Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Go down 
+28
MONSTRUMO
probiotik
pujdo
Grga Zlatoper
Jandrek
Vedran
ivica
žuti
euzebio
PESTI
enver
domo
pele
Tic_Bal.
F I N K O
kain
KOBAC
ivica.milanovic13
BATUDA
Moćun
arboret
GRANDE
bošket
DOMENICO
vrca
YOGI
lord189
frzelin
32 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:21 am

PESTI je napisao/la:
Živili su neki očaci (jedan sigurno što ja znam) i 20-tak godina .

HAHA,kako si lipo opisao dzijade,...kad su oslabile ,opet su bile ,...hahahaha ,..to je STP.


Evo ,šta sam reka,

"oslabile"

E moj Pesti,godinama odicne zijade,pa vrlo dobre,bez nategnutosti,žerbe,mijura,makadama,rizle.

E da ih je danas.

Ali gospodo to je STP-e

Neka ti FREDI koji je stariji od mene malo opiše te grdeline,kad su bili najbolji.
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:22 am

a štaš UZOR je propa pa je sad nezgodno po čemu se ravnat
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:23 am

Nego ,slažem se da su grdelini bili fenomenalni ,(meni posebno drago pivanje) bili su takvi po mjerilima ,,ostatka svijeta,,a ne po današnjem STP-u.
Imate čudan prag ,samo dzijadu cjenite a te ptice nisu po današnjem STP-u ništa posebno .Pletiva vas ne zanimaju a upravo su pletiva bila ono što je te ptice krasilo ,tu nije trebalo puno dzijade da bi ,,ostatku svijeta,, bile ptice fenomenalne, ali ponavljam ,..po vašim ,današnjim STP pravilima su --GUBE:

Pravila su vaša ,vi ,,glatki ,, ste ih izmislili ,ali ti spomenuti grdelini nisu po takvim pravilima držani , tu se cjenilo mnogo više od same dzijade .Nedefinirana pletiva pored takvih ptica sa istom dzijadom su nebo i zemlja , kao i stari način držanja grdelina i današnji STP.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:25 am

Svaka čast Pesti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:30 am

Pesti,

ko ti je prica o Braci i njegovim zijadama ,krivo ti je prica.

Braco je ima i unjulih ocaka sa "ocackim pletivom",ali zijade su prašile prijatelju.

Mogla je bit greza,kako da ne.

Jebate,mi pricamo o Braci Ozretiću,a ti govoriš da zijada nije važna.

Majko moja
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:34 am

PESTI je napisao/la:
Nego ,slažem se da su grdelini bili fenomenalni ,(meni posebno drago pivanje) bili su takvi po mjerilima ,,ostatka svijeta,,a ne po današnjem STP-u.
Imate čudan prag ,samo dzijadu cjenite a te ptice nisu po današnjem STP-u ništa posebno .Pletiva vas ne zanimaju a upravo su pletiva bila ono što je te ptice krasilo ,tu nije trebalo puno dzijade da bi ,,ostatku svijeta,, bile ptice fenomenalne, ali ponavljam ,..po vašim ,današnjim STP pravilima su --GUBE:

Pravila su vaša ,vi ,,glatki ,, ste ih izmislili ,ali ti spomenuti grdelini nisu po takvim pravilima držani , tu se cjenilo mnogo više od same dzijade .Nedefinirana pletiva pored takvih ptica sa istom dzijadom su nebo i zemlja , kao i stari način držanja grdelina i današnji STP.

Pesti o čemu pišeš po današnjem STP-u pa daj kad si ti sluša tog očaka kako ti kažeš koji je živija 20 god šta nevirujen da vidim o kakvim ti pletivima pričaš i zijadi....
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:41 am

vidim ja da svi znaju bolje šta su pivali pojedini tići znaju bolje od onih koji su ih slušali skoro svaki dan a znaju bolje i od samih gazda tića
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:44 am

Da vam nešto kažem za kraj,

više je Braco ima odlicnih grdelina,nego cila Dalmacija sa cilim zaobaljem skupa.

Zato se poklonite nacelniku i TIŠINA. silent
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:53 am

Dado, pričao sam ti o tom pivanju kako je i kad došlo u Zadar ,kad sam bio kod tebe .Neču ponavljti i pisati o tome po forumu .
Najbolji tići su nestali upravo zato što su se prodavali onom tko ih je mogao platiti a nije ništa učinio sa njima ,ostalo je lipih pletiva i dan danas i to jaaaakkoooooo lipih ,...virova ti ili ne.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:55 am

Tako je! Nikad vise takvih zijadi i pletiva! To je bilo to po svim kriterijima
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:08 am

Tako je to je bila kvaliteta za sva vremena.......
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:17 am

Ajme koliki sam post bija napisa o Braci ali se izgubija negdje u slanju.
NEDA MI SE OPET PISAT ALI ĆU UKRATKO.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:25 am

Kao prvo pričat o Braci u kontekstu pletiva smiješno je.
Jer on je jedan od utemeljitelja NOVOG stp i glavnih sljedbenika MM.
Oni su postavili pravila o dziji.I svi su ih imali.Ali nitko kao on.
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:29 am

.I svi su ih imali. A disu pobliže objasnit.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:33 am

bošket je napisao/la:
Kao prvo pričat o Braci u kontekstu pletiva smiješno je.
Jer on je jedan od utemeljitelja NOVOG stp i glavnih sljedbenika MM.
Oni su postavili pravila o dziji.I svi su ih imali.Ali nitko kao on.

Fala ti bože,neko normalan
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:36 am

bariton je napisao/la:
bošket je napisao/la:
Kao prvo pričat o Braci u kontekstu pletiva smiješno je.
Jer on je jedan od utemeljitelja NOVOG stp i glavnih sljedbenika MM.
Oni su postavili pravila o dziji.I svi su ih imali.Ali nitko kao on.

Fala ti bože,neko normalan
Pa to nisi falio, ja isto mislim da je jedan od boljih poznavatelja,ali se vi nemožete poistovjećivat sa njim ,jer ste vi tičari od ŽELANDE
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 10:06 am

Ovdje je vec pitanje mozga,kako kaže naš Akademik Dinko K. scratch
[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 10:09 am

HAHAHAHA oćeš reć da nisi do jučerašnji želandur,svi ,ama baš svi i ti šta side sa tobom svaki dan kažu da si tičar od ŽELANDE. hahaha
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 5:53 pm

YOGI je napisao/la:
Ja vrlo dobro znam tko stoji i zašto lažu,u tome i je stvar šta ja znam istinu o svemu ali vidite da njih istina ne zanima.Eto ja sve pozivam da se sastanemo pa da vidimo ko laže i zašto laže.

ko će platit piće haha lol!

al pošten prijedlog da pošteniji nemore bit
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 5:57 pm

pele je napisao/la:
HAHAHAHA oćeš reć da nisi do jučerašnji želandur,svi ,ama baš svi i ti šta side sa tobom svaki dan kažu da si tičar od ŽELANDE. hahaha

ovo su velike uvrede za stare vukove ka sta je bariton affraid
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 8:51 pm

bošket je napisao/la:
Kao prvo pričat o Braci u kontekstu pletiva smiješno je.
Jer on je jedan od utemeljitelja NOVOG stp i glavnih sljedbenika MM.
Oni su postavili pravila o dziji.I svi su ih imali.Ali nitko kao on.



Pozz .bošket!
Da me netko krivo ne shvati ili izvuče iz mog teksta nešto što ja nisam rekao a to je da podcjenjujem STP ili bilo čiju tradiciju....,ja to niti u ludilu sa pijanstvom ne mislim. confused

Želio sam ,,glatkima,,(nova generacija)reći koliko su daleko od tradicije koju je postavio Braco i drugi stariji tičari.
Nisu stari bili poznati po tićima skromnog pivanja i upitne dzijade , već po bogatim ,štekatim pletivima,dzijade su počele izlaziti u prvi plan, ali dzijade NISU kod svih takvih ptica mogle biti ocjenjene sa visokom ocjenom po DANAŠNJIM MJERILIMA.
Smatram da kvalitetna rasprava može biti u korist svakome ali iskreno ti govorim da današnje ,,glatke,, nikako ne mogu povezati sa starijom generacijom tičara na koju se pozivaju za tradiciju STP.
Najbolji primjer je kocin grdelin koji je prosječna ptica ,početak predstavljanja ,,nove generacije,,.Yogi i Koce (glatki) takvu dzijadu ocjenjuju veoma visokom ocjenom ,zapravo su visinom ocjene izjednačili tog tića sa dzijadama koje se obilježile tradiciju u Splitu.
Da ne pilam dalje , ljudi dragi ja to nikako ne mogu povezati a znam da ne mogu niti oni jer to nema veze sa nečim što je stara tradicija .
Ne vrijeđam ovim nikog ,niti blatim kocinog tića ,niti ulazim kome se sviđa ili ne ,tko bi to držao ,itd.........jer stvarno je loše stanje u svih tičara ali grdelini koje je nekad imao Braco nemaju veze sa spomenutim grdelinom bar za mene .
Glatke poštivam što su aktivni za popizditi ,ali ne razumijem ih nikako .Primjer koji sam naveo govori što mi nije nikako jasno (bojim se da nije ni njima ali očekujem pojašnjenje).
Samo mi nemojte dzijadu opisivati kakva bi ona trebala biti već što to izjednačava spomenuto Bracino štekato (Livanjce) i kocinog koji je OSTATAK SKAVOLINSKOG pivanja sa JEDNAKOM DZIJADOM.

Napisao sam jednakom dzijadom jer po ,,glatkima ,,su to jednaki grdelini ,...samo dziju gledaju jer pletiva nisu bitna a bojim se da će minjati ,,statut,,.

Živili !

[Vrh] Go down
vrca




Broj postova : 479
Points : 514
Join date : 03.02.2011
Age : 42
Lokacija : SPLIT

ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:18 pm

Pesti,

svaka čast,opet!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:22 pm

Mario Marasović je napisa i reka da u STP tić prvo triba znat pivat a to znači da triba plest. Da je dobar lovac, pa se tek onda gledala zijada koja je minimalno tribala bit srednje dužine i dobre boje za prolaznost, triba je tuč batude, nije nikako smija nastavit iza zijade ili nedaj bože pletiva hahaha Laughing I Mario koliko znan nije drža murterane dvotaktolce, nego u duplo i troduplo pletivo...

Ako triba sve ću potkrijepit orginalnim tekstom i slikama, naravno ako mi bude dopušteno pa ćete vidit da vi danas malo više vode okričete na svoj mlin.

Zdravi i veseli bili.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 9:47 pm

Marko ,

prestani blejat.

S cime ces ti potkrijepit i o cemu ces ti pricat i šta ti znaš.

I prestani prenosit nebuloze i neistine koje ti govore ljudi koji nisu na forumu.

Strahovito si bezobrazan za momcica od 15 godina,vecina ljudi ovde su duplo

i troduplo stariji od tebe.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Emptysub kol 06, 2011 10:05 pm

Pesti,stvarno mi nije jasno o cemu pricas.

Kakve nove glatke generacije?

Braci Ozreticu je zijada bila sve.I to najglatkija zijada na svitu.

Pa covjece od njega je sve i pocelo,on je među prvima reka da zijada ne smi

bit greza,nategnuta,mijurasta,rizlasta i žerbasta.

On je taj koji je prvi donija ocake sa zijadama koje su bile meke i fine u izvedbi,

koje su klizile i završavale kako treba.

On je među prvima reka splicanima da je zijada sve,ako ona nevalja,nevalja

grdelin.

Ali to je interesantno,svi koji nisu Splicani ,znaju bolje šta je ,kad je i ko je

šta ima u ovome gradu,od nas koji smo "visili"kod njih i ucili se od tih grdelinaša.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)   ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P) - Page 13 Empty

[Vrh] Go down
 
ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)
[Vrh] 
Stranica 13 / 19.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next
 Similar topics
-
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» makedonska tradicija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: