Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Go down 
+41
ĐEKO
MONSTRUMO
sole
VELE1
Grga Zlatoper
angjello
CIBO
gare
Jandrek
frickočak
ivica.p
MI 2
Vedran
enver
euzebio
žižula
ivica
pele
rico
domo
YOGI
DOMENICO
ivica.milanovic13
arboret
F I N K O
lord189
Dva Grdelina
Tic_Bal.
DjordjeVet
Moćun
vrca
bošket
kain
KOBAC
ziko
PSIHO
bizar
ATOMIC
frzelin
GRANDE
PESTI
45 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 12:43 am

lorde ujme ne misli na ziju koju ti imas a koja je sklapana od 3 tica na kompujuteru. Momak ujme misli na zijadu koju grdelin otpijeva i da se lijepo vidi kako otvara kljun ujme Smile

Lorde mislis prodat zijadu koja je sinteticka na kompujuteru sklapana i izduzivana po zeljama ujme hahaha Basketball
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 12:59 am

Balta, da nisi gubija vrime dok si bijo u ST moga si do lorda ic pa bi cuja tu istu zijadu kako je vrti njegov GMO ajnšpric grdelin!!! Dica su vas svih nadmasila! Ima ga na kameri snimljenog kako otvara kljun! A ja san ga i uživo slusa! Malo je glas od bastarde ali je vrtiiiiiii nemilo!
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 2:12 am

probiotik je napisao/la:
ujme dajem 1000kn ko mi dade snimku vrhunske zijade ujme samo da je cujem ujme znam i ko je ima ujme


ujme ostavise snimaka ...najbolje ti je da potražiš živog grdelina sa takvom zijadom Cool Cool Cool .ima je kod vas samo treba potražit ...na forumu se vidi ko je ima scratch

da ti ja sad nekažem kod kog je momentalno najispravnija zija kod vas i cijelu HRVATSKU
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 3:25 am

ujme aj reci kod kog je najispravnija zija ujme reci
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 3:34 am

ujme lorde nemoj mi te s kumpjutera
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 3:39 am

probiotik je napisao/la:
ujme lorde nemoj mi te s kumpjutera

ako ćeš virovat baltiću čoviku kojega niko nije zva da se miša u poslovne dogovore onda je meni svejedno ja samo pratin ponudu i potražnju,ti tražiš ja nudim a ove sumnjičavce ostavi sa strane neka se bogate na pazaru...dakle prika oćeš li živu ticu ili snimak oriđinale zijade koju je ispiva tić samo kaži jer u dice svašta jema Wink
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 3:41 am

MONSTRUMO je napisao/la:
Balta, da nisi gubija vrime dok si bijo u ST moga si do lorda ic pa bi cuja tu istu zijadu kako je vrti njegov GMO ajnšpric grdelin!!! Dica su vas svih nadmasila! Ima ga na kameri snimljenog kako otvara kljun! A ja san ga i uživo slusa! Malo je glas od bastarde ali je vrtiiiiiii nemilo!

ma neka izgleda da in život u zabludi više odgovara Very Happy
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 4:27 am

probiotik je napisao/la:
ujme aj reci kod kog je najispravnija zija ujme reci

zanima te grdelin ili basterd Question Question


znam ko ima grdelina i znam ko ima basterda sa takvom zijom Twisted Evil Twisted Evil


samo da napomenem ja nikom se ne mišam u biznis .ko če ko kod koga kupit .....da ti rečem još ovo- DA ZNAŠ DA NIKAD NEMOREŠ KUPIT NAJBOLJEG GRDELINA to da ti bide jasno za navijek...jer sam i to prošo te ti kažem iz iskustva

jedino ti mogi napisat na P PORUKU ZA TE OSOBE KOI IMAJU NAJISPRAVNIJU ZIJU .i za grdelina i basterda.


javno nebi napiso da se nebi ostali prikani name naljutili affraid
svako dobbro prikane UJME PROBIOTIK Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 4:31 am

lord189 je napisao/la:
MONSTRUMO je napisao/la:
Balta, da nisi gubija vrime dok si bijo u ST moga si do lorda ic pa bi cuja tu istu zijadu kako je vrti njegov GMO ajnšpric grdelin!!! Dica su vas svih nadmasila! Ima ga na kameri snimljenog kako otvara kljun! A ja san ga i uživo slusa! Malo je glas od bastarde ali je vrtiiiiiii nemilo!

ma neka izgleda da in život u zabludi više odgovara Very Happy


Eto vidis daco kazes da je glas bastarde pa ujme nas to ne interesuje nas interesuje TIMBAR grdelina a bogme takva i zijada a ne te GMO-OMG hahah Wink

Pa nece valjda probiotik da placa TOMSONOVE zijade hahah ujme Basketball
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 4:46 am

balta zabadaš nos opet di ti nije misto,neću se raspravljat više s tebon nego ću samo reć "sine krkho je znanje tvoje,jeli bila gužva kad si učijo" ......doli unjulima sa zijon na "škrip vrata" živila batuda od 7 pletiva sa vrhunskon zijon hahahaha sunny cheers lol!
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 5:13 am

ajmo lordinjo kani se ćorava posla !!!



Zanemari !!!

Salu2
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 6:36 am

Tic_Bal. je napisao/la:
lord189 je napisao/la:
MONSTRUMO je napisao/la:
Balta, da nisi gubija vrime dok si bijo u ST moga si do lorda ic pa bi cuja tu istu zijadu kako je vrti njegov GMO ajnšpric grdelin!!! Dica su vas svih nadmasila! Ima ga na kameri snimljenog kako otvara kljun! A ja san ga i uživo slusa! Malo je glas od bastarde ali je vrtiiiiiii nemilo!

ma neka izgleda da in život u zabludi više odgovara Very Happy


Eto vidis daco kazes da je glas bastarde pa ujme nas to ne interesuje nas interesuje TIMBAR grdelina a bogme takva i zijada a ne te GMO-OMG hahah Wink

Pa nece valjda probiotik da placa TOMSONOVE zijade hahah ujme Basketball



Tako je balta, interesuje nas TIMBAR, ali........reci mi kakav timbar imaju glatki??? Pogotovo zijada, kakav ona ima timbar kod njih? Pletiva isto nećemo komentirat jer samo stekata, kvalitetna, spora pletiva mogu imat timbar.
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 6:41 am

ujme sve sta je do sada stavljeno na forum me ne dira u dušu nisam se zaljubio a zasad mi je jedina simpatija ĐIĐI ujme
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 8:17 am

Neka mi neko od mahera objasni šta je to štekato,ovde u nas se o tome ne govori. Ja pretpostavljam da je to onaj glas kojim grdelin piva u batudi,a taj glas dolazi nekako iz grla,ako me razumite. Svašta sam na forumu naučio o pjevu,a to "štekato"se puno puti spominjalo,ali nikad nije bilo objašnjenja.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 8:23 am

stekato ti znaci staccatto odnosno razdvojeno. to se odnosi na popularne *taktove* u pletivu. znaci sta je pivanje rastekanije to je kvalitetnije. kad lipo pjeva ko da priča, visli visli, slivin slivin, eto to ti je to. to vridi jer je toga malo i tesko je za odpivat.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 8:38 am

Sad mi je jasno,fala Damiane. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 8:44 am


U prevodu Staccato znaci takt,kratak,snažan i iznenađujuci (u glazbenom smislu)

Tako nekako kažemo i za pletiva koja su razgovjetna,mogu se izgovarati,odvojenih taktova.

Npr.slivi slivi slivi , cibli cibli cibli , visli visli visli .

Svako pletivo je odvojeno,razgovjetno,ko da macon tuceš.

Danas od ovih postojecih pivanja u Dalmaciji nema štekatih pletiva,a jedan ne loš primjer takvih pletiva možeš cut od baštarde dugiš- makarska

tako nekako mislim, na you tube, i to samo prve dvi batude.Ja sam ima priliku slušat grdeline koji su tukli batude s tim pletivom.

Još su cjenjenija bila štekata pletiva koja su išla krešendo,oce rec da su dizala glas i još više raštekavala i naglašavala zadnje pletivo pred zijadu.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 8:48 am

koce, ova zadnja recenica je za moj pojam najvaznija! think about it!
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 9:10 am

Kako je moguče da toga više nema u tičara,a ni u prirodi. Jeli moguče da je to sve od izlova očaka. Jeli zabilježeno na kakvu traku takvo pletivo. Ja san evo jučer ima priliku slušat grdelina od 2009.koji ima takvo pletivo(možda mu nije raštekano za ocjenu 10,ali u svakom slučaju je puno raštekanije i drugačije od ostalih grdelina koje se čuju),a kupljen je u Splitu. Lani za želandu ga je Mladen ima priliku čut i oduševio se. Pletivo mu je lipo,raznoliko,štekato,a zijada mu je ne loša,vjerovatno u st.bi dobila ocjenu -3. Ali taj grdelin nije u sve ove godine prominija pismu,iako je sa svakakvim grdelinima u škanciju i to sa puno njih i svake godine škurica.
Oče li grdelin prominit pismu na gore ako je sa šporkima u škanciju ?
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 9:17 am

Moguće je finko da toga vise nema jer su veliki mestri znali samo lovit a ne i sacuvat! Toliko o njima ko ticarima. Sada kad toga vise nema onda to vise nije najednom bitno, sada je bitno to šta imaju u cibama, i to je najbolje od najboljeg. Hahaha smiješno bi bilo da nije tragično!
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 9:26 am

MONSTRUMO je napisao/la:
stekato ti znaci staccatto odnosno razdvojeno. to se odnosi na popularne *taktove* u pletivu. znaci sta je pivanje rastekanije to je kvalitetnije. kad lipo pjeva ko da priča, visli visli, slivin slivin, eto to ti je to. to vridi jer je toga malo i tesko je za odpivat.


to ima samo kod mene ..isto ko čovjek da ih izgovara ....pa dobro prijatelju Monstrumo .zašto nisi reko da samo kod mene ima to stekato i nigde više Sad Sad
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 9:30 am

stvarno niste fer sa vaše strane ...al nije važno ja čuvam za sebe a ne za narod

pa toliko klipova sam okačio i taman posla da još niste naučili što je što

SVAKA VI ČAST MOMCI
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 9:51 am

Ne sekiraj se maestro, ja znam da si ti broj 1, i ne samo to, ti neigras u prvu ligu jer si to premašio, ti si izbornik, ka onaj kako se zove, jel murinjo!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 5:09 pm

F I N K O je napisao/la:
Kako je moguče da toga više nema u tičara,a ni u prirodi. Jeli moguče da je to sve od izlova očaka. Jeli zabilježeno na kakvu traku takvo pletivo. Ja san evo jučer ima priliku slušat grdelina od 2009.koji ima takvo pletivo(možda mu nije raštekano za ocjenu 10,ali u svakom slučaju je puno raštekanije i drugačije od ostalih grdelina koje se čuju),a kupljen je u Splitu. Lani za želandu ga je Mladen ima priliku čut i oduševio se. Pletivo mu je lipo,raznoliko,štekato,a zijada mu je ne loša,vjerovatno u st.bi dobila ocjenu -3. Ali taj grdelin nije u sve ove godine prominija pismu,iako je sa svakakvim grdelinima u škanciju i to sa puno njih i svake godine škurica.
Oče li grdelin prominit pismu na gore ako je sa šporkima u škanciju ?


Finko,

niko nije reka da se takva pletiva ne mogu cut,

ali ja mislim na batudu sa zijadom koja je za gojit.

Pletiva ima prekrasnih koji završavaju sa lošom zijadom ,strilom ili cjacjavanjem.

Na to ne mislim.

Taj grdelin o kome govoriš vjerovatno nije ucen,vec je to njegova pisma,zato ne minja pivanje.

99% ce grdelin koji je cist u pivanju dodat neku šporkicu ako je u škanciji sa više grdelina koji to ponavljaju.Ne mora izgubit ili pokvarit

batudu,ali ce sigurno ubacit nekakve škrokove u svoje pivanje,ako ti oko njega to forsiraju.

Cak nema veze da li je stariji ili mlađi od njih,jer mane ka šta je strila ili bli bli vrđi ,se zalipe u tren.
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Emptysub tra 28, 2012 6:35 pm

ujme dije monstrumo ujme kad ces stavit neispravnog ĐIĐIJA
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 32 Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
[Vrh] 
Stranica 32 / 39.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj lugarina isključivo zbog pjeva-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: