Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 CYBERSHOOT Komiža

Go down 
+6
arboret
finko
Moćun
euzebio
CIBO
F I N K O
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyčet svi 03, 2012 8:30 am

Raj na zemlji
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyčet svi 03, 2012 10:20 am

prikane FINKO

MOREMO se menjat za misto na OTOKU Very Happy Very Happy ..

Ja tebi jednog CUNAMIJA - a TI MENI 30 kvadrata od pomorskog zemljišta ....ZAR NIJE POŠTENO SA MOJE STRANE cheers cheers
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyčet svi 03, 2012 6:03 pm

Ma ja mislin da 30 kvadrata na Visu merita makar 2 cunamija!!! Smile
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypet svi 04, 2012 4:15 am

Ima li koja stiniva da nije lipa.Na hvaru je skoro ista ka ova raj na zamlji.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypet svi 04, 2012 8:02 am

Najskuplja jahta na svitu,od nekoga rusa
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika260809


CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika090610


Pruga za Biševo
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika161209

[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypet svi 04, 2012 10:41 pm

Vinko, na Svetcu ili Biševu, nisam siguran, je davno bio jedan stočar, Mate ako se dobro sićam. drža je ovce i peka mladu janjetinu. Nikad bolju janjetinu nisam ni kuša. Meni se nije dao iskrcati na otok jer sam bio previše crn a on to izgleda nije vollio. Treba sam mu pokazati osobnu da bi me pustio na otok. Taj smo dan probali timune na koći provući kroz gruju do vinća i motora. ha ha. i slomili gruju. i od muke u mate pojeli cicića. eh
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypet svi 04, 2012 10:49 pm

jahta od Ambramovića
[Vrh] Go down
CIBO

CIBO


Broj postova : 227
Points : 245
Join date : 08.01.2011
Age : 62
Lokacija : SINJ

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptysub svi 05, 2012 12:24 am

.......lipo finko.......
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptysub svi 05, 2012 8:13 am

euzebio je napisao/la:
Vinko, na Svetcu ili Biševu, nisam siguran, je davno bio jedan stočar, Mate ako se dobro sićam. drža je ovce i peka mladu janjetinu. Nikad bolju janjetinu nisam ni kuša. Meni se nije dao iskrcati na otok jer sam bio previše crn a on to izgleda nije vollio. Treba sam mu pokazati osobnu da bi me pustio na otok. Taj smo dan probali timune na koći provući kroz gruju do vinća i motora. ha ha. i slomili gruju. i od muke u mate pojeli cicića. eh
Biće na Biševu,jer na Svecu nemaš di koštat sa brodom,jedino ga usidrit pa manjim na kraj. Koji je to Mate, rasist,ne znam ali baš ču se raspitat i uši mu izvuč. albino
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptysub svi 05, 2012 10:15 am

komiža prijatelju LJUTI NA MENE

nisi mi odgovorio ...dal važi ponuda sa moje streane
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 7:59 am

super vizor je napisao/la:
prikane FINKO

MOREMO se menjat za misto na OTOKU Very Happy Very Happy ..

Ja tebi jednog CUNAMIJA - a TI MENI 30 kvadrata od pomorskog zemljišta ....ZAR NIJE POŠTENO SA MOJE STRANE cheers cheers
Neman ti ja skoro ništa zemlje,svega jedan komad u Komiži,zanemarivo. I na Biševu imam komadić,ali ni moja pokojna nona nije znala di je to. Moji su bili ribari i uvik su bili po moru,nix zemlja. Imam kuću koju smo zadnje dvi godine priuredili i nadogradili jedan kat da ja i brat imamo po lipi stan. Da si je vidio prije dvi godine,kuća od matuna. Pita bi oca kako ovo matuni ovako krivo stoje,a on bi reka,oli su to gradili zidari,to su gradili ribari.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 8:17 am

E to je bija i moj problem u Splitu,

svi su bili ribari i konopari,

bilo boje da su bili težaci ,

sad bi bija u penziji.
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 8:30 am

Na škveru,pun brod tići
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika140310


Royal Clipers na Hvaru
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Picture129q


Srića za mul,bi bi proša priko našega broda !
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika170410

[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 8:41 am

Krilo Jesenice u Hvarskom portu,mi zadnji. Ako malo popiješ nije lako nać posteju.
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Krilo1


Mi u vojnom potkopu na Visu
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slikagaraa130909

[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 9:32 am

"Jabuka je bila težja od svih drugih škojih. To je opasan škoj. Tamo su išli samo oni koji su mogli podnit strah, sposobni mornari i dobri ribari. Najboji na ovemu moru. Kad biš bil krenul sa Sveca prema Jabuci, kad su bila donja vrimena (sjeverni, stabilni vjetrovi), nisi je vidil. Bila bi u kaligu. Jidril si uz maistral. Bonacon je vidljivost još gora. I kad bi se bil približil škoju, nisi ga vidil, ali po roti bil biš došal nedaleko njega. To si znal po urima. Onda biš bil fermal i izračunal koliko si mija mogal izvozit u te tri-četiri ure. Onda biš bil po suncu, jer aleroja ni bilo, znal koliko si mija prošal. Miril si sunce na parste, a u sri dona si znol po osoju od jarbula koja je ura. Jarbul ti je bil aleroj po dnevu, a pulent ti je bil drugi aleroj popodne jer biš bil miril parste koko je sunce visoko. I sad ako si bil miju dvi od Jabuke, miju na oštar ili miju na tramontanu, onda biš bil fermal.


Jabuka, vulkanski otok u komiškom arhipelagu
Digod ja znam doć do same nje na pola mije i ne vidit je. Ali kal bi te bili kalebi ćutili, bili bi skricali, bili bi se krivili. Tako biš po glasu kaleba došal na Jabuku. Ili ako je ništo mortvega mora, bil biš fermal za čut kulpe mora di tuču obo kraj. I onda ideš za hukon mora i dojdeš na Jabuku. A kad kalebi imaju mlade u gnjizdu, dojdu navar tebe pa im baciš ribu i on je nosi mladima u gnjizdo. Tako znaš rotu. Voziš za kalebon prema Jabuci. I da imaš busolu ne bi ti pomogla, jer Jabuka ima u sebi puno gvozja pa remeti busole isto kao i Brusnik. Sad zamisli, svićoru, kaki je to bil život, na temu otvorenemu moru di ne vidiš kraja, mali škoj bez porta, piramida nasrid kulfa.

Svega se na dva mista moreš iskarcat i to vaja bit mlad i jak ako ćeš spasit život. Spominjen se parvi put kad san došal na nju. Armižali smo se u jedan bocić od široka i ćapali smo cime. Ja mlad. Parvi put na Jabuci. Gledan te njezine stine koje su hrapave gore od sunca i slapa i koje svaki čas mogu past, a dole blizu mora glatke i klizave. Učinilo mi se onako mladome kao da san doša u kaznionu. A onda san vidil četiri križa nacrtana katranon i isto tako skraćeno napisana imena judih koji su tu poginuli. Stari Pere Lestić mi je rekal da su to poginuli Žirjani. I kad to vidiš, onda ti se kor isteže i vlasi ježe. Bila je legenda o Jabuci. Stari su puno virovali u vile. Znali su reć nama mladima: "Pojte dico na kraj skupit smarske za kuhat, ali nemojte se penjat na vorh. Gori je garifulih. To vile goje i sade. U primaliće dohode vile sa Velebita kupat se na Jabuku, i to one zalijevaju i sade te garifule. Ne smite brat garifule jer toliki su doživili neveru koji su garifule brali." Ako bi bili mladi ubrali garifule za dat kortejantama (svojim djevojkama) i ako bi ih bilo ćapalo slabo vrime, bil bi svićor rekal: "Ovo je od garifulih!" Govorili su, dokle je bilo garifulih: "Dico, ne berite garifule na vorhu Jabuke jerbo dokle je garifulih, bit će i ribašćine. Ako nestane garifuli, propast će ribašćina komiško."
Ovo je malo poboljšani komiški,inače ništa ne bi razumili.
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 76674132608797140818071

[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 7:36 pm

kolega finko nemam rijeci za ovako ljepe slike koje možete slikati iz perspektive kapetana brodice i turistickog vodica.za mene ste osobno jedan od malobrojnih ljudi, pozitivac ovoga foruma.zaželio bih vam od srca dobru turisticku sezonu,mirno more i pokoju ljepu sliku za nas forumaše koji uživamo u carima vašeg ljepog otoka i bježimo iz stvarnosti pticijeg svijeta.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyned svi 06, 2012 9:04 pm

arboret je napisao/la:
kolega finko nemam rijeci za ovako ljepe slike koje možete slikati iz perspektive kapetana brodice i turistickog vodica.za mene ste osobno jedan od malobrojnih ljudi, pozitivac ovoga foruma.zaželio bih vam od srca dobru turisticku sezonu,mirno more i pokoju ljepu sliku za nas forumaše koji uživamo u carima vašeg ljepog otoka i bježimo iz stvarnosti pticijeg svijeta.

cheers
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypon svi 07, 2012 8:45 am

Hvala kolega Arboret na lipim ričima. I ja vama želim jedno opuštajuče lito uz pismu grdelina. Slika naših prirodnih ljepota će biti još.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypon svi 07, 2012 9:17 am

arboret je napisao/la:
kolega finko.za mene ste osobno jedan od malobrojnih ljudi, pozitivac ovoga foruma..

KOLEGA ARBORET

ako več pričamo koje pozitivac na ovom forumu malo ste pogrešili Sad Sad kad več pričamo za pozitivce onda ja bi reko da dosad na ovom forumu boljeg i iskrenijeg čovjeka od MOČUNA nema ....e sad Močun nema otok da nam slikava otok ,,ali otok sa pozitivcem nema veze


nek me neko demantira ako nisam u pravu koje naj pozitivac ovde na forumu
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypon svi 07, 2012 9:20 am

Ja mislin da si ti maestro kralj i najveća legenda ovde!!! I naravno......CUNAMi! Smile
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptypon svi 07, 2012 9:58 am

MONSTRUMO je napisao/la:
Ja mislin da si ti maestro kralj i najveća legenda ovde!!! I naravno......CUNAMi! Smile

prijatelju Monstrumo



što se tiče pozitivaca ...... za Pozitivce za pjev grdelina od TEBE nema iskrjenijeg ovde na forumu ...mnogo si šta čuo što verujem da mnogo malo od forumaša su imali prilike čut pjevove grdelina ko što si ti čuo i slušao......BOG VIDI A LJUDI NEVJERUJU Very Happy Very Happy Very Happy

POZ INTERKONTINENTALNI MEŠTRU cheers cheers Very Happy
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyuto svi 08, 2012 9:10 am

Samonikla blitva
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika150410


Molo Trovna,Vrcin zavičaj.
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 53404737225878947617419


Fagot na kozi(APN 6),iza fagota vriča sa friškima.
CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Slika281009

[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyuto svi 08, 2012 9:38 am

Preuzeto sa interneta. BRUSNIK, 43°00' N i 15°48' E, nenaseljeni otočić, 12 NM zapadno od Komiže i 2 NM jugoistočno od otoka Sveca (Sv.Andrija). Otočić je dug 320 m, širok 205 m, visok 30 m i zauzima površinu od 4,5 ha. Uz otočiće Jabuku i Kamik jedan je od najmanjih u ovom dijelu arhipelaga.

Otok je od 1951. zaštićen kao spomenik prirode, poseban zbog svoje geološke strukture, ali i biljnog i životinjskog svijeta od kojih su neke vrste i endemi.

Istočna strana Brusnika strma je i stjenovita dok se zapadna blaže spušta prema moru, tvoreći ondje malo žalo od prekrasnih oblutaka. Stijene su eruptivni konglomerati, slijepljeni sedimentima vapnenca. Sredinom otoka proteže se udolina uz čije se strane uzdižu masivne stijene od dijabaza. Dio otoka pod morem prošaran je kanalima kroz koje morska voda prodire na površinu. Ovu blagodat prirode iskoristili su komiški ribari, ogradili pojedina mjesta s morem, i dobili tako «jastožere», jezerca – bazene za čuvanje ulovljenih jastoga. One su im za vrijeme ribolova, u jesenjim i proljetnim mjesecima, omogućavale duži boravak u vodama oko Brusnika.
Za jakog juga, koje u zimskim mjesecima zna puhati olujnom jačinom, udolina na otoku ispuni se morem tvoreći tako od jednoga, dva odvojena otočića.

Ovaj otok mjesečevog reljefa, pruža vrlo oskudne uvjete za život koji usprkos tome cvate i buja na sebi svojstven način. Nailazimo tu na endemsku biljku brusničku zečinu (podvrstu dubrovačke zečine), obilje kapara, koji se od svibnja kiti prelijepim, nježnim cvjetovima, rastu ovdje i stablašice sa svojim predstavnikom tamarisom, ali i druge biljne vrste donesene, pretežno, ptičjim izmetom ili vjetrom. Od faune je najinteresantniji, a ujedno i najpoznatiji predstavnik, endem, brusnička crna gušterica čiji mužjak duž boka ima pjege predivne tirkizno-modre boje, koje se, iz daljine doimaju poput pruge. Ima tu i zečeva dopremljenih prije nekoliko godina, najvjerojatnije iz nečijeg hira. Ove brze i plahe životinje prilagodile su se novom staništu i vrlo ih je teško zamijetiti. Ipak, najbrojniji stanovnici ovog, po svemu jedinstvenog otoka, jesu galebovi, koji se na njemu i gnijezde.
Ovo je tek mali dio priče o Brusniku i svijetu na njemu i oko njega. Mnogo više pričali bi vam ribari u čije su mreže i vrše uplitani snovi o boljem sutra, u kojem bi bilo više smijeha nego briga kojima obiluje današnjica.CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Brusnik


Ja bi na Brusnik stavio Skopskoga Maestra i Supervizora pa nek se množe !
Alo Cunami.

[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyuto svi 08, 2012 9:44 am

kako moreš radit konkurenciju KOMIŽI I FINKU ..PORED S.MAESTRA I S.VIZORA

JA BI TEBE NA BOLJE MJESTO SMESTIO ...U CIVILIZACIJU DA BUDEŠ NAPRID Very Happy Very Happy

e tek sada mi je jasno to što se nerazumiš u fuzball
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Emptyuto svi 08, 2012 9:53 am

A jebiga,nismo svi jaki na tipkovnici ko poneko.

Ajde spavat,ujutro češ bit pametniji !
[Vrh] Go down
Sponsored content





CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: CYBERSHOOT Komiža   CYBERSHOOT Komiža - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
CYBERSHOOT Komiža
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Ćakula (Brbljaonica)-
Forum(o)Bir: