Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 priče iz kafića

Go down 
+42
faraon
pujdo
probiotik
Gigo
MONSTRUMO
prava zijada
nicaze
VELE1
arboret
frickočak
balojaxx
Grga Zlatoper
CIBO
DjordjeVet
brabus
kain
angjello
pele
euzebio
DOMENICO
Jandrek
lord189
Moćun
bošket
KOBAC
vrca
ivica
ivica.milanovic13
pavao
Tic_Bal.
ziko
KLAPA SINJ
car
PSIHO
GIMPEL
F I N K O
bizar
YOGI
frzelin
BATUDA
PESTI
GRANDE
46 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next
Autor/icaPoruka
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptysri pro 19, 2012 10:35 am

Alal Vera mome priki Mati, dokaza si da si mestar a ne učenik, i da "mestri" i "profesori" mogu slobodno doc kod tebe na pokoju lekciju o pismi grdelina i načinu učenja tica!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptysri pro 19, 2012 5:32 pm

brabus je napisao/la:
Dobra veče svim ljudima dobre volje...

Evo da se ukratko izjasnim po pitanju pjeva Matinog grdelina
Kao prvo da usmjerim pozornost na grdelina, a ne na nikakva prepucavanja,kontradiktornosti i itd!
Grdelin koji je gosp. Koce slušao jeste grdelin star 1 god i 6 mj,naučen je preko aparata (audio opreme)...znači od svoga 10-tog dana starosti gnijezdo od 4mlada grdelina je odvojeno od ženke i nastavljeno je sa pitanjem (odhranjivanjem) u teškoj izolaciji, a kad kazem teskoj izolaciji onda mislim da za njih osim covjeka i opreme nitko drugi nije postojao....
Kako je vrime odmicalo a tići odrastali tako se radila selekcija, znači odvajanje ženki i razdvajanje muzijaka...
Nakon 5 mjeseci starosti mladi su pokazali sto su naucili, tu se odmah vidjelo sta je sa pjesmom, dva su grdelina naucila ama bas sve u takt, a druga dva su izostavili zijadu...
Nakon 8 mjeseci samo jedan je ostao na toj zijadi kakvu je gosp.Koce opisao, a drugi je isto pjeva ali ne kao mu brat njegov!
Pošto je u ovom svijetu grdelinaštva najučestalija stvar da ti se baš nesto dogodi najboljem tiću, e u ovom slučaju se dogodilo baš tom tiću, razbolio se...pa povuci potegni i izvuče se živa glava, trajalo je to dugo dok se to sve vratilo u normalu,zahvaljujuci veterinarima iz Zagreba, jer da je ostalo u Splitu, davno bi bio pokojni...
Sada je tica zdrava i pjeva bas onako kako je pokazivala na pocetku...Detalje vam ne mogu pisati, jer nemam baš tolika autorska prava;)
Znaci, tica ima veršu, javljanje,zov, batudu sa zijadom...
Zasto sada pisem sta sve tic ima, zato da napomenem da je tic kompletan, znaci GRDELIN je, sa čistim grdelinskim glasom bez ikakvih prizvuka baštarde ili slično...iako ih mnogi zovu GMO vjerujte da to nikad nebi primjetili jer nisu ni kutijaši a ne boje se ni prirode:-)
Da se vratim na pjesmu tog tića
Verša= čista-najčistija, takvi skoro da nisu ni postojali.
Javljanje= klasično grdelinsko
Zov= klasicno grdelinsko
Batuda= pletivo u 8 taktova sa zijadom 5+
Bez: strilavanja, cjacjavanja, špondi,krrrrr, grrrr...ili šta već još!

Sad ce se mnogi pitati zašto taj snimak koji naravno postoji i ( audio i video) kao i što postoji živi tić,ne postavite na forum...
E pa moji dragi forumaši ja ću vam najiskrenije reći da se takve stvari ( snimke) ne dilaju po youtubu...
A kad bi vam poceo pisati o razlozima, onda bi mi tribalo jos jedno 3 sata da provedem za kompj, da to napisem...mislim da je nepotrebno, kako se ono kaže ( pametnome je i jedna dosta)
Kad se oformi ocjenska lista i takmičenje, tada ce tog grdelina moci svatko čuti...a do tada samo normalni ljudi sa sluhom:-)

Pozzz


Bozo,


lipo sta si opisa Matin rad na forumu

posteno,svaka cast.

Veliki je ovo uspjeh,ipak je druga godina grdelinu.

Mene je najvise dojmija grdelinski glas ,nema umjetnog i plasticnog zvuka,piva ko ocak.

Konacnu potvrdu cemo cut u sesti misec,jer ako ovaj grdelin ostane na ovoj zijadi i u lito,onda je Mate napravija revoluciju u grdelinastvu

na ovim prostorima.

Ali svejedno,i da mu piva cetiri zimska miseca ovakvim kvalitetom,to je sasvim dovoljno za izbacit stabilnog mladog grdelina.

Jos jednom cestitke i pozdrav Mati.
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptysri pro 19, 2012 10:28 pm

ujme jes vidio Mate a sve ka nece ujme
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyčet pro 20, 2012 4:52 am

Lipo je za pročitat da postoji tako nešto
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyčet pro 20, 2012 5:34 am

Da puno netrunim,

već je neko napisao:

"treba biti uporan"

Svaka čast i sve najbolje u daljnjem uzgoju!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 23, 2012 8:47 am

Moram priznat da su nam Mate i Božo osvježili ove dane. cheers

Vrti se snimka non -stop,

guštamo slušat,

od uva do uva .

I postignut je konsenzus,svi su priznali,

neki malo teže i okolo kole scratch ,

ali na kraju ,

TO JE TO cheers
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 23, 2012 8:49 am

Ja nisam to sluša valjda če se čut u 6 misec kad dođe u top formu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 23, 2012 8:55 am

Viruj mi cvok da je ovo u redu,

slažem se da triba cekat lito,

ali bez svake sumnje,

ovde nema montaže,

pa nije moje pivanje da falim svoje Very Happy

covik je napravija i svaka mu cast.

Ako grdelin u lito ne bude na ovom nivou i to triba kazat,naravno,

ali sad je odlicno.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 23, 2012 9:00 am

Kad smo kod toga cvoko, nije nikakav problem i na video snimku nadozuntat zijadu ili je produzit!!! Hihihihi
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 23, 2012 6:44 pm

Ovo su ljudi fenomenalne stvari,

grdelin koji se pojavija u Gali na pivanje Ante tice i ovi Matin grdelin u drugoj godini,

su razlog zašto držimo grdeline,

ipak se napreduje,korak po korak.

Ništa na kraju od toga ne mora bit,ali i ovo je velika stvar.

Možda dogodine budu još dva nova stabilna kvalitetna pivanja.

Držimo im fige i neka uspiju dovest te grdeline kako triba cheers
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 23, 2012 8:27 pm






Ma to je sve montaža --hahahah




Salu2
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptypon pro 24, 2012 9:43 pm

Svima onima koji slave,čestitam predstojeći blagdan,da ga u miru prožive u krugu svoje obitelji

ČESTIT BOŽIĆ!!!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto pro 25, 2012 6:40 am

Sretan Božič i Novu God. od srca vam

želi Gigo SVIMA također i vašim familjama

uz puno sreče , veselja i zdravlja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto pro 25, 2012 7:19 am

Svaka cast Gigo,

i tebi i tvojima sve najbolje santa
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto pro 25, 2012 7:43 am

Gigo,sve najbolje tebi i tvojima!
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto pro 25, 2012 7:39 pm

Svako dobro Gigo !
[Vrh] Go down
faraon

faraon


Broj postova : 58
Points : 58
Join date : 20.01.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyned pro 30, 2012 11:05 am

Nemoj molin te stavit snimak tog PRAVOG što je se pojavio u GALI. ekipa sigurno puno merači sad za ove BOŽIĆNE BLAGDANE pa ako se koji udavi od smija imat ćeš ga na duši cili život !!!!!!
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptypon pro 31, 2012 3:47 am

Rano jutros san slusa "Matinog" grdelina ucenog na struju, ljudi moji to je takva cistoca i kvaliteta pjesme da je mirakul! To van je ljudi moji "TO" šta se tiče kvalitete batude, ide u 3 stekata grguricka pletiva a zijada........nju netriba komentirat, triba je samo cut, grdelin plače dok je piva, boja extra, dužina XXXXL! Grdelin nema nijednu grešku, versa čista lipa, grdelinski glas 10000%, nema finti, nema namistanja, sve uživo!!!!
Bravo Mate!!!!!!
[Vrh] Go down
brabus

brabus


Broj postova : 50
Points : 54
Join date : 15.01.2011
Age : 47
Lokacija : Split-Livno

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptypon pro 31, 2012 8:48 am

Sorry Damjane, nisam uspio jutros doci na mirakul
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptypon pro 31, 2012 8:51 am

zao mi je Božo, ali bice dana jos! Smile pozzzzz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto sij 01, 2013 8:32 pm

MONSTRUMO u Kalaharija na ozbiljne konzultacije sa PROFESOROM JOGIJEM
priče iz kafića - Page 16 Mosh


priče iz kafića - Page 16 Mosih



I naravno Tonom jer je bez TONE CARA ozbiljan ticarski razgovor nemoguc
priče iz kafića - Page 16 Mostvd

[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto sij 01, 2013 8:39 pm

Sta ćeš komandante, nakon 3 godine lutanja jednostavno san mora podvit rep i uplatit školu pjeva u klahariju kod profesora Yogija. Tone Car je asistent i neda ti da skrenes kad završi lekcija!
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto sij 01, 2013 9:31 pm

Al si i ti Monstrume posta Zumbul Aga?!Ako jesi ćestitan ti,a ako nisi čestitan ti jos i više!
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto sij 01, 2013 10:02 pm

Damjanovo iskupljenje
Prva slika
Yogi: nakon što si sve obiša i ćuja vratija si se u Kalahari kako bi prizna kako su glatki jedini ispravni tići
Monstrumo: šuti, navukao pokajnički izgled na lice i jedva promatra Yogija
Yogi: (prekriži ruke, mrko gleda Monstruma pa kaže)Dosta si pisa pizdarije proti glatki, gotovo je. Ima bit da ćemo te primit u udrugu, ali moraš podviti rep nadalje pohađat školu pivanja u Klaharija. Nema picavanja, olovku i teku u ruke i piši ako nemoš zapamtit
Ćelavi:pusti ga Yogi oli ne vidiš da je gluvaš, ća se trudiš, boje da ne zna
Monstrumo:aj molin te nauči me, trudiću se, di god pojdem kazaću istinu kako su glatki najboji

Druga slika
Yogi: (kroz smijeh) aj daćemo ti priliku, Koce je reka da ti ipak damo priliku jerbo si dobar ćovik ali u tiće nemaš pojma
Monstrumo(razvuče osmjeh, pokorno i umilno pogleda strašnog Profesora i kaže) Fala fala im do neba, vidićete da ću se popraviti

Treća slika
Yogi: Tone nema od ovog ništa, ovi je gluvaš oni Koce je popizdija, triba ga sminit sa mista presdjednika glatki, skroz je popizdija
Tone:tribalo bi o tome razmislit, kad ovega prima u udrugu i on je gluvaš
Ćelavi:neće udruga naprid sa vama, neda mi se ni gledat vas

OTRAGA:
Ovaj sa sidom kosom: Damjane oli si popizdija sve ove godine štrapaš proti glatki. glatki su zakon, di dođeš kaži svima da je to to ća se tiće pisme gardelina. Ovaj sa kosom zatim stisne šaku i udari po stolu
Monstrumo:a je je, zno sam ja to i pri ali nisam smija priznat od oni ludi sinjana. oni keba bi se najidija na me da sam to reka. (zatim sklopi oči i kaže) ko da je meni lako, gori odem po svoju pancetu, pršute, a oni me doćekaju bi najebo da to priznam jerbo svi prate forum a ka nije i briga nije kurac moj, još ka popiju to je mirakul obećajen popraviću se i napisat na forum
Kosaš:ajde ajde priuzećemo te ali ne pizdaraj više
Monstrumo: o fala in do neba fala in


Zadnja promjena: euzebio; uto sij 01, 2013 10:06 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Emptyuto sij 01, 2013 10:05 pm

oli je tako bilo
more i bit Twisted Evil
[Vrh] Go down
Sponsored content





priče iz kafića - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: priče iz kafića   priče iz kafića - Page 16 Empty

[Vrh] Go down
 
priče iz kafića
[Vrh] 
Stranica 16 / 19.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: