Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 MUTACIJA ŠTIGLICA

Go down 
+10
vrca
frickočak
kain
Jandrek
GRANDE
frzelin
lord189
Moćun
F I N K O
BOCKA
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 05, 2011 11:47 am

lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 05, 2011 11:53 am

Jandrek je napisao/la:
lol!

pozdrav burazeru jandrek ..ma vidim da i ti ne spavaš u ovo doba noču

ostavimo malo nešto i za sutra mislim na novi dan i nova nafaka
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptyčet stu 17, 2011 11:37 am

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/204/picture036e.jpg/

pozdrav prijatelji

mozda se ne vidi dobro ali eto da vas pitam
jeli je ovo neka mutacija ili neko poremečenje ove moje tiče
jer pre parenja nije bila ovakva...to se desilo posle druge godine pareja..samo jedan nejzin štiglič je imao ispod kljuna malo bele boje..a ove godine imam od nje 2 štigliča i oba su muška i oni nemaju ama baš ništa poneku fleku na tijelo i baš mi je čudno ... ona sada ima 3ri godine i tako dalje...ako moze vaše iskustvo oko ovoga slučaja
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptyčet stu 17, 2011 6:04 pm

Sokole,uslikaj sliku iz bliže,slabo se vidi.Kako mi se čini da ti ptica ima bjelilo po leđima.Mislim da je to parcijalni albinizam.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 1:55 am

Moguće parcijalac, ima li bjelih pera? I valjalo bi da malo očistiš...
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 8:44 am

Napravila ti se piramida od govana Maestro !
[Vrh] Go down
frickočak

frickočak


Broj postova : 38
Points : 42
Join date : 31.08.2011
Lokacija : sinj

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 9:18 am

Ej maestro,ako ovako održavaš sve svoje tiće onda ne spadaš u ljubitelje tića(životinja)! Pa kako možeš tako nešto prezentirati razbacivati se nekim argumentima na na forumu ljubitelja tića a moga bi prodavat gnjoj poljoprivrednicima samo iz te ćibe!! Bez uvrede ali bar malo higijene su i tići zaslužili! izvini ali upada u oko hrpa govana tako da se tić i nevidi!
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 11:03 am

frickočak je napisao/la:
Ej maestro,ako ovako održavaš sve svoje tiće onda ne spadaš u ljubitelje tića(životinja)! Pa kako možeš tako nešto prezentirati razbacivati se nekim argumentima na na forumu ljubitelja tića a moga bi prodavat gnjoj poljoprivrednicima samo iz te ćibe!! Bez uvrede ali bar malo higijene su i tići zaslužili! izvini ali upada u oko hrpa govana tako da se tić i nevidi!

frockočak neznas ti to je njima dobro za učinit modu one pare i bacili i ostale bolešćurine ,od toga prije bacaju perije i žešći su Very Happy cheers cheers lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 11:15 am

F I N K O je napisao/la:
Napravila ti se piramida od govana Maestro !

pozdrav finko

nije reč oko piramide nego oko mutacije brate finko
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 11:17 am

skopski maestro je napisao/la:
F I N K O je napisao/la:
Napravila ti se piramida od govana Maestro !

pozdrav finko

nije reč oko piramide nego oko mutacije brate finko

hahahhaha Razz Razz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 11:27 am

frickočak je napisao/la:
Ej maestro,ako ovako održavaš sve svoje tiće onda ne spadaš u ljubitelje tića(životinja)! Pa kako možeš tako nešto prezentirati razbacivati se nekim argumentima na na forumu ljubitelja tića a moga bi prodavat gnjoj poljoprivrednicima samo iz te ćibe!! Bez uvrede ali bar malo higijene su i tići zaslužili! izvini ali upada u oko hrpa govana tako da se tić i nevidi!


pozdrav brate frickočak cheers

moram i tebi ponešto rekomentirati study study study

to što se tebi čini ta higiena nisi dobro primetijo i nisi dobro video ..da to nije to što ti misliš oko te higijene moj mali prijatelju Rolling Eyes

jasam pitao dali je neka mutacija ili neki poremečaj te moje ptice ... a ne kako ja čuvam i tako dalje ..to što se tebi učinelo da je toliko prljavo i nečisto

pa nemogu ja da ti rečem štaje to dolje na patosu u kafezu Suspect Suspect


jer postoi poneka tajna ...dobro neču ti zameriti jer si još mlad i da je svet pred tobom..dako do penzije ponešto naučiš...nadamse ali ti otpočetka nešto ne ide od ruke


oprosti ako sam te nečimu uvredijo
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 11:33 am

Jandrek je napisao/la:
frickočak je napisao/la:
Ej maestro,ako ovako održavaš sve svoje tiće onda ne spadaš u ljubitelje tića(životinja)! Pa kako možeš tako nešto prezentirati razbacivati se nekim argumentima na na forumu ljubitelja tića a moga bi prodavat gnjoj poljoprivrednicima samo iz te ćibe!! Bez uvrede ali bar malo higijene su i tići zaslužili! izvini ali upada u oko hrpa govana tako da se tić i nevidi!

frockočak neznas ti to je njima dobro za učinit modu one pare i bacili i ostale bolešćurine ,od toga prije bacaju perije i žešći su Very Happy cheers cheers lol!

pozdrav brate jandrek cheers cheers


nisi im trebao objasniti niti naučiti oko ponekih marifeta i tajni oko toga štigličarstva Evil or Very Mad

ostavi ih da sami osete i dozive kako je čuvati te proklete štigliče study study study


BRATE JANDREK OSTAVI IH DA SAMI OTKRIJU RECEPT KOKA KOLE ..JER NIJE DzABE


pozdrav tebi jer si odma uvideo o čemu je stvar study study
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 9:06 pm

ajme ne sad san svima okrija triba si mi reć da mučin (hahahahhahhhhahahahhahhah) Razz lol!
[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 9:24 pm

Skopski evo ja cu ti rec.Od ogromne kolicine govana tiću su ti pobilila ledja.....Mos se sramit kako ih drzis....Brate Skopski...... Basketball

P.s.i u Egiptu su manje piramide.....ti tvoji tsunamiji dobro uopce zive....
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 10:29 pm




Bog !!!!


Da piramide ---hahahah . jebemu dajte čoviku koji dobar savjet

kako da se riješi egipta !!!!! Kritika je normalno na mistu !!!!!


Salu2
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptypet stu 18, 2011 11:52 pm

Lopatu u ruke i samo izbacivaj ,,materijal,, maestro.

Nije to nikakva mutacija maestro.
Rekao si da je ptica bila normalne boje a poslije mitarenja se pojavila bjelina.Takve bjeline su posljedica prljavog držanja ptica, čestog razbijanja ili pretjeranim korištenjem ljekova .Ptica bude normalne boje a mjenjanjem perja pojave se bjele zone i to što sam spomenio su najčešći razlozi pojave bjelih zona.

Kain ti je spomenio aberaciju , ona je pojava koju ptica ima cjeli život , znaći , bjeline su uvjek na istom mjestu od prvog perjanja ptice pa do kraja života.
Nisu nasljedne (treba to tek dokazati kroz mnogobrojna parenja)ali ih se može povezati sa bjelogrlim grdelinom čija mutacija u velikoj mjeri je jasna uzgajivačima.
Bjeli nokat, poneko bjelo pero,najčešće na krilima ili repu može biti naznaka da takve ptice potječu od bjelogrle mutacije.

Evo slika jednog od mojih bjelogrlih.Ovo na slici je mladi mužijak ,pri kraju je mitarenja .

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 P1030423z




[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 19, 2011 3:30 am

Maestro jel to tajna kako prije razbolit ticu? Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 19, 2011 3:31 am

POZ BRATE PESTI

TO ŠTO SE VAMA ČINI NA SLIKU DA JE TO IZMET ILI DA NE KAZEM GOVNO ..NIJE TO ŠTO VI KAZETE .VEČ JE NEŠTO DRUGO...ALI NIJE VAZNO ŠTO JE TO NA PATOSU U KAFEZU Suspect

NISAM PRIMETIJO DO DAN DANAS DA JE ONA IMALA JEDAN BELI NOKT ..SLIČAJNO SAM JE DANAS UHVATIJO U RUKE .I TAKO SAM PRIMETIO DA JE NOSILAC NEKE MUTACIJE ILI ALBINIZAM KO ŠTO MI JA REKAO BRAT ,,,KAIN,,,

tu bjelinu na ljedza i oko očiu i na repu ..to se desilo posle prve ture uzgoja mladih štigliča ..samo jedan je imao ispod kljuna bjelo .. i on mi je krepao za vreme parenja ...a ovi od ove godine ama baš ništa nemaju ni jednu flekui tako to .....brate pesti......
[Vrh] Go down
frickočak

frickočak


Broj postova : 38
Points : 42
Join date : 31.08.2011
Lokacija : sinj

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 19, 2011 9:08 am

Skopski maestro,neznam čemu toliki cinizam kod tebe i tvoje izjave (mali , mladi i.t.d)?kao prvo nisam ti ja mali ni mladi,možda po pitanju tičarstva san mlad ali dovoljno star da ti mogu kazati da mi je ža ili ti ga kukuleleta za tvojata pticata ! Do penzije ću sigurno još puno toga naučit kao na primjer od tebe KAKO SE TICE NE DRŽE!!!!!!!!!! Evil or Very Mad kao drugo proša san puno više svita nego šta misliš ali ovo nije misto ni vrime za te priče, tio san ti samo iskreno reć da ne vidin tića od govana i šporkice! e sad ja sam tebe sigurno uvrijedio svojim zapažanjem ali JBG-a, pobilio bi i ti da živiš u sobi punoj govana!! Ovo šta san napisao tebi to bi napisao bilo kome sa takvom naodgovrnosti pp
rema ticama (životinjama)! ako već držiš ,onda kako triba!!!! Ako očeš ja ču ti uslikati kako je kod mene a za tebe san mlad i neznan ništa,pa ako očeš samo javi! bez ljutnje
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 19, 2011 11:12 am

frickočak je napisao/la:
Skopski maestro,neznam čemu toliki cinizam kod tebe i tvoje izjave (mali , mladi i.t.d)?kao prvo nisam ti ja mali ni mladi,možda po pitanju tičarstva san mlad ali dovoljno star da ti mogu kazati da mi je ža ili ti ga kukuleleta za tvojata pticata ! Do penzije ću sigurno još puno toga naučit kao na primjer od tebe KAKO SE TICE NE DRŽE!!!!!!!!!! Evil or Very Mad kao drugo proša san puno više svita nego šta misliš ali ovo nije misto ni vrime za te priče, tio san ti samo iskreno reć da ne vidin tića od govana i šporkice! e sad ja sam tebe sigurno uvrijedio svojim zapažanjem ali JBG-a, pobilio bi i ti da živiš u sobi punoj govana!! Ovo šta san napisao tebi to bi napisao bilo kome sa takvom naodgovrnosti pp
rema ticama (životinjama)! ako već držiš ,onda kako triba!!!! Ako očeš ja ču ti uslikati kako je kod mene a za tebe san mlad i neznan ništa,pa ako očeš samo javi! bez ljutnje

pozdrav mali ..jer moram ovako da ti odgovorim pošto si još mali za neke stvari mislim na poneke tajne Suspect

svima sam pa i tebi ču reč ..da to što se vama čini ili da je fata morgana ..to je vaš problem..nema ama baš toga cinizma ko što ti a i poneko misli brate...ako te jE sramota pitati javno pred celim forumom .pa nemoj tako ima načina kako me pitati o nečemu što tebi nije ama baš jasno oko svega i tako dalje..a ako si mislio da sam toliko lak s pameču zajebaosise ...jer da je tako ko što si ti a i poneko mislio da je lako i jednostavno sa tim prokletim štigličima ..pa tada nebi postojavao ovaj forum i taj marifet mislim na tajnu,,,jer kad bi svi znali sve nebi bilo interesantno i niko nebi pričao o tome jer bi svako znao sve ..neznam dal si me svatijo što sam hteo ti kazati


PA EVO DA ME BOLJE SVATIŠ

PA KAD BI SVAKO PROIZVIDIJO KOKA KOLU I TAKO DALJE PA NIKO NEBI KUPOVAO NEGO BI SAM IZMISLIO KOKA KOLU DA NE BI PLAČAO TAJ NAPI TAK ZA OSVEZENJE ... MOJ MLADI JUNIORE Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep affraid affraid Basketball Basketball
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 19, 2011 11:23 am

markoxp je napisao/la:
Maestro jel to tajna kako prije razbolit ticu? Laughing


POZ BRATE MARKOPXE

NEMA VEZE ZA TO ŠTO TI MISLIŠ Evil or Very Mad
JER DOSTA SAM PONEŠTO NAUČIO OD VAS STARIJIH FORUMŠA KAKO SE PONAŠATI OVDE NA FORUMU


I ZA TEBE VAZI KAO I ZA FRICKA

NEMOJ TE BITI SRAMOTA AKO NEŠTO NEZNAŠ I TAKO DALJE .. PA ZATO SMO TU DA POMOGNEMO O NEČEMU ŠTO DOSADA smo samo sajnalji

ovaj forum je omogučijo tu pp poruku scratch scratch scratch scratch study study study study

treba zahvalizi administratorima što su nam omogučili to za nas
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptysub stu 19, 2011 9:00 pm

maestro kralju izgorija si Very Happy lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptyned stu 20, 2011 1:13 am

skopski maestro je napisao/la:
markoxp je napisao/la:
Maestro jel to tajna kako prije razbolit ticu? Laughing


POZ BRATE MARKOPXE

NEMA VEZE ZA TO ŠTO TI MISLIŠ Evil or Very Mad
JER DOSTA SAM PONEŠTO NAUČIO OD VAS STARIJIH FORUMŠA KAKO SE PONAŠATI OVDE NA FORUMU


I ZA TEBE VAZI KAO I ZA FRICKA

NEMOJ TE BITI SRAMOTA AKO NEŠTO NEZNAŠ I TAKO DALJE .. PA ZATO SMO TU DA POMOGNEMO O NEČEMU ŠTO DOSADA smo samo sajnalji

ovaj forum je omogučijo tu pp poruku scratch scratch scratch scratch study study study study

treba zahvalizi administratorima što su nam omogučili to za nas

Na smiješan način ideš bit pametan, a ispadaš scratch clown
Baljezgaš samo da baljezgaš, bolje ti je da ideš čistit ispod onoga tića jer su ono govna a nije nikakva tajna.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptyned stu 20, 2011 1:42 am

markoxp je napisao/la:
[q

POZ BRATE MARKOPXE


Na smiješan način ideš bit pametan, a ispadaš scratch clown
Baljezgaš samo da baljezgaš, bolje ti je da ideš čistit ispod onoga tića jer su ono govna a nije nikakva tajna.


poz brate moj mili markopxe cheers cheers


nisam znao da si naisao ovo za tebe napisao scratch clown


BOLJE TI JE DA PONEŠTO NAUČIŠ study study flower
[Vrh] Go down
Jandrek

Jandrek


Broj postova : 232
Points : 245
Join date : 29.09.2011

MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Emptyned stu 20, 2011 2:11 am

[Vrh] Go down
Sponsored content





MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: MUTACIJA ŠTIGLICA   MUTACIJA ŠTIGLICA - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
MUTACIJA ŠTIGLICA
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» UZGOJ ŠTIGLICA U KAVEZU
» male a mnogo značajne tajne oko parenja i školovanja štiglica
» Prirodna mutacija ili albinizam
» K: Ženku štiglića
» skurica - kada i kako?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: