Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Go down 
+60
Sina BL
bevanda
macak
Nemam nista!
kukuljas
novavarosbl
hipy
patrik
Ante
lubinko
Markan
pujdo
Galeb
lorena1990
lord189
ivica.milanovic13
Gigo
prava zijada
CIBO
frzelin
cicibli
tlonk tlonk
Grga Zlatoper
gare
PSIHO
sole
Altum
Škuri tić
Vedran
ĐEKO
MONSTRUMO
bošket
miro katic
brabus
faraon
KOBAC
DARKO-M
DjordjeVet
ivica
portulata
F I N K O
eumox
Tic_Bal.
angjello
nicaze
probiotik
frickočak
domo
PESTI
arboret
pele
DOMENICO
vrca
kain
Jandrek
enver
YOGI
VELE1
Moćun
euzebio
64 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 4:34 am


Obzirom da je puno upita u svezi standarda tipa ko,što,kako,kad,evo da bar malo
pojasnim.
Standard postoji vec godinama,naš grdelinaški standard po STP-u,temeljni
standard koji su stvorili, i više ili manje zaslužni:
Braco Ozretić
Slavko Benzon
Marko Filipić
Vukušić Bili
Božanić višanin
Bruno Kundid
Pere Šimleša
Dinko Kovačić
Toma Milatić
Bačo Ivanišević
Mate Jurić
Vele Bulovan
Jakasi
Mito Mustapić
Alujevići
Marin Lukas
Boško Burazer
Bosa Kovačić
Tonči Peračić
Duje Devivi
Mile Manovran
Boris Rosandić
Mile Grgić
Reići
Ćiro Podrug
Main Podrug
Saro saratlija
Šegvić Vinko
Ante Novak

ovo je manji broj ljudi koji su stvorili standard Stp-a,

spisak je puno veci,ali ja pišem o onima koje poznajem i o onima cije sam

grdeline sluša i upija njihove price.Namjerno sam izostavija starije koje ne

poznam a i mlađe koji su zaslužili biti navedeni ali nisu iz više razloga.

Namjera je prinit na papir taj standard,ne po uzoru vec postojecih standarda i

bodovanja kanarinaca pjeva ili nekih vec postojecih,vec iskljucivo po uzoru

STP-a.


Primistija sam ovde post u novoj temi,jer se svi lipe na standard pjeva.

Reka sam da više necu o tome govorit dok moj prijedlog ne bude gotov,a nakon toga ce svi ,naravno,

bit upoznati sa svime .

Da ponovim,ja ne stvaram standard,nego vec postojeci standard STP-a pokušavam kvalitetno prinit na papir,

pazeci pri tom na povijest,tradiciju i obicaje Splita grada.

Unaprid se zahvaljujem grupi od pedesetak,a možda i više prijatelja i poznanika grdelinaša koji mi svojim savjetima

i pricama pomažu.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 7:55 am

Volio bi to vidjeti. Skeptičan sam. Još nekako se i može dogovoriti oko onog što se čini da je najteže a to je zijada. Tu će se možda naći kompromis i minimum onog što može proći. Teoretski se može dogovoriti i o kvaliteti verša, u praksi mislim da to nije moguće.
Bilo bi neophodno da se sastanu svi veliki i mali meštri i da saslušaju grdeline i različite pjesme. Pa bi onda slušajući mogli reći što čuju i pokušati se usuglasiti.
Ali to je Splitska tradicija pjevanja. Puno uspjeha u radu, ja se nadam da će te i postaviti nešto pjesme kako bi se moglo čuti što je ispravno a što ne. Budete li opet samo oponašali i prtljali jezikom ljudi, osobno će mi to biti smiješno.
Inače, sve sam više uvjeren kako se STP i razmišljanja ljudi o grdelinima sa kojima se ja družim u mnogočemu razilaze. Puno uspjeha splitski prijatelji.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 8:17 am




Bog !!


Opet dilema ::: separatizam---hahahah



Ne bi to bog ...


Salu2






[Vrh] Go down
VELE1

VELE1


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 11.01.2012
Age : 54
Lokacija : Split

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 8:31 am

bariton je napisao/la:

Obzirom da je puno upita u svezi standarda tipa ko,što,kako,kad,evo da bar malo
pojasnim.
Standard postoji vec godinama,naš grdelinaški standard po STP-u,temeljni
standard koji su stvorili, i više ili manje zaslužni:
Braco Ozretić
Slavko Benzon
Marko Filipić
Vukušić Bili
Božanić višanin
Bruno Kundid
Pere Šimleša
Dinko Kovačić
Toma Milatić
Bačo Ivanišević
Mate Jurić
Vele Bulovan
Jakasi
Mito Mustapić
Alujevići
Marin Lukas
Boško Burazer
Bosa Kovačić
Tonči Peračić
Duje Devivi
Mile Manovran
Boris Rosandić
Mile Grgić
Reići
Ćiro Podrug
Main Podrug
Saro saratlija
Šegvić Vinko
Ante Novak

ovo je manji broj ljudi koji su stvorili standard Stp-a,

spisak je puno veci,ali ja pišem o onima koje poznajem i o onima cije sam

grdeline sluša i upija njihove price.Namjerno sam izostavija starije koje ne

poznam a i mlađe koji su zaslužili biti navedeni ali nisu iz više razloga.

Namjera je prinit na papir taj standard,ne po uzoru vec postojecih standarda i

bodovanja kanarinaca pjeva ili nekih vec postojecih,vec iskljucivo po uzoru

STP-a.


Primistija sam ovde post u novoj temi,jer se svi lipe na standard pjeva.

Reka sam da više necu o tome govorit dok moj prijedlog ne bude gotov,a nakon toga ce svi ,naravno,

bit upoznati sa svime .

Da ponovim,ja ne stvaram standard,nego vec postojeci standard STP-a pokušavam kvalitetno prinit na papir,

pazeci pri tom na povijest,tradiciju i obicaje Splita grada.

Unaprid se zahvaljujem grupi od pedesetak,a možda i više prijatelja i poznanika grdelinaša koji mi svojim savjetima

i pricama pomažu.
Svaka čast koce na otvaranju pandorine kutije. Već je vrime da se postave standardi pjeva grdelina .Trenutno ti pokušavaš posložit i na papiru uokvirit standarde SPLITSKE TRADICIJE PJEVA .Sada trenutno ja razumin donekle , ma u stvari razumin te u potpunosti i slažem se s tobom , čak te i podržavam u tvom radu , ai u još većem trudu , a da ne nabrajam i na neugodnostima sa kojima ćeš se sigurno susretati.Evo nabrojija si neke ljude koji su ajmo reć utabavali te standarde, neki su još uvik s nama , a neki su pokoj im duši partili sa ovoga svita, pa ću ja evo prvi počet sa banalnim pitanjima s kojim aćeš se susretati tijekom iznošenja standarda, ne zato da te osporim , dapače nego da te podržim evo na primjer dali će se osnivat neka udruga ili društvo koja će se baviti okupljanjem grdelinaša koji su spremni prihvatiti STP kao svoju smjernicu u gojenju tića , dali će se organizirati poddruštva van splita s obzirom da svi koji poštuju STP ne žive u splitu, na kraju dali će se ta društva moći nalaziti i na kraju krajeva izlagati te ptice kao satisfakciju za mukotrpan rad u gojenju ptice po vrlo zahtjevnim pravilima,ustvari dali će se ta društva moći i legalizirati i sad jedno pitanje , molim te nemoj ga svatit ka provokaciju, koji će ljudi biti ti koji će preuzeti odgovornost da odrede dali tić piva po pravim standardima STP-a i to ne samo piva nego dali se i goji po tim standardima s obzirom da se ipak radi o staroj i vrlo bogatoj i kompleksnoj tradiciji jer mislim da se tradicija može samo održat i trajat samo na način tako da se rigorozno i bez trunke odstupanja pridržavamo onih postulata tradicije koju su ovi stari tićari utabali i sada na kraju čisto me zanima, s obzirom da si ti sa većinom tih živućih u koliko vidim dobrim odnosima, moguće da i oni sudjeluju u povjesnom po prvi puta na papir stavljenom standardu po STP-u.Evo vidiš moj koce da si mi mislit od jednog pitanja padaju mi sama pitanja za pitanjima , ali ne da bi te obeshrabrio nego da bi te istinski podržao u tvom projektu.Želim ti svu sreću u radu , jer svaki rad za boljitak grdelinaštva je za mene veselje.PS Nemoj mi zamirit ako se sa nekim stvarima ne budem slaga ili ti postavlja možda još neka pitanja kako se bude širila rasprava i to sve u cilju da standard zaštiti tradiciju.Svaka čast!
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 8:33 am

Malo po malo dolaze ljudi na ono šta sam ja pisa davno i zbog ćega sam napadan na ovom forumu.Eto moj kolega euzebio je isto zakljućio da se dosta razilazimo u shvaćanju pjeva grdelina i da nekome šta je dobro to drugom ne valja.Eto i ja bi volija da se napokon napiše standard ali me strah da od toga nema ništa,ali podržavam inicijativu gospodina koceića .
[Vrh] Go down
VELE1

VELE1


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 11.01.2012
Age : 54
Lokacija : Split

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 8:46 am

bariton je napisao/la:

Obzirom da je puno upita u svezi standarda tipa ko,što,kako,kad,evo da bar malo
pojasnim.
Standard postoji vec godinama,naš grdelinaški standard po STP-u,temeljni
standard koji su stvorili, i više ili manje zaslužni:
Braco Ozretić
Slavko Benzon
Marko Filipić
Vukušić Bili
Božanić višanin
Bruno Kundid
Pere Šimleša
Dinko Kovačić
Toma Milatić
Bačo Ivanišević
Mate Jurić
Vele Bulovan
Jakasi
Mito Mustapić
Alujevići
Marin Lukas
Boško Burazer
Bosa Kovačić
Tonči Peračić
Duje Devivi
Mile Manovran
Boris Rosandić
Mile Grgić
Reići
Ćiro Podrug
Main Podrug
Saro saratlija
Šegvić Vinko
Ante Novak

ovo je manji broj ljudi koji su stvorili standard Stp-a,

spisak je puno veci,ali ja pišem o onima koje poznajem i o onima cije sam

grdeline sluša i upija njihove price.Namjerno sam izostavija starije koje ne

poznam a i mlađe koji su zaslužili biti navedeni ali nisu iz više razloga.

Namjera je prinit na papir taj standard,ne po uzoru vec postojecih standarda i

bodovanja kanarinaca pjeva ili nekih vec postojecih,vec iskljucivo po uzoru

STP-a.


Primistija sam ovde post u novoj temi,jer se svi lipe na standard pjeva.

Reka sam da više necu o tome govorit dok moj prijedlog ne bude gotov,a nakon toga ce svi ,naravno,

bit upoznati sa svime .

Da ponovim,ja ne stvaram standard,nego vec postojeci standard STP-a pokušavam kvalitetno prinit na papir,

pazeci pri tom na povijest,tradiciju i obicaje Splita grada.

Unaprid se zahvaljujem grupi od pedesetak,a možda i više prijatelja i poznanika grdelinaša koji mi svojim savjetima

i pricama pomažu.
Svaka čast koce na otvaranju pandorine kutije. Već je vrime da se postave standardi pjeva grdelina .Trenutno ti pokušavaš posložit i na papiru uokvirit standarde SPLITSKE TRADICIJE PJEVA .Sada trenutno ja razumin donekle , ma u stvari razumin te u potpunosti i slažem se s tobom , čak te i podržavam u tvom radu , ai u još većem trudu , a da ne nabrajam i na neugodnostima sa kojima ćeš se sigurno susretati.Evo nabrojija si neke ljude koji su ajmo reć utabavali te standarde, neki su još uvik s nama , a neki su pokoj im duši partili sa ovoga svita, pa ću ja evo prvi počet sa banalnim pitanjima s kojim aćeš se susretati tijekom iznošenja standarda, ne zato da te osporim , dapače nego da te podržim evo na primjer dali će se osnivat neka udruga ili društvo koja će se baviti okupljanjem grdelinaša koji su spremni prihvatiti STP kao svoju smjernicu u gojenju tića , dali će se organizirati poddruštva van splita s obzirom da svi koji poštuju STP ne žive u splitu, na kraju dali će se ta društva moći nalaziti i na kraju krajeva izlagati te ptice kao satisfakciju za mukotrpan rad u gojenju ptice po vrlo zahtjevnim pravilima,ustvari dali će se ta društva moći i legalizirati i sad jedno pitanje , molim te nemoj ga svatit ka provokaciju, koji će ljudi biti ti koji će preuzeti odgovornost da odrede dali tić piva po pravim standardima STP-a i to ne samo piva nego dali se i goji po tim standardima s obzirom da se ipak radi o staroj i vrlo bogatoj i kompleksnoj tradiciji jer mislim da se tradicija može samo održat i trajat samo na način tako da se rigorozno i bez trunke odstupanja pridržavamo onih postulata tradicije koju su ovi stari tićari utabali i sada na kraju čisto me zanima, s obzirom da si ti sa većinom tih živućih u koliko vidim dobrim odnosima, moguće da i oni sudjeluju u povjesnom po prvi puta na papir stavljenom standardu po STP-u.Evo vidiš moj koce da si mi mislit od jednog pitanja padaju mi sama pitanja za pitanjima , ali ne da bi te obeshrabrio nego da bi te istinski podržao u tvom projektu.Želim ti svu sreću u radu , jer svaki rad za boljitak grdelinaštva je za mene veselje.PS Nemoj mi zamirit ako se sa nekim stvarima ne budem slaga ili ti postavlja možda još neka pitanja kako se bude širila rasprava i to sve u cilju da standard zaštiti tradiciju.Svaka čast!
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 56
Lokacija : kaštila

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 9:56 am

Svaka čast gosp. Baritonu , triba bi svaki iole upućeni tičar povikat: Napokon!!, u sridu !!
Dozvolite mi da i ja iznesem neka svoja razmišljanja u vezi standarda, bez ikakve malicioznosti. Smatram da su temelji pisanog standarda postavljeni sa prijedlogom gos Selaka i njegovom ocjenskom listom, u kojoj je u pogledu pisme i prikaza pisme sve toćno opisano a da bi se rasprava mogla vodit samo o tehnici ocjenjivanja i bodovnoj listi. Zanimljiv je i osvrt gospodina Čubelića i njegovi primjedbe na prijedlog gosp Selaka. Sve ovo je objavljeno u listu Batuda , ako se ne varam 2001 godine. Za poćetak bi bilo dobro da netko tko je, tehnički sposoban postavi ova dva članka na forum . Po mom skromnom mišljenju ovi članci su odlična startna pozicija za daljnu raspravu.
Bit ću slobodan pa ću iznit i svoje osobno zapažanje o vridnovanju pisme grdelina kod tičara, do 1973 god najviše se vridnovala spremnost nazovimo ga paketa u dobro znanu jesensku svrhu u jačini i kolićini batude, 80-tih godina pletiva igraju iznimu ulogu i gleda se čistoća , poćetkom 90 zijada preuzima ulogu krune pisme , da bi se u ovom stoljeću odjednom ona postala jedino mjerodavna u kvaliteti pisme grdelina. Ova zapažanja su nastala na osnovu mjerila vridnosti nekih tičara sa ove vaše liste.
U svakom slućaju podupiren vaš trud.
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 9:13 pm

enver je napisao/la:
poćetkom 90 zijada preuzima ulogu krune pisme , da bi se u ovom stoljeću odjednom ona postala jedino mjerodavna u kvaliteti pisme grdelina. .

prigovor...to nikad nije bilo tako to je bilo samo kod ekipe koja je uživala u "lirskom" dobro se zna koja je to ptica i ko je sve zastupa na forumu (ha ha ha)...zijada je kruna svega,majka svih zvukova,za nekoga i elementana "pogoda" haha,a za nekoga san vječni ..ona je jednostavno šlag na torti aaa štaće vam šlag bez biskvita i ostalih sastojaka -NIŠTA,eto dakle sve mora bit u kompletu dakle pričamo o kompletnoj batudi sa pletivima i zijadama ,ptica triba zateć slušatelja ispred zijade sa što štekatijim pletivima dakle sporijim,zvonkijim,čišćim(razgovjetnijim),glasnijim (to su nijanse) naravno to su kvalitetnija pletiva ,isto tako postoje i tremola pletiva koja su brzo ispivana al nisu u rangu štekatih pletiva koja su nama "svima" draža al eto držimo šta imamo,doć će bolja vrimena Smile
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptyčet sij 19, 2012 9:24 pm



Bog !!!



A što'š -- reklama je izgleda duša pisme gardelina !!!!

Javljane,pletiva --lako ćemo bitno da je tu .....ada "" pod svaku cijenu !!


Onda lipo neka se napiše SPZ( standard pivanja zijade) ,a kompletnu

pismu neki drugi puta (ionako to i nije važno) ???



Salu2
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 3:08 am

DOMENICO je napisao/la:
Hahahahaha, dvi struje pjeva u Splitu, možda i vise od dvi! A šta se zijade tiče, svaki kurac kroji pravdu po onome šta ima u cibi, i to je žalosno i jadno! Jebali vas euri i taština! Sve mestar do mestra a u cibama vrapci! Nije ni kod mene stanje bolje al neserem da imam! Budite malo realni!


Svaka čast majstore,napokon jedan realan i točan post.Ovako gleda većina promatrača ,a ti si se usudio to i napisati.
Nažalost,svaka ne riječ,već svako slovo ti je na mjestu.Kapa do poda.

P.S. da li si riješio grdeline,tj. da li su te zvali oni šta sam im dao broj?
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 3:27 am

E moje cintare....
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 4:50 am

Evo nekoliko prijedloga i primjedbi.
Priču o standardu pjesme grdelina g. Bariton je pokrenuo, ali mislim da nema potrebe iznova ponovno raspravljati o pjesmi grdelina.
Splićanin gospodin Selak je objavio još u veljači 2001 prijedlog standarda pjesme grdelina, objavljen u Batudi na nekoliko stranica. Pročitao sam taj standard i maloprije, mišljenja sam da je sva splitska tičarska mudrost satkana u tom prijedlogu i da će te teško moći dodati nešto novo.
Čovjek je obuhvatio sve poznate finese grdelinaštva, i doista bi volio pročitati nešto novo od strane Splićana što Selak nije napisao. Jedino o čemu bi se moglo ponovno razgovarati je ocjenska lista i broj bodova u toj listi ali to je ionako samo tehnička stvar.

Naprimjer, gospodin Selak je po meni potpuno ispravno pristupio tumačenju i ocjenjivanju zijade, jer je raščlanio nekoliko stavki za ocjenjivanje zijade, a to su izvedba, dužina, snaga i boja zijade. Naravno u ovoj ocjenskoj listi famozna boja zijade bi bila samo jedan od segmenata ocjenjivanja, pored ostala tri segmenta.

Zamolio bi ove mlade kolege forumaše ukoliko mogu pronaći tekst neka ga objave na forumu. Vidjeti će te da se isplati pročitati objavljeni standard.
Ukoliko ugledamo tekst na forumu, možemo iznositi svoja mišljenja o prijedlogu standarda.

I još nešto što me stvarno smeta. Dosta često se u postovima mogu pročitati neugodne riječi o "sranjima" i takve stvari. Nije ovo forum u kojemu treba strogo paziti na gramatiku i pisanje, ali stvarno ne treba vulgarnosti ubacivati u tekstove. Može se neslaganje sa nečijim mišljenjem izraziti i na malo pristojniji način. pozz svima
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 5:20 am

Pozzz Zorane, rjesio sam skoro sve tiče, mikizg se javio i reka da će poc pogledat pa ako mu se svidi uzet će.
[Vrh] Go down
VELE1

VELE1


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 11.01.2012
Age : 54
Lokacija : Split

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 5:42 am

DOMENICO je napisao/la:
Hahahahaha, dvi struje pjeva u Splitu, možda i vise od dvi! A šta se zijade tiče, svaki kurac kroji pravdu po onome šta ima u cibi, i to je žalosno i jadno! Jebali vas euri i taština! Sve mestar do mestra a u cibama vrapci! Nije ni kod mene stanje bolje al neserem da imam! Budite malo realni!
Prijatelju Damjane cijenim te i znaš kakvo imam mišljenje o tebi,zato molimte nemoj me krivo svatit ali pobrka si lončiće i ti i svi ostali koji na nož dočekuju ajmo reć iznošenje standarda po STP-u.Dakle i vi , ai svi ostali morate priznat da STP postoji .Niko ama baš ničim , a pogotovo koce nije iznija ni jedan detalj tog standarda da bi ga već unaprid osuđivali,a pogotovo o njemu već donosili neka svoja ajmo reć naćukana pravila baratajući izrazima naziva pletiva i zijada.Enver je donekle najbliži u cijeloj svojoj priči problematici u svezi tih standarda.Dalje smatram da bi se standardima i izbjegle te dvi , tri struje koje ti damjane spominješ,dapače dobila bi se jedna struja koja podliježe tim standardima STP-a i time bi se riješile mnoge nesuglasice ,a oni koji sebe ne vide u tome niko ih ne tira da ih prati.Sad mi je ža šta sam uopće reagira na kocinu najavu standarda , ali osjetija sam potribu da mu kao pristalica postavim neka pitanja koja bi mogla biti problem u samom sastavljanju standarda , a i njegovom očuvanju , jer zapamtite STP nije samo pjev grdelina mego i način gojenja i nemojte mislit da je STP-a labava ,čak što više puno je rigoroznija od ijednog današnjeg živućeg (modernijeg)tićara ,zato je i ostala i provlači se u pričama i virujte nije e baš izgubila.S koji misle da je STP neka zakulisna igrica varaju se .STP je život jednog tićara i utabana staza ljudima koje je koce nabroja .e sada osvrniću se sada na svoj prijašnji post di sam kocu zasuja pustim pitanjima ali ne u namjeri da ga spriječim u njegovom naumu nego čisto da mu ukažem na problematiku donošenja tih standarda koji nebi smili nimalo odstupat od STP-a.Mišljenja sam da je prije samog najavljivanja , a kamoli objavljivanja standarda trebalo odradit određene pripreme i izbjeć sv ove nebuloze sa pitanjima i podpitanjima jer mi se danas trenutno nalazimo u nezavidnom siromaštvu grdelinskog pjeva i ispred nas je planina visoka , ali ne i neprohodna.Koce ,a i svi vi drgi recite mi samo jedan jedini razlog zašto se penjati uz strmu liticu na visoku planinu kad već imamo utabani put STP-a,zašto ne probiti tunel(mislim na izvođenje pripremnih radnji koje su neophodne) i izbjeć sva ova previranja i dozvolit da se jedna takva tradicja očva ,ali očuva u cjelosti jednim ozbiljno propisanim standardom.Koce upri niko ikome nebrani da iznosi svoje standarde i kao takve nevirujem da će ih iko i osporavat.PS Damjane ne virujem da iko kroji standarde STP-a po onome šta ima u ćibi jer standardi se već znaju samo i h triba uobličit i stavit na papir ,viruj mi standardi su u ovom projektu najmanji problem.A šta se tiče onoga da niko nema ni vrapca u ćibi ,ne kudi konja kojeg nisi jahao.A i ako ono u ćibi nije po standardu polako će se vremenom ljudi prilagođavat i tako će moj damjane ta bogata tradicija i opstat.Veliki pozdrav mom priki Damjanu!
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 6:14 am

heheheh pozzz Vele,
nisam ja ima namjeru rec da STP ne postoji, ali... zaboravi da ces moc legalizirat Želandu koja je dio te tradicije, isto tako lov mladih tića i očaka. sve to triba svest na uzgoj da bi legalizira. vama starijim ticarima to nije ni moguce zamislit ali tako je. zbog te tradicije unistena su stanista pravih grdelina, nemoj zaboravit da su Splicani manijakalno istribili do zadnjeg kvalitetnog tica u prirodi. nisu samo splicani ali uglavnom oni. e sad ti meni reci kako ce se priroda obnovit? kako ce nastat opet nesto kvalitetno kad se i dalje lovi. ja se slazem da covjek uzme pokojeg tica svako par godina u svrhu osvjezavanja krvi u svom maticnom jatu, ali ovo vise nema smisla.
a sta se tice pjeva u toj tradiciji ja imam svoje misljenje o tome, ali posto nisam iz Splita ne tiče me se u biti sta ce i kako bit. ja samo ne volim kada mi kvazi mestri drze lekcije i nazivaju moje tiče gubom a nemaju objasnjenje za to. znaci treba znat zasto je nesto guba ili zasto je to pravi tic.
i ne prihvacam misljenje da tic od pola pletiva se naziva vrhunskim ma kakvu god zijadu ima. al opet kazem to su vasi problemi u Splitu i onoga tko zeli drzat tice po tim pravilima.
i za kraj, ako se ocjenska lista napravi na temelju nekadasnjih očaka onda ce ona bit odlicna. na kraju krajeva postoje kvalitetne snimke pa svi mogu cut kako je to zvucalo. pa kad svi sve znate onda se lipo skupite, svaku ste vecer svi u kalahariju, pa umjesto zajebancije nesto i napravite, netreba tu nikakva tajnost i skrivanje.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 6:56 am

bariton je napisao/la:

Obzirom da je puno upita u svezi standarda tipa ko,što,kako,kad,evo da bar malo
pojasnim.
Standard postoji vec godinama,naš grdelinaški standard po STP-u,temeljni
standard koji su stvorili, i više ili manje zaslužni:
Braco Ozretić
Slavko Benzon
Marko Filipić
Vukušić Bili
Božanić višanin
Bruno Kundid
Pere Šimleša
Dinko Kovačić
Toma Milatić
Bačo Ivanišević
Mate Jurić
Vele Bulovan
Jakasi
Mito Mustapić
Alujevići
Marin Lukas
Boško Burazer
Bosa Kovačić
Tonči Peračić
Duje Devivi
Mile Manovran
Boris Rosandić
Mile Grgić
Reići
Ćiro Podrug
Main Podrug
Saro saratlija
Šegvić Vinko
Ante Novak

ovo je manji broj ljudi koji su stvorili standard Stp-a,

spisak je puno veci,ali ja pišem o onima koje poznajem i o onima cije sam

grdeline sluša i upija njihove price.Namjerno sam izostavija starije koje ne

poznam a i mlađe koji su zaslužili biti navedeni ali nisu iz više razloga.

Namjera je prinit na papir taj standard,ne po uzoru vec postojecih standarda i

bodovanja kanarinaca pjeva ili nekih vec postojecih,vec iskljucivo po uzoru

STP-a.


Primistija sam ovde post u novoj temi,jer se svi lipe na standard pjeva.

Reka sam da više necu o tome govorit dok moj prijedlog ne bude gotov,a nakon toga ce svi ,naravno,

bit upoznati sa svime .

Da ponovim,ja ne stvaram standard,nego vec postojeci standard STP-a pokušavam kvalitetno prinit na papir,

pazeci pri tom na povijest,tradiciju i obicaje Splita grada.

Unaprid se zahvaljujem grupi od pedesetak,a možda i više prijatelja i poznanika grdelinaša koji mi svojim savjetima

i pricama pomažu.
Mislim da će velika većina , ili svi od navedene gospode zatražit iz moralni razloga da ih se skine sa ovoga spiska,jer ništa, ama baš ništa nisu ostavili iza sebe ?ako ko smara drugačije neka me demantira, bilo sa snimkom ,bilo pozivom na kućnu adresu ,osobno ću se izviniti svakom na forumu ako nisam u pravu.poz od natezačai rizla.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:06 am

Ja stvarno ne znam jesam li ja lud ili stvarno vlada neznanje na ovom forumu.Vidim da neki spominju standard gospodina Selaka s kojim se ja niti malo ne slažem,pogotovo zbog bodova i ocjenjivanja.Dali vi gospodo draga znate koje i kave su se ocjene dobivale na tim takmićenjima .Pa koji su to standardi koji ocjenjuju grdelina koji nastavlja s strilom izad zijade,ma koju ucjenu ima da dobije takvi tić.Onda se ocjenjuju tići koji uopće nemaju batude,nemaju zijade ali on uredno skupi bodove .Dali bi mjemaćki ovćar bez jedne noge mogao doć na izložbu pitam ja vas.Da su se snimala ta takmićenja mislim da bi se dosta tićara koji i nisu iz Splita zapitala jeli ovo ta Splitska tradicija,pa i moji dragi sinjani bi se s pravom smijali i zajebavali Splitsku tradiciju.Gospodo draga sve se već zna šta mora grdelin pivat i kako mora grdelin pivat i to se već zna skoro sto godina i ne treba izmišljat toplu vodu kad je davno izmišljena.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:16 am

Gospodo draga vidite da pojedina gospoda ioz splita non -stop prodaju maglu spominju strile i ko zna šta .a tobože pričaju o svom standardu ,jaki su jedino na priči ,a ovo ostalo sve je laž samo laž neka me demantiraju spremni smo iznit sa njima ,a pogotovo toga kruninog šta nema greške ,obavezno da snima Bože brabus , da vidimo ko šta odgaja ,a ko šta priča,pozdrav prodavačima magle iz sunčanog SINJA.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:23 am

Pa ovo je totalno ludilo ja spominjem tiće koji su bili na splitskom takmićenju i koji su nastavljali s strilom a ovi odma misle da sam ja mislija na njih.Da mi je samo znat zašto tako misle,imate samo jedan put pogađat.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:26 am

Mislim, pošto se to događalo u Splitu da vam je to dio tradicije u koju se vi toliko busate.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:27 am

Biće su to uvozni Splićani.....
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:29 am

ja se uplicem možda i bez ikakvoga povoda za mene postoji samo moj standard i toga se držim obije rucke.ovo o cemu vi razglabate ne vjerujem da može proci bez ovakvih provokativnih upadica zato je najbolje da svatko razmišlja o svome standardu onako kako najbolje zna i ratumije pticarstvo u cjelini.evo moram demantirati gospodina pele možda ima magle ali da vam je suncano u satu koji ste pisali ovaj tekst to je vec malkice za posavjetovati se sa alternativnom medicinom.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:43 am

Ti si gosp.arboret u ovome jako nevažan,samo da pojasnim da si pisa da je Nardi drža tvoje škartove ,a svi znamo da se zove Nardijevo pivanje ,tako da mi nije jasno o čemu ti pričaš, s obzirom da te nitko nikada nije vidio ni čuo ,a pok. Nardija smo znali ka dica i može te bit stid i sram šta lažeš i spominješ ikonu tičarstva ,i stavljaš ispod sebe!Upravo sa takvim kao što si ti Splićani gube autoritet šta se tiče tičarstva. Sa tobom smatram da sam završio nemoj se javljat molim te.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:52 am

viđuuuuuuuuuu trrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Emptypet sij 20, 2012 7:55 am

Ludi moji evo vam standarda od profesora hahaha
[Vrh] Go down
Sponsored content





STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u Empty

[Vrh] Go down
 
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
[Vrh] 
Stranica 1 / 43.Go to page : 1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
 Similar topics
-
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» PRAVI GRDELIN
» puštanje pjeva sa cd-a

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: