Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysri lip 20, 2012 7:35 am

Ovo je za nevirovat dasam jutros punu veliku kesu trava doša slučajno usput radi posla u dva sata sve satrano .Onda brže bolje opet u potragu i opet obilatu količinu stavim u zdijele sa zemljom (pikiram).Predvečer u vepricu di su mi vrti zalijem sve i opet naberem dvi kese svake vrste zelenja,glave suncokreta i uputim se opet autom u selo kad gori sve izideno.Vidim samo taru zelenja,glave suncokreta i sime od borovine koje svaki dan otvaram (šiške) na suncu,drugo ih ništa ne interesira od hrane. Pozdrav od GIGE.-
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysri lip 20, 2012 8:45 am

Barba gogi jeste vi sigurni da držite ptice a ne prasiće? Smile hihihi
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysri lip 20, 2012 4:51 pm

MONSTRUMO je napisao/la:
Barba gogi jeste vi sigurni da držite ptice a ne prasiće? Smile hihihi





Kad smo vec kod toga,

jedan stari ticar koji oduvik ima volijeru u konobi,

prije tridestak godina i više ,a drža je unutra vrdune,grdeline,frzeline,faganele ,finke,cikuše i još ponešto,

svaki dan iza obida bi im da šta je ostalo, mesa,kumpire, lešaduru,manistru na pome,salatu,ribu,punjene paprike,ma baš sve

šta je ti barba ruca taj dan.

I za nevirovat,cekali su ga ka ozeblo sunce sa terininon od obida iako su imali naravno sjemena.

Navalili bi baš ka prajci,skupija bi svaki svij dil ,recimo jedan "šubjot" ili komadić "lešadure" ili mrvicu biloga mesa od mola i biž u

svoj kantun.

A ima bit, kako barba govori ,da im leša janjetina sa bižima bila najslađa.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysri lip 20, 2012 9:07 pm

Eto na govorin ja ::: nema tice do prasice !!!!!


Živili svejedi !! Wink


Salu2
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysub lip 23, 2012 2:13 am

Poštovanje svima,Gosp. Močun sve OK. na šali pisanoj nego imate li vi kojeg verduna da piva pa da mi opišete način izvedbu pisme od čega se sastoji.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysub lip 23, 2012 5:16 am

Žao mi je gsn. Gigo iman dva verduna koji su trenutno u štrajku


čim potpišemo kakav sporazum bit će pisme !!!

od javljanja -nešto ka kaiii",verše, zova ...... do fišća !!


Salu2
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysub lip 23, 2012 5:25 am

Moćun je napisao/la:



čim potpišemo kakav sporazum bit će pisme !!!


Salu2

močo samo sporazum al ne takav ...ja samo čekam da mi se lično jave na forumu kad budu spremni čuti..kod mene je sve spremno i dalje čekam da se JAVE


ŠJOR GIGO OVO SE NEODNOSI NA VAS
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysub lip 23, 2012 7:16 am

Dobra večer SVIMA.Odlučio sam pošto se stišalo u vezi sa mnom povlačim SVE KARTONE idemo polako u nove čakule.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysub lip 23, 2012 9:56 am

Gigo je napisao/la:
Dobra večer SVIMA.Odlučio sam pošto se stišalo u vezi sa mnom povlačim SVE KARTONE idemo polako u nove čakule.Pozdrav od GIGE.

doktore GIGO

pošto si odlućio da povlačiš sve kartone ,,trebo si procenit kom crveni a kom žuti dati ...i mislim da ja nisam zaslužio direktno CRVENI Very Happy Very Happy

JER JASAM PROFESIONALNI IGRAČ I NEDOZVOLJAVAM DA TAKO BRZO I JEDNOSTAVNO DOBIJEM CRVENI....MOREŠ DATI MLADIM I NEISKUSNIM IGRAČIMA KOI JOŠ NISU DOBILI OSOBNU KARTU JER SU JOŠ MALOLETNI I NJIMA TREBA PRIDRUŽBA OD STARIJIH king king king

POZ DOKTORE GIGO king king king
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptysub lip 23, 2012 3:09 pm

Dobro jutro Gosp.Sup.Vizor za mene kod onih kar. nisu bitne god.,pa ni manje ni veče znanje več pristup komunikacije sa mnom.Pozdrav Gosp. Super Vizor.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptyned lip 24, 2012 12:07 am

dobar dan gospon GIGO

komunikacija mi je jedna os slabih strana al ne zlonamerna ili provokativna več mi je realna ..a realnosti u ovom sportu nema .MNOGO LJUBOMORE .nekažem za sve članove ovog FORUMA.i i
ovde ima realnih ljudi koi su realni za sve o vezi pjeva grdelina ....a ima i takvih koi su mnogo jaki i silni na tipkovnicu da imaju prave ..e kad imaju zašto ne postavu i da nas demantiraju -- a ne da izigravaju PAPU

A ZA OSTALE I DALJE VAŽI JOŠ SAM TU DA ČUJU ZIJADU I NE SAMO ZIJADU NEGO JOŠ NEŠTO VANSERISKO I TO UŽIVO SAMO TREBA IMATI HRABROSTI DA POTRAŽE JAVNO--- TO NEBOLI PUNO --PREPOZNAČESE ONI

svako dobro doktore GIGO
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptyned lip 24, 2012 12:11 am

GOSPON GIGO

dali vi parite vrdune u kafezima ili u volijerama

poz doktore
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptyned lip 24, 2012 1:22 am

Gosp.Super Vizor možda ste vidijeli one slike radi se o sobi 4x3 znači velika prostorija,nisam ja infiša u parenja več gledam izvuč mlade od oca 12.god. radi pisme jer mladi koje sam učio a bili su iz prirode nisu me oduševili rezultatima učenja.Kaže se SAD živi bili pa vidili.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 12:49 am

Pozdrav Šjor gigo.Ako vas verduni interesiraju,ja iman dva u špiritu.Pivaju ko inšenpjani, jedan ima fišć guuuuui, po splitskom standardu, a drugi je gijaš al puno bolji striladur.Meni su inače verduni jako dragi.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 3:59 am

Pozdrav Omiškoj stini rado ču razmijenit sa vama čakulu molio bi malo bolje upoznavanje ako se smi znat jeste li iz omiša,nadimak ako se smi znat ,godine jer ja sam toliko pružio sa svoje strane.Nakon toga čemo kroz čakulu vidit jesmo li bar približno u pogledu (PIJEVA) na istoj valnoj duljini.Ako mi budete mogli odgovorit ja ču vam dati pisani pogled svoj o pijevu verduna.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 4:22 am

Godine 27,cili život proveo u Omišu al zadnjih 6 godina na splitskoj adresi.Iman i nadimak al ga ne volim(MRGA).Verduni koje iman su od prošle godine.Jedan je mladac iz vrgorca a drugi je od ove zime(kad je pa snig)bio je i treći al je sretno odletio u prirodu.Ne bi znao onomatopejski prikazat strile u verduna iako ih ima dosta različitih al zov đon,đon,đon da i stari su verdunaši cijenili ono lililili!tu turu moji ne pivaju i ne čujen je u prirodi!Pozdrav gigi!
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 5:51 am

strila od cikuša ,prekrasan segment verdunove pisme ,neboj se stino ima još takvih u prirodi cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 7:30 am

Gosp. Omiška stina neznam kojem pogledu težiš kvalitete pijeva i načina izvedbe pisme.Jer u mom dugotrajnom iskustvu malo je verduna koji se opredjeluju na pijev (kad su zreli)ponavljanja samo strila,čurjadi i zovova ,batudi.Dosta verduna u vrhuncu svoje zrelosti pijeva pivaju načinom veršade sve u krug ja nisam simpatizer takvog pijeva,pa i ako je bogat kvalitetom pisme.Šta sam tio reči spominješ mi verduni su mi u špiritu ali kojem od ova dva pogleda što sam naveo.Inače postoji tisuče vrsta zovova po mom batudi i svaki je zov lip ako je usporen obojan zvonkav i bar dug 7 do 8 taktova mi kažemo koraka.Zasad toliko pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 7:55 am

Jedan verdun (očak) piva ovin načinom veršade šta spominjete, al je bogat strilama.Fišć mu je blid i ide na kolumbar (giiiiiuuu).Takav fišć meni nije drag i držin ga samo da mi žesti ovog drugog.E sad dolazimo na mog Napoleona.Napoleon ima fišć duboki,muški, koji ide iz dubine u (nebeske )visine, guuuiiiiiiiii.Taj fišć mi je drag i volio bi gojit takve verdune,inače ga također slabo čujen u prirodi ili tražin na pogrešnim mistima.Meni verdun mora imat pravi fišć i naravno šta više strila i taktova al ako nema fišća,ne valja.Špirit podrazumijevan kad ih razdvojin pivaju non stop i to jako(glasno) ne kao u klasičnoj verdunskoj verši.
Lorde veliki pozdrav!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 8:27 am

Gosp.Omiška stina mi naš gvi auvas zvani fišč izgovaramo gviiiiiijuuuuu misleči na kolumbar ali ja nisam simpatizer gvija več samo da je pozitivan i da ga upotrebljava minimalno,a da mu je domena pisme čurjade injule duge,duple i troduple obavezno uz upotrebu batudi bar tri vrste podužih koraka.Znači gvi nemečen u pogled zijade gdje bez nje se nemože,a kod verduna bez upotrebe gvija rado.Poslušajte,upišite gigo verdun makar. ,tič nije sniman u naj jačem izdanju pisme,nije ni snimak neki ali se prepoznaje moj traženi redosljed načina izvođenja pisme a ovde batudi.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 9:46 am

gosp.Gigo moran napisat da ovo u vezi fišća(gvija)je izrazito šta meni paše.Stari tičari su govorili da verdun mora pivat.Neobičan vam je verdun, lipa boja, samo meni fali taj završetak.Recite mi kad stane na pismu jeli produži(korake) strile tj. čurjade ako san dobro razumio?I na kakve ste vrste zovova sve naišli u vašoj praksi?
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 10:35 pm

postovanje mestri za vrdune gospon GIGO I OMISKA STINA

interesujeme koi su skart glasovi kod vrdna .volio bi znati.. sta sme a sta nesme da pjeva
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptypon lip 25, 2012 11:04 pm

Dobar dan Omiška stino vratite se unazad pročitat listajuči na broj 8. jedna tema (ja pisa)na rođakov rorum(ŠKURI TIČ),broj 9 tri teme pod (ŠKURI TIČ),pa čete saznati moj pogled na kvalitet pisme verduna.Za mene kvalitet je kad je tič sposoban otpijevati više puta bar 15 minuta serije dobrih batudi i dobrih čurjadi pristojne dužine opet kažem 7 do 8 koraka u batudi a dapače i više.Usvemu ovom i je poanta(kvaliteta pijeva)što je teško sve pohvatat u jednu cijelinu.Ako mislite da treba završiti pismu gvijom ja NE nikako da je gvi iza batudi češči,več batude i čurjade ispijevane same ja gledam kao završetak kvalitetne pisme.Pogotovo ako verdun a (tribalo bi)piva na prelet verduna.Što se tiče zovova kodnas zvani batudi postoji masa u izvedbi a eto tičari uvijek spominju u svojim mistima kao glavne batude poznate prenoseči sa kolina na kolino mlađim naraštajima,ali to nije tako svako misto di bilo ima svoje različite batude i opet ču ponovit sve su dobre ako su ukusne za uho i usporene.Netriba ih sve prevodit silom koje se teže dočoravaju na usta (slova) iako ih se i dosta može prevest.Evo neki primjer iz Makarske prevoda batudi :ŽJU,ŽJU,ŽJU. , KJU,KJU,KJU. , SJU,SJU,SJU. , VIT,VIT,VIT. , CUJN,CUJN,CUJN. , ĐU,ĐU,ĐU. , ZJU,ZJU,ZJU. , ČUJN,ČUJN,ČUJN. ITD. Opet kažem dosta je i več prihvatljivo u batudi 7 do 8 koraka u nizu jedne batude za zadovoljstvo.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptyuto lip 26, 2012 1:13 am

Evo Gosp. Đeko i ovdje je komplicirano za doć do prave kvalitete čak dosta verdunaša jačih reči če lakše je imat grdelina negoli verduna.Evo jedan od (mojih pogleda)kako sve dobro može past brzo u vodu reklo bi se kod nas.Primjer verdun piva odlične čurijade pa i duple OK. , ne gvijaje skoro nikako OK. , ima pet vrsta batudi OK. , voli ih pivat (ponavljat) OK. , ALI jednu od pet vrsta batudi (ČESTO) voli pivat ALI samo na tri udara,takta primjer:KJU,KJU,KJU. Za mene pada sve u vodu samo zbog ovdje spomenute riječi ČESTO ,kratak na toj batudi a voli je pivat.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Emptyuto lip 26, 2012 1:58 am

hvala na odgovoru doktore GIGO
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 10 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 10 / 33.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» Spanski pjev
» skurica - kada i kako?
» PJEV FAGANELA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: