Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Go down 
+41
ĐEKO
MONSTRUMO
sole
VELE1
Grga Zlatoper
angjello
CIBO
gare
Jandrek
frickočak
ivica.p
MI 2
Vedran
enver
euzebio
žižula
ivica
pele
rico
domo
YOGI
DOMENICO
ivica.milanovic13
arboret
F I N K O
lord189
Dva Grdelina
Tic_Bal.
DjordjeVet
Moćun
vrca
bošket
kain
KOBAC
ziko
PSIHO
bizar
ATOMIC
frzelin
GRANDE
PESTI
45 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 12:38 am

Ajde bošket snimi i ti svog u škuri cuo sam da ga krijes ko zmija noge heheh Smile
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 12:45 am

Sve u svoje vrijeme.
Za sada moj mali GMO projekt ostaje tajna.
Ali već se čuje i moram biti zadovoljan.
Poprilično je daleko od finalnog proizvoda. Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 2:37 am

bošket je napisao/la:


Ali nebi ti bio Balta da nisi snima u škurici.
hahaha

bošket snimio sam nekoliko snimaka iz razloga sto mu pustam da sam sebe slusa ali nebi bio balta kad bi izdrzao a da vi ne cujete hehehe.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 3:19 am

Tic_Bal. je napisao/la:
Evo jutros su mi se izlegla 4 grdelina ako bude sve uredu i ako bude pokoji muskic ide u spaiz.

https://www.youtube.com/watch?v=lyBCNjHtV-g

Zivi bili pa vidjeli Smile

pozdrav gosp tic-bal baštarda vam je skinula cd odlicno eto i moje pohvale vidite da nije sve crno.

sada je samo pitanje kako održati pticu da ostane stabilna želim vam puno srece do konacnog cilja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 4:46 am

Ha ha ha ,

je ste li vidili kako se odmah prizna čista zijada,koja klizi i ne zapinje,pa makar

bila od nerazvijene mlade baštarde.

Kako to da cak ni Jogi nije reka da je nategnuta i greza.

Znate zašto,zato jer uistinu nije nategnuta i greza.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 5:52 am

[quote="bariton"]Ha ha ha ,

je ste li vidili kako se odmah prizna čista zijada,koja klizi i ne zapinje,pa makar

bila od nerazvijene mlade baštarde.

Kako to da cak ni Jogi nije reka da je nategnuta i greza.

Znate zašto,zato jer uistinu nije nategnuta i greza.[/quote Da mi je najveći neprijatelj ja bi prizna kad ćujem nešta dobro.Ono je baštarda ali več sam prije reka da mi je draža dobra baštarda nego grdelin koji tuće batude s nategnutom zijadom.Ali nekome nije i to je u redu neka drži ko šta voli.Ali mene nećete nikad vidit da se hvalim ili sniman nekog grdelina koji nateže zijadu.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 7:13 am

Snimija bi ti samo da ima šta natezat! Smile Smile
isto ka i ja
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 7:37 am

Bravo.....

Svaka čast Balta držin ti fige samo triba imat volju ....... lol!
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 8:39 am

Balta ,malo si me zbunio,ja sam mislio da si mi skinuo sa mog telefona snimak od moje baštarde,ali kad sam čuo ziju,skužio sam da nije moj,u mog je malo duža Very Happy Very Happy Very Happy ,ali i sa kraćom ti čestitam cheers cheers
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 8:57 am

Nista moj Vuce dok ne bude snimak grdelina Smile
Vidi ovo npr.
1 imamo hibrida dobro pjeva.
2 hibrid uci grdelina ako budem imao srece nauciicu grdelina.
3 grdelin uci grdelina e too je vec nesto ako nauci i taj sto je naucio mora pjevat batude gdje god ga stavis Smile
Znaci Vuce treba nama jos naj manje 3- 4-5.....10 g ako nam bude islo kako treba Smile

ps.Znam kao djete sam igrao gluhi telefona i uvijek onaj na kraju nije znao reci pravu rijec a sta ako ta rijec bude Viiciijuuu Smile i bude falilo slovo heheh Smile
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 9:41 am

A moram se javiti. Da i ja kažem to Balta, bravo Balta, Balta majstore, kapa do poda. Može?
Ne može. Mogu reći što ja čujem. Čujem baštarda koji je jako mlad, čujem baštarda koji nije ni batudu složio. Sva pjevanja u batudi su dobra ali nisu posložena, tić kemija, vrti, glas jedva čujan. Trebaće mu još dugo, bar par mjeseci da napokon sjedne na pjesmu. Onda se može pričati o njemu. A ima li baštard kakav verš? Ili mu je ono što se čuje sve što pjeva? One dvije zijade koje sam čuo, ako sam dobro čuo, neda mi se opet vrtiti snimak, nisu niti iste po dužini, iako je boja dobra. Ali na koju ziju sjeda? Hoće li promijeniti boju zijade kada pojača glas?
Sve je to normalno za mladog tića. Kada ojača i uhvati godinu, kakva će biti boja glasa?
Grdelinska ili kanarinska?
Hoće li rastezati batude i držati ih dugo, dugo, za grdelina neprirodno predugo?
Gospodo, dragi Bog ne zna kakav će to tić biti. A ovo što se čuje nije loše, ali samo obećava, ništa drugo. Balta prijatelju, pozdrav, znaš da te ja uvijek podržavam.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 5:12 pm

Tako je,

ali ide dobro,obecava,a i to je na današnje vrime teško naci.

Ja ne volim baštarde,ali danas je ona precac kako doci do batude,jer kod grdelina

to tako ne ide.Spremiš snimak po guštu,mladu baštardu i postoji mogucnost da

vec dogodine imaš kvalitetnu batudu.Nije lako ni sa baštardom ,ali kud i kamo

lakše nego sa grdelinima.Nakon toga preostaje samo prenit pivanje sa bastarde

na grdelina.Izgleda lako,ali nije.

Do sada je Dado najdalje otiša,iako se vec godinama pokušava.

Još nema finalnog proizvoda.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 6:22 pm

Profa euzebio bas tako kao sto si napisao ovo sto se cuje je samo obecavajuce.
Zivi bili pa vidjeli .
pozz Wink

[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 6:32 pm

Neka je to obećavajuće,ali on sad pjeva,guštaj u njemu sada Balta,a kasnije ga nekom pokloniš Very Happy Very Happy . Mala šala.
Svi mi smo svjesni toga šta nas čeka i šta sve može biti i dobro i loše,ali ako ne pokušamo nećemo niti znati . cheers


Moj ide za sad dosta dobro, a ja sam stavio i mladog grdelina uz njega ,pa šta bude.Ne da mi se čekati godinu dana,pa onda pitati mlade,pa ih stavljati sa njim,pa opet čekati da oni propjevaju,pa onda treću godinu OPET ručno othranjivati mlade,pa da ih oni uče i na kraju ne budem zadovoljan,heh bolje mi se ubiti nego da to dočekam.,a ovako,stavio sam mladog cibaša sa nim,pa ako je sreće,mladac će imati nešto svoje verše ,baštarda pjeva kako pjeva,pa ako se izmješa pjesma i to bude to,ja sam sretan.

Bio bi prezadovoljan,da grdelin bude lošiji od baštarda za 20-30%. cheers cheers
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptypon kol 22, 2011 10:52 pm

euzebio je napisao/la:
A moram se javiti. Da i ja kažem to Balta, bravo Balta, Balta majstore, kapa do poda. Može?
Ne može. Mogu reći što ja čujem. Čujem baštarda koji je jako mlad, čujem baštarda koji nije ni batudu složio. Sva pjevanja u batudi su dobra ali nisu posložena, tić kemija, vrti, glas jedva čujan. Trebaće mu još dugo, bar par mjeseci da napokon sjedne na pjesmu. Onda se može pričati o njemu. A ima li baštard kakav verš? Ili mu je ono što se čuje sve što pjeva? One dvije zijade koje sam čuo, ako sam dobro čuo, neda mi se opet vrtiti snimak, nisu niti iste po dužini, iako je boja dobra. Ali na koju ziju sjeda? Hoće li promijeniti boju zijade kada pojača glas?
Sve je to normalno za mladog tića. Kada ojača i uhvati godinu, kakva će biti boja glasa?
Grdelinska ili kanarinska?
Hoće li rastezati batude i držati ih dugo, dugo, za grdelina neprirodno predugo?
Gospodo, dragi Bog ne zna kakav će to tić biti. A ovo što se čuje nije loše, ali samo obećava, ništa drugo. Balta prijatelju, pozdrav, znaš da te ja uvijek podržavam.


Pozzz Euzebio!
Kao i obično uglavnom se slažem sa vašim konstatacijama.
U ovom slučaju naročito sa ovim na kraju.A to je da samo dragi Bog zna kakav će ovaj baštard izać na kraju ,te da za sada samo obećava.
Nadalje kažete kako se ne čuje ništa loše.I sa tim se slažem,ali želim samo to još više naglasiti.Mislim da je to ključno da bi o ovom tiću uopće pričali kao nekakvom potencijalu.Jer ukoliko bi već sad grebao ,strugao i ubacivao nekakve nećistoće u pismu mogli bi ga odmah otpisati.
Što se verša tiče ne znam dali ima još nešto osim ovog što čujemo.Pa komentiramo samo ono što nam je prezentirano.Sve ovisi sa čim je baštard učen.Ukoliko je učen sa živim tićom sigurno ima još "nešto".Međutim ukoliko je učen sa snimkom ,gdje su u pravilu same batude,onda osim ovog što čujemo vjerovatno nema ništa.U pravilu tako učene ptice veršaju pletivima i batudama,bez primjesa.A da se mogu pokvariti sigurno je da mogu.Naročito ako čuju nešto što nebi trebali.
U dužini dzija varira,ali ne i u boji.I to treba naglasiti.Jer i to je dosta bitno.Sumnjam da će promijeniti boju dzije kad pojača glas.Ali skratiti je može,premda mi je vjerovatnije da će je produžiti.O boji glasa teško je nagađati.
Međutim ne slažem se oko dužine batude,pletiva.Za Vas su duga pletiva neprirodna.To bi značilo nepoželjna,ukoliko sam dobro shvatio.
Za mene su što duža to draža.Normalno ukoliko su lipa ,štekata.Isto važi i za dziju.
Ali ovo je već stvar ukusa i za to nema pravila što je bolje.Na svakom je da izabere, ukoliko je takve sreće da može birati,što mu paše.
Za mene dileme nema.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptyuto kol 23, 2011 2:35 am

Pozz Bošket. Slažem se, uglavnom se slažemo. Imam stvarno dugo iskustvo po pitanju baštarda. Bez pretjerivanja, nekih petnaestak u zadnjih dvadesetak godina. I ako me netko pita po pitanju baštarda ja sam definitivno odustao. Sinjani, i ja među njima, su sve pokušali sa baštardima. Tu sam doživio takvih ludosti da mi ljudi ne vjeruju, a oni koji su bili kod mene znaju da govorim istinu i inače, ne samo na forumu i pticama. Evo jedna luda priča. Dobio sam baštarda od mjesec dana, kada se on i uzima, i stavio ga u kutiju. Kutiju gurno u prostor ispod štednjaka (el. špakera kako volimo reći)Imao sam mali jednosobni stan u kojem nije bilo baš previše prostora. U kući sam stavio kazetofon i puštao snimak grdelina. Navečer bi doziva baštardića pjevajući na usta batudu i zijadu.Zijada je bila onolika koliko sam moga držati zrak i zvižđati. Jedno osam sekunda. Probajte svi vi koji čitate. Ziju sam motao kao u priči, to je bila zija i boje i visine a završava sa onim ijuuuuu. Kada se obukla, ovako ko Baltina sada, počela pjevati, sve sa trake koju je slušala i ono što sam je ja naučio. Batuda i zijada od sedam osam sekundi!!!!!!!!!!.Došli neki prijatelji, ja stavio tića sa strane da ga ne vide a oni slušaju ko ih to zajeb.sa zijom. Kad su shvatili da to pjeva živi baštard smijali se ko blesavi. Bacio sam ga jer mu nije valjala batuda, ona koju sam mu ja otpjeva na usta. Neprirodno, bez veze. Snimio sam toga baštarda, snimak imam još negdje po kući, ali su sve te puste trake sa mojim i sinjskim pticama uglavnom propale.
Što hoću reći? Baštard može sve. On prvu godinu može podnijeti da mu sastavite pet ili deset pletiva i zijadu. Zijadu pokaže odmah.Ako je ne čujete odmah, nećete nikad.Dok ga ne razumijete što pjeva razumijete zijadu. Između onog čeprljanja ona se izdvaja.
S. Gugić je odgojio baštarda samo sa trakom. To nije problem. Potpuno identično samo batuda i zijada. Druge godine promijenio pjesmu, izmislio pjevanja.Ne dajte mu da čuje ništa drugo i on će to pjevati. Prvu godinu je o.k. Uvijek je problem druga godina. Kada krene nakon mitarenja, krene sa veršom. Ima li ga?Ako nema, slaže ga od pjesme koju zna, od pletiva. I sada je problem: je li on to verša ili bati?Da bi se uradio i bio dobar tić, mora vani. A vani čuje druge ptice. I promijeni na brzinu. Kada uzme nešto drugo, nikad to više neće izbaciti iz pjesme. Kada uzme to drugo, nemojte se začuditi ako on to veršanje ili šporkicu pretvori u glavno pjevanje tj. batudu. Baštardi su mi drugu godinu toliko kidali živce da ja to nemam više volje držati.Boja glasa mi je presudna. Ako nije grdelinska, ako je dublja, jača, kanariinska, ja to ne mogu podnijeti.Ode ona susjedima i prijateljima. Ako nema javljanje grdelina, ako nema ono cici cici, ako nema verš ne žalim je blizu kuće. Ako drži pletiva predugo za mene je to osobina kanarina. I zbogom baštardu. Kada ga ponesete u prirodu, onda znate. Ako složi tri grdelinska pletiva, sa grdelinskim glasom i zijadom onda je dobro. Ako ih ima pet šest, može li ptica to otpjevati kada naleti grdelin iznad arboreta?Hoće li u onoj žestini za pticom fino, polako, posložiti svih dvedeset i više štekati taktova?
Svi koji se odlučite za baštarda imate po mojem mišljenju dva načina odgoja toga kopileta.Držati ga beskonačno u kući, izoliranog, sa izleženim mladcima u kući, kako je to napravio gospodin Grande. Ja osobno to ne mogu.Mene zove majka priroda i divljina, arboret i livada. Moje ptice idu vani, ili ih ne držim. Drugi način odgoja je da imate potpuno čistog grdelina prave zijade i da uz njega stavite baštarda. Ne smije baštard čuti ništa drugo nego njega. Za dvi godine to bi moglo ipak biti dobro. To su sinjani uspjeli. Bilo je baštarda potpuno identičnih grdelinu, ne možete ih razlikovati. Ali ako imate pravog grdelina što će vam kopile baštard? Radije ga okružiti sa sedam osam mladih grdelina. Zaključno, uspjevao sam odgojiti prave baštarde. Čiste u potpunosti, dobrih zijada. Nikada nisu izdržali duže od tri godine. Jednostavno bi se promijenili, složili nešto što nikad nisam čuo i potvrdili da su samo kopile. Moguće da sam griješio u odgoju. Probajte vi bolje.Grdelina iz prirode nikad nisam odgojio sa baštardom. pozz g. Bošketu i svima ostalima, naravno.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptyuto kol 23, 2011 2:46 am

Ha ha ha g.Euzebio svi smo mi to prošli (Manje više)sve se ja slažem s vama pogotovo oko onog da šta će ti beštarda kod dobrog grdelina.Mislim da neko ko ima dobrog ili pravog grdelina taj neće ni stavljat mazgu kraj njega jer to nema smisla .Ali ko nema ništa tom je jedna od opc ija i mazga.Ja da neman kumova i prijatelja vjerovatno bi drža mazgu,a ovako iman lipu ćistu zijadu pa ću se mućit za ostalo.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptysri kol 24, 2011 7:45 am

Ovo su vec dobra razmišljanja.

Dado je prvi kvalitetno uspija prinit pivanje sa baštarde na grdeline,međutim

ti su grdelini ispivali prvu godinu u zatvorenom prostoru bez špirita.To je i bila

zamisao Dadina da bi ostali na pismi.Druga godina je ključna kad moraju u polje.

Po meni ,Dadu ceka ogroman problem jer ti grdelini pletu prosjecno 20 taktova

u tri pletiva sa malo je rec, odlicnom zijadom.E sad,priroda je nešto drugo od

hodnika i kužine.Kad ti grdelini dođu u top formu,a poviše glave im lete tici

oni idu na batudu puni špirita.A ta batuda traje i traje i traje,a grdelinima je

priša jer su u špiritu i leti sve oko njih i tira ih pivat.Bojim se da ce tu nešto

izgubit.Najbolja solucija bi bila da skinu koje pletivo ,a zijade ostanu.

Jedva cekam vidit razvoj situacije,jer je ovo nešto novo u svitu ticije.

Naprid Dado.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptysri kol 24, 2011 7:53 am

Slažem se sa gosp.Eusebiom,i sto puta sam to reka.Baštarda mora bit samo

sredstvo za doci do cilja,grdelina.Ako imaš grdelina po guštu ,onda ti baštarda

ne triba.Više puta sam cuja:"baštarda mi piva ka grdelin".

Nikad me nece zajebat,može bit slicna,približna,ali uvik cu osjetit razlku,jer

baštarda je baštarda ,a grdelin grdelin.

Postoji uzrecica za neko pivanje koje traje puno puno godina - izbaštardalo se.

Zašto,postaje šuplje,bez šuga,glasom koji ne ostavlja dojam.To je to.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptysri kol 24, 2011 9:37 am

G. Bariton, mislim da polako napredujemo, razmjenjujemo iskustva a izgleda da se Sinj i Split i ne razlikuju previše, bolje rečeno ne razlikuju se uopće. Dobro, Split je malo ljepši grad ali zato smo mi sinjani ljepši od vas Splićana, a ženske su nam bar dva puta zgodnije od vaših. A ne možete imati baš sve.
Sad kada smo to riješili evo još par ozbiljnih stvari po pitanju baštarda. Sinjani tu pticu ne cijene. Kada je sinjski ptičari i drže, spomenu je jako rijetko, bez obzira koliko kvalitetna bila. I kod nas je neki zovu mula, ili mazga, baš zbog kapaciteta pjesme. Ja je volim slušati u onom uzrastu koji je sada ponudio naš vrijedni Balta. Sada je najsličnija grdelinu, nema dodatak u pjesmi, drži se onog što je čula i pjeva fenomenalnu ziju ako je na snimku takva.
Što sve može pjevati to je za ne vjerovati. Jedna od mojih je pjevala lastavicu, skinula je jer je prozor bio otvoren a iznad prozora žica od struje i lastavice.
U mog prijetelja Vlade B. baštard je pjevao pranje sudi. Bio je odmah do sudopera a žena mora oprat posuđe (u splitu to rade muškarci jel da?). Skinula klapanje posuđa i šuštanje vode. To je bio krkljanac od ptice.
Mladen Č. donio odgojenog baštarda starog tri mjeseca u polje loviti grdeline. Baštard pjeva čisto pjesmu grdelina. Nakon sat vremena na arboret padaju fanganeli. Dođe mu prijatelj (drugi Mladen, sinjani ih znaju) do arboreta vidit što se događa. Kaže mu "Baćo imaš ti i fanganela u kući. " Baštard pjeva pjesmu fanganela. Čuo ih u zraku i skupio za pola sata. Eto malo sam vas zabavlja, malo provocira. Al za ptice sve istina.pozz
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 57
Lokacija : kaštila

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptysri kol 24, 2011 9:46 pm

Evo i moje štorije o baštardama. Stjecajem okolnosti 81god imao sam odličnog očaka kojeg tada nisam znao dovolno cijeniti. Za tog tića saznao je jedan poznati splitski tićar i poćeo je kao slučajno gotovo svakodnevno dolaziti u Kaštela na moju poštu lova mladaca. Proučavao je pjev očaka a i istovremeno i moje sklonosti i želje u pogledu pisme. Ubrzo je shvatio da sam tada patio za beskonaćnim pletivima i da mi zijada nije bila glavno mjerilo, a tiha patnja mi je tada kao momčiću bila baštarda. Jednog dana pojavio se sa dvije baštarde koje su imale svaka svoju različitu pismu od dva dupla pletiva i neloše zije. Naravno odma sam se uvatija na udicu.
Dogodila se trampa na obostrano zadovoljstvo, samo šta je tada u mojim mislima ispao neznalica jer daje dvi kvalitetne baštarde za jednog tiča koji bi znao i zašporkati u pismi iako je imao vrhunsku ziju koju tada nisam znao vrednovati.
Znao je on već tad da te baštarde neće zadržati tu pismu. Ja sam ih držao skupa odvojeno od drugih tića. Druge godine dogodilo se da su jednostavno zaminile pismu. Uzevši jedna od druge pletiva kao glavna a svoje bi samo ponekad ritko zapivale i skratile. Ali nakon želande dogodio se totalni kupus u njihov pismi upravo onako kako je to gosp. Euzebio opisao.
Dugo sam sebi pribacivao krivicu šta nisam uspio sačuvati njihovu prvobitnu pismu a poslin sam shvatio da je to gotovo nemoguće postići kod baštarde izuzev stroge izolacije i neprestanog podržavanja uz cd iste pisme. Ali koji su to onda gušti u tom tiću, koji mora biti izoliran.
Pokuša sam opet raditi i u paru nebi li se ponovilo da preuzmu jedna drugoj pismu ali rezultati su bili porazni. Odustao sam ranih devedesetih od baštardi.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptysri kol 24, 2011 10:51 pm

Eto envere mislim da si i ti njega zajeba jer nije se to pročulo po Splitu.

Krajnji rezultat 1:1 Sad
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptyčet kol 25, 2011 1:17 am

euzebio je napisao/la:
G. Bariton, mislim da polako napredujemo, razmjenjujemo iskustva a izgleda da se Sinj i Split i ne razlikuju previše, bolje rečeno ne razlikuju se uopće. Dobro, Split je malo ljepši grad ali zato smo mi sinjani ljepši od vas Splićana, a ženske su nam bar dva puta zgodnije od vaših. A ne možete imati baš sve.
Sad kada smo to riješili evo još par ozbiljnih stvari po pitanju baštarda. Sinjani tu pticu ne cijene. Kada je sinjski ptičari i drže, spomenu je jako rijetko, bez obzira koliko kvalitetna bila. I kod nas je neki zovu mula, ili mazga, baš zbog kapaciteta pjesme. Ja je volim slušati u onom uzrastu koji je sada ponudio naš vrijedni Balta. Sada je najsličnija grdelinu, nema dodatak u pjesmi, drži se onog što je čula i pjeva fenomenalnu ziju ako je na snimku takva.
Što sve može pjevati to je za ne vjerovati. Jedna od mojih je pjevala lastavicu, skinula je jer je prozor bio otvoren a iznad prozora žica od struje i lastavice.
U mog prijetelja Vlade B. baštard je pjevao pranje sudi. Bio je odmah do sudopera a žena mora oprat posuđe (u splitu to rade muškarci jel da?). Skinula klapanje posuđa i šuštanje vode. To je bio krkljanac od ptice.
Mladen Č. donio odgojenog baštarda starog tri mjeseca u polje loviti grdeline. Baštard pjeva čisto pjesmu grdelina. Nakon sat vremena na arboret padaju fanganeli. Dođe mu prijatelj (drugi Mladen, sinjani ih znaju) do arboreta vidit što se događa. Kaže mu "Baćo imaš ti i fanganela u kući. " Baštard pjeva pjesmu fanganela. Čuo ih u zraku i skupio za pola sata. Eto malo sam vas zabavlja, malo provocira. Al za ptice sve istina.pozz


Nije to baš tako.

Kad ste vi predstavnik Sinja,kao ovih dana,tada se iskustva mogu razmjenjivati na obostrano zadovoljstvo,što

ni u kom slucaju nije bilo moguce prije dva miseca.
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptyčet kol 25, 2011 3:18 am

Gosp. Bariton ima nas više predstavnika Sinja šta razmjenjujemo iskustvo meni je samo adresa splitska ali sinj je moja majka znanja. Pomalo još ćemo mi vas dosta naučit Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Emptyčet kol 25, 2011 3:23 am

Naravno gosp.Strava da se i sa vama može sasvim korektno komunicirati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva   Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva - Page 13 Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
[Vrh] 
Stranica 13 / 39.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj lugarina isključivo zbog pjeva-
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: