Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 skolovanje - kada, kako, koliko dugo

Go down 
+31
Gigo
MONSTRUMO
probiotik
Grga Zlatoper
Jandrek
arboret
Škuri tić
gare
KOBAC
ivica.p
bošket
Vedran
euzebio
PESTI
vrca
enver
pele
DOMENICO
Altum
ivica
lord189
Moćun
marko
PSIHO
frzelin
GRANDE
car
YOGI
Tic_Bal.
kain
DjordjeVet
35 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypet ruj 09, 2011 7:22 pm

Evo da se i ja javim, mala zija neman ja problema s malom zijom u mene to tići neupotrbljavaju....

Ako tić koristi tu malu ziju kroz veršu nema veze bitno da je izvedba uredna...jer tić je ko i čovik štima glas...

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypet ruj 09, 2011 10:52 pm

Kad smo vec kod školovanja,naravno da je mala zija veliki problem.

Mala zija (bli bli vrđi,viđi itd),dok je grdelin zelen uglavnom nije problem jer se

samo provuce,takne kroz veršu i ne dolazi do izražaja.Ali kad se grdelin digne,

uzrije ,pocme otvoreno pivat,tada u vecini slucajeva ta mala zija se ne povlaci

sa veršom ,vec naprotiv,grdelin je pocme ponavljat ,dva -tri,pet-šest puta,a

u najgorim slucajevima ona postane batuda,jer je više voli nego ajmo rec glavnu

batudu sa zijadom.

Puno puno grdelina u povjesti je imalo odlicnu batudu,a uništavala ih je mala

zija (bli bli vrđi),jer su je puno ponavljali.

Mala zija je stari problem grdelinaša , jer se lako nauci ,a još lakše piva.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptysub ruj 10, 2011 8:35 am

Što je sa malom dzijom u verši?

Što se događa ,kad se tić digne?

Ima li još neko iskustvo?
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 12:49 am

Može grdelin male dzijade potpuno ignorirati kad je zreo.Tada koristi onu najjaču, ja to zovem ,,ljubi je,, ,takav (rijetki)jednostavno nije sklon malim dzijadama na batudi iako mu se čuju male kroz veršu i to na istim pletivima.

Vjerujem da je jedan dio šporkih grdelina mogao biti takav ,ali takva tica nije temelj za stvoriti maticu što je provjereno kroz prošlost. Pogotovo ako nije totalni batudaš ,dakle stavi 2-3 batude sa najjačom , pa kišu malih i onu ,,lipu veršicu,,.
Trudom i radom možemo nešto učiniti kod tice kojoj prepoznamo da u batudi koristi najjaču dzijadu ali tko može toliko robijati .Šporkica koja je dominantna i još male dzijade vremenom učine svoje .
study






[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 2:23 am

Svi bi mi zeljeli da nam tic ima sto meksu versu u kojoj je normalno da ima mali zija ali tic kada krene pjevat batudu tu treba da stavlja ziju koja je ispravna .
Tic koji na isto mjesto stavlja i dugu i kratku ziju taj tic je nekvalitetan kao sto je i PESTI rekao.
Tica kojeg bi ja pozelio da mi pjeva u formi moze imati male zija kroz mekanu versu ali da ta versa kratko traje i poslje nje da slijedi lijepa batuda koju tic ponavlja 10-tak puta .

Male zije je ruzno cuti ali ako to tic ne vrti onda je normalno scratch
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 6:37 am

Na ovo pitanje g. Bošketa nadodajte još jedno: što je uopće zijada, bez obzira je li velika ili mala? i onda polako u analizu i doći će te do ispravnih odgovora. Ponuđeni odgovori nisu netočni ali ne diraju u srce.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 10:00 pm

euzebio je napisao/la:
Na ovo pitanje g. Bošketa nadodajte još jedno: što je uopće zijada, bez obzira je li velika ili mala? i onda polako u analizu i doći će te do ispravnih odgovora. Ponuđeni odgovori nisu netočni ali ne diraju u srce.


EVO PRELISTAVAM FORUM CIJELI DAN I SVE OVE TEME GDJE SE SPOMINJE PJEV GRDELINA NIJEDNO PITANJE NIJE SLOŽENO KAO OVO STA JE POSTAVIO EUZEBIO,NO VIDIM DA NA TO NIKO NE DAJE ODGOVOR A ČITAM VAMO SPOMINJU SE NEKE TITULE PROFESORA...PROFESORI SUTRA VAM ZAVRŠAVA GODIŠNJI SUTRA DICA U ŠKOLU POLAZE PA MOŽEMO ČEKATI ODGOVOR I DO PONEDJELJKA
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 10:40 pm

ivica.p je napisao/la:
euzebio je napisao/la:
Na ovo pitanje g. Bošketa nadodajte još jedno: što je uopće zijada, bez obzira je li velika ili mala? i onda polako u analizu i doći će te do ispravnih odgovora. Ponuđeni odgovori nisu netočni ali ne diraju u srce.


EVO PRELISTAVAM FORUM CIJELI DAN I SVE OVE TEME GDJE SE SPOMINJE PJEV GRDELINA NIJEDNO PITANJE NIJE SLOŽENO KAO OVO STA JE POSTAVIO EUZEBIO,NO VIDIM DA NA TO NIKO NE DAJE ODGOVOR A ČITAM VAMO SPOMINJU SE NEKE TITULE PROFESORA...PROFESORI SUTRA VAM ZAVRŠAVA GODIŠNJI SUTRA DICA U ŠKOLU POLAZE PA MOŽEMO ČEKATI ODGOVOR I DO PONEDJELJKA

Ivica.p oštro si započeo prvim postom,samo polako i piši malim slovima jer velika slova nisu običaj na forumu,a znače DERANJE.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 10:53 pm

ISPričavam se nisam upoznat s tim ,no sad znam
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 11:12 pm

Da ne bi ja mukte vas učija i gubija živce.Ne želim nikome soliti pamet pogotovo nekome koga ne znam.Je moj ivica p ja ti sigurno mogu bit profesor 99 posto ljudima na ovom forumu ,ali vidim da ovdje mogu bit profesori oni koji su poćeli gojit tiće ovo ljeto i dica koja nemaju pojma ali su se svi svrstali u nategnute a pošto nategnuti ima više na forumu oni se podržavaju.A još im se pridruže poštari kojiu ništa ne znaju a u sput sve lažu.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 11:16 pm

yogi neznam na koje ljude mislite i na koje članove foruma ja san mislijo da je ovo forum za educiranje i izmjenu iskustava a ne blaćenje znanja i članova ..nategnuti Very Happy
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 11, 2011 11:28 pm

Znaš ti vrlo dobro na koga sam ja mislija a javiće se oni sami jer se oni prepoznaju.I ja sam mislija da će se ovdje razmjenjivat mišljenja ali ništa od tog to su ti samo laži i prevare.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypon ruj 12, 2011 12:05 am

razumijem ja vas jasno i kristalno samo još neznam o čemu govorite
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypon ruj 12, 2011 7:54 am

Puno podbadanja,malo konkretnoga! Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypon ruj 12, 2011 8:11 am

Evo još malo o maloj ziji.Samo da nešto prije razjasnimo.

Govorimo o škroku,bli bli vrđi,a ne o maloj ziji na batudi,jer ako grdelin na glavno

pletivo od batude stavlja malu ziju,onda je to govno grdelin,bez obzira.

Znaci govorimo o grdelinu koji ima batudu urednu,ali spominje više ili manje i

malu ziju ,obicno na takt ili dva (nema veze sa taktovima batude).

Evo mojih zapažanja:Ako zelen grdelin kroz veršu spominje malu ziju na nacin

da je odvoji od verše,da je zapiva kad cuje grdelina ili da malo pojaca glas

kad je izvodi,onda imamo problem.Vrlo je vjerovatno da ce je dosta koristiti

u top formi.Ako mladi grdelin provuce malu ziju kao rolanje kroz veršu istim

intezitetom glasa,a kad cuje grdelina krene na batudu,onda vjerovatno nece

biti problema.

Dalje,postoji solucija da grdelin na batudi ima dvi zijade malu i veliku,to je

kvar i tu ne triba trošit rici.

I ima još slucajeva kod ocaka,da zelen ocak na batudi piva skoro malu ziju,a

kako se diže,pumpa snagu i zijadu,da bi u top formi bila uredna.

Da je lako ne bi nas dopalo .
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypet ruj 16, 2011 6:46 am

Bariton, ima li sta od tih tica iz skura?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypet ruj 16, 2011 7:17 am

Đorđe,

par rici o škurici.

Škurica služi da pomakne pivanje za tri miseca,da tic akumulira snagu i da bude

bolji,da više i lakše ide na batudu.Tici kroz škuricu lagano veršaju,izveršavaju

se.Ne smiju jako pivat jer onda škurica nije dobra,ili je pre vruce,ili su se tici

previše digli i triba ih vadit.Najbolje škurice su u hladnijem prostoru,konobi,

podrumu.Balkoni su uglavnom puno puno lošiji,jer se cuju druge ptice iz prirode

što nije dobro.Škurice se uglavnom otvaraju od 15.07 - 01.08.,tako da

ucitelji mogu pivat mladim grdelinima do Bozica ,ko prakticira taj nacin

školovanja.O drugom aspektu škurice necu govorit.

Đorđe,kad se grdelin otvori,najprije ga se ne dira 15-30 dana da se privikne.

Za to vrime on pocme veršat,sve jace i jace,špiritavat se,ali to još ni blizu

nije top forma.U ovo doba vec pivaju sa 60 % snage,a tek u deseti misec

dostignu top formu koja traje dva miseca približno,pod uslovom da je u toplome.

Tako da ce snimci tih grdelina od Ante t.,biti pocetkom desetog miseca.

Kad smo vec kod takvog školovanja,najbolja je kombinacija,ko ima dva -tri

grdelina isto pivanje,kombinirati,nešto vanka ,nešto uškuro,tako da ima pivanje

skoro šest miseci.Mladi grdelini uvik slušaju,jedan ode u modu,drugi pocme

pivat.Ja cu to radit dogodine,jedni ce parit,ici u racu,a drugi uškuro.Taman

kad parenje bude gotovo,otvara se škurica i mladi nastavljaju slušat ucitelje.
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptysub ruj 17, 2011 9:34 am

baritone koliko san skužija drug đorđe pita za neke grdeline sta su bili pokriveni krpom jer si obećao neki video
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 18, 2011 7:06 pm

Evo koce da se nadovezem na temu i da napisem trenutno stanje .
Pocetka 7 mjeseca imao sa 6 mladi iz posebnog uzgoja od ti 6 presluso sam i 3-ca su za dalju skolu a 3 sam sklonio sa balkona.
Sada sam ponovo popunio mjesto sa novim cibasima Wink
Trenutno su mi stari jos u mitaru mislim za 15-tak dana da ce poceti pjevati.
Mislim da ovako nije lose ostaviti prve mlade iz 6-7 mjeseca i preslusat ih u ovo vrijeme i sta ne ide za uciteljima onda zamjeniti sa novopecenim zutokljuncima.


U spaizu mi je druga skola GMO tu su 4 uzgojena sa hibridom .
Mislim da su 3 muska pa cu i tu zenku zamjeniti sa jednim iz posebnog uzgoja.


[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 18, 2011 10:32 pm

E sada si lipo toj trojici šta idu za uciteljem ubacio tri nova tako da ih sjebu!
[Vrh] Go down
ivica.p




Broj postova : 48
Points : 49
Join date : 11.09.2011
Age : 42
Lokacija : karakašica

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 18, 2011 10:40 pm

DOMENICO je napisao/la:
E sada si lipo toj trojici šta idu za uciteljem ubacio tri nova tako da ih sjebu!

domenico ja ipak podržavam Tic_Bal. u njegovu naumu mislim dapače da je to vrlo ispravno preslušati mlade i bacit sta nevalja a sta valja ostavi i ako je po mogućnosti izmješati da ovi novi uče od starih mladaca i učitelja i tako se postiže kopiranje potpuno..bar po mom mišljenju i logici

Tic_Bal. samo naprid
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 18, 2011 10:44 pm

Nisi u pravu Domenico,Balta dobro radi.

Novi mladi su kovadu ili dvi mlađi i ovi stariji ih mogu samo ucit,samo triba

kontrolirat i micat one koji krivo krenu.

Ja stalno tako radim i ako je malo bolja godiana zna mi naucit i 6-7 mladih.

Najveca greška je napunit se odjednom i ostavit pa šta bude.

Slažem se sa Baltom.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 18, 2011 11:39 pm

Kad bi tako bilo onda bi svaki grdelinas izbaciva godišnje vagun mladih isti kao učitelj! Ali to nije tako kao šta znamo, ako ostane i jedan da je 90% kao ucitelj moremo bit zadovoljni.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptyned ruj 18, 2011 11:50 pm

I još nešto, šta ti znaš kolko su ti mladci iz prirode stari i kakva su sranja slušali od ćaće, i sad
nek uvalis u stabilno jato mladih koji idu jednoga dominantnoga skarta, posra si cilu godinu rada!
To van je ka i u skoli, dica nek čuju par puti jednoga barabu iz razreda bestimat, svi pocmu bestimat isti dan!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Emptypon ruj 19, 2011 12:00 am

He he ,

Damiane,drži svoje i gotovo,bitno da imaš uspjeha.

Ja samo pišem o svojim iskustvima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 7 Empty

[Vrh] Go down
 
skolovanje - kada, kako, koliko dugo
[Vrh] 
Stranica 7 / 14.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo
» skurica - kada i kako?
» Kako je nekad bilo - (o)želanda
»  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: