Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Go down 
+41
ĐEKO
MONSTRUMO
sole
VELE1
Grga Zlatoper
angjello
CIBO
gare
Jandrek
frickočak
ivica.p
MI 2
Vedran
enver
euzebio
žižula
ivica
pele
rico
domo
YOGI
DOMENICO
ivica.milanovic13
arboret
F I N K O
lord189
Dva Grdelina
Tic_Bal.
DjordjeVet
Moćun
vrca
bošket
kain
KOBAC
ziko
PSIHO
bizar
ATOMIC
frzelin
GRANDE
PESTI
45 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptypon ruj 12, 2011 8:30 am

nisu me podučili nego ste mi takvu sliku stvorili sami o sebi ja sam mislio da ste vi nekakav profesionalac u uzgoju da se mogu svitovati kod vas jer vidim vaš jedan komentar na njih sto dakle samouvjeren ste i siguran čovik a meni triba to jer ne sumnjam u vaše znanje

yogi pa bar mi se za vas činilo da ste po pristupu foruma jako iskusan za.... silent


Zadnja promjena: ivica.p; pon ruj 12, 2011 5:50 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptypon ruj 12, 2011 9:31 am

Daj mi reci bariton ko koliko "peska"? I koji su kriteriji? Šta se gleda: jel se gleda kolko je netko ocaka potamanijo ili šta drugo? Ja vidim samo "price iz davnine" a ni kamen na kamenu nije osta! Razuvjeri me, evo ja bi tijo kupit tica da valja, nek je vrlodobar, daj mi adresu di da idem, pošalji me kod nekog mestra koji ima! Smile
Smile Smile iden ja u lorda, on ima vislasa za mene!!!!
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 12:00 am

DOMENICO je napisao/la:
Znaci yogi, po tebi, ti uopće nemaš tica u kući????? Smile
da nemaš možda zlatne ribice Smile

Suspect
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 12:59 am

DOMENICO je napisao/la:
Daj mi reci bariton ko koliko "peska"? I koji su kriteriji? Šta se gleda: jel se gleda kolko je netko ocaka potamanijo ili šta drugo? Ja vidim samo "price iz davnine" a ni kamen na kamenu nije osta! Razuvjeri me, evo ja bi tijo kupit tica da valja, nek je vrlodobar, daj mi adresu di da idem, pošalji me kod nekog mestra koji ima! Smile
Smile Smile iden ja u lorda, on ima vislasa za mene!!!!


Domenico,

citaj malo bolje moje postove.

Grdelinaša cijenim po onome šta uspije napravit od onoga šta ima doma,a ne onoga šta nema.Šta bi sad ti ,plaka nad

sudbinom.

Svi mi volimo svoje grdeline,branimo ih i svi smo pomalo subjektivni prema njima.E pa sad Damiane,ako je grdelinaš bar

donekle zadovoljan svojim pivanjem i nastoji ga unaprijedit,a u par godina gojenja se nije pomaka s mista,nije mladog

izbacija niti u rangu ucitelja,a kamoli boljeg,kako to komentirat.

Kad grdelinaš iznese pet grdelina isto pivanje,zdravih,u top formi,tuku batude,ja mu skidam kapu bez obzira na

kvalitetu.Znaš li zašto?

Zato jer bi taj to napravija i sa odlicnim grdelinima,stvorija bi ih znanjem,voljom i radom samo od jednog meštra.

Takvi grdelini i grdelinaši se pamte.

Evo ti primjer:

Meni se ne sviđa niti malo timbar Pestijeve i Vinkove zijade,ali kad bi stvorili i odgojili paket od 5-6 onakvih grdelina,

doveli ih u top da tuku batude,pa ih raširit po livadi,e onda je vec respekt i poštovanje,jer su grdelinaši od zanata.

Ali Damiane takvih je vrlo malo,vecina ih ne može pošteno ni prominit grdelina,a kamoli dovest par grdelina isto

pivanje u top formu po zanatu.

Zato ti ponavljam da se tocno zna ko koliko peška u tome,ko zna izbacit i naucit grdeline.

Zapamti,uvik isti izbacuju,godinama,bez obzira na pivanje.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 3:16 am

Neslazem se sa tim šta si napisa, jer to znaci da svi stari grdelinasi nisu "peskali" jer nisu uspili izbacit mlade u rangu starog a kamoli boljeg. Nemores uspoređivat danasnji (ne)kvaliet pisme koju mogu i vrabci naucit sa pravim pismama šta su postojale. Pa zašto su se onda izgubile? nije vrag da stari spitski mestri nisu znali. Svi grdelinasi koriste vise manje iste metode učenja ali.....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 3:40 am

Nisu "svi" Damiane.

I prije i sad je bilo onih koji su izbacivali i onih koji nisu.Pojedina pivanja su trajala

20 - 30 godina,ali pusti prošlost.Govorim o SADAŠNJOSTI.

Koliko znam,ti imaš starog grdelina koji ti se sviđa.On ti je temelj ka i meni

moj i svima ostalima njihov.Na nama je da unaprijedimo to šta imamo.

Jesam li u pravu?
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 4:17 am

Ja da sam zadovoljan nebi tebe pita di ima za kupit ili za poklonit! Smile
[Vrh] Go down
Vedran

Vedran


Broj postova : 54
Points : 57
Join date : 30.07.2011
Lokacija : glavice

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 5:32 am

bariton je napisao/la:
Nisu "svi" Damiane.

I prije i sad je bilo onih koji su izbacivali i onih koji nisu.Pojedina pivanja su trajala

20 - 30 godina,ali pusti prošlost.Govorim o SADAŠNJOSTI.

Koliko znam,ti imaš starog grdelina koji ti se sviđa.On ti je temelj ka i meni

moj i svima ostalima njihov.Na nama je da unaprijedimo to šta imamo.

Jesam li u pravu?
Ja se ka i Damjan ne bi složio sa tom činjenicom ko odgoji 5 istih ka i učitelj da je meštar .Ašta neko uči sa bli bli vrđi i taj odgoji 5 istih jeli i taj eštar i ko kaže da ima bolju ticu da bi naučio 5 komada.Ti Koce kažeš da su pojedin pivanja trajala 20-30 godina jesu ali na cd-ima i kasetama. Pa pola Splita uči na struju . Di su ti odgojei učitelji ako nešto i ima sve su to loše kopije. svi na cd-u i mobitelima puštaju stara livajka pivanja a niko u kući nema original. Evo vidiš iz ovih se razloga ne slažen s tobom. Po tvojoj teoriji oni prije naraštaji su znali jer su izbacival a ovi danas nemaju pojma jer su sve to izgubili šta su in stari ostavili u nasljeđe.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 6:19 am




Bog !!!


Gledajući ovo sve skupa stiče se dojam da je stvarno došlo :: nekad bilo

sad se spominjalo !!!!! Sad ispada da je glavno dobar cd ,dobra audio oprema

( po mogućnosti Bang & Olufsen ) i stisni PLAY i eto ih po narudžbi ( oćeš

ovo ili ono pivanje ) !!!!! I na kraju --- što reče Koce pet istih pivanja ,

ja jednostavno ne volin kalupe i gotovo !!!!!


Salu2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 7:27 am

Ovako ce mo,

prije je bilo gotovih grdelina ocaka,moglo ih se ubrat po svome uhu i ko šta voli.

Od mase splitskih grdelinaša,neki su imali amfiniteta prema ucenju mladih a neki

nisu,tako su se i razvijali,tako su ostali i upamceni.Mi smo unapridili ucenje mladih

iz potribe,jer se više ne može ubrat iz prirode.

Ja sam samo tija kazat da to ucenje mladih nekome ide ,a nekome ne ide.

Podilite pet ucitelja istog pivanja petorici grdelinaša.Jedan ili dva ce nešto

napravit,izvuc mlade,a ostali nece napravit ništa.Netko ima filing,osjecaj,mot

ili neznam kako to nazvat za grdeline,a netko nema.Netko od sridnjeg za

par godina napravi vrlo dobre,a neko upropasti i odlicne.

I po tim kriterijima ja vridnujem grdelinaša.

Samo sam to tija kazat,i nije to baš daj mare piz...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 7:36 am

DOMENICO je napisao/la:
Ja da sam zadovoljan nebi tebe pita di ima za kupit ili za poklonit! Smile


Damiane,

nikad,zapamti nikad neces ni kupit ni dobit gotovoga grdelina baš po svom guštu.

Možeš bit blizu toga,pa pripoznat vridnost koja je za tebe i onda samo radom i znanjem ic naprid.
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 57
Lokacija : kaštila

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyuto ruj 13, 2011 9:33 am

Evo me opet češe guzica kada san dobija tekuti pa moran štako reć.
Kad san počeja pratit ovaj forum brzo san svatija da su šjor Yogi i Bariton kompe.
Bili su mi draži komentari od Yogija jer bi on reka direktno i pomalo grubo čoviku drito u oći šta misli a Bariton bi isto to reka ali omotano u celofan i sa fiokom pa se ćinilo nekako ufino. Odma sam u sebi pomislija da je bariton veliki funcut, haha.
Šalu na stranu, potpisujen sve šta je reka ovi "tičarski funcut" u nekoliko zadnjih poruka. Mjerilo uspjeha svakog tičara bi po meni tribala bit kolekcija makar osrednjih tići a ne jedan vrhunski tić. Možeš kupit ili dobit jednog vrlo dobrog tića ali niko ti neće dat niti prodat četiri pet dobrih tići. Znaći kolekcija je mjerilo uspjeha , pa još kad ni sam vlasnik nije sto posto siguran po pismi koji je koji nego ga mora sinjavat da bi izdaleka zna koji je, e to znaći da je tičar svojim trudom i znanjem oformija jato i to ja cijenim.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptysri ruj 14, 2011 3:53 am

lako za kolekcije svatko priča sta bi tribalo i kako a da netko izvadi i pokaže svoju kolekciju vidim opet najglasniji u ovoj temi su bariton i yogi ,neznam gospodo čime raspolažete ali kako pričate znate i imate ,svatko bi volijo da se upozna i sa vašim znanjem ako naravno niste škrti kao ostali da nan ga prenesete kako u teoriji tako i u praksi
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptysri ruj 14, 2011 7:23 am

Tako je Enver,

jer grdelinaš koji je sposoban stvorit jato istog pivanja i to održavat,to bi uspija

i sa odlicnim grdelinima.

Zato triba cjenit takve grdelinaše,ma kakav kvalitet trenutno imali.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptysri ruj 14, 2011 8:11 am

Ok, ako je tako, vas vise se smatra profesorima i kazete da ste imali odlične grdeline. Pa kako ih onda i danas nemate ??? Di su ta jata???
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptysri ruj 14, 2011 8:29 pm

OOO KAK LEPA KONVERZACIJA ; ,ako ove godine neiziđemo na livadu , smatraću nas džabalebarošima , i niš koristi , a oni koji ne donesu na livadu , moraće na forumu dva prsta dizat , za bilo što komentirat u vezi tuđe tice , JEL SE SLAŽETE ;????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptysri ruj 14, 2011 8:54 pm

Hehehehheh, zadro kralju, pa šta nisi pročita par postova unazad da oni neće na livadu sa nategnutim zijadama?? Smile
a posto i ti i ja imamo tiče iz sinja, a svi sinjski su nategnuti onda mi nemamo šta radit na livadi! Jer nategnuto je neispravno i šta drugo nego otvorit cibe i sve pustit!
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 12:14 am

pitanje za profesore jer vidim da ode malo ko priča o tim pravilima ,profesori kakva je to nategnuta zijada
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 2:28 am

Ima jedan stari splitski grdelinaš šjor Mate J.,kojeg iznimno poštujem

jer zna od niti sridnjeg grdelina,i puno san reka,stvorit vrlo dobre,u što

sam se uvjerija.Tu mu skidam kapu,ali još više zbog njegovih batudi koje

su mi vjecna inspiracija.

Napisat cu popis njegovih vjecnih izjava

I moram mu odat priznanje jer je 100 % bija u pravu.

Momci ,

ne žestite se nego lipo dođite u kalaharija na kavu.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 5:25 am

koji kalahari,nećemo u pistinji piti kafu
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 5:35 am

Dobar prijedlog Zadro.Ko stavi nek govori sta ga volja,to je tzv.karta za komentar.....Inace psssssssssssssssstttttt!Kuco.......
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 7:09 am

ivica.p je napisao/la:
pitanje za profesore jer vidim da ode malo ko priča o tim pravilima ,profesori kakva je to nategnuta zijada
Ivice to ti je bar lako znat.To su ti sve one zijade koje imaju u sebi slova R Đ Ž.Po mom skromnom mišljenju na cijelom ovom i onom forumu imaju samo dva snimka koje nisu nategnute zijade.A ti sad moraš dobro slušat i ako ne čuješ ona slova e to ti nije nategnuta zijada.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 7:22 am



Bog !!!!


To !!!! --- za primjer ostalima postavite vi prvi , !!!!!!




Salu2








[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 7:50 am

Evo malo za ovu temu.

Moji izleženi grdelini od prve kovade su se obukli tuto kompleto,pare želanduri

po boji.Ja u to nisam sumnja,ali neki su govorili da nema šanse da prežive modu,

jer im nisam dava nikakve kemije.Za sada su svi zdravi,a o pismi ce mo za koji

dan.


Dajte malo pišite o svojim iskustvima u ovoj temi.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Emptyčet ruj 15, 2011 8:12 am


Bog !!!




Ne mogu virovati da je išlo sve bez imalo kemije , ali ako

je onda svaka čast Koce !!!!!



Salu2



[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 15 Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
[Vrh] 
Stranica 15 / 39.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj lugarina isključivo zbog pjeva-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: