Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Go down 
+43
prava zijada
Baketina
domo
DjordjeVet
portulata
pujdo
miro katic
supergirl
Markan
MI 2
F I N K O
sole
gare
JAMES BOND
Škuri tić
Gigo
lord189
Tic_Bal.
MONSTRUMO
probiotik
ĐEKO
ivica.milanovic13
faraon
VELE1
frickočak
PESTI
eumox
arboret
ivica
angjello
enver
vrca
GRANDE
pele
frzelin
DOMENICO
Jandrek
Moćun
rico
YOGI
euzebio
kain
CIBO
47 posters
Go to page : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Next
Autor/icaPoruka
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 3:01 am

Zato i jeste tesko imati ZIJADU u kojoj se cuju sva slova VI_C_IJU. Ako ima manjka ili viska slova drugacije to zvucu.
..............................................................................................DS ili
...............................................................................................Z ili
A nikako ...............................................................................RĐŽ
Ako rizi moze imati malo vise............................................... ZZZZ
Ne moze imati RĐŽ i biti rizeca .
Moje misljenje Wink
[Vrh] Go down
Galeb




Broj postova : 40
Points : 42
Join date : 29.09.2012
Lokacija : Igrane

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 3:34 am

Pozdrav
moje mišljenje ta tri slova ima vrďola
gigo imaš moju pdršku
pozzzzz
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 4:52 am

zovite vi grezu zijadu kako ocete, ali svaki tićar pa i onaj najbenastiji bi se uvik mašijo radije za lipu čistu zijadu iz porodice caklenih.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 5:37 am

Dobra večer Monstrumo.
Nikad i nije bilo dvojbe a i neče nikad
biti koja je bolja jer ipak daleko su jedna
od druge.Nego hoču kazat nemečimo jih
u isti lonac,a zatim prihvatimo i drugu za
vrednovanje na batudi.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 7:15 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Zato i jeste tesko imati ZIJADU u kojoj se cuju sva slova VI_C_IJU. Ako ima manjka ili viska slova drugacije to zvucu.
..............................................................................................DS ili
...............................................................................................Z ili
A nikako ...............................................................................RĐŽ
Ako rizi moze imati malo vise............................................... ZZZZ
Ne moze imati RĐŽ i biti rizeca .
Moje misljenje Wink
Zasto ti slovo Z ide pod rizece zijade ili kako mi kazemo raspane kao negativno slovo?????
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 7:53 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Zato i jeste tesko imati ZIJADU u kojoj se cuju sva slova VI_C_IJU. Ako ima manjka ili viska slova drugacije to zvucu.
..............................................................................................DS ili
...............................................................................................Z ili
A nikako ...............................................................................RĐŽ
Ako rizi moze imati malo vise............................................... ZZZZ
Ne moze imati RĐŽ i biti rizeca .
Moje misljenje Wink
Bravo balta ti isto kada si se rodija i živiš u splitu.evo kad smo se već uhvatili slova neka mi neko od znalaca odgovori ako nisu ona moja slova u nategnutoj zijadi kao šta sam ja reka,koja su po vama slova u nategnutoj zijadi.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:00 am

I CIII CIIII JUUUUU
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:00 am

Škuri tić je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Zato i jeste tesko imati ZIJADU u kojoj se cuju sva slova VI_C_IJU. Ako ima manjka ili viska slova drugacije to zvucu.
..............................................................................................DS ili
...............................................................................................Z ili
A nikako ...............................................................................RĐŽ
Ako rizi moze imati malo vise............................................... ZZZZ
Ne moze imati RĐŽ i biti rizeca .
Moje misljenje Wink
Zasto ti slovo Z ide pod rizece zijade ili kako mi kazemo raspane kao negativno slovo?????


Škuri nisam ja rekao da je to negativno slovo.

Npr. VIZZZZIIJUU vidis li da se pojhavljuje 4 slova ZZZZ i zbog toga rizi.

Ove zije sto ima RRR ĐĐĐ ŽŽŽ one grebi struzu neugodo je za uho .

[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:13 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Škuri tić je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Zato i jeste tesko imati ZIJADU u kojoj se cuju sva slova VI_C_IJU. Ako ima manjka ili viska slova drugacije to zvucu.
..............................................................................................DS ili
...............................................................................................Z ili
A nikako ...............................................................................RĐŽ
Ako rizi moze imati malo vise............................................... ZZZZ
Ne moze imati RĐŽ i biti rizeca .
Moje misljenje Wink
Zasto ti slovo Z ide pod rizece zijade ili kako mi kazemo raspane kao negativno slovo?????


Škuri nisam ja rekao da je to negativno slovo.

Npr. VIZZZZIIJUU vidis li da se pojhavljuje 4 slova ZZZZ i zbog toga rizi.

Ove zije sto ima RRR ĐĐĐ ŽŽŽ one grebi struzu neugodo je za uho .

Meni se cini da mi non stop zamjenjujemo rijeci.Najprije jeli kod vas rizeca zijada isto kao raspana?
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:25 am

Meni nije jasno jer sam vidio da se greze zijade stavljaju kao raspaste .Onda meni to lijepse zvuci kad kazem raspasta jer greza mi je nekako grublje .
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:40 am

YOGI je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Zato i jeste tesko imati ZIJADU u kojoj se cuju sva slova VI_C_IJU. Ako ima manjka ili viska slova drugacije to zvucu.
..............................................................................................DS ili
...............................................................................................Z ili
A nikako ...............................................................................RĐŽ
Ako rizi moze imati malo vise............................................... ZZZZ
Ne moze imati RĐŽ i biti rizeca .
Moje misljenje Wink
Bravo balta ti isto kada si se rodija i živiš u splitu.evo kad smo se već uhvatili slova neka mi neko od znalaca odgovori ako nisu ona moja slova u nategnutoj zijadi kao šta sam ja reka,koja su po vama slova u nategnutoj zijadi.
Ako ste se zdogovorili ti i Gigo da zijada koja ima slova RĐŠ kod vas se zove nategnuta kod nas se zove raspana ili greza zijada onda je sve rijeseno.Samo se ja ne bih slozio da nategnuta zijada zvuci zbog slova RĐŠ nategnuto jer je sve to od tica do tica.Neki tici izvodu nategnute ili raspane zijade bez imalo muke u smislu da ne zvucu zbog slova RĐŠ da se natezu ili muce.Mislin da je tu problem od tica do tica.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:43 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Meni nije jasno jer sam vidio da se greze zijade stavljaju kao raspaste .Onda meni to lijepse zvuci kad kazem raspasta jer greza mi je nekako grublje .
Ali sta vam je rizeca zijada?Jel to raspana zijada g.Balta?
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:44 am

Dobra večer,živio Yogi.
Vidim da me opet nisi valda razumio.Za moj pogled
ove diskusije nije stvar u SLOVIMA za opis NATEGNUTE
zijade jer i CAKLENA zijada koja ima sva slova fina,uredna
obojana glasom za mene može biti nategnuta zijada slušajuči
je,ako je tič nije prirodnim ispijevom lakoče izbacio na pletivu,
več mukom u zadnjem dijelu polovice zijade,jer ona i postaje
nategnuta (kad je)od polovine zadnjeg dijela zijade ispijevana
mukom,patnjom.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:46 am

zijada ispjevana mukom, ko da je iz šupka izvlaći, to je nategnuto, a sada vi poslusajte doma sta imate pa cete vidit jesu li nategnuti.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:52 am

Škuri tić je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Meni nije jasno jer sam vidio da se greze zijade stavljaju kao raspaste .Onda meni to lijepse zvuci kad kazem raspasta jer greza mi je nekako grublje .
Ali sta vam je rizeca zijada?Jel to raspana zijada g.Balta?

Sad mi je jasno znaci raspasta znaci greza .

Rizeca je ja mislim kada zijada jednostavno u izvedbi ima malo vise slova ZZZZZ npr. ViZZZZiijuuu i ona malo zarizi a ona nikako nije greza .
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:54 am

jebo vas pa nisu stari ljudi dzijadu nazvali bezveze tako. da je kojim slucajem u igri bilo slovo C onda bi se zvala cijada, hihihiih, a one bez pocetka ijada.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:56 am

daco moze i DSijada pa ti dobro slusaj sta sam ja rekao DS ILi Z Smile
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 8:58 am

MONSTRUMO je napisao/la:
jebo vas pa nisu stari ljudi dzijadu nazvali bezveze tako. da je kojim slucajem u igri bilo slovo C onda bi se zvala cijada, hihihiih, a one bez pocetka ijada.
A evo Monstrumo kad vec upadas ima li slovo C u zijadi?
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 9:08 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Škuri tić je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Meni nije jasno jer sam vidio da se greze zijade stavljaju kao raspaste .Onda meni to lijepse zvuci kad kazem raspasta jer greza mi je nekako grublje .
Ali sta vam je rizeca zijada?Jel to raspana zijada g.Balta?

Sad mi je jasno znaci raspasta znaci greza .

Rizeca je ja mislim kada zijada jednostavno u izvedbi ima malo vise slova ZZZZZ npr. ViZZZZiijuuu i ona malo zarizi a ona nikako nije greza .
G.Balta mislin da ste malo i vi polupali loncice to vam nema smisla sta govorite to ja nikad nisan cuo.Rizeca zijada je u biti raspana zijada.Slovo Z nema veze s raspanim zijadama.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 9:09 am

Balta,krivo govoris,

nema tu velike filozofije,sve je jasno ko dan.

Cim rizi ,ima slovo R u izvedbi ,vise ili manje izrazeno,

sto manje to bolje,sto vise to gore.

Ako je slovo R dominatno ,onda je greza,

a ako je sitno,ujednaceno,onda je blaga raspa kako kaze gigo.

Glupo je ovako pricat bez zivih primjera.

Za mene je grdelin Pesti greza zijada sa dominatnim slovom R,

A vinkov mladac sasvim blago rizeca zija sa sitnim izjednacenim slovo R u izvedbi.

Pa nisu Gmo ovci ludi sto uce sa totalno čistim zijadama.

Samo kombinacija koju mi trazimo ,prirodnost,duzina,izveba,liricnost,čistoća zijade,

pomalo spada u domenu bajke.

Jebiga,da je lako svi bi imali,nije li tako.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 9:23 am

Neznam kako da objasnim uglavnom gdje slovo Z tu dolazi do nekog prizvuka meni se znalo ucinit da se pojavljuje vise slova zzzzz ali uglavnom cuje se neki prizvuk kod blagi rizzeci .

[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 9:36 am

Ajme meni,napisa sam po stranice teksta a onda mi se negdi izgubija u slanju.Pa ću ukratko.Slažem se sa Yogijem o nepoželjnim slovima rđš.I sa Kocom o naglašenom ili manje naglašenom rrr koji dziju čini grezom ili rizećom.Jer splitska pravila su sasvim jasna.međutim ne slažem se sa Baltom u vezi slova z ili bolje rečeno dz.Zato uvik i pišem dzija a ne zija.Jer kad bi (po Balti)ispravna dzija bila viciiju onda bi se zvala cijada ili cija.Di je tu ono slovo z ili dz u samom imenu.To nije ni d ni z nego dz.Probajte ta dva slova skupa izgovorit.To je upravo ono što dziji daje zvonkost,snagu i da se čuje nadaleko.I ako tić ti izvodi kako treba nema tu nikakvog riza.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 9:37 am

Bitno je da mi to cujemo kod zijade ako mi to cujemo onda mozemo i pricati ali valjda se cjene zijade koje nemaju te prizvuke, grebanja struganja.

poz. laku noc
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 9:55 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Neznam kako da objasnim uglavnom gdje slovo Z tu dolazi do nekog prizvuka meni se znalo ucinit da se pojavljuje vise slova zzzzz ali uglavnom cuje se neki prizvuk kod blagi rizzeci .

To je nemoguce slova Z ima najmanje u zijadi.U zijadi su najvise zastupljena slova I i U.To ko vam je reka za ZZZZ taj nema pojma i to nema veze s nicim.Evo ovako bi to nekako tribalo bit DZIIIIIIJJUUUUU s time da mi izgovaramo slova DZ skupa ako me shvacate.Znaci DZ je pocetak,penje na IIIIII na JJ lomi i polako pada na UUUUUU to je u kolumbaru a moze bit i ravna pa to opet sve drugacije zvuci tj nema vise onoga osjeta kad padu na uuuuu nego jednostavno ostaje u ravnini sa manje osjeta slova uuuu i manje slova.A ovo sta ste rekli vise slova ZZZZZZZ to ne postoji u uhu.Pozz g.Balta.
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Emptyuto stu 27, 2012 10:00 am

Škuri tić je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Neznam kako da objasnim uglavnom gdje slovo Z tu dolazi do nekog prizvuka meni se znalo ucinit da se pojavljuje vise slova zzzzz ali uglavnom cuje se neki prizvuk kod blagi rizzeci .

To je nemoguce slova Z ima najmanje u zijadi.U zijadi su najvise zastupljena slova I i U.To ko vam je reka za ZZZZ taj nema pojma i to nema veze s nicim.Evo ovako bi to nekako tribalo bit DZIIIIIIJJUUUUU s time da mi izgovaramo slova DZ skupa ako me shvacate.Znaci DZ je pocetak,penje na IIIIII na JJ lomi i polako pada na UUUUUU to je u kolumbaru a moze bit i ravna pa to opet sve drugacije zvuci tj nema vise onoga osjeta kad padu na uuuuu nego jednostavno ostaje u ravnini sa manje osjeta slova uuuu i manje slova.A ovo sta ste rekli vise slova ZZZZZZZ to ne postoji u uhu.Pozz g.Balta.

Naime,mi svi ovde ziju interpretiramo sa prvim slovom V, što bi izgledalo VIIDZIIIIJUUU. Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 38 Empty

[Vrh] Go down
 
Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše
[Vrh] 
Stranica 38 / 39.Go to page : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Next
 Similar topics
-
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše.
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: