Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptypet tra 27, 2012 9:27 am

hajde ljudi bogavi ..nemojte uspoređivat zastavu101 sa alfom đulijeta
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 23, 2012 3:32 am

GIGINO ISKUSTVO U PARENJU I HRANJENJU MLADIH PRIRODNOM HRANOM(TRAVE I ZELENJA)
Parenje verduna u 2011 god. kroz proljece i ljeto:
Pokusat cu dati dio svog osobnog znanja o parenju i odgoju svojih verduna.Muzjak ocak star 11 godina spojen sa zenkom marculinac stara 3 godine.Spojeni prvi put u 2011 god parenje se vrsi u sobi 3 za 4 sa stablom cempresa u kantunu postavljeno.Parenje krece polovinom 4 mjeseca.Da skratim par izbacuje 5 kovadi.Svaki put rade novo gnijezdo cilo ili u kofici postavljeno.U sobi je dostupno sunce sa juzne strane pa se svi kroz lito cesto kupaju.Od prvih mladih pa do drugih proces konstantno traje 28 do 30 dana.U vecini slucajeva svaki dan je pripremljena prirodna hrana misleci na raznovrsne trave i zelenja.Trave i zelenja sam nalazio u vise sela podno Biokova.Brao sam u dva razlicita perioda mjeseci radi njihova razlicita nicanja i zrijevanja.
U prvom dijelu 4,5,6 misec sam nalazio i davao:
-Mlic
-Resulja
-Maslacak list i pupi
-Osimenjena blitva i mlada blitva list
-Kostric list i pupi
-Trava sa kapicama reste samo u rađi
-Padobranac
U drugom dijelu 7,8,9 misec
-Osimenjena blitva i list
-Rodakva osimenjena
-Maslacak list i pupi
-Kostric list i pupi
-Trava sa kapicama(slicno nigeru)
-Trava gorcik suvi(9 misec)
-Divlja salata
-Uzgojni suncokret
-Suve smokve koje su same otpale
-Grm zvani smrica bobice crvene i crne
Kroz cili lito sam otvarao šiške borova i davao sime u prehrani.Takodjer sam posijao vrtal suncokreta u dva perioda i davao ga kako sazrije.A od kupovne hrane davao sam konoplju,misanciju,jajcanu hranu.Mladi tici su 95% othranjeni sa travama i zelenjima.Veliku dominaciju u hranjenju ima muzjak.Od ukupno 25 mladih iz 5 kovadi ima 13 muskih i 12 zenki
1.Kovada Muskih-2 Zenki-3
2.M-1 Ž-4
3.M-4 Ž-2
4.M-4 Ž---
5.M-2 Ž-3
Pozdav od Gige
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 23, 2012 3:44 am

a šta vam mogu reci na ovakvom ljepom napisanom tekstu o iskustvu i prehrani mladih ptica.
gospodine gige zaželio bih vam i ovu sezonu da budete tako uspješni kao 2011 godine.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 23, 2012 4:55 am

svaka čast gigo
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 23, 2012 5:55 am

Bravo !
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 23, 2012 8:44 am

Svaka čast i sritno za naprid.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 23, 2012 7:19 pm

Ništa bez zelenjave !!!!


Salu2
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyčet svi 24, 2012 7:28 am

GIGINO ISKUSTVO U PARENJU I HRANJENJU MLADIH PRIRODNOM HRANOM(TRAVE I ZELENJA)
Parenje verduna u 2011 god. kroz proljece i ljeto:Ejjjj Gigo, vidi se meštar si, bravo i samo tako nastavi ovako nešto napravi sa grdelinima Wink cheers
Pozdrav!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyned svi 27, 2012 9:18 am

Dobra večer pozdrav svima od Gige.Nemam iskustva pa ako pogriješim ne zamjerajte mi.Moram obavezno spomenuti što sam zaboravio kod ishrane mladih verduna a to dajem i ovih dana (Lisne uši) važan protein mladima u prvih desetak dana.Večinom se nalaze na sikavici prihvaćeni koja je bodljikava a njezine pupe sijemena sad otvaraju grdelini.Drugo što sam izostavio je zelenje kod nas zvano (Tuć ili Šćir)puno željeza podnog rasta ,kratkih listića i cvijetova žutkastih,Ovo zelenje poćinje u drugom periodu zrijevanja,i ljudi ga koriste za salatu.Kod mladih verduna uložen je nezamisliv trud i veliko odricanje vremena pa i znoja u ljetnom periodu.Zbog toga zahvaljujem na podršci datoj koju ste mi dali .Zasad je dosta poćetnik sam. Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyned svi 27, 2012 5:14 pm

Pozdrav tebi gigo vidim da si dobro potkovan šta se tiče hrane i odgoja vrduna ,ja ne držim vrdune već o davno ali sam ih držao nekad davno.Meni nije samo jasno koju pjesmu držiš,u stvari šta po tebi mora vrdun pivat .To te pitam zato šta mi nije jasno izlaganje od škurog tića a spominja je koliko se sječam i tebe .A moja največa zamjerka je šta se tiče fišća .Ako sam ga dobro razumija on govori da vi držite kalante fišć ,a to u Splitu je največa greška.Znam da će neko reć ma ko jebe vas i split ali tili vi priznat ili ne Split je metropola šta se tiće tičarstva .O davno nisam čuja dobrog vrduna a molo ih ko i drži po Splitu .Usput da te pitam po tebi ko ima naj boljeg vrduna i može li se čut.Pozz
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptypon svi 28, 2012 1:52 am

Bog Yogi evo odgovora.Ono što je navedeno koje su kvalitete verduna za mene važne je moj tekst i mišljenje samo mije škuri činio uslugu i iznio na svoj forum (Hvala mu).Tamo se dosta spominje mojih tekstova u vezi verduna jer piše ti uvijek gigo pisa.a evo sad u vezi gvija ili fišča moj pogled.VI dajete dva naziva ponizna za naš gvi tipa kolumbara (gijaši i kalante)gdje se mi s južne strane ne slažemo.Ako si slučajno kao i ja proša terena po širini i dubini u 25 god staža lako je bilo sam odredit koji je gvi boljiIma ih na tisuće vrsta(tenorskih,baritonskih i basevnih) ali za mene je važna dužina u vidu kolumbara,koji može biti i manji ali nikako presićeni ili ne dovršen.Znaći slićno kao u pogledu vizjade da bi gvi tek bio pozitivan ali što manje upotrebljen u pismi.Jer gvi za mene nema pogled uživanja kao što je to vizjada u grdelinaProćitaj prije ovoga one moje teme pisane pod (škuri tić) pa ćeš vidit što ja tražim pod vrlo dobar verdun.Sve u svemu ja parim verduna samo zato jer već dugo nisam čujo preko njega kvalitet iako mu je 12 god pa gledam da ne izgubim pismu.A što se tiće vašeg gvija on ima specifićnu muklost dubine UKUSNU ali kad ide u vrh prema kraju ne završava krajem za(UHO),već tu prisica na 70 posto gvija a sluša sam i kraćih vaših fišća.Pokušavam godinama odgonetnuti po ćemu ste taj fišć zavoljeli,pa mislim valda negriješim da je razlog u tome što verduni bogati raznim vrstama strila i zovova BATUDA takvoga gvija su zaokružili cijelinu pisme na račun strila i zovova. Gigo doktor POZDRAV
[Vrh] Go down
sole

sole


Broj postova : 43
Points : 43
Join date : 17.01.2011
Lokacija : bih zenica

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptypon svi 28, 2012 5:09 am

pozdrav doktor Gigo.

ne razumijem se u pjev vrduna ali vidim da pises odlicne stvari i korektno odgovaras na replike.nisi kratkog fitilja ali mi se najvise dopada sto nisi prepotentan i snishodljiv kao pojedini mestri..tvoje iskustvo je nemjerljivo i molim te da ostanes izdasan u svojim postovima.

neki bi mogli i da nauce nesto,,,,,ko zna a mozda vec sve i znaju..
ps.cuvaj se siritelja grdelina,,,,, cheers
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptypon svi 28, 2012 8:15 am

Gigo daj ako more koja tajna

oko ishrane verduna !!!



Salu2
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptypon svi 28, 2012 10:12 am

Moćun je napisao/la:
Gigo daj ako more koja tajna

oko ishrane verduna !!!



Salu2

Močo prika

nema tajni .....lakše je sa njima nego sa grdelinima ..jedino se razlikuju oko ishrane ....a to je VIŠE JEDU NEGO GRDELINI
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptypon svi 28, 2012 5:17 pm

Super vizor ,

nisi u pravu,

mladi vrduni su dosta osjetljiviji od mladih grdelina u pogledu stomacnih oboljenja.

Iako djeluju jace,zdravije,žilavije,daleko su od toga.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 1:43 am

Gospodine Močun postavite mi precizno pitanje u vezi VERDUNA upučeno u srž teme.Pozdrav od GIGE Doktora.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 1:47 am

Zastupljenost i vrste samoniklog bilja u redovitoj ishrani verduna!!!



Salu2
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 1:56 am

Gospodine YOGI (molim) pripazite malo na riječnik pišući (meni),pa vi ste (PROFESOR).Pozdrav od GIGE Doktora.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 4:03 am

U redu doktore gigo,ja sam samo tija vidit koliko znaš o vrdunima a vidim da znaš puno ali ne po splitskom pivanju vrduna prema tom mislim da neću morat pazit na rječnik jer nećemo puno dopisivat i razmjenjivat mišljenje.Pozz doktore.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 5:35 am

Heheheheh vidi ovo, "doktor" i "profesor" se svađaju!!!! Hahahha da mi je znat ko van daje titule???!!!!
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 7:02 am

Dobravečer gospodine yogi već sam rekao da svak ima svoj pogled na Fišč ne namećem pravila.Mi se ne svađamo,nego tija sam skrenuti pogled na rijeć potkovan nije pristojna. Pozdrav od GIGE Doktora.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 7:15 am

YOGI je napisao/la:
U redu doktore gigo,ja sam samo tija vidit koliko znaš o vrdunima a vidim da znaš puno ali ne po splitskom pivanju vrduna prema tom mislim da neću morat pazit na rječnik jer nećemo puno dopisivat i razmjenjivat mišljenje.Pozz doktore.
A sta vam je to splitsko pivanje verduna?Jel to opet pivanje nezive prirode kao sto su vam i one zijade?Bolje bi vam bilo da napisete koji pametni tekst o ticima nego nemozete sastavit 2 recenice kako triba a svakome upadate ko padobranac u tekstove!Pozz od Škurog svim ticarima dobre volje
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 10:00 am

oprostite što vam upadam u vaše diskusije o vezi verduna

al gore ptice od verduna nepostoi ĐABELEBAROŠ ...hajde bogavi da ja čuvam pticu koja je SEZONAC da mi pjeva samo kad je vreme za parenje

TO JE MOJE MIŠLJENJE I STOIM IZ TOGA ..
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 30
Lokacija : solin

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptyuto svi 29, 2012 8:52 pm

super vizor je napisao/la:
oprostite što vam upadam u vaše diskusije o vezi verduna

al gore ptice od verduna nepostoi ĐABELEBAROŠ ...hajde bogavi da ja čuvam pticu koja je SEZONAC da mi pjeva samo kad je vreme za parenje

TO JE MOJE MIŠLJENJE I STOIM IZ TOGA ..

i u verdune se razumiš,iz dana u dan sve me više iznenađuješ svojim znanjem i pogledom na svijet tica
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Emptysri svi 30, 2012 2:18 am

Poštovanje pozdrav (SVIMA).Gospodine Močun (izvinjavam se) samo malo vremena još,pa ču dati odgovor u vezi ishrane mladih VERDUNA.Evo nekoga žica moj potpis DOKTOR , pa mene pojedini stariji tičari u mom kraju nazivaju DOKTOR , a ne ja sebe samoincijativno. ZAŠTO ?.Pa valjda zato što DOKTOR počinje od sitnijih detalja (TEME BATUDE).Moram spomenuti jednu uzrećicu jednog iz mog kraja starijeg (ZNALCA).A glasi ovako došli kod njega neki tičari pa se malo izgubili u prići grdelin , a jedan veli može li se ovo naučit brzo (vrste pijeva ).A znalac ko iz topa odgovara prijatelju moj ovo ti je (FAKULTET).Vidim po pisanju pojedinaca a nije me iznenadilo da moj način opisa (DIJELOVA) batude je nepoznat,pa ovo je moj pogled (NENAMETLJIV).Svi mi znamo što je okvirno batuda kod tiča.Ali kad se uđe malo dublje u priću to ide puno teže.Ovo je moj pogled ,znam da ništa nisam, rekao je neko (POMIJEŠAO) ,več postoji kažem ja 1., 2. , 3. liga,pa svak nađe sebe u (SVOJOJ). Pozdrav od GIGE Doktora.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 6 / 33.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» skurica - kada i kako?
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: