Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Go down 
+41
ĐEKO
MONSTRUMO
sole
VELE1
Grga Zlatoper
angjello
CIBO
gare
Jandrek
frickočak
ivica.p
MI 2
Vedran
enver
euzebio
žižula
ivica
pele
rico
domo
YOGI
DOMENICO
ivica.milanovic13
arboret
F I N K O
lord189
Dva Grdelina
Tic_Bal.
DjordjeVet
Moćun
vrca
bošket
kain
KOBAC
ziko
PSIHO
bizar
ATOMIC
frzelin
GRANDE
PESTI
45 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypon lis 24, 2011 8:45 am

pozdrav maestru jos jednom, covik je zakon! nije zaluđen nekim bolesnim idejama o grdelinu, nego gleda da lipo piva, bravo maestro jer sta je lipo i Bogu je drago!
sta bi reka nas maestro, jedna lasta ne cini proljece! on je tijo rec da grdelin nije dobar samo ako valja zijada, nego mora lipo pivat! i ja se slazen sa njim! samo mislin da ce i ovdi dozivit slican *uspjeh* ko i na drugom forumu! Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypon lis 24, 2011 10:09 am

DOMENICO je napisao/la:
pozdrav maestru jos jednom, covik je zakon! nije zaluđen nekim bolesnim idejama o grdelinu, nego gleda da lipo piva, bravo maestro jer sta je lipo i Bogu je drago!
sta bi reka nas maestro, jedna lasta ne cini proljece! on je tijo rec da grdelin nije dobar samo ako valja zijada, nego mora lipo pivat! i ja se slazen sa njim! samo mislin da ce i ovdi dozivit slican *uspjeh* ko i na drugom forumu! Smile


hvala bogu sto sam konacno na pravi forum i prave osobe ,,,jer takve prilike nisam imao u prvi forum ,,,

a sto se tice vredzanja od moje strane nije bilo,oni su prvi poceli o necem sto pojma nisu imali,,,negovorim za sve imalo je kod njih koi razumu pravi pjev ,ali malo njih,


ja nikom nisam naturao i ubedzivao moje misljenje oko pjeva ,,,ali pogresno su me svatili Sleep toliko im bog dao Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptysub stu 05, 2011 6:22 pm

Mladi grdelini su poceli malo žveltije veršat i za sada je sve OK.Verša totalno

od ucitelja,odnosno oceva.Oni najstariji vec spoje po koju batudu.Ipak se vide

razlike od ženke do ženke ,jer su mladi od jedne ženke kvalitetniji nego mladi

od druge ženke (za sada).Ponovno je ka i uvik upitna samo zijada,sve drugo

pokupe bez problema a zapnu ili ne zapnu samo na zijadi.Grdelini izleženi u kuci

ponašaju se vrlo slicno ka i oni koji to nisu šta se tice pjeva.Ne treba ih dugo

cekat,ako su savladali zijadu pokažu to odmah,ako nisu i nece.Cim se malo

razveršaju,zijade ili lete ili ih nema.Cudno je to kako se najbolji mladac odmah

istice i pripoznaje se u jarpi.

Sve u svemu za sada je dobro,a kako ce leženi mladi održavat pismu to ce mo

tek vidit.

I meni je sve ovo novo i triba bit oprezan.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptysub stu 05, 2011 10:17 pm

bariton je napisao/la:
Mladi grdelini su poceli malo žveltije veršat i za sada je sve OK.Verša totalno

grdelini izlezeni u kuči ponašaju se vrlo slično ka i oni koji to nisu šta se tiče pjeva


Cudno je to kako se najbolji mladac odmah ističe i prepoznaje u jarpi

Sve u svemu za sada je dobro,a kako ce leženi mladi održavat pismu to ce mo

tek vidit.

I meni je sve ovo novo i triba bit oprezan.


pozdrav baritone

pa nebi trebalo baš biti isti izlezeni sa onima mislim na uhvačene o ko te pjesme
mozda nisi ih trebao zaedno školovat skupa sa uhvačenima..jer mnogo lakše prifate iz kljuna.....jer ja moje izlezene ne čuvam sa uhvačenima. ja i drzim u drugu prostoriju da bi mi bili bolji od ovih dosadašnjih...pa zato je ovo školovanje da bi imali bolje .mislim na pjesmu koju negujemo jer niko ne moze usavršiti pjesmu do kraja .pa se sami sebe lazemo tako svake godine da če nam ovi novi biti bolji od prošlih ..jer da nije tako niko nebi školovo više
ovo ti je kao mob telefoni svake godine sve novši i novši modeli i bolji

jer i ja nemam toliko iskustva sa izlezenima ali treba da barem imaju koliko toliko razlike od uhvačenih

jedan moj savet ...još ti nije kasno da ih selektiraš.. jer oni tek sada najviše prihvačaju pjesmu koju slušaju valja probati scratch scratch

a ono što si rekao da ima veze sa zenkama tačno .ali ima veze i muškarci


znači to je to ....... da nema kraja pjesma štigliča i tako dalje
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 1:59 am

Škartavanje je uvelike pocelo,za sada od pet leženih grdelina

tri su maknuti u drugu prostoriju(ajmo rec škartani jer zapinju sa zijadom),a

dva pokazuju odlicno.

Imam još cetiri o kojima ne znam ništa.

Zato je ženkica pun red.

Ova tri škartana su 100% u pivanju, jedino zijadu ne mogu izvest kako bi ja tija.

Nemam iskustva sa grdelinima izleženim u kuci,pa ih još necu skroz odbacit.

Da su to grdelini iz prirode škarta bi ih potpuno jer mi nikad niti jedan nije

izaša ,a da u startu nije izvodija zadovoljavajucu zijadu.

Po svemu drugom nema razlike između izleženog u kuci i u prirodi,zdravi su,

perje savršeno ,boja uredna.Dalje ce mo vidit.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 3:05 am

Ne virujem ti koce jer su stručnjaci rekli da ti izleženi ne mogu preživit bez sb3,bez h1 n1,bez h6 b8,bez a4 r1 itd itd..... .Koliko znam ti nisi ništa dava pa kako mogu bit svi živi i zdravi ajde to objasni nama laicima u uzgoju tića.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 3:50 am

pozdrav prijatelji

evo i ja da se uključim oko ove problematike

nemam baš toliko iskustva oko tih izlezenih štigliča .ali evo jedano moeje iskustvo

ovo mi je 2ga godina kako parim te štigliče .prvo godinu 1no .a ovu samo 2va i oba su muška..verovali ili ne .ja osven te jajčane hrane i pomalo tih brašnarskih crva .drugo im ništa nisam davao ..kad bi ih čovek video .rekli bi da su uhvačeni sada ..bozija lepota. mislim zdravi
dobro izmitareni dobar sjaj na njihovim perjama .i neznam šta da vam kazem više .mozda me je sreča pratila
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 3:52 am

poz opet... zaboravi da vam kazem da ako je taj miki taj što mislim ja ..on ima veče iskustvo oko toga uzgoja tih izleženih štigliča .i ako hoče on da kaže nešto više oko toga
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 4:18 am

YOGI je napisao/la:
Ne virujem ti koce jer su stručnjaci rekli da ti izleženi ne mogu preživit bez sb3,bez h1 n1,bez h6 b8,bez a4 r1 itd itd..... .Koliko znam ti nisi ništa dava pa kako mogu bit svi živi i zdravi ajde to objasni nama laicima u uzgoju tića.


ha ha ha ,Jogi

nema tu filozofije velike i nema onoga ko ne bi moga doma parit grdeline uz malo

dobre volje.

A to šta veliki strucnjaci kucni uzgoj grdelina mistificiraju i dižu u visine,valjda tim dižu sebe.
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 4:33 am

pa takvi smo svi mi GMO-aši koce ko neviruje pozvan je na kavu i kekse li naravno bez kese mandarina i čikoladi i ostalih diječijih radosti ga neprimamo ha ha ha
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 4:48 am

Pa mestri dragi, sve piše na inernetu i u librima, kako šta i kad, i ako imaš uvjete možeš bez problema uzgojit! E sad, jedno je uzgojit par komada a drugo je imat uspjeh konstantan iz godine u godinu i to sa nekom količinom, znaci ne par komada nego 20-30 tica pa i vise.
Zato nemojte bagatelizirat uzgoj grdelina jer da je bas tako lako davno bi to svi radili kao i kanarince!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 5:24 am

Uzgoj nije problem jer su to beštije sa nagonom ka i svake

druge beštije.

Ako imaš malo mota i poštuješ pravila problema nema.

Problem je da oni pivaju to šta ja ocu.

BATUDA I ZIJADA SU PROBLEM

a ostalo je pizdarija, jer ako se nekoliko mojih prijatelja uvatilo uzgoja

i ide im bez problema vec dvi-tri godine,ne vidim zašto ne bi tako

i nastavili.

Nekoliko starih splitskih grdelinaša se bavilo uzgojem prije 30 godina

i nisu imali problema,samo smo ih onda cudno gledali.

Samo naprid jer je to buducnost ticije.

Ovde se ograđujem i ne mislim na skidanje gnjizda i "injekcije" jer

je to pitanje mozga i psihijatrije,vec mislim na pravi kucni uzgoj.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 5:45 am

bariton je napisao/la:
Uzgoj nije problem jer su to beštije sa nagonom ka i svake

druge beštije.

Ako imaš malo mota i poštuješ pravila problema nema.

Problem je da oni pivaju to šta ja ocu.

BATUDA I ZIJADA SU PROBLEM


.
poz prikane
sve što si napisao sve je tačno....dzabe uzgoj ako štiglič ne pjeva ko što hočemo mi

jer za to se mučimo da nam pjeva to što želimo mi i svi ptičari


prikane ovo nema kraja ,kada bi ga imalo nebi postojavali ovi forumi ...i to je to
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 6:59 am

Sokole, jedno je uzgojit par tica a drugo je uzgajat 30-40 grdelina i ciljano parit onako kako ti misliš a ne kako oni to hoće! Da je lako moga bi svako! A svako nema i nemoze. Malo ima ozbiljnih uzgajivaca, to ti sve govori, a još kad pjev dodamo u to e onda je još gora situacija.
Ljudi malo stanite nazemlju, skulirajte se, ne pricajte nebuloze.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 7:06 am


"BATUDA I ZIJADA SU PROBLEM"
Ajde neka. Vide se tragovi neke škole, nije se baš lako uduprijeti.

E Vinko, Vinko.
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 8:30 am

Šala je uzgojiti 50-100 grdelina godišnje po Kocinoj formuli,hahahahaha

Visoko si podigao letvicu Koce kao i u ocjenjivanju dzijade kojoj nedostaje pola slova .
Koce ,ti si pravi MAESTRO ! cheers cheers cheers Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing clown
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 8:43 am

Domenico

ima grdelinaša koji godinama ne mogu naucit mladog grdelina s kojim pivanjem

ucili da ucili,a s druge strane ima onih kojima to ide bez problema.

Tako je i sa uzgojem,nekom ce to ici, nekom nece.

Naravno da ima problema ali ne takvih da uz kvalitetne pripreme i viziju

to ne bi išlo.

Kvalitetna uredna batuda je problem,zijada je problem,i na kraju

svi ocemo kvalitetnog BATUDAŠA ,sa šta cistijom veršom i sa šta

manje "uboda".
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 8:46 am

Pesti,

dovoljno je 5

a o zijadi više necemo,to smo vec razjasnili.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 8:54 am

Možete ih ostaviti 10, 20 ili 30. Izleći ili ubrati. Svejedno. U konačnici je priča ista. Do Božića ih prepolovite. Do pokrivanja ih opet prepolovite. Pokrijete pet šest. Izvadite na ljeto. Ako imate sreće ostane jedan kao učitelj i jedan malo gori od učitelja. To smatram uspješnom godinom. Ako je više učitelja na različitim mjestima, isti rezultat na svakog učitelja, ako znate odbaciti škart.
Naleći se može, odgojiti malo teže. Naravno poštivam majstore koji od deset izbace 11 pravih. To su umjetnici. Tu ne spadam ali znam takve.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 9:11 am

Zaboravio sam napomenuti: samo je jedan razlog zašto ne "izlaze"-majkača, mama huanita, blicjer, zija, dzija, zijada, zijalica,vidzijada...
Ne mogu je otpjevati baš svi. Samo poneki je magarče. A ako je nema učitelj, Ivica će vam reći koji odjevni predmet nabavite. Ili se fiksajte na struju. Do idućih mladaca pa opet u prvi razred.
Čak i kada je učitelj pušta i udara, nije sigurno. Prije neće nego hoće. Jedan, dva. Ako...
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 10:09 am

Tema glasi: uzgoj grdelina pjeva! Sta to znaci? Sigurno ne uzimanje iz prirode, jer kakav si ti majstor koji otima od drugoga??? Nikakav! Isto ko da si ga ukra nekom iz garaže! Smile
sta znaci prsten na nogi ptice? Znaci da si ga bas ti izlegao i napravijo, to je dokaz identiteta svake ptice koja se izlaze. Naravno mi smo daleko od toga nažalost, ka i u svemu smo zadnji! Zbog našeg arogantnog i sebicnog razmišljanja došli smo tu di jesmo, svi znate kamo!
Ne kiti se tuđim perjem!!! Izlezi svoje, nauci, pa se onda busaj u prsa!
Neće nas mimoic svjetski trendovi, pomalo se ide i u Europu, pa zar ćemo još uvik skrivecki održavat takmicenja pjeva grdelina??? Ko zadnji kriminalci sa skrivenim fagotima ic u polje sirit tiče???? Šta nije lipse ne skrivat se ko kurba? Vidili ste vas većina dokle su došli ljudi u mutacijama boje. Oni rade, muce se, legu mlade, na stotine! To su mestri! Nije problem uzet iz prirode, nego je problem šta ništa s tim ne napravis! I onda opet u lov.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 9:10 pm



Bog !!!!!


E Domenico --svaka ti dala !!!!!


Nikako nego tako i gotovo !!!!!


Salu2
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 9:15 pm



Bog !!!!



Da se nije bilo pohlepno

bi skroz druga priča !!!!! A ovako smo tu di jesmo ,a di ćemo bit za par

godina bolje i ne spominjati!!!!!


Salu2
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptypet stu 25, 2011 11:06 pm

Pa ljudi jeli to moguće???..
Pa kod vas je uvik rezultat 0:0.....samo driblate,postali ste maheri za REMI!!!!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Emptysub stu 26, 2011 1:49 am

nadam se da neče bit... o..o..mislim na remi ....jer tek sada smo počeli :bball Basketball


pripremise dobro
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 19 Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
[Vrh] 
Stranica 19 / 39.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj lugarina isključivo zbog pjeva-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: