Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Go down 
+28
brabus
hipy
zdenab
emirgrdelin13
lubinko
domo
prava zijada
probiotik
supergirl
ivica.milanovic13
portulata
euzebio
Škuri tić
arboret
frzelin
GRANDE
Tic_Bal.
F I N K O
lord189
miro katic
Markan
YOGI
Gigo
Moćun
MONSTRUMO
pujdo
ĐEKO
CIBO
32 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 17, 2013 4:40 am

pujdo je napisao/la:
koce je napisao/la:
Danas sam stavija gnjizda tako da bi do 01.04 mogli krenuti a

evo cujem da se Balti jucer izlega mladi.

Balta je u prednosti cilu jednu kovadu cheers

Bravo maheru king

Ajmo slike maheru

Pozz Koce,

ma nije važan broj kovadi,samo nek ono što izadje bude kvalitetno
i melem za uho i dušu!Želim vam svima puno sreće i uspjeha u ovoj sezoni! cheers

Lijep pozdrav i svako dobro!


Tako je pujdo jebo broj kovadi ako slabo uce ali kako sam cuo od koce uce dobro ali pokazuju kasno . Koce zato ove godine ne djeli mlade dok ne sazdriju Wink

ps. Provirio sam u gnjezdo 3 mlada su izasla i ima jos 2 jajeta I love you
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 17, 2013 4:45 am

ĐEKO je napisao/la:
Sve je do PLAVIH zavesa komandante KOCE Very Happy Very Happy evo i jasam juce stavio plave zavese i tako da cu i ja sparit grdeline u ovo doba godine cheers


Đeko plave zavjese su tamo gdje je zija a mladi su u drugoj odvojenoj sobi hehe Wink Đeko legenda si sta me zajebajes Smile

[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysri oľu 20, 2013 6:13 pm

I meni počeli nosit pamuk u gnjizdo bit će mlodih cheers
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysri oľu 20, 2013 9:33 pm

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 8:21 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysri oľu 20, 2013 10:19 pm

pujdo je napisao/la:
lubinko je napisao/la:
I meni počeli nosit pamuk u gnjizdo bit će mlodih cheers

Neka je sa srećom !!! cheers

Obojci nek je sa srečom cheers cheers
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyčet oľu 21, 2013 12:36 am

Uzgoj je krenuo punom parom I love you

Sretno svima !
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptypet oľu 22, 2013 8:56 am

Svima želim uspjeh u uzgajanju grdelina. Ja mislim dogodine ipak početi sa uzgajanjem iako nisam ljubitelj tih grdelina izleženih u kući jer mislim da nikad ne mogu imati sve ono što priroda daje.Ipak su pokazatelji odlični jer znam neke kućne izležene grdeline koji su dugovječni zdravi i glasni na batudi.Eto mijenjam mišljenje zato svako dobro kućnim uzgajateljima grdelina i što više uspjeha.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptypet oľu 22, 2013 9:22 am

Šta to znaci "uzgoj grdelina zbog pjeva"? Kako započeti sa takvim uzgojem?
Kad se započinje ovakva vrsta uzgoja treba misliti na puno stvari. Prvo i osnovno je postaviti kriterije po kojima ćemo odabrati naše matične parove. Kako odrediti kojega i kakvog muzjaka parit sa kojom zenkom? Hoćemo li odabrati nekog osrednjeg "ocaka" ili ćemo uzeti pticu koja je naucena na jedan od načina koji su danas popularni (Tzv. GMO, ucen sa ticem, itd)?
Jeli zaista bitno kako roditelji pjevaju? Hoće li nam glavni kriterij bit jacina glasa, kvalieta zijade, Ili nesto drugo? Kako izabrat zenku?
Dali naucena ptica prenosi isti "talent" na svoje sinove i koliki utjecaj na to ima zenka? Šta vi uzgajivaci mislite o ovome?
[Vrh] Go down
brabus

brabus


Broj postova : 50
Points : 54
Join date : 15.01.2011
Age : 47
Lokacija : Split-Livno

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptypet oľu 22, 2013 10:32 am

Dali naucena ptica prenosi isti "talent" na svoje sinove i koliki utjecaj na to ima zenka? Šta vi uzgajivaci mislite o ovome?



Veče, evo da se ubacim u ovo pitanje...
Ovu godinu mislim pariti muzjaka koji je pokazao strasan talenat ucenje preko audio opreme,taj tic ce ove godine na natjecanje Split Open, tako da necu puno govoriti o njemu...
Sto se tice zenke, ona je isto ucena na audio opremu i isto je pokupila sve sa snimke od A-Ž, također strasan talenat...
Eh, sada kada spojim taj par i na koncu dobijem mlade od njih, strasno me zanima dal ce i mladci biti talentirani za pjev. Moram naglasiti kako tici imaju zijadu (lirsku) čak i ženka, nisu to samo pletiva kao sto se obicno dobije (GMO)...dosta dugo se radilo na tome, i selektiralo da bi se uopce imao ovakav par...Moje skromno misljenje je da bi mladi tribali biti odlicni... Mozete se ukljuciti u temu...zanimljiva je:-))))

Pozdrav ljudima dobre volje;-)
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 3:09 am

 Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 8:18 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Oćak




Broj postova : 6
Points : 8
Join date : 21.03.2013

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 7:40 am

kada je Split open?
[Vrh] Go down
brabus

brabus


Broj postova : 50
Points : 54
Join date : 15.01.2011
Age : 47
Lokacija : Split-Livno

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 9:00 am

Oćak je napisao/la:
kada je Split open?

Mislim prva subota u 6 mjesecu....
[Vrh] Go down
Oćak




Broj postova : 6
Points : 8
Join date : 21.03.2013

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 9:32 am

javite mi se u privatne poruke ako imate za prodat viska grdelina iz uzgoja
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 10:08 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 8:19 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 10:50 am

parenje u bliskom srodstvu podrazumjeva da jako dobro poznajemo ptice koje koristimo u takvom parenju. to znači da bi trebali znati koje karakteristike naše ptice prenose na potomstvo, kako pozitivne tako i negativne. ovakvim nacinom parenja učvršćujemo ta svojstva koja nose ptice u sebi.
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 11:10 am

 Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 8:19 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptysub oľu 23, 2013 9:27 pm

pujdo je napisao/la:
MONSTRUMO je napisao/la:
parenje u bliskom srodstvu podrazumjeva da jako dobro poznajemo ptice koje koristimo u takvom parenju. to znači da bi trebali znati koje karakteristike naše ptice prenose na potomstvo, kako pozitivne tako i negativne. ovakvim nacinom parenja učvršćujemo ta svojstva koja nose ptice u sebi.

Iza dobrog konja prašina se diže,iza lošeg se dobro prdi jer je završio u kobasici ili salami !!!
Ljuta selekcija,moj Dačo!

Pozz

A Jos najgore je kad imas dobbar materijal a neznati snjim radit
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 3:32 am

Kolike su šanse da se u prirodi spare otac i kćer i majka i sin? Ne znam može li se to na bilo koji način znanstveno utemeljit i potvrditi, ali volio bi kada bi netko iznio nekakve podatke o tome. Pročita sam par onih postova u kojima se potvrđuje parenje u krvnom srodstvu ali koliko sam razumio to je napravljeno u kućnom uzgoju i ne prezentira prirodni ciklus rasplodnje ptica. Bez ikakve uvrede prema bilo komu, ali meni osobno to je ljigavo. Ne razumijem se u genetiku niti ću se time baviti ali mislim da će se tu prije ili poslije dogoditi zajeb i to samo takav. Koliko mi je poznato ptice su nastale od dinosaura i taj proces evolucijskog razvoja traje par stotina milijuna godina. Sada ste se pojavili vi, mladi majstori koji će parenjem koje je čisti incest i to u prvom koljenu krvnog srodstva dobiti super grdeline sa osobitom pjesmom. Puno uspjeha želim ali mislim da će se majčica priroda na samo njoj poznat i osobit način ponovno poigrati sa onim što činite. S obzirom na migracije kojima su izloženi grdelini veća je šansa dobiti bingo od 12 brojeva nego da se u prirodi sretnu i spare mamica i sin. Ne znam ima li kakve usporedbe sa genetikom čovjeka, ali po ovome što se sugerira od super ptica doboiti će se još bolje supermen ptice. Primjenjeno na ljude, od pametnih ljudi i znanstvenika dobiti će se isto takva djeca. To je samo za nasmijati se. Ideja je stara 2500 godina i još je Platon stvarao savršeno društvo na takav način, parili bi se između sebe samo ekstra pametni i mudri a seljaci i primitivci sa istim takvima da bi i jedni i drugi dobili iste takve. Nema to veze sa pameti. Radim sa mladim ljudima cijeli život i mogu reći sljedeće: roditelji su bili i jesu ekstra glupani a djeca ispala genijalci. Takvo smeće od ljudi izrodilo je nevjerojatno pametne i vrijedne mlade ljude. Istovremeno od znanstvenika, glazbenika, slikara umjetnika da ne nabrajam dalje potomstvo vrlo često nije imalo blage veze sa tim ljudima. Ni jedan od vrhunskih umova nije ostavio iza sebe istog takvog potomka. Nešto malo žice i gena se povuče, nekakva sklonost ali najčešće ostane na tome. To dragi Bog opiči na samo njemu poznat način, tako će biti i sa vašim projektima. Ja sam se odlučio još koje desetljeće ako Bog da zdravlja sakrivati od policije, to mi je super.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 4:01 am

Vrlo interesantno,

ja sam uvjeren da su sva "pivanja" koja su ostala upamcena,odnosno mjesta sa dobrim grdelinima npr. Prolog,Murter,Livno itd. itd., da ne nabrajam dalje,nastala i održavala se
parenjem u srodstvu.
Znam da bi to trebalo dokazati ali moje je mišljenje da jedno pleme ocaka sa mladima i
ženkama zajednicki migrira bliže ili dalje,odnosno drže se skupa i zajedno se vracaju na
mjesto parenja.Naravno da ima odstupanja ali mislim da je u vecini slucajeva ovo istina.
U prilog tome govori i izgled grdelina jednog plemena jer su uglavnom isti po bojama,
velicini i osobinama.
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 4:44 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 8:20 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 5:48 am

Hahahahahah, ovo je prava tema, napokon je naceta nakon 2 godine.
Prijatelju euzebio, poštujem tvoje mišljenje i tvoje stavove, ali.......nisi u pravu Smile !
Usporedba čovjek-ptica nije uopće ispravna, ponajmanje sa genetskog gledišta. Nismo mi otkrili ništa novo i revolucjonarno, samo radimo ono šta su radili stari mestri koji su na ovaj "bizaran" način napravili nekoliko stotina vrsta pasa, macaka, kanarinaca boje, stasa i pjesme.
Sve ti je to prijatelju postignuto zahvaljujući inbreedingu i linijskom parenju!
Ako ti recimo sparis pticu vrhunskih kvalieta npr. ljepo perje sa pticom koja je recimo prosječna, vrlo je vjerovatno da ce podmladak biti također prosječan po kvaliteti. E sada, s obzirom da mi znamo činjenicu da se sve karakteristike neke jedinke nasljeđuju na jedan od 3 načina nasljedivanja (o tome kasnije), vrlo je vjerovatno odnosno sigurno je da ce neki od njegovih bilo kćerki ili sinova nasljedili upravo taj gen za lipotu, koji se "sakrio" ali ce bas zbog toga vraćanja kćerke ocu opet izaći na vidjelo i štoviše, učvrstit ce se i tako lakše ispoljavat na potomstvu!
S obzirom da znamo da u prirodi Grdelin zavodi zenku pjesmom ( kod nekih podvrsta), znamo da je i njihovo ponašanje izrazito teritorijalno, kao kod vukova, te činjenice govore dovoljno u prilog tome da vrlo vjerovatno otac pari i kćerke u prirodi. Također i mali broj u populaciji grdelina na nekim područjima, njihova izoliranost, dovodi do toga da se spare u bliskom srodstvu. Ovo je sve potvrđeno!
Naprimjer, poznato vam je valjda da to nije samo slučaj kod ptica nego i kod macaka, divljih pasa i vukova, koji se redovito razmnozavaju u vrlo bliskom srodstvu! To vam u prirodi sluzi tome da izađu vrlo kvalitetni primjerci a sve ono šta izađe u degeneraciju priroda uništi jer takav nije sposoban preživjeti i dalje prenositi gene.
Kad sam ti prije rekao da nije isto uspoređivat čovjeka i bestiju mislio sam na to da čovjek ima puno veću i Slozeniju strukturu gena, šta god je organizam kompleksniji to je razmnozavanje u srodstvu Opasnije i rizicnije.
Čitao sam jednu studiju o divljim kanarincima sa kanarskim otočja, čovjek je proučavao pedesetak godina i zaključio da se kolonije (našao ih je oko 50-60) vrlo rjetko miješaju, pare se isključivo između sebe, po pjevu se prepoznaju, a otac jaše po cerki svakodnevno Smile !
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 7:22 am

Puno si toga nabrojao prijatelju Dačo i uvjeren sam da si jednako puno u krivu. Najviše volim ovu rečenicu "ovo je sve potvrđeno". Kažeš znanstvenici su dokazali kako se pare kćerka i tata u prirodi. Volio bi pročitati tu studiju i da mi stručnjaci objasne kako su to obilježili oca a kako kćer. Pa onda kako su ih prepoznali nakon godinu dana jer je toliko trebalo proteći do novog parenja. Stavili im zvonce na vrat ili ih obojali temera bojama? Ili im dali osobne iskaznice da dogodine pokažu tati da ih on može zajašiti kako bi se popravila genetika?To su pizdarije. Svi grdelini migriraju, zimi se sele neki manje neki više. U potrazi su za hranom a tamo gdje se nalaze preko zime nalazi se na tisuće ptica iste vrste. Otiđite sada u sinjsko polje, na pojedinim mjestima naći ćete na stotine grdelina. Puno ih strada od zime, orlova, kada sve prođe vraćaju se oni koji prežive. Mogu se pronaći grdelini iste pjesme na nekom prostoru. Kolonija često broji i desetak parova a izbace po tri kovade od po 4-5 grdelina. Dakle od pedeset novih mladih ženki koje su u ponudi starom očaku on jaši baš svoju kćerku ??????Znate li vi prijatelji grdelinaši kako su grdelini, muški očaci izuzetno vjerni svojim ženkama? Znate li da se oni ne odvajaju ni preko zime, nikada dok jedno ne strada? Pa što će mu kćer kada ima mamu koju voli do ludila? Jeste li ikada vidjeli kako reagira očak kada mu ulovite ženku? Lani je bio sa mnom jedan moj bivši prijatelj kada sam u želandi slučajno ulovio očaka. Ona je stala na stablu i pet puta letila na arboret. Kada sam pustio očaka ona mu je došla i plesala na njega a sve se događalo u 11 misecu. Skupa su odletili. Nikada ali baš nikada nisam na istom prostoru našao iste ptice. Jedne godine sam u Vinjanima zatekao desetak pari grdelina koji su se uspješno razmnožili i izbacili mlade. Po toj vašoj teoriji tata jaši kćerku trebali su iduće godine biti puno bolji grdelin zbog genetike i dobrog seksa. Zatekao sam par grdelina gore pjesme od lanjskih ali ista pjesma i pet šest pari novih grdelina koji su bili potpuno druge pjesme. Najgore od svega je kada si ljudi umisle kako znaju prirodu. Siguran sam kako priroda ima svoje mehanizme zaštite i od incesta. To što su ljudi napravili u kućnom uzgoju bilo je silovanje prirode jer su iskoristili nagon koji ptica ima a koji je vodi u borbi za opstanak. Nema teorije da se dokaže incest grdelina u prirodi. To je tehnički neizvedivo. Pujdo incest ima vrlo preciznu definiciju bez obzira o komu se radi a strina nije rod.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 7:34 am

profa, cak i da je ta studija koju sam ja citao na spanjolskom netocna, pretpostavimo da covjek laže, ostaje cinjenica koja je nepobitna, a to je covjekovo stvaranje novih podvrsta pasa macaka i ptica i to u svrhu ŽELJENIH OSOBINA! to je kljucna stvar, jer mi u ovom nasem slucaju zelimo npr. zijadu!
neznam kolko si upoznat sa kanarincima pjesme, ali kad bi usporedio pjev divljeg kanarinca i recimo malinoa ili discontinuo timbradosa nebi mogao vjerovat da je razlika takva, naprosto nemaju veze jedno s drugim a genetski su iste ptice! to ti je prijatelju plod inbreedinga i liniskog parenja, selekcije i dugogodisnjeg takvog rada.
jel bi ti ikad reka da od vuka more nastat bulldog??? a sta mislis kako je nasta?
eto, nadam se da ces dozivit dan kad ce mladi splitski GEMO inzenjeri napravit prave zijade i da ces i ti dobit na poklon jednoga po tvom gustu! Smile
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 8:50 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 8:18 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
brabus

brabus


Broj postova : 50
Points : 54
Join date : 15.01.2011
Age : 47
Lokacija : Split-Livno

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Emptyned oľu 24, 2013 9:28 am

koce je napisao/la:
Kažem da nisam siguran ni u što,

evo veceras me Rato demantirao u jednoj stvari jer i njega muce ova pitanja godinama.
Rato se vec desetljecima bavi prstenovanjem kao ornitološki suradnik i evo jedne istine;
Prstenovao je u više navrata razlicite ptice sa jednog mjesta u vrime parenja i mladaca.
Npr.Na jednoj vodi je prstenovao u sedmom mjesecu desetke ocaka ,mladaca i ženki i to
grdelina a i ostalih ptica.Kako tu nema "baranih" jer se lovi mrežama,sve što je došlo je i
prstenovano.To je ponovio i nakon mjesec dana i uhvatio je velik broj prstenovanih ptica
od prije mjesec dana.Znaci tu su obitavale i trecu kovadu.Međutim iduce godine na isti datum
ponovno je prstenovao na istom mjestu i eto iznenađenja,broj ptica je isti cak i veci ali
prošlogodišnjih prstenovanih ptica ni za lik.Samo dvije ptice sa prošlogodišnjim prstenom.
Isto pivanje,sve isto,cak i veci broj ptica ali.......

Znaci da ima bezbroj utjecaja koja promjene neke ustaljene rute i staništa a i ovo je dokaz
da je priroda još uvik nedokuciva.

Samo da se nadovezem na ovo pracenje i prstenovanje ptica, nedavno sam procitao o mikro čipovima i slavuju koji je proputovao od Londona na jug Afrike, tamo se pario i odhranio mlade pa se vratio se na staro mjesto kraj Londona, a sve je to popraceno sa tim mikro čipom koji mu je bio montiran na nogu... Sa tim su se pobile neke teorije stare 100 godina prstenovanja... Samo cu vam jos reci da se radi na tome da se male ptice obiljeze na taj nacin (ne sve) pa cemo lakse doci do zakljucka ko se skim pari i kuda se krece, mislim da ce te imati u skorom vremenu sve informacije...

Pozdrav ljudima dobre volje...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 9 Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
[Vrh] 
Stranica 9 / 18.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj lugarina isključivo zbog pjeva-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: