Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo

Go down 
+43
prava zijada
lubinko
mig29
cicibli
enver
Markan
portulata
Gigo
domo
JAMES BOND
DARKO-M
ivica
sole
angjello
MONSTRUMO
euzebio
ĐEKO
VELE1
baketin
nicaze
probiotik
pele
PESTI
CIBO
Jandrek
kain
Škuri tić
arboret
Moćun
ivica.milanovic13
vrca
DOMENICO
GRANDE
KOBAC
Tic_Bal.
bošket
car
lord189
PSIHO
F I N K O
frzelin
YOGI
DjordjeVet
47 posters
Go to page : Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25
Autor/icaPoruka
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptypon svi 13, 2013 4:36 pm

Živio Frzelinu.

Tipovi zijadi koje sam čujo u Koce i Yogija
spadaju u čiste zijade,di za njih imamo više
različiti naziva od mista do mista.
-caklena,kristalna,bistra,fina,glatka.

Ove zijade imaju nešto specifičnu izvedbu u
njihovih tiča,ne kao očaci u prirodi ali pozitivne
jako prihvatljive ,dobrih kolumbara nešto niježnija
glasa kroz ispijev.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptypon svi 13, 2013 5:08 pm

Guštojte judi kad znote kako.Svi ovi naši grdelini nisu ništa bez ovakovih susreta.Gige cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 1:28 am

Dobar dan.

Evo izostavio sam spomenuti još jednog tiča od jednog
drugog kolege koji je stigao kasnje a tič je druge vrst pisme
različite .Taj tič nije ni stavljen na slušanje kao vrst jačeg aduta,več tako.
Bio je nešto i udaljen, več je više i pušikalo tako da nisam baš
ni definira vrst pletiva ijako sam uočijo da jesu neke batude ispaljene.
Ipak sam čujo u dva tri navrata tip zije koji ima blaži oblik dužine kolumbara
ali u zadnjim dometima ispivani običnih zija pozitivni ka po dužini i luku.
Nažalost nije savršen tip zije vuče preko sebe dozu srednje rašpe.Tio
sam u ovom pisanju skrenuti pozornost da mi zija ulazi na pogled vrednovanja
obični zija u toj kategoriji naj večih u ispijevu,a ne nikako u tipove zijadi koji za
mene moraju nositi otegnutosr,razvučenost zijade.Znam da če sad nastat polemika
jer za neke če ovo biti zamršeno kroz moj opis.Spomen i verše nije bio bajan,prolazan.
Uočio sam da ovu ziju o kojoj govorim drugi zovu manja zijada,za mene ipak zija.
POZDRAV.

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 2:05 am

Istina,

to je bija Ivo Strava sa svojim grdelinom .

Strava svaka čast cheers
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 3:19 am

gare je napisao/la:
YOGI je napisao/la:
Je bija je gigo i njegov prijatelj,šteta šta nije valjalo vrime ali tići su pivali ono šta znaju.Jedino sam na kraju reka gigi da me obavezno obavjesti ako negdi čuje bolje tiće,ja bi to volija ćut ako je moguče.

Imat ceš ti priliku čut prave tiće i to vrlo brzo to ti je 1.6 . Doći će ti jedan gospodin iz Brnaza kod Sinja a zove se BADA ! Koja si ti lija yogi, evo bio ti je kod mene nikidan neki pero i reka san mu ako igdi čuje bolje tiće od mojih neka mi javi da bi ja to volio čuti !! HAHAHA! bliži se i taj PRVI ŠESTOGA Laughing Laughing lol! POZDRAV !!!
Imat ćeš ćut PRAVE TIĆE.Jesam li ja tom dobro proćita PRAVE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 7:26 am

Citam neke starije postove,video klipove

pa u par navrata nekoliko forumaša forsira Gigu da opiše moje grdeline sa video klipova.

Pogotovo je tu prednjacio Vinko i još njih par ,

zato mi je posebno drago da je Gigo uživo sluša i opisa ono što cuje i kako cuje.

Eto,uvik na kraju sve bude ok. cheers


Evo još jednom koristim priliku da dođu slušat i družit se dobronamjerni grdelinaši jer

lito brzo prolazi,a zima je duga,

pa ce opet bit "a zimske zijade","a sad mi ne piva","a dođi na lito" itd.,

evo sad je lito.

Ajmo Very Happy



[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 7:47 am

Koce , lito počinje 21. 6 , šta je skoro 40 dana od danas , tako da ima vrimena polako , jebate juitros 13 stupnjeva , juče neverini , kiše , burica , levanat , pari drugi misec , lito je kad ugrije po temelju .
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 7:48 am

ivica je napisao/la:
Koce , lito počinje 21. 6 , šta je skoro 40 dana od danas , tako da ima vrimena polako , jebate juitros 13 stupnjeva , juče neverini , kiše , burica , levanat , pari drugi misec , lito je kad ugrije po temelju .

cheers
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 7:53 am

GOSPON GIGO , htio bi vas pitat šta to znači da su zije išle u ravnu , pa u kolumbar , malo mi to pojasnite nerazumin šta to znači .
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 8:08 am

Evo ja cu pokušat,neka me Gigo ispravi ako grišim.

Moram priznat da Gigo jako dobro cuje i uvati sve finece.

Kad obisimo grdeline ,

u pravilu odmah krenu na batudu,ali te prve zijade variraju u dužini,završe na i ,

nakon par minuta se uštimaju,stabiliziraju,i onda idu punom dužinom ,u kolombar.

Tako je bar u vecini slučajeva.

Znaju oni i posli zavarirat u dužini ,ne dat puni kraj zijade,ali šta više pivaju,sve manje

i manje.

Jedino u boji zijade nema nikakvih variranja,uvik je ista ,liti ,zimi.
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 8:29 am

Hvala na odgovoru iz prve ruke .
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 4:14 pm

Dobro jutro.

Imenjače Ivica kolega Koce ti je precizno
opisa tiča kako se njegov repertoar pisme
razvija na saslušanju.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyuto svi 14, 2013 10:21 pm


Gigo:
tip je čiste zijade jako dobra kolumbara (pozitivna zijada).Yogijeva zijada u njegova tiča isto jako dobra kolumbara lipo

Dakle ovi imaju sve.

Taj tič nije ni stavljen na slušanje kao vrst jačeg aduta,več tako.

Ipak sam čujo u dva tri navrata tip zije koji ima blaži oblik dužine kolumbara

Nažalost nije savršen tip zije vuče preko sebe dozu srednje rašpe. Spomen i verše nije bio bajan,prolazan.
Uočio sam da ovu ziju o kojoj govorim drugi zovu manja zijada,za mene ipak zi
ja.

A ovaj? Verš nevalja, zija mala i grezača i samo par batuda? Je li baš takva razlika?
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptysri svi 15, 2013 12:35 am

Evo da i ja nesto kazem! Gigo je bija slusat kocine i yogijeve grdeline a ja sam se tu slucajno nasa i obisija svog grdelina! To je mladac prva god.nije odma pocea pivat ali kad je pocea otpiva je tridesetak batuda zaredom! Zijada naravno varira s duzinom jer je mladac! Iza toga je malo versa! Zijada je takva kakva je ja cu ga svakome obisit s gustom! Tako vam je to bilo pozdrav svima
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptysri svi 15, 2013 1:44 am

Živili.

Evo sa profesorom Euzebijom dvi riči,nije mi jasno što je njemu
u mom tekstu pisanja nejasno,možda se nije čitalo precizno jer
drugi tekst nema veze sa opisom tiča Koce i Yogija.Pa opet kažem
da tič od I.M. ima jaki domet veče obične zije pristojna kolumbariča
sa dozom rašpe ispivane.Možda je nesporazum jer za mene postoje dometi
običnih zija ispivani i dometi zijadi,di i ova obična zija ima u svom rasponu
kolumbarić.Ubiti sad je i gazda tiča svog napisa par riči pa istina da u variranju
zije nekada se( preskače granica obične zije) i tič sa dužim dometom ulazi pod
zijade(manja,srednja i velika).Slažem se sa gazdom tiča da če ga guštom obisit svakome.
Inače profesore Euzebijo zijade K.i Y. sam opisa kako se i čuju jako dobra kolumbara sa
lipim završetkom u kraju ne naj idealnije zbog specifičnosti ispijeva početnog ali od sredine do u kraj lipo zavrnute kroz kolumbar.Nisu ni u kom slučaju za reči nevaljaju,zaslužuju
pažnju..
POZDRAV.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptysri svi 15, 2013 4:23 am

Još jednom da pozdravim Stravu i Gigu cheers

Iako smo cili zimu u nekim ticarskim polukaranjima,Strava je lipo doša i

donija mladog grdelina,svaka cast.

Kad govorimo o mladim grdelinima,nekako su najzadovoljniji Josip,Jogi i Tone.

Tone posebno gušta jer mu grdelin tuce same samcate batude.

Kad širi s nama njegov Maradona vodi kolo (nisam mu ja nadija ime nego Tone ha ha ha)

Drago mi je da je na kraju ispa zadovoljan cheers
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptysub svi 18, 2013 7:19 am

Bliži se 1.6
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptysub svi 18, 2013 7:31 am

YOGI je napisao/la:
Bliži se 1.6

Opa,

ali ideš i ti sa Sokratesom cheers
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyned svi 26, 2013 7:11 am

Napokon smo uvatili sat vremena ja i koce i raširili tiće nakon 5 dana.Tići su s obzirom da nisu šireni 5 dana pivali dobro čak i iznenađujuće dobro.Sutra opet zovu loše vrime ali ako ućini iti malo dobro ja izlazim u polje jer mi je kuće pun k... Evo moran se malo pohvalit ovo gore na slici sam poklonija jednog tića barasu a malo prije sam još jednog poklonija jednom dobrom momku.Ako bude zadovoljan i uspije izbacit kojeg mladog i ja ću bit zadovoljan
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptysub lip 22, 2013 7:37 am

Je ljudi moji odustali su i golferi,i oni šta šetaju pse,pa čak su odustali i komarci ali mi ne posustajemo.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyčet srp 11, 2013 7:53 am

Danas smo ja i Jogi napravili đir do heliodroma i trevili Ivana (macolu) di širi,

ugodno procakulali,

a najvažnije je šta covik gušta širit,gušta u grdelinima.

Svaka cast:cheers: cheers cheers 
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptypet srp 12, 2013 8:08 am

nisam moga izdržat pa sam popodne opet malo širija sokratesa u polje.Moram priznat da me opet ugodno iznenadija,piva manje i s malo tišim glasom ali i dalje tuče same batude.A najviše me od svega raduje šta ne faliva zijadu ona je uvik ista.Jedino me žalosti šta nije proletija ni jedan grdelin ni mladi ni stari .
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyned pro 22, 2013 9:21 am

Evo ga, 21.12.,

a to znaci da je od danas duži dan,

a to opet znaci ,

da krecu MASLINE. cheers cheers cheers 
[Vrh] Go down
carduelis carduelis




Broj postova : 15
Points : 21
Join date : 01.02.2015

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Emptyned vel 08, 2015 12:24 am

svatko ima neki svoj nacin..
[Vrh] Go down
Sponsored content





sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo - Page 25 Empty

[Vrh] Go down
 
sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo
[Vrh] 
Stranica 25 / 25.Go to page : Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Similar topics
-
» skolovanje - kada, kako, koliko dugo
» skurica - kada i kako?
» ŠIRENJE VRDUNA
» Kako je nekad bilo - (o)želanda
»  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: