Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Go down 
+43
prava zijada
Baketina
domo
DjordjeVet
portulata
pujdo
miro katic
supergirl
Markan
MI 2
F I N K O
sole
gare
JAMES BOND
Škuri tić
Gigo
lord189
Tic_Bal.
MONSTRUMO
probiotik
ĐEKO
ivica.milanovic13
faraon
VELE1
frickočak
PESTI
eumox
arboret
ivica
angjello
enver
vrca
GRANDE
pele
frzelin
DOMENICO
Jandrek
Moćun
rico
YOGI
euzebio
kain
CIBO
47 posters
Go to page : Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39
Autor/icaPoruka
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptyuto stu 27, 2012 10:48 am

bošket je napisao/la:
Ajme meni,napisa sam po stranice teksta a onda mi se negdi izgubija u slanju.Pa ću ukratko.Slažem se sa Yogijem o nepoželjnim slovima rđš.I sa Kocom o naglašenom ili manje naglašenom rrr koji dziju čini grezom ili rizećom.Jer splitska pravila su sasvim jasna.međutim ne slažem se sa Baltom u vezi slova z ili bolje rečeno dz.Zato uvik i pišem dzija a ne zija.Jer kad bi (po Balti)ispravna dzija bila viciiju onda bi se zvala cijada ili cija.Di je tu ono slovo z ili dz u samom imenu.To nije ni d ni z nego dz.Probajte ta dva slova skupa izgovorit.To je upravo ono što dziji daje zvonkost,snagu i da se čuje nadaleko.I ako tić ti izvodi kako treba nema tu nikakvog riza.


eto, mestar odma mestarski!!!!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptyuto stu 27, 2012 10:50 am

Je.... mi sve, ako vas pola zna ponoviti što ste se vi večeras isprosipali. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptyuto stu 27, 2012 7:13 pm

E ovo mi se sviđa!!!!

Dzijadi daje zvonkost,snagu i da se čuje na daleko!!

Bravo bošket svaka čast za vas znam da ste slušali dosta takvih dzijadi

A di ima još čut takvih dzijadi da nisu to one šta se šire u stobreču ha ha ha

Pojedinci kroje pravila po onom šta imaju doma kako da ne da je ludih

Oni govore o vinkovoj dzijadi to je dosad najbolji primjer dzijade od svih snimaka na forumu

Pozdrav svima!!!!

[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptyuto stu 27, 2012 8:01 pm

bošket je napisao/la:
Ajme meni,napisa sam po stranice teksta a onda mi se negdi izgubija u slanju.Pa ću ukratko.Slažem se sa Yogijem o nepoželjnim slovima rđš.I sa Kocom o naglašenom ili manje naglašenom rrr koji dziju čini grezom ili rizećom.Jer splitska pravila su sasvim jasna.međutim ne slažem se sa Baltom u vezi slova z ili bolje rečeno dz.Zato uvik i pišem dzija a ne zija.Jer kad bi (po Balti)ispravna dzija bila viciiju onda bi se zvala cijada ili cija.Di je tu ono slovo z ili dz u samom imenu.To nije ni d ni z nego dz.Probajte ta dva slova skupa izgovorit.To je upravo ono što dziji daje zvonkost,snagu i da se čuje nadaleko.I ako tić ti izvodi kako treba nema tu nikakvog riza.


Steta sto nismo vidjeli Marinov post koji je se izgubio. Gledajuci po foorumu mnogi bi znali pisati zijadu VIICIIJUU ili VIIZZIJUU ili VIIDZIIJUU Teoresko izgleda da je naj pravilnije VIIDZIJUU mada se zna cuti i slovo CCC u zijadi kao VIICZIIJUU.

Na onom forumu prije par godina je bilo neki zijadi koje su mrvicu riziile i meni se znalo ucinit kao da tic potegne po sredini vise slova ZZZZ pa zbog toga dođe do nekog prizvuka .

Bitno je da na nekom primjeru mi cuijemo to rizanje ili raspicu ili grezost i onda teoreski ce mo znati koja su slova u njoj.

Rekao bi jos ima ljudi koji vole malo da zijada rizi i da ide tako i u kraj i to treba postovati ali treba isto postovati ljude koje ne vole nikakave prizvuke u zijadi i koje je izgleda naj teze imati.

Vidite to je sve moje misljenje tako da nemora teorija uvjek biti tacna.

Pozz.

[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptyuto stu 27, 2012 8:55 pm

Dobro jutro svima.
S obzirom da u mome kraju je dobro poznat stari
mačak Bošket s njim ču razmijeniti par riječi.Slažem
se sa vama u vezi spomenutih onih slova (di sam i ja
tako več opisa)da ta slova več odavno kod vas pa i kod
nas sviju meštara pretvaraju zijadu u naziv vrste grezi,
rašpani itd.zijadi.Zbog tih slova recimo greziji mi taku
zijadu kao i vi udaljavamo za reči da je ona caklena
koja je za sve nas najispravnija.Zato ja želim reči da
ta slova navedena po samoj logici na sluh (slušanja),
nemaju nikakve veze za riječ nategnuta zijada,jer
nategnuta zijada ima drugi smisao riječi di sam več
opisao laički a može se odnositi i na caklenu i na rašpanu.
Ako je netko odavno falio dati usporedbu na tu riječ
uvijek se može promijeniti u ispravno mišljenje.



A sad opčenito u širem smislu iznjet ču što me donekle NAVELO da se upišem na forum.
Uvijek ama baš uvijek je od strane večine tičara iz( koljevke tičarstva Splita) bila riječ
upučena na večinu drugih mista pa i mog vi ste GLUVAŠI.I toje dopiralo baš uvijek
kad bi sa nekim se dolazilo u čakulu a bili bi kod vas.Samo pomalo ima svudi pa i kod vas
znalaca sa malo višim znanjem i manjim, pa i u drugim mistima,ALI to nedaje nikakav
zaključak za sve tičare da ih se naziva gluvašima.Ja dobro vidim i uočujem pa i na forumu
da i u drugim mistima ima uvijek jedan određen broj tič. veoma jakog znanja di mu drugi
nebi tribali upučivati riječ gluvaš.Zato bi bilo dobro da pojedinci koji su tako upirali prstom
za druga mista PROMINE MIŠLJENJA i prihvate istinu da ima svudi pokoji jači meštar kao
što su i oni ali ne svi.


Pozdrav od GIGE svima.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 2:40 am

Pa naravno Gigo da svugdi ima grdelinasa razlicitih profila ,

nekima grdelini redovno oboljevaju i krepaju,

neki izbacuju naucene mlade,neki to godinama ne mogu,

neki su uredni ,neki totalno neuredni,

neki vole ovo ,neki ono,zato i postoje druzine koje goje ista ili slicna pivanja sa

istim profilom zijade.To je sve u redu,a kako vidim na forumu velika vecina

isto i cuje i razlucuje samo je pitanje ko sta preferira i voli.I ja i ti i npr.Jogi cujemo da

zijada ima riza,samo je pitanje kome smeta kome ne,ko voli da ima riza a ko ne voli,

ko bi drza,a ko ne bi drza.

Ali te razlike nisu razlog svađama,upravo obrnuto,ova forumska rasprava je fenomenalna.

Najbitnije je da smo svi slozni u tome da grdelin u top formi mora klepat batude,

čiste batude sa što kvalietnijim pletivom i barem prolaznom zijadom po duzini,boji

i izvedbi,a sve ostalo su finece.I to je nas standard,jedini takav na svitu ,sa batudom,

i to triba njegovat.




[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 6:04 am

Dobra večer Koce tebi i ostalim kolegama.

Moje mišljenje je da svi mi volimo najbolju ama baš svi CAKLENU
zijadu a onda ja pa i neki drugi bi volili da se i vrsta rašpane zijade
vrednuje,sotim da uvijek je bila i bit če caklena ispravna zijada broj 1.


Evo dao bi malo bliži uvid na pogled riječi NATEGNUTA zijada.Slikovito
bi dočarao opisom na usporedbu pijevača,naprimjer,kad Koce piva pa
dio refrena diže u kraj on piva opušteno bez naprezanja,lakočom,a kad
neki drugi tenor to isto piva on se napreže reklobise iz petnih žila pa i
na vratu žila i znoja, nategnuto ,bez lakoče opuštenosti.Tako da ova riječ
nategnuta zijada nema veze sa ona tri slova koja se vežu za drugu riječ
zvanu rašpane zijade.Valda ste me sad razumili i vidili da riječ nategnuta
ima drugi sasvim drugi značaj.


Pozdrav od GIGE u prijateljskoj čakuli.
[Vrh] Go down
Galeb




Broj postova : 40
Points : 42
Join date : 29.09.2012
Lokacija : Igrane

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 6:40 am

Pozdrav gigo
jedno pitanje imam tiča Ploćanac je peta god.
Zijada je kako ti kažeš Caklena ali nema po meni dobar kraj zije
Nema na kraju juuu.Dali je pozitivna?
Pozzzz
[Vrh] Go down
gare




Broj postova : 60
Points : 62
Join date : 25.09.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 6:50 am

Do jučer je bilo da grdelin mora imat zijadu a sad od jedanput mora klepat batude ,pa ko koga j..e! Svaka čast gigo i nedaj se !!!
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 6:54 am

A što bi to morao pivati grdelin u naponu snage ako ne batude
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 6:57 am

Dobra večer Galebu.
Zašto nebi bila pozitivna ona ako je ispravna što znači
uredna u izvedbi i ne sasičena Spada u tip RAVNI ZIJADI,
KOJE U KRAJU MORAJU VIŠE SLOVA I VUČI ZA SOBOM,
a ne naglo završiti na jednom di se uočava da je sasičena

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Galeb




Broj postova : 40
Points : 42
Join date : 29.09.2012
Lokacija : Igrane

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 7:26 am

Hvala gigo!
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 7:54 am

UF suzdrža sam se , a dođe mi da kažem svašta , pozzzzzz iz Zadra , ako budem živ sveću vas obić , ali opet kažem sa ćibulom i živim tićom , pozzz još jedanput .
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 8:11 am

Dobra večer drago mi je kolega da ti imaš
i da češ donit tiča,ja rekoh pošteno ja nemam.
A eto neustručaji se stavi da i mi drugi čujemo
jer nema puno na forumu pozitivni tiča za čut.

Pozdrav imenjače od GIGE.
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 8:35 am

NEMAN JA GIGO NIŠTA , iman nešto pristojne zijade , da liči u zijadu , i komad batude da liči u batudu , iman još grešaka lipi u pivanju i iman obavezno nastavljanje iza zijade , NAZOVITE GA strilanje , rafalanje , i td , dobro znam di sam i koliko iman , post nije direktno upućen vama , dobro poznajem stanje u tičarstvu u Hrvatskoj , svi se bore sa problemima , u ćibama nema prosta grdelina , a kamoli prolaznog , imaju pojedinci ticu koja u datom periodu , zna zapivat . Diže mi živce seciranje grdelinskog pijeva do najmanjih sitnica , jer u zadnje vrime mi dolaze momci slušat tice , koji svoju glavu nafilaju tekstovima sa foruma portala i teoretskih rasprava velikih meštara . TI momci pošto nemaju pojma , a čitaju forum i rasprave na njemu MISLE DA JE GRDELIN KOJI JE TEK PROLAZAN , ODNOSNO GRDELIN KOJI SVAKI DRUGI TIČAR IMA ,,,,,,,,,, GRDELIN KOJI IMA DVA LIPA PLETIVA , NITI JEDNU GREŠKU U VERŠI , ZIJADU MINIMALNO ČETVORKU , NA BATUDI JE 100 DANA U GODINI , U TOP FORMI NESPOMINJE VERŠ ITD , ZATO ME MALO LJUTI SVE OVO .
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 9:04 am

A već kad sam napisa ovo da se nadovežem još pa neću duže vrime pisati , sa svojim grdelinima koji imaju tri različite batude , od toga su dvi u dva pletiva a jedna u tri pletiva , kombiniraju sve tri batude , i pivaju MINIMIMUM VRLODOBRE ZIJADE , da bi objasnija šta je vrlo dobro , to je zijada koja nikad nije osičena , ima izražen kolumbar , ima dužinu , ODNOSNO GRDELIN JE VRTI DOSLOVNO SA SVIM SLOVIMA , DI JE KRAJ ZIJADE JASAM I GLASAN .,,,, sa takvim grdelinima računam da iman nešto i da mogu ić naprid , meni nastavak nesmeta , iako je lipše da nenastavlja , izlaze mi grdelini koji nenastavljaju , dosada nijedan nije izaša zijadom niti blizo grdelinima koji nastavljaju , Vidim ima ljudi koji drže grdeline koji nemaju KRAJ zije , i tumače da to ima prolaz , vidim ljudi drže grdeline sa batudama koje su sastavljene od ničega , NEDEFINIRANE , , VIDIM RAZNIH TIČARSKIH TEORIJA , I RAČUNAM DA SVU SVI U PRAVU , AKO DRŽE ZA SVOJ GUŠT , ali držim da je soljenje pameti ko šta drži , i ko šta triba držat, šta je ispravno šta nije , stvar osobnog tumačenja , MOJE TUMAČENJE JE AKO ZIJADA NEVALJA , NEVALJA DRDELIN , IAKO TO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE , I NETRIBAM UBIT SVE LJUDE KOJI NEMAJU ZIJADE , POZZZZZZZZ ISPRIKA MALO SAM ODUŽIJA
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Emptysri stu 28, 2012 9:18 am

Dobra večer svima.
Gare cila bit našeg zadovoljstva i jeste da
nam grdelin piva što više batudi ispravnih
sa opravdanom zijadom.

Imenjače u večini nastavak nikako nije opravdan
nikakvi a pogotovo šporkica strilavanja.Ali od vas
pošteno borite se da izbacite čiščeg.A što se tiče
vaše rečenice ako zijada nevalja nevalja ni grdelin,
sasvim ispravno rečeno od vas,jer negativna zijada
je negativan grdelin.

Pozdrav od GIGE svako dobro.
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 39 Empty

[Vrh] Go down
 
Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše
[Vrh] 
Stranica 39 / 39.Go to page : Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39
 Similar topics
-
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše.
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: