tad učitelj tuče duže taktove do pet udara več prihvatljivo ali tek nakon 15 pletiva taktova bude zijada i ne ona najbolja.Itako non stop a s obzirom da sam triba progutat i veraš težak dajem ga drugome,i opet ništa.I takvih je bilo bezbroj situacija možemo reči izgubljenih u moju korist.


Pozdrav od GIGE.

[Vrh] Go down
Sponsored content





 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 22 Empty

[Vrh] Go down
 
Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše
[Vrh] 
Stranica 22 / 39.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 30 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše.
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: