Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo

Go down 
+43
prava zijada
lubinko
mig29
cicibli
enver
Markan
portulata
Gigo
domo
JAMES BOND
DARKO-M
ivica
sole
angjello
MONSTRUMO
euzebio
ĐEKO
VELE1
baketin
nicaze
probiotik
pele
PESTI
CIBO
Jandrek
kain
Škuri tić
arboret
Moćun
ivica.milanovic13
vrca
DOMENICO
GRANDE
KOBAC
Tic_Bal.
bošket
car
lord189
PSIHO
F I N K O
frzelin
YOGI
DjordjeVet
47 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next
Autor/icaPoruka
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto sij 18, 2011 8:38 am

mestri od grdelina, da Vas cujemo...

kako siriti i raditi sa grdelinom da se dovede u punu formu?

kada ga siriti sto se tice doba godine?

kada u odnosu na doba dana?

koliko dugo i koliko cesto?

na sta treba posebno obratiti paznju ?

kakve su razlike kada su u pitanju ptice iz skurice i ptice koje nisu bile u skurici?

gdje su greske nas mladjih?

[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto sij 18, 2011 8:52 am

bariton je napisao/la:
Djordje,

aktivan si lol!

sta da ti kazem.... cheers
cini mi se da se u ovoj oblasti nalazi citav niz kriticnih tacaka, na kojima se grijesi... Question
ajde, mestri, otkrijte i nama kako vi to radite...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysri sij 19, 2011 3:32 am

Kao prvo i osnovno,do sada se vec moralo škartati ono što nije naucilo,jer ako to nismo do sada napravili,velika je vjerovatnost da su ti tvrdoglavci nešto svoga i dodali naucenima,a u najboljem slucaju smetaju, jer veršaju i dekocentriraju i mlade i ucitelje,ako je ucitelj živa ptica.Ja sam pobornik ranog škartavanja,jer mi se nikad nije desilo da je mladi naucio,recimo u sijecnju,a do tada nije pokazivao dobro.Cim cujem mladog da verša,koliko toliko razgovjetno,odlucim,da li je ili nije za mene,zato što dobro poznajem nacin verše i redosljed svoga pivanja.Tako da u ovo doba,ostaju samo oni koji su naucili i od toga polazimo.
Ja nemam obicaj širiti u ovo doba izuzev mladaca (ako je koji ostao),kojeg još nismo dobro procijenili,pa ga moramo još poslušati.
Znaci stari i mladi su u istom redu,veršaju,miruju i cekaju toplija vrimena.Ipak treba kontrolirati veršu da neki mladi nebi zalutao,ili krenuo sa nekom strilom ili drugim negativnim stvarima.

Dosta grdelinaša u ovo doba vec tice iznosi vani i širi,ja to ne radim.

Ovaj post je trebao biti u "školovanje mladih",ali u ovo doba je sve to povezano,bitno je pratiti i ne raditi greške.

Nema nervoze i nestrpljenja.
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub sij 22, 2011 7:48 am

imajuci u vidu da se preko hrane donekle moze upravljati napretkom mladih u smislu ulaska u formu, kakva se kombinacija hraniva preporucuje u ovom periodu?
da li bi za ucitelje isla ista kao za mlade ili nekakva druga?
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub sij 22, 2011 7:51 am

ako su mladi zimovali u letilici, kada je pravo vrijeme da se odvoje u male kaveze?

koliko dugo da stoje u polici prije nego sto se krene sa sirenjem i treningom?
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto sij 25, 2011 8:22 am

e koce zato gmo mogu kamere širit i po suncu i po zimi,po danu i noći po kiši ,i buri.naprid GMO
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto sij 25, 2011 8:29 am

bariton je napisao/la:
Nema širenja,opet je zaledilo,ne potežite rukom za cibama,samo ce te im dati šansu da se pokvare.
Prije par dana,po onome suncu su pivali ko da je prolice,sad ih nema nigdi,vratilo ih nazaaaad

slazem se sa ovim...nema sirenja dok podobro ne ugrije i dan ne produzi...

prije par godina, polovinom marta ja povadim ptice iz letilice u male kaveze, kontam ugrijalo je, nece vise biti snijega....
ptice taman krenule prema formi, a ono snijeg i hladnoca...sad, nit ih vratiti nazad u letlilicu, nit ih siriti , nit ne siriti.... jbg...

tada sam sebi rekao da nema slaganja u policu prije pocetka aprila, tad sam siguran da mora biti toplo... lol!
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto sij 25, 2011 8:31 am

YOGI je napisao/la:
e koce zato gmo mogu kamere širit i po suncu i po zimi,po danu i noći po kiši ,i buri.naprid GMO

Ako im nestane struje svi če du morat kupit agregate jer CD i kamere puno troše struje. afro lol!
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypet sij 28, 2011 8:31 am

Danas je u Splitu bilo sunćano i odmah se probavali tići,a ćuja sam i u sinju se probavalo nema veze šta je snig do kolina.U kafiću tresu kamera,mobiteli sviraju sa svih strana jebote koje ludilo.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypet sij 28, 2011 8:45 am

Kad koji slućajni gost uleti u Kalaharija,biće mu ništa nije jasno ??? scratch cyclops Shocked
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypet sij 28, 2011 8:55 am

Ne da mu ništa nije jasno nego će mislit da je doša na psihijatriju.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypet sij 28, 2011 9:01 am

YOGI je napisao/la:
Ne da mu ništa nije jasno nego će mislit da je doša na psihijatriju.
hahaha još ako vidi zlatnu brokvu ! A biće kad uleti koji slučajni gost,svi ga pogledaju ko u kaubojskim filmovima !
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypet sij 28, 2011 9:14 am

Znaš šta govore SPAŠAVAJ SE KO MOŽE.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub sij 29, 2011 1:17 am

YOGI je napisao/la:
Ne da mu ništa nije jasno nego će mislit da je doša na psihijatriju.

Sinoć sam reka gazdi da zove par kola hitne pomoći da ovima nema ljeka.Kamere,mobiteli stvarno je ovo otišlo predaleko za psihijatriski odjel KBC firule.Dijagnoza sinočnjeg druženja u caffeu je bila neurozis totalitis. Sad
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub sij 29, 2011 3:10 am

Doša je polako drugi misec,sad mladi pocimlju formirat pismu,odnosno,sad ce ih pocet vatat prvi špiriti di ce se možda neki i izgubit ako ne pazimo.Primjetit ce te da su poceli ili ce pocet glasnije i špiritanije veršat,neki ce i "vikat".Ako neki skroz skrene,treba ga nemilosrdno odvojit,jer lako može povuc za sobom ostale.
Ja cu za koji dan poceti najglasnijima davati malo laganiju hranu i obrnuto,naravno u skladu sa temperaturama.
Vidit ce te da su neki mladi glasni,razgovjetni,vole pivat a neki nisu,na ovaj nacin ih tempiramo kako želimo.
Sada bi vec sve cesce trebali spominjatu batudu kroz veršu,iako je drugi misec vrime kad veršaju,batuda se mora cuti i vec se može donekle ocijeniti koji ce biti skloni batudi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyčet vel 10, 2011 4:30 am

Ove godine sve naopako,uranilo,toliko je toplo da su mi stari grdelini skoro pobilili,tucu batude u škanciji,a do širenja i lita još miseci.Svejedno ih ne pomicem iz škancije,i necu još bar dva miseca.
Samo me straj de se šta ne poremeti,jer su prošle godine bili zeleni u ovo doba.Ako se ovakvo vrime produži još par dana,pa onda zazimi (što je lako moguce),eto problema.
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypet vel 11, 2011 8:19 am

bariton je napisao/la:
Ove godine sve naopako,uranilo,toliko je toplo da su mi stari grdelini skoro pobilili,tucu batude u škanciji,a do širenja i lita još miseci.Svejedno ih ne pomicem iz škancije,i necu još bar dva miseca.
Samo me straj de se šta ne poremeti,jer su prošle godine bili zeleni u ovo doba.Ako se ovakvo vrime produži još par dana,pa onda zazimi (što je lako moguce),eto problema.
Pozdrav, lako je za stare oni su već klimatizirali i znadu da će bit još marčanih bura,problem su mladi od ove godine Rolling Eyes cheers
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub vel 12, 2011 7:36 am

Evo šta se dogodi kad se nema strpljenja.Moj kum debo je počeja širit mlade od kad je učinilo ovo lijepo vrime.Mladi su bili pitani i odlično su pokazivali.Sad je osta bez jednog mladog ,mučiš se od 7 mjeseca a izgubiš ga u jednom danu.Govori otrova se pa ovo pa ono ja mu govorim da je sta u stalaži bija bi živ,a vi sad razmilite kako čete radit.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub vel 12, 2011 7:48 am

YOGI je napisao/la:
Evo šta se dogodi kad se nema strpljenja.Moj kum debo je počeja širit mlade od kad je učinilo ovo lijepo vrime.Mladi su bili pitani i odlično su pokazivali.Sad je osta bez jednog mladog ,mučiš se od 7 mjeseca a izgubiš ga u jednom danu.Govori otrova se pa ovo pa ono ja mu govorim da je sta u stalaži bija bi živ,a vi sad razmilite kako čete radit.

Ništa to nije čudno za našeg debu da mu se događaju čudne stvari. Sad
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub vel 12, 2011 7:56 am

A čuja sam frzeline da si i ti krenija naglo u širenje ili ih ti samo provaješ.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub vel 12, 2011 8:00 am

YOGI je napisao/la:
A čuja sam frzeline da si i ti krenija naglo u širenje ili ih ti samo provaješ.

YOGI sa zdravim tićom možeš šta očeš,a ovi polu bolesni su samo za kuću i stalažu...
scratch tongue
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptysub vel 12, 2011 8:28 pm

Slažem se sa tobom frzo ali mislim da i ti ne nosiš tiće koji vride vanka.sad se ne šire tići možeš samo provat nepoznanice da se može popuštat i na kraju nam ne ostane ništa ha ha ha.
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptypon vel 21, 2011 7:47 pm

YOGI je napisao/la:
Evo šta se dogodi kad se nema strpljenja.Moj kum debo je počeja širit mlade od kad je učinilo ovo lijepo vrime.Mladi su bili pitani i odlično su pokazivali.Sad je osta bez jednog mladog ,mučiš se od 7 mjeseca a izgubiš ga u jednom danu.Govori otrova se pa ovo pa ono ja mu govorim da je sta u stalaži bija bi živ,a vi sad razmilite kako čete radit.

iznešeš tića vanka da piva i od toga ti krepa zanimljivo pa yogi di si tu ČINJENICU naša...šta se tiče širenja gardelina tija bi samo nadodat da je bitno pratit prirodu dok su gardelini u jatima u prirodi onda još stoje na stalži al svakako kad se uvati lipo vrime probaš dva tri najglasnija da vidiš kakav je tok njihove pisme samo ih izdaviš 15-20 minuta da oni malo oči a i kljun otvoru...kada tice u prirodi sortiraju parove onda je vrime širenja onda se oni vadu gledaju prislušavaju al većina nas stavlja te tiće u mrak da bi ih slušali na lito ..samo pratit prirodu malo kemijat sa ranon i svitlon i moš šta oš
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto vel 22, 2011 7:46 am

Šteta ali bija sam slab iz kemije o tom neznam ništa.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Emptyuto vel 22, 2011 8:07 am

YOGI je napisao/la:
Šteta ali bija sam slab iz kemije o tom neznam ništa.

Nisi bio na satu kad se ta lekcija učila Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty
PostajNaslov: Re: sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo   sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo Empty

[Vrh] Go down
 
sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo
[Vrh] 
Stranica 1 / 25.Go to page : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next
 Similar topics
-
» skolovanje - kada, kako, koliko dugo
» skurica - kada i kako?
» ŠIRENJE VRDUNA
» Kako je nekad bilo - (o)želanda
»  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: