Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 makedonska tradicija

Go down 
+29
euzebio
lord189
MONSTRUMO
pujdo
ĐEKO
skopski22
bric bric
PESTI
Moćun
zokipp
tefik1
Grga Zlatoper
frickočak
nicaze
eumox
kain
F I N K O
arboret
Tic_Bal.
Jandrek
vrca
domo
DOMENICO
portulata
GRANDE
pele
frzelin
BOCKA
CIBO
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptyčet lis 27, 2011 9:30 am

je je moj baltiću mogu malo i uvinog H čaja popit
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptyčet lis 27, 2011 9:59 am

Jandrek je napisao/la:
maestro cijeni li se kod vas strila ili pak ono "CI TRRRRRR" ili cja cja ili neki drugi škerac sta kod nas ne prolazi tako lako

prvo pozdrav Basketball jandrek........


e pa brate to sto prolazi kod vas. drunken to kod nas ama uopste ne prolazi brate affraid jandrek Sleep jer sto sam ja mogao primetit mozda nije isto kao na drugi forum kao sto je bilo ili sam imao prilike sa amatercicima komentirati o vezi pjeva . da poneki nemaju pojma sta znaci profesionalna pjesma Twisted Evil Sleep mislim na skolovanu pjesmu .ali primecujem da mozda si i ti skrenuo drunken kolko sam ja primetijo da kod vas mislim na tebe da prolazi nesto sto je pregazilo vreme , a to je na staromodni pjev , znas ono dziv . dziv ,dziv ili dzav ,dzav dzav ,klja, klja ,klja ili ono DZON . DZON DZON ILI ONO TRRRRRR ILI CRRRRRRR I TAKO DALJE . JER TO KOD NAS JE ODAVNO IZBACENO IZ RANG LISTE Rolling Eyes . JASAM OCEKIVAO DA NAS PRESTAVLJA JEDAN NAS FORUMAS KOI JE IZ ,MK, PRED MENE REGISTRIRAN NA FORUM ALI UZALUD JER JE ON SPAVAO I NIJE ZNAO KAKO PRESTALJATI NASU TRADICIJU ....I ZATO PITAJTE VASEG ZEMLJAKA KAKO JE PROSAO KOD NAS U ,MK, ZNATE O KOME SE RADI ,JER ON CE VI BOLJE OBJASNITI NASU TRADICIJU I NAS PJEV ,ZA SADA TOLIKO OD MENE ,IMACETE PRILIKE DA ME BOLJE UPOZNATE MENE I NASU TRADICIJU king
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptyčet lis 27, 2011 11:14 pm

maestro prijatelju to đon đon pivaju verduni..a sta se tiče tog staromodnog pijeva neznan ja na sta ti misliš to se nikad nije cijenilo kod nas to sta si ti sad nabroija te cja i kljo i tako dalje ja san samo pita kuri li to doli kod vas
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 12:25 am

Maestro moj,

nemoj se pripast,nastavi dalje,guraj svoju tradiciju.

Ovo je tvoja tema i samo naprid.

Ako možeš stavit koji video snimak ,još bolje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 12:57 am

Jandrek je napisao/la:
maestro prijateljulo. ja san samo pita kuri li to doli kod vas

prijarelju stvarno da ti kazem mozda ti ja nerazumem sta tacno hoces me pitati,jer poneke rijeci stvarno neznam sta vam znace

evo kao sada na primer ono gore sad sto si me pitao .nerazumem sta ti to znaci jer nerazumem tu rec


pozdrav prijatelju
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 1:06 am

[quote="bariton"]Ima li nešto lakše za otvorit šta se tice makedonske tradicije?,,,,,,,,,,,,,,,,a za ovo mozda nisi imao prilike sa pravim diskutirati Rolling Eyes tusmo brate da o tome nesto vise upoznas nesto sta mi slusamo ,,,,,,,,nije lako kao sto si mislio Twisted Evil

Stavite nešto.

Je li slicnije našoj )?,,,,,,samo sa vasom tusmo do negde cista skolovana pjesma,samo zijada vi je u prednosti od nase,, ali dokad Question

Iili možda španjolskoj?,,,,,,nemamo veze sa spanjolskom pjesmom jer je mnogo meka pjesma ,mislim vestacka ,nije agresivna kao nasa affraid
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 1:10 am

a moj pajdo neznan sta da ti kažen uzmi riječnik i čitaj ili se pozabavi dijalektima i toga sigurno ima po internetu ..živija ti meni
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 8:27 am

hehehehe hvala maestro sta si mi poslao snimku svog tica! eh da vi vidite sta on ima manje bi ga napadali a vise trazili da vas nesto nauci Very Happy
svaka cast maestro, samo naprijed!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 8:32 am

Bodule to on tebi ispo banka tutnija snimak a nama ništa No
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 8:47 am

tako je, nemore svako cut ostatak, svi koji su srali nemogu cut! Very Happy
ali reci cu ja njemu da si ti dobar pa nema problema
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 8:50 am

Baš si I love you

[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 8:54 am

zajeban je igrač taj maestro od njega se može svašta očekivat samo triba pametno s njin karte igrat nije za šalu
[Vrh] Go down
BOCKA

BOCKA


Broj postova : 28
Points : 36
Join date : 13.02.2011
Age : 76
Lokacija : Skopje, Makedonija

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet lis 28, 2011 9:57 am

.


Zadnja promjena: BOCKA; čet sij 12, 2012 5:41 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptysub lis 29, 2011 11:24 am

markoxp je napisao/la:
Baš si I love you


pozdrav markopxe cheers Basketball

ja sam ti reko da ti bez mene tesko prolazis Rolling Eyes
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptysub lis 29, 2011 7:44 pm

Bocka,

hvala na objasnjenju.Lipo si opisa sve!

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptyuto stu 01, 2011 9:59 am

[quote="vrca"]



pozdrav yogi profesore od davno te nema da se malo Basketball Basketball
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptyčet stu 03, 2011 6:09 am

pozdravljam makedonskog maestra i nihovu tradiciju.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet stu 04, 2011 5:21 am

arboret je napisao/la:
pozdravljam makedonskog maestra i nihovu tradiciju.


pozdravljam i ja tvoju tradiciju burazeru ,nego ja neznam koju ti tradiciju njeguješ


ma nema veze samo nek je dobra za sluh.........da nisi i ti kao poneko da za tebe je najvaznija samo zijada u cijeloj pjesmi kod štiglica . nemoj me pogrešno razumeti kao što su me poneki loše razumeli scratch što sam htio pitat
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet stu 04, 2011 10:04 am

skopski maestro je napisao/la:
arboret je napisao/la:
pozdravljam makedonskog maestra i nihovu tradiciju.


pozdravljam i ja tvoju tradiciju burazeru ,nego ja neznam koju ti tradiciju njeguješ


ma nema veze samo nek je dobra za sluh.........da nisi i ti kao poneko da za tebe je najvaznija samo zijada u cijeloj pjesmi kod štiglica . nemoj me pogrešno razumeti kao što su me poneki loše razumeli scratch što sam htio pitat
Zijada zijada, polako maestro,naučičeš. Još si mlad,samo trebaš slušati savjete pravih ptičara. Vidiš kako te zijada zarazila,a tek odnedavno, otkad si na forumu, si čuo ovakve. Ali ima nade za tebe, jer već si skužio da je tsunami sad lagani potočić. Shvatio si u kakvo si društvo uletio i da su ovde luđaci puno luđi od tebe. Grdelin treba pričat priču,a ne dušmanski pucat iz puškomitraljeza ! affraid
Pozdrav...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet stu 04, 2011 11:08 am

[quote="F I N K O"][
pozdravljam i ja tvoju tradiciju burazeru ,nego ja neznam koju ti tradiciju njeguješ


Shvatio si u kakvo si društvo uletio i da su ovde luđaci puno luđi od tebe. Grdelin treba pričat priču,a ne dušmanski pucat iz puškomitraljeza ! :

sve je to lipo što ti govoriš...jer sam mozda kasno saznao sa kim imam posla Sad

mislim na poneke forumaše burazeru finko..pa dobro si sam rekao da treba pričat a ne pjevat. kao što si sam rekao i priznao da nije sve oko te zijade,,kad si več spomenuo da treba pričat ..ali si zaboravijo da spomeneš da kazeš da treba jedan štiglič da recituje stihove burazeru moj lijepi.. Cool Cool Cool mozda da sam bio kao poneki amaterčič kao što ih ima ,nebi vi meni obračali toliko paznje oko moih komentara i spominjali moje tcunamije...zaboravijo si kad sam rekao da je to samo 3 posto od ostalih 97 posto što je ostalo..poydrav burayeru finko cheers cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet stu 04, 2011 6:05 pm

1. Tradicija je umjeće sjećanja i sačuvanja priče ili povjesti od generacije do generacije, bez pomoći pisanog jezika. Priče koje su sačuvane na ovaj način zovu se tradicija ili dio usmene tradicije.
2. Procedura, koja se ponavlja kroz generacije, iz godine u godinu. Na primjer, u Bosni i Hercegovini je tradicija roštiljanja i okretanja jagnjadi za 1. maj, kada se slavi Dan rada.
3.U Dalmaciji je tradicija imati grdelina koji pjeva batudu,a to je pletivo + zija i to vrhunska.Isto tako u dalmaciji je tradicija da ptica bez zije ne vrijedi ništa Very Happy Very Happy .

P.S. maestro,drag si mi i često se slatko nasmijem na tvoje postove,ali moraš shvatiti da Makedonska tradicija je da grdelini pjevaju to što pjevaju ,a Dalmatinska tradicija je ovo šta sam ti naveo gore. Ne trebaš se raspravljati sa ljudima o pjesmi ,kad su to dvije različite stvari.To bi bilo kao da razgovaraju zidar i keramičar i da zidar uvjerava keramičara da mu u ljepilo za pločice treba ići na mješalicu,tri lopate cementa,a zidar ne zna da u keramičko ljepilo ide samo voda i da se ono ne miješa u mješalici ,već u kanti.Nadam se da me razumiješ i da shvaćaš šta ti želim reći.


Lako ćemo mi za to,već ajde ti nama stavi jedan svoj cunami,pa da vide ovi dalmatinci,Sinjani i Livnjaci ,kako trese Skopski cunami. Samo naprijed sa svojom tradicijom ,ima ljudi koji te i podržavaju u tvojoj tradiciji,ja sam jedan od njih cheers .
Ima jedna narodna: VOLI SVOJE,A POŠTUJ TUĐE. Tko se ovog ne pridržava,hmmmm...
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptypet stu 04, 2011 9:56 pm

Nemoj tako Skopski meštre,pa sa kim imaš posla ? Sa tičarima ko šta si i ti. Ja svih na ovom forumu cijenim i smatram prijateljima,pa i tebe. Iako imaš čudan stav,za tebe su svi amaterčići i pičkice. To šta smatraš da je puno forumaša protiv tebe, treba bi se upitat gdje si ti pogriješio. Pa je li moguće da su svi ovde bezveznjaci ili je greška u tvome pristupu. Rado bi izvukao tvoje postove sa ovog ili onog forumu di ti vrijeđaš i omalovažavaš druge ali mi se ne da. Stalno pišeš da te ne prihvačamo a ti jebeš 2 foruma u mozak. I to 2 foruma sa ljudima koji su daleko od tvoje kuće. Triba bi bit malo ponizniji...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptysub stu 05, 2011 12:57 am

[quote="F I N K O"] Nemoj tako Skopski meštre,pa sa kim imaš posla ? . Ja svih na ovom forumu cijenim i smatram prijateljima,pa i tebe.. To šta smatraš da je puno forumaša protiv tebe, treba bi se upitat gdje si ti pogriješio.

pozdrav prijatelju

izvinite ako sam nekoga uvredijo ...ali nisam sa nekom zlom namerom verujte ..mozda sam radi nekog ja ovako ponasao...ali ja sam samo toj osobi kontrirao misljenja oko pjeva stiglica...a to sto je poneko podrzavao tu osobu pa ja nisam kriv.....pa ja mislim da niko nije protiv mene kao sto i ja nisam protiv nikoga..stvarno sa nikim nemam lose odnose ...ponekad izletim i padnem mnogo nisko sa ponekim .ali vise ne padam tako lako



opet se izvinjavam ako sam nekoga uvredijo ili omalovazijo ..........ma nisam nikoga
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptysub stu 05, 2011 1:06 am

kain je napisao/la:
1. Tradicija je umjeće sjećanja i sačuvanja priče ili povjesti od generacije do generacije, bez pomoći pisanog jezika. Priče koje su sačuvane na ovaj način zovu se tradicija ili dio usmene tradicije.
2. Procedura, koja se ponavlja kroz generacije, iz godine u godinu. Na primjer, u Bosni i Hercegovini je tradicija roštiljanja i okretanja jagnjadi za 1. maj, kada se slavi Dan rada.
3.U Dalmaciji je tradicija imati grdelina koji pjeva batudu,a to je pletivo + zija i to vrhunska.Isto tako u dalmaciji je tradicija da ptica bez zije ne vrijedi ništa Very Happy Very Happy .

P.S. maestro,drag si mi i često se slatko nasmijem na tvoje postove,ali moraš shvatiti da Makedonska tradicija je da grdelini pjevaju to što pjevaju ,a Dalmatinska tradicija je ovo šta sam ti naveo gore. Ne trebaš se raspravljati sa ljudima o pjesmi ,kad su to dvije različite stvari. i.Nadam se da me razumiješ i da shvaćaš šta ti želim reći.


Lako ćemo mi za to,već ajde ti nama stavi jedan svoj cunami,pa da vide ovi dalmatinci,Sinjani i Livnjaci ,kako trese Skopski cunami. Samo naprijed sa svojom tradicijom ,ima ljudi koji te i podržavaju u tvojoj tradiciji,ja sam jedan od njih cheers .
Ima jedna narodna: VOLI SVOJE,A POŠTUJ TUĐE. Tko se ovog ne pridržava,hmmmm...

pozdrav brate kaine

samo ti mozda i poneko me dobro svatijo .mislim na oba foruma..sta sam zeleo kazatii objasniti


hvala na tvoj i ispravan savjet o vezi mene........pa kako da obesim moje tcunamije ..kad zbog njih su skoro svi ..a ima i koi nisu protiv mene ....pa prema tome burazeru moj nesmem da vise obesim da ne bide kao sto je bilo da ja nekom naturam sta je lepo a sta NE ....NAJBOLJE JE KAO I OSTALI ...GLEDAJ SVOJA POSLA


POZDRAV NA TVOJ PRAVI SAVJET
[Vrh] Go down
CIBO

CIBO


Broj postova : 227
Points : 245
Join date : 08.01.2011
Age : 62
Lokacija : SINJ

makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Emptysub stu 05, 2011 1:25 am

ma ko tebi prika brani u tvoju tradiciju stavit šta god očeš.Ovo je tvoja tema i niko ti nesmi vriđat grdeline ni tebe.Ti si meni drag posve i jedva čekam da mekneš cunamija
[Vrh] Go down
Sponsored content





makedonska tradicija  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: makedonska tradicija    makedonska tradicija  - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
makedonska tradicija
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» makedonsko prilepska tradicija
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: