Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari

Go down 
+45
JAMES BOND
Markan
bošket
Gigo
lord189
KOBAC
probiotik
ssarava1
gare
faraon
enver
ĐEKO
MONSTRUMO
miro katic
nicaze
Sina BL
rico
PSIHO
grga1
angjello
Grga Zlatoper
kain
PESTI
BOCKA
Škuri tić
CIBO
F I N K O
DjordjeVet
Jandrek
arboret
euzebio
domo
ivica
frickočak
portulata
DOMENICO
frzelin
vrca
ivica.milanovic13
Vedran
Moćun
GRANDE
Tic_Bal.
pele
YOGI
49 posters
Go to page : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next
Autor/icaPoruka
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 12:32 am

sta ti žako stavljas ove na kanarince na forum ujme
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 2:11 am

Jeli, veliki mestri, šta je to strillllla i odakle rjec za to???
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 2:25 am

MONSTRUMO je napisao/la:
Jeli, veliki mestri, šta je to strillllla i odakle rjec za to???

Daco prije kada nije bilo mitraljeza,kalasnikova i rafala bilie su strijele(strile) strile rijec je ostala od stari verdunasa 1873g Smile Basketball affraid

U to vrijeme grdelini nisu imali srile vec su naucili od verduna afro
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 2:43 am

Dobar dan.
Slažem se u potpunosti opisa što je iznio Euzebio.
A sad dvije riječi moje.Prvi taktovi su pozitivni,več
druga pojedina pletiva su falsa brzinski ispijev koji
nedočarava ljepotu ukusnost ispijeva taktova.To je
baštarda koliko primječujem,piva po ritmu kanarina
sve povezano.Daj bože što sam take sriče da mi u
komšiluku nitko ne drži takvu baštardu.Zija je mižerna,
neukusna ,loša ,(teški negativ).
Monstrumo što se tiče strilavanja ta riječ potiče iz
Splita i okolice pa nek neko prvi od tamo se izjasni
šta ta riječ dočarava kod pijeva grdelina.Dakako i ja
imam svoje mišljenje u opisu na tu riječ,interesiraju
me i drugi tičari,njihov opis strile.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 3:23 am

triler (engl. thriller: od kojega se drhti,drhtanje)


[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 4:58 am

Dobra večer.
Opis rijeći Strila-Strilavanje.
Po Splitskom prevodu ovaj naziv se daje verdunima,
kod raznovrsnih (mi od doli)kažemo čurijadi.Što se
tiče grdelina ta riječ bi se vukla prema negativnom
(segmentu) pojedinog dijeliča pijeva.NPR. cja,cja,
cja,cja,cja,cja ,kja,kja,kja,kja,kja,kja itd povezanost
negativnog (segmenta) šporkica,isijeckano ispijevom
negativa brzinskim povezom otpijevanosti.Mislim da sliči
na riječ nazovimo (reckana) u nizu poveza negativni taktova
u ispijevu po meni slično strilavanje.Večinom vuče za sobom
teške negative šporkice grdelinova pijeva,a može se nasloniti
i na taktove (false)brzinskih ispijeva koji su neukusni,loši
di kvare batudu koja je bogata zijadom,drugim riječima
batuda dobiva puno nižu vrijednost.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 8:17 am

Ne mogu vjerovat da koristite neku rjec a da neznate šta ona znaci. I još k tome doktori, mestri, profesori.
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 8:45 am

Pa gospodine MONSTRUMO bija bi red da nam objasnite pojam STRILE i što znaći.Od kad ja znam za sebe a imam godina,kad verdun na vrh čempresa puca STRILE prema nebu onda je to milina ali kad grdelin sa kostele puca STRILE prema nebu onda je to grozno.Dajte objasnite mi što znaći riječ STRILA po vama odnosno u vašem rodnom mjestu.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 9:17 am

U pjevu grdelina i ostalih ptica pjevica ne postoji moje ili tvoje rodno misto, postoji nekvaliteta ili kvaliteta, ono šta je lipo za uho ili šta nije lipo za uho, prema tome se i radi klasifikacija "pjevova" po kojoj ih razlikujemo. Strila dolazi od riječi "strident" sta znaci u doslovnom prijevodu oštar, piskav. E sada znaš zašto su neki pametni ljudi sve takve tonove koji su grezi za naše uho nazvali strilom. Strila nikad nemoze bit pozitivna jer je uvik greza, ruzne izvedbe za uho, negativna.
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 7:16 pm

MONSTRUMO strila kad je piva grdelin je loša stvar a kad je piva verdun onda ja odlična i to što duža i zvonkija ako je moguće u par varijacija.U Makarskoj se drugačije zove u Mostaru opet drugačije.Negdje je vole negdje ne tako da sad znaš da je ipak rodno mjesto vrlo bitno.
Kad je riječ samo o pjevu grdelina u Splitu onda STRILA nije poželjna ni najmanje naročito ako je grdelin koristi kad je u fazi batude.Batuda i batudanje mora biti čisto ispivano.To je tradicija u Splitu i okolici dok je u nekim drugim krajevima STRILA samo sastavni dio pjeva grdelina koji je prihvačen a pogotovo u drugim zemljama.Da li je STRILA negativna ili pozitivna ovisi o mjestu u kojem živiš njegovim običajima i tradicijama pa makar se radilo samo o grdelinu.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 9:17 pm

prava zijada je napisao/la:
MONSTRUMO strila kad je piva grdelin je loša stvar a kad je piva verdun onda ja odlična i to što duža i zvonkija ako je moguće u par varijacija.U Makarskoj se drugačije zove u Mostaru opet drugačije.Negdje je vole negdje ne tako da sad znaš da je ipak rodno mjesto vrlo bitno.
Kad je riječ samo o pjevu grdelina u Splitu onda STRILA nije poželjna ni najmanje naročito ako je grdelin koristi kad je u fazi batude.Batuda i batudanje mora biti čisto ispivano.To je tradicija u Splitu i okolici dok je u nekim drugim krajevima STRILA samo sastavni dio pjeva grdelina koji je prihvačen a pogotovo u drugim zemljama.Da li je STRILA negativna ili pozitivna ovisi o mjestu u kojem živiš njegovim običajima i tradicijama pa makar se radilo samo o grdelinu.
!
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 10:01 pm

Gospon prava zijada, ja se nikako nebi složio sa vašim tvrdnjama jer na kraju krajeva svi ljudi svijeta imaju uši samo je razlika u kvaliteti njihova sluha. Ono šta je grezo, grezo je i Japancu i njemcu i Španjolcu. Samo trebao bi znat zbog čega i kako je nastala tradicija drzanja pjesme u pojedinim krajevima. Ljudi drže ono šta pjeva u njihovom kraju u prirodi i prema tom kriteriju su donili i pravila koja nemoraju nužno bit ispravna. Kako će netko iz Italije naprimjer cjenit zijadu kada je nikad nije imao prilike cut??? Naprosto neki su krajevi i neki ljudi privilegirani šta su imali prilike drzat i slusat najljepše pjevove grdelina šta postoje. Nemozes ti govorit da je tradicija pjeva tvoga kraja najbolja i najispravnija zbog toga šta nisi poslusao sve grdeline na svijetu i neznas kakvih sve ima tica!!!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 10:23 pm

Dobar dan svima.
Dragi moj Monstrumo ovdje u opisu riječi strila i nije toliko
bitno od čeg je potekla,kolko je bitno na koji detalj pisme je
tumačimo.To je cila bit pogleda nas pojedinaca,gdje čemo je
svrstati pod koji segment dijeliča cile pisme grdelina.Drugim
riječima vi niste ništa posebno iznili opisom od ostalih koji daju
svoj pogled u opisu.Ali je važno svi smo u istom pogledu di ta
riječ spada kod grdelina a isto tako svi smo složni na koji dio
se pisme odnosi (pozitivni) kod verduna.I Koce i Prava zijada
su dali pozitivan opis na riječ strila svojom intrepetacijom u
biti za nas sve istog značaja.Kod grdelina to nevalja,a kod
verduna što duža to bolja i u tome smo svi složni ,svak na
svoj način opisom.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 10:39 pm

Gosodine MONSTRUMO ja vas skoro pa da ništa ne kapiram jer najprije tvrdite ono što ja govorim a odmah nakon toga negirate i sebe i mene.Idete iz teme u temu i pišete onako kako vi mislite da je točno.Gdje ja to govorim da je tradicija mog kraja najbolja i najispravnija?Ja govorim da je moja i da se nje držim upravo zato jer su grdelini na ovom području tako pivali.
Ostale tradicije volim poslušati i komentirati ali me baš i ne interesiraju isto kao što Talijana i Španjolca ne interesira moja tradicija.I zapamtite da tradicije nemaju veze sa ISPRAVNOŠČU jer je svaka tradicija ispravna za onog koji je drži i poštuje.Vi gospodine MONSTRUMO otiđite pa poslušajte sve grdeline na svitu odaberite sebi tradiciju i ona će za vas biti ispravna.Želim vam svu sriću.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyned lis 21, 2012 10:43 pm

Šta se mene tiče vi možete strilu zvat i pletivo, to je vaša stvar. Ja vašu tradiciju poštujem ali isto tako ona nemora bit i nije bar za mene sveto pismo. Ja se ne vodim tradicijom nego svojim uhom i zdravom logikom.
Jedan je covik na ovom forumu reka jednu pametnu: "šta je lijepo i Bogu je drago"
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 12:27 am

Godinama i godinama iste priče hahahaha...

Još se dvoumite šta je strila i cjacjavanje Laughing lol!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 1:27 am

Dobar dan i dalje smo samo u čakuli.
Kažete vi Monstrumo vi možete strilu
zvat i pletivo,možda ste mislili na moj
dijelič opisa.Ja sam tio reči kako šporkice
pijeva grdelina koje sam naveo dočoravaju
brzinski ispijev kao strilavanje,pa sam isto
tako se oslonio na false taktove brzinom
ispijevane(neukusne,loše) gdje ih uspoređujem
sa riječi strilavanje.To je samo moj pogled gdje
pojedine riječi navedene ispijevane su jako blizu
nazivu o kojem govorimo zvanom strila.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 7:18 am

Što je strila?
Pa to je ono rrrrrrrr koje je zabranjeno najstrože u bilo kojem dijelu batude.
Uvijek je u kombinaciji sa nekim samoglasnikom.trrr,krrr,cvrrrr,črrrr.Tić koji to ponavlja u batudi ili nakon nje ne vrijedi NIŠTA!
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 7:37 am

Ja znan ljude koji cjene trrrrrr nakon zijade!!! Kažu da to daje poseban čar batudi!!!
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 7:48 am

Moj Damijane ja da mi nema strilu , nabijabi ga nogom odma .
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 8:17 am

Pa ljudi strila je sastavni dio pivanja kod ptičara jer da im nema strile i ostalog repertuara kako bi oni čuli da im tić uopče piva...... cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 9:27 am

I ja bih sada nešto rekao, ali nesmim od frzelina. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 9:52 am

Tako je frzeline, a ti i tvoja ekipa morate slusat grdelina uz pomoć pasa, jer samo oni mogu cut te zijade. cheers
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptypon lis 22, 2012 8:10 pm





Ma lako za strile ,što bi tek bilo da imaju još i lukove cheers




Salu2
[Vrh] Go down
JAMES BOND

JAMES BOND


Broj postova : 17
Points : 17
Join date : 21.02.2012
Lokacija : Sinj

Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Emptyuto lis 23, 2012 4:57 am

frzelin je napisao/la:
Pa ljudi strila je sastavni dio pivanja kod ptičara jer da im nema strile i ostalog repertuara kako bi oni čuli da im tić uopče piva...... cheers
HIHIHI vrati snimak onog svog tica da ljudi vide šta je protuavionac i šta je glatka zija pa onda drži govore ovdje ptićarćiću
[Vrh] Go down
Sponsored content





Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   Snimci i video klipovi - ocjene i komentari - Page 37 Empty

[Vrh] Go down
 
Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
[Vrh] 
Stranica 37 / 38.Go to page : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next
 Similar topics
-
»  Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi bastarda - ocjene i komentari

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: