Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uzgoj kanarinaca

Go down 
+2
KOBAC
DUblitz
6 posters
Autor/icaPoruka
DUblitz




Broj postova : 1
Points : 3
Join date : 28.03.2011

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptypon oľu 28, 2011 9:10 pm

Kao novi korisnik pozdravljam sve članove foruma.
Još osamdesetih godina moj otac i dva moja susjeda bave se uzgojem kanarinaca i to već tada poprima oblike međusobnog takmičenja tko će imati ljepše ptice no dolaskom rata njihov hobi zamjenile su neke druge tada bitnje stvari.Ovo pišem da približim odakle se rodila ljubav za ovim prekrasnim pticama.Nakon nekoliko nazovi hobi kanarinaca prije godinu dana od jednog uzgajivača u Dubrovniku kupio sam jednog po mom mišljenju kvalitenog intezivno žutog kanarinca kojem sam prije dva mjeseca pridružio isto tako žutu neintezivnu ženku.
Poštujući iskustvo mog oca i njegovih prijatelja te listajući stranice interneta o parenju kanarinaca pročitao sam dosta iskustava o parenju kanarinaca od pripreme za parenje,vremena puštanja mužjaka na ženku,pripreme gnjezda,polaganja jaja i njihovo izdvajanje iz gnjezda,izvlačenje mužjaka itd.Nakon mog vlastitog iskustva neželim napisati da ta iskustva nisu točna već da su nastala zbog drugih utjecaja na ptice.
Kanarinca i kanarinicu stavio sam jedno kraj drugog u kavez i nakon kratke pripreme( sedam dana ) tvrdo kuhanim jajem i keksima stavio ih u veći zajednički kavez , naravno još nisu bili spremni za parenje ali nakon još dvije sedmice zajedničkog hranjenja došli su u nagon i u kavezu se odvijala prava mala ljubavna bajka.Sada kanarinaca leži na pet (vjerujem oplođenih) jaja a njezin mužjak je idalje sa njom u kavezu te je zamjenjiva na gnjezdu dok se ona hrani.Dali sam imao početničku sreću ili nešto drugo znaju oni iskusnji?
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptyuto oľu 29, 2011 12:55 am

Pozdrav i dobrodošao DUblitz.Sigurno će se ova tema razviti, tako da će i iskusniji uzgajivači dati svoj doprinos.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptypon svi 09, 2011 1:59 am

[Vrh] Go down
MI 2




Broj postova : 30
Points : 38
Join date : 09.06.2011

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptyčet lip 09, 2011 3:21 am

pozdrav.evo i ja sam isto tako pustio obe ptice u gajbi nakon parenja.zenka je snijela 3 jaja i nakon 14 dana izlegla su se 3 ptica.muzjak je cijelo vrijeme dok je zenka lezala bio u gajbi i nije ni jednom zapjevao.vidim da oboje brinu o mladima cak mi se cini da muzjak nesto vise hrani mlade nego zenka.danas im je 19.dan i zenka izgleda priprema novo gnijezdo jer opet nosi materijal uokolo i skuplja po cijeloj gajbi.
[Vrh] Go down
brane3

brane3


Broj postova : 10
Points : 11
Join date : 03.01.2012
Age : 26
Lokacija : Split

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptysri sij 04, 2012 8:39 am

lijepo.........
[Vrh] Go down
Tomo69




Broj postova : 13
Points : 19
Join date : 05.04.2013

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptypon tra 08, 2013 2:13 am

Ima li tko viska kojeg kanarinca da mi pokloni bio bih mu mnogo zahvalan!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptypon tra 08, 2013 3:21 am

geek


Zadnja promjena: cvokooko1; uto srp 09, 2013 11:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tomo69




Broj postova : 13
Points : 19
Join date : 05.04.2013

Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Emptypon tra 08, 2013 4:02 am

Pa samo pitam,a ovo je prvi forum na kojem sam pitao.Pitao sam prodaje li tko,ali se nitko ne javlja Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzgoj kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: Uzgoj kanarinaca   Uzgoj kanarinaca Empty

[Vrh] Go down
 
Uzgoj kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» K-par kanarinaca
» vrste kanarinaca
» K: Par mladih kanarinaca!
» UZGOJ ŠTIGLICA U KAVEZU
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Kanarinci boje-
Forum(o)Bir: