Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?

Go down 
+24
dragan
munjeni
many čazma
ĐEKO
Gigo
Tic_Bal.
zlajasarajevo
vrca
bošket
arboret
enver
PSIHO
Sina BL
lord189
Grga Zlatoper
kain
DjordjeVet
frzelin
F I N K O
PESTI
car
YOGI
GRANDE
ATOMIC
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyuto tra 29, 2014 4:54 pm

dragan je napisao/la:
monstrumo uzivaj ne ljutim se cenim tudzo mislejne ja znam sta vi trazite iako nisam od dalmaciju bio sam na celo hrvatsko primorje lepa je hrvatska svaka cast ali ni si mi odgovorio na pitajne rekao si da neznamo sta je versa i batuda tu si gresio evo malo da ti pojasnim versa je da tic otpeva sta vise batude  razno vrsnije povezani i bez greske bojle bi bilo na kraj sa zijadom a moze i bez zijade a oko batude vidim da vi najvise cenite zijade u redu a gde su batude i kada smo kod batude zato sam reko za muzicke note jer muzicka nota daje pravac pjesme oko niskih i visokih glasova i daje znacejne pjesme sta to znaci kad tic batudira 3 pletivo batuda mora tic prvo pletivo da ga izvede sa niskom glasu u vtoro pletivo sa srednjom glasom za da u trecom pletivom izvede sa najacem glasu sa parabolom ili zijada ili kao sta je nota do re mi fa so la si dooooo to je pravo 3 pletivo batudu jer ja sam cuo po klipovima kad prva najaca batuda pa vtora i treta najslabija batuda ma kakva i da je lepsa zijada to nije to jer batudirajne ide odozdo prema gore a ne odozgo prema dole to nemoze biti batudirajne to je moje glediste ako gresim nek me popravi neko


Da,

kod nas su stari splitski ticari govorili za takvu batudu da ide "KREŠENDO".To je bilo lipo za cut i vrlo cijenjeno, a uglavnom su to

izvodili očaci.
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyuto tra 29, 2014 7:23 pm

ja ne ulazim u tudzu tradiciju to je izbor svakoga pojedinca ili regiona ili drzavu ja samo pricam o nasem listu jer kad nesto prezentiras onda i treba da objasnis pozdrav
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyuto tra 29, 2014 11:16 pm

dragan je napisao/la:
e kad bi bilo tako lako da se dodzi do cistom ticu svi mi zelimo imati takav tic al to je to moramo raditi da dodzemo do rezultata

je..i taman kad se "očistija", ušpici i utanji pletiva i dziju da ga više ne moreš slušat, ča bi monstrumo reka, ka da miš cijuće (dobar izraz, moran ga upamtit) Laughing
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyuto tra 29, 2014 11:31 pm

Gigo je napisao/la:
Živio Dragane.

Vidi se da smo dosta različiti u svojim tradicijama određenim ,svak
za svoj kraj.Pratio sam tvoju listu bodovanja sa nekim stvarima bi se
i složio a neka pisanja drugačije mi tumačimo.Blago vama pari da vam
je lakše izači na streljanu bodovanja,šta želim reči da unas odma u startu
samo jedan segment batude zvani zijada odlučuje dali prolaziš ili padaš.
Tako da sve ti drugo od pisme može biti idealno ALI ako zija nije pozitivna
odmah si odstranjen.Zija mala ili vrst zijade manje srednje i veče je veoma
specifična ,ona je prelomnica koja određuje dali čemo opče tiča bodovat.
A mogu ti reči da kad je riječ o zijadi dosta tiča od batude neprođe.Lako
je za one tvoje kriterije razumit ALI tič mora proč,bit pozitivan da bi ga
ocijenjivali.

BOG.

Je, dosta tega stoji, ali po mnogima su i pletiva jednako važna (i ositljiva) ka i dzija, zapravo tić najčešće, ako šporkaje i krati dziju to isto čini i sa pletivima (samo to mnogi ne primjete, triba jako pažljivo poslušat pa se i to more lipo čut). Baš zato ne triba omar tića "otpisivat" i proglašavat "neprolaznim", već bi ga valjalo poslušat do kraja, vidit ča je pošteno otpiva, pošteno bodovat (jer se često zna dogodit da slijedeća izvedena pletiva i dzije budu skroz korektne, i onda zašto ga škartat omar s početka). Ako ga boduje, recimo pet-šest sudaca, triba zbrojit sve ča su ljudi bodovali i onda posložit listu. Naravno da će svi suci loše bodovati tiće koji imaju lošu dziju i loša pletiva, ali to i nije problem, to se lako čuje. Problem je kad imaš dva-tri slična tića sa gore navedenin i jako dobrin i lošin izvedenin pletivima i dzijama, pa nike nijanse među njima paraju gaće. Tad nema druge nego bodovanjem razrišiti stvar. I jope dolazimo do dobre i kvalitetne, unaprid dogovorene ocjenske liste.


Zadnja promjena: munjeni; uto tra 29, 2014 11:45 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyuto tra 29, 2014 11:35 pm

koce je napisao/la:



Da,

kod nas su stari splitski ticari govorili za takvu batudu da ide "KREŠENDO".To je bilo lipo za cut i vrlo cijenjeno, a uglavnom su to  

izvodili očaci.


eeee...ma ih više ni Crying or Very sad, ove današnje ka da je niki ćapa za grlo i činu diminuendo


ča je bilo tega više ni
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysri tra 30, 2014 1:53 am

Živio Munjeni.

U ovim čakulama niko nikome ne nameče svoju tradiciju več samo
jedna i druga strana iznosi svoje kriterije kod bodovanja tiča.Čita sam
sad ovaj tekst tvoj i vaš način bodovanja htio bi reči da je kod nas puno,
puno teži kriterij prema ocijeni tiča.Pa evo bit ču nešto precizniji i reči ovako
kolega koji ima tiča na batudi sa NEISPRAVNOM (zijadom ili malom zijom) nema
šta opče tražit ni pomislit da sudjeluje na natjecanju.I po ovakom viđenju
se odma vidi koliko je disciplina vrednovanja pisme u Dalmaciji strogo određena.
Đaba sva pletiva i dupla i trodupla,đaba svi zovovi,đaba da je i tič u veršu
idealan ako zija nije pozitivna tič nema šta radit na streljani ocijenjivanja.
Jer kod nas nemože tič u svim drugim segmentima idealnim skupit jake bodove
a u zijadi negativne i biti sve ukupno ocijenjen.E zijada,zijada uvijek je bila
prekretnica cile pisme grdelina,ona uvijek određuje dali tič ima šanse iči pod
bodovanje pisme.Zijada ako je na batudi negativna tič je automatski negativan.

BOG.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysri tra 30, 2014 4:08 am

Tić mi radi VIKANJE   i ZVIŽĐE po 10-tak VIKANJA. Kada tić ispijeva više VIKANJA sa zijadom znao bi sa zadnjim VIKANJEM poslje zijade da nastavi sa KRMOM.
Dali je to oduzimanje ili dodavanje pojena ??
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysri tra 30, 2014 5:57 am

@Gigo

Odgovorit ću ti u temi Dalmatinska Tradicija Pjeva, da ne razvlačimo Dalmaciju po ovoj temi koja je više namjenjena općenitom načinu ocjenjivanja u regiji i svitu.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysri tra 30, 2014 9:30 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Tić mi radi VIKANJE    i ZVIŽĐE po 10-tak VIKANJA. Kada tić ispijeva više VIKANJA sa zijadom  znao bi sa zadnjim VIKANJEM poslje zijade da nastavi sa KRMOM.
Dali je to oduzimanje ili dodavanje pojena ??


 cheers  lol! 

Za krepat... Laughing Laughing Laughing 



Đavka li?
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysri tra 30, 2014 11:29 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Tić mi radi VIKANJE    i ZVIŽĐE po 10-tak VIKANJA. Kada tić ispijeva više VIKANJA sa zijadom  znao bi sa zadnjim VIKANJEM poslje zijade da nastavi sa KRMOM.
Dali je to oduzimanje ili dodavanje pojena ??



Balta glatki princu..kako bese ono tvoje  Very Happy  Very Happy KOLKO puta treba da ti se kaze ili objasni sta je sto Very Happy  Very Happy  Very Happy 
1.Vikanje {batuda}10-tak puta ,znaci vise puta BATUDA ..ono sto reces da sa zadnjim vikanjem{batuda} a nastavi sa krmom{pletivo] znaci ako nastavi to nespada u vikanje a po vasem{BATUDA}

To je ako nastavi TO NIJE ili nespada u vikanje{batuda}negoooooooo:roll: Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Heeee moj glatki princuuuuu nemoj mi se stogot naljuit ..IMA JOS MNOGO OD TOGA DA BI SEEEEEEEEEE Basketball Basketball Basketball Basketball cheers 
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysri tra 30, 2014 8:01 pm

ĐEKO je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Gigo živio!

.
Vi to u Makedoniji drugaćije zovete dali je to kod vas krma ili vikanje ali kod vas ne stoji  u ocjenskoj listi batuda.
Đeko nije to baš tako bilo kakava zijada je prolazna batuda.

Pozz.

Heee moj lijepi balta ,pa kako nepostoi batuda{VIKANJE} kod nas i te kako da postoji i to 3 vrste batudi
1.krma +zija .po vasem bi trebalo bit ===1 pletivo +zija
2.dve krme +zija,-------------------====2 pletiva +zija
3.tri krme +zija----------------------=====3 pletiva +zija

a zo to sto kazes da nemoze bit batuda sa losijom zijadom ..znaci batuda je batuda moj balta dal me kontas sto hocu da ti recem..a to sto ima losu ziju  to je druga prica ,taman posla da se dobije isto bodova sa nekim sto ima bolju ziju,,i sto znaci da mora da ima i dobra pletiva a ne samo ziju  

Đeko vidiš ovaj gore tekst?

Morate se vi dogovorit šta je batuda VIKANJE ili KRMA


Pozdrav ĐEKO nemoj da mi se ljutiš jer dosta ima da se  bounce bounce   Basketball 
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyčet svi 01, 2014 2:56 am

Tic_Bal. je napisao/la:
ĐEKO je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Gigo živio!

.
Vi to u Makedoniji drugaćije zovete dali je to kod vas krma ili vikanje ali kod vas ne stoji  u ocjenskoj listi batuda.
Đeko nije to baš tako bilo kakava zijada je prolazna batuda.

Pozz.

Heee moj lijepi balta ,pa kako nepostoi batuda{VIKANJE} kod nas i te kako da postoji i to 3 vrste batudi
1.krma +zija .po vasem bi trebalo bit ===1 pletivo +zija
2.dve krme +zija,-------------------====2 pletiva +zija
3.tri krme +zija----------------------=====3 pletiva +zija

a zo to sto kazes da nemoze bit batuda sa losijom zijadom ..znaci batuda je batuda moj balta dal me kontas sto hocu da ti recem..a to sto ima losu ziju  to je druga prica ,taman posla da se dobije isto bodova sa nekim sto ima bolju ziju,,i sto znaci da mora da ima i dobra pletiva a ne samo ziju  

Đeko vidiš ovaj gore tekst?

Morate se vi dogovorit šta je batuda VIKANJE ili KRMA


Pozdrav ĐEKO nemoj da mi se ljutiš jer dosta ima da se  bounce bounce   Basketball 

Balta glatki princu Very Happy Very Happy pa tako ti boga zar necitas {nesvatas}sto sam ti napiso,,mnogo ti lijepo i jasno pise sta je sto  study study znaci 3 puta procitas a jednom preseces
1.vikanje je BATUDA
2.krma je PLETIVO

Balta vidiš li ovaj gore tekst? polako i nemoj da zuris sa odgovorm Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyčet svi 01, 2014 3:39 am

Znaci da je krma + zijada = vikanje, a ako viče na vise od 3 pletiva onda je idalje krma? Smile
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyčet svi 01, 2014 4:48 am

ĐEKO nije mi jasno Smile

Evo i ja sam shvatio kao MONSTRUMO ako samo krmi onda on plete.

Ako stavlja na jednu ili vise KRMI  zijadu onda je VIKANJE.

Moželi kod vas da VIČE bez zijade??

Mozda ja griješim ako viče bez zijade onda je to KRMA a ako stavlja zijadu na KRMU onda je to VIKANJE.

Treba samo sa se skonta šta je šta Wink

Biće još pitanja ĐEKO internacionale  bounce  bounce  Basketball

BATUDA = PLETIVO + ZIJADA !
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyčet svi 01, 2014 4:52 am

Balta ti nemas pojma, sta zezas covika. Kako ce vikat bez zijade? Isto tako nesmi vikat sa vise od 3 pletiva jer je to onda krmljenje! Jeli tako maestro prijatelju?
Smile
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyčet svi 01, 2014 7:40 am

vikajne bez zijada ne postoi a kada tic otpeva vise od 3 pletiva ide u redejne ili versi ako zavrsi sa zijadom dobija vise bodova a krmi ili pletivo e nesto drugacije moze biti i pojedinacno i dvojno i trojno pletivo ali bez zijada i da nebudu te iste pletiva od batudu i isto ako otpeva vise od 3 pletiva ide u versi
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptyčet svi 01, 2014 10:43 am

ja se izvijnavam zbog nedorazbirajna jer u nekih postovima za krmi ili pletivo sam napisao da je batuda jer mislio sam da je krma zovete batuda sada je u redu znaci mimika je javljajne.krma je pletivo.a vikajne je batuda i ako moze neko neka napise vasu otcensku listu da vidim kako je bodovajne i da mozemo sta bojle se razumeti BOG
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptypet svi 02, 2014 8:47 am

[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptypet svi 02, 2014 8:47 am

[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptypet svi 02, 2014 10:03 am

pozdrav svima recite mi kako ova 2 tica prema vama otcjenite i koliko bodova ce dobiti
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptypet svi 02, 2014 10:23 am

Pozdrav Dragan,
Snimljeni su u različitim prostorima, možda je to čak i isti tic na oba snimka iako mi se čini da ovi drugi ima lipsu boju glasa ali snimak vara jer odzvanja prostorija. Prekratak snimak da se moze rec nešto vise. Sve u svemu zijade nema ( bar na snimku) a ova strakanja prebrza, mitraljez. Meni osobno ne paše osim možda da je u nekoj drugoj kombinaciji, sa nečim sporijim.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptypet svi 02, 2014 4:30 pm

Živioo Dragane.

Po mom viđenju ova dva tiča kod nas nebi izašla na takmičenje.
Zašto? jer nemaju batudu a i ovo snimka je malo,ali i ovo što se
čuje nedaje spoznaju draži jer pletivo iz taktova koje ima dobru
dužinu je ishitreno,brzo nedočarava zadovoljstvo.

BOG.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptypet svi 02, 2014 8:26 pm

Prvi tić ima neko isbastardirano pletivo  koje meni najviše lići na strilu . Ako je snimak ne dočarava dobro pa tić zove u 2 pletiva mogao bi dobiti neke pojene ali da to ne ponavlja više  od 10- tak puta, nakon čega bi trebao da oplete najmanje 15-20 BATUDI i onda bi se ona ocjenila. Ako bi se tić opet vratio kratko na ona 2 pletiva i opet opleo BATUDE nebi bio loš Wink
Ako bi tić forsirao ona 2 pletiva nebi se tu imalo šta ocjenjivat osim što zna lijepo zaplest.

Drugi tić ima  dug cvrkut na koji stavlja oba puta (ČRRR). Ako je i to slućajno napravio pa bi radio onaj cvrkut bez ono(ČRRR) mogao bi dobiti neke pojene isto kao i gornji tić ali da ne cvrkuće već da BATUDA.

Tako da ovi tići nebi se mogli niti ocjenjivat ako nemaju BATUDU koju znaju spajat.
BATUDA bi morala biti čista ko majčina suza a zija bi morala imati izvedbu koja lijepo uđe u naše uho .

Dodao bi još da imam osjećaj da su ovi tići učeni od bastardi  ili je ućitelj neki tić što ga je naućio bastard.


Etoga mišljenje živili !
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysub svi 03, 2014 6:01 am

Živio Balta.

Dobro si to opisao u detalje ipak malo bi spustio
letvicu kriterija.Malo je tiča batudera koji bi u nizu
ispucali kako rečeš 15 do 20 batudi.Težak je ovo hobi
jer puno više se može čuti da tiči otpijevaju 7-8 bat u nizu,
pa dozvolimo da uđu i ti tiči na razmatrane bodovanja.Jer
se digo prije more desit da pobijeđuje tič sa 8 bat nego 15 a
i tih osam u nizu opravdani je jako pristojno.Zašto kažem tako
jer iz prirode kad tič udari dobrih 8 batudi u nizu več smo jako
zadovoljni.Ja sam za realnost( teškog hobija batude) i spuštam
letvicu da je tič jako interesantan kad ispiva i 7-8 batudi pravih.

BOG.
[Vrh] Go down
munjeni




Broj postova : 59
Points : 61
Join date : 16.04.2014
Lokacija : Dalmacija

NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Emptysub svi 03, 2014 6:19 am

dragan je napisao/la:



Dragane, ovo gore nije pjev već tzv. dvostruko zovno (ili odzivno) pletivo. Na taj način (iskusniji) tići reagiraju i rade odziv na poznati zov drugog grdelina. U prirodi se to često događa kad jedan grdelin uleti u teritorij drugog, tad ovaj prvi kad čuje konkurenciju zna odmah snažno odzvati jednostrukim (unjulo) ili dvostrukim pletivom. Tić ima zvonak i dobar (relativno snažan) glas, ali radi previše jeke praktično je nemoguće išta drugo zaključit. Šteta što si snimak reducira i odriza, možebit da je nastavija sa pravim pjevom, jer poslije takvog odziva znaju kuntreštati sa zvonkim pjevom, pa virujen da bi nastavak bija zanimljiviji.

dragan je napisao/la:





Ovo gori je tipična reakcija uplašenog tića. Biži od kamere (virovatno mobitela), okriće se prema zidu (kao u zaklon), kad vidi da nema kud pokušava "otjerati" kameru (i nosioca kamere naravno) nekim, ja to zoven "alarm" pletivom koje završava sa KRRR, (koje je obično znak dominacije ali ovdje u obrambenoj službi, ka da kaže makni se jer ću te...krrr), nakon toga par uplašenih čvrrr i snimak prestaje...opet sve puno jeke scratch 
[Vrh] Go down
Sponsored content





NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?   NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA? - Page 8 Empty

[Vrh] Go down
 
NA KOJI NACIN OCJENiTI STO GRDELIN PJEVA?
[Vrh] 
Stranica 8 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» puštanje pjeva sa cd-a
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Grdelin - Prvi koraci
» grdelin pjev, adamov stiglic
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: