Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:29 am

Svaka cast cheers
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:30 am

zasto bi bas mora strilavat i cjacjavat, zasto nebi odpiva najjaca pletiva? mozda zato sta ga nisi ti cuja pa mislis da ne postoji?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:31 am

Kako

visli visli i cibli cibli u isto vrime
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:32 am

bosket, npr. timbrado more pivat istodobno glavnu turu piva tui tui tui tui tui a u pozadini se cilo vrime cuje duboka voda glub glub glub. to je kod njih najcjenjenije i nema ogranicenja u nacinu izvođenja, i najteze je za izvest zato je i najcjenjenije.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:37 am

Kod malinoa se ne ocjenjuje sve što otpiva.Naime malino može svaku turu otpivat na više načina.Ali ocjenjuje se samo ona koja je najbolja od tih izvedbi.i normalno kažnjava se ukoliko otpiva nešto što ne smije.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:40 am

i kod ovih ima ohoho gresaka sta se penaliziraju, a sve sta je lipo i kvalitetno se ocjenjuje, s time da neke ture imaju svoje zadane okvire dok druge nemaju ogranicenja u varijacijama.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 8:10 pm

Montage --hahaha


Salu2
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypon tra 23, 2012 9:35 pm

Ostavite se tih montaza stavite zivu ticu na brokvu da piva.Stavite da vam ponavlja svaku batudu ili zov po 15 puta bez gvija ili fisca.Ima vanka verduna sa jakon pismon ima san ja jos bolje strile nego sa te montaze (verderon)a kad bi se takvi verduni nasadili na fisc sve mu pada u vodu.Fiscali bi po dva miseca.A i takve verdune je cesto pratio kratki fisc to vi dobro znate a zato ste morali prihvatit neke fisceve koji su bili negativni a 90% verduna u prirodi voli fiscavat.I takvi verduni se nalaze na par mista u Dalmaciji i opet na tim mistima nisu svi savrseni eventualno 1 ili 2 a pod tim savrseno znamo sta se trazi pa ga ti nadji!Ja samo priznajem zivu ticu koja je snimana i ne INTERESIRAJU me vasa takmicenja ciji je bolji ja drzin tice za svoj gust i uzivan u njima a to i preporucujen vama da se ostavite tih takmicenja jer vam ti nema veze sa ticarstvom.POZZ svim verdunasima
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 5:59 am

Škuri tić je napisao/la:
Ostavite se tih montaza stavite zivu ticu na brokvu da piva.Stavite da vam ponavlja svaku batudu ili zov po 15 puta bez gvija ili fisca.Ima vanka verduna sa jakon pismon ima san ja jos bolje strile nego sa te montaze (verderon)a kad bi se takvi verduni nasadili na fisc sve mu pada u vodu.Fiscali bi po dva miseca.A i takve verdune je cesto pratio kratki fisc to vi dobro znate a zato ste morali prihvatit neke fisceve koji su bili negativni a 90% verduna u prirodi voli fiscavat.I takvi verduni se nalaze na par mista u Dalmaciji i opet na tim mistima nisu svi savrseni eventualno 1 ili 2 a pod tim savrseno znamo sta se trazi pa ga ti nadji!Ja samo priznajem zivu ticu koja je snimana i ne INTERESIRAJU me vasa takmicenja ciji je bolji ja drzin tice za svoj gust i uzivan u njima a to i preporucujen vama da se ostavite tih takmicenja jer vam ti nema veze sa ticarstvom.POZZ svim verdunasima
Bravo Škuri cheers cheers ,a dije ono guuuuuuiiiiiiiiiiii , Very Happy
Pozdrav
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 7:22 am

Evo javlja se strucnjak za verdune i grdeline GIGO
1.Što se tice španjolca verduna pjev je naucna fantastika,ali triba tića cut zivog di piva.Sve san reka.
2.Ono je moj verdun od 12 godina sniman u 2 misecu,loš je snimak to se vidi na prvoj vrsti batude i zadnjoj gdje verdun gubi boju i melodicnost taktova.Verdun nije stavljen na forum da se kaze ima li neko boljeg(jer uvik postoji bolji).Tako gledanje prema pjevu tića je zlocesto zavidno i ljubomorno bolesno.Ovaj verdun je po meni za ocjenu blizu četvorke(ali zahvalan).Sastoji se od 5 vrsta batudi(zovova)par vrsta curjeva(strila) i pozitivnog gvija.Voli pivat 80% batude kad sazrije a gvi(fisc) upotrebljava samo kroz vers.Njegov nedostatak je sta nema vezane strile dvi do tri u jednoj u duzini do 10-15 sekundi.
3.Vrhunski verdun se sastoji od
1.3 do 5 batudi di svaku batudu piva od 5 pa naprijed npr(vit vit vit vit vit vit vit vit vit Cool i di svaku batudu ponavlja od 10-15 puta.
2.Koji ima pozitivan gvi u vidu kolombara sto duzi kolombar to je gvi bolje.I da ga sto manje piva.
3.Koji na tice piva strile i batude bez gvija.
4.Koji spaja dvi do tri razlicite strile u jednu u duzini sto vecoj.
5.Ovo je realnost prirode ne ravnajmo se prema cd-ima.(nebudimo zlocesti)
Pozz od Gige
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 7:41 am

ul.to ul.toy29o5a

može li se ovo otvorit
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 7:43 am

http://uploaded.to/?id=gcz9nh

ovo bi triba bit odlican vrdun,samo se ne može otvorit.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 7:48 am

Ne znam jesam li dobro razumija Škurog da je pravi vrdun koji ima fišć na kolombar,ako jesam onda ja ne znam ništa o vrdunima.Nemojte ljudi pisat svašta jer bolje je mućat nego ić ispast pametan ,pa onda reć neku glupost.I nemojte da se sad nađe neki pametnjaković koji će reć da svak drži ono šta voli.Je ja se slažem ali nemojte onda držat predavanja
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 8:01 am

nekuzin kako je vama u splitu kod grdelina najvaznija zijada a kod verduna van zijada smeta? Smile
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 8:16 am

YOGI je napisao/la:
Ne znam jesam li dobro razumija Škurog da je pravi vrdun koji ima fišć na kolombar,ako jesam onda ja ne znam ništa o vrdunima.Nemojte ljudi pisat svašta jer bolje je mućat nego ić ispast pametan ,pa onda reć neku glupost.I nemojte da se sad nađe neki pametnjaković koji će reć da svak drži ono šta voli.Je ja se slažem ali nemojte onda držat predavanja
Ako si pravi ticar onda ces ruzumit sta je napisano u ona dva teksta i niko nikome ne drzi predavanja to su samo REALNE stvari!
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 8:31 am

A šta ti znači ono pod brojem dva šta duži kolombar to je bolji vrdun,šta nisam dobro razumija
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 8:40 am

YOGI je napisao/la:
A šta ti znači ono pod brojem dva šta duži kolombar to je bolji vrdun,šta nisam dobro razumija
Tako sigurno ne pise uzmite naocale ako ne vidite dobro.Sto duzi kolombar to je fisc bolji sto nemora znacit da je verdun dobar.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 8:46 am

Ali se kod vas u makarsku vrduni koji gijaju smatraju za ispravne vrdune ili ako oćeš ali je kod vas kalante fišć ispravan
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 8:51 am

YOGI je napisao/la:
Ali se kod vas u makarsku vrduni koji gijaju smatraju za ispravne vrdune ili ako oćeš ali je kod vas kalante fišć ispravan
Ne kratki gvijevi ne dolaze u obzir ako mislite na to.To je teski negativ.
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptysri tra 25, 2012 9:25 am

za godinu dana strile će se brojit u minutama a ne u sekundama
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptyčet tra 26, 2012 8:39 am

Evo jos jedan tekst od moga rođaka ticara Gige(42 god)
Što se tice mog pisanog teksta o verdunu i gledanju sto je vrhunac pjeva je MOJE OSOBNO misljenje jer knjiga PRAVILNIK PJEVA VERDUNA nije napisana.A mi ljubitelji verduna sa juzne strane kad je u pitanju Gvi(fisc) odavno smo gledali na svoj kriterij kao sto ste i vi na svoj.Mi trazimo Gvi sa pocetkom i krajem da bi usao u pozitivnu ocjenu.Taj vas Gvi sto sam ga ja slusa na cd-ima za mene je nedovrsen.Mozda sam ja slusa losije verzije tribalo bi cut uzivo ako imate.Molim gospodina (Yogija) da ne ide prezirat znanje ticara kojeg nije osobno upoznao.Ne zelim vracat niske udarce.Sve u svemu bilo bi lipo i realno da komentar o pjevu verduna daju ticari koji kuci hrane verdune i uzivaju u pjevu verduna.I napomena kad se slusa tuđi tic(bilo ciji)grdelin ili verdun netriba ga odma gledat u kriteriju venserijskom(5) jer se takvim pogledom stvara dojam ponizavanja ocjena pozitivnih od(3,+3,-4,4,+4) s kojima bi tribali bit zadovoljni i cjeniti ih.
pozdrav Gigo
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptyčet tra 26, 2012 8:24 pm

Nije valjda da i verduni moraju imat glatko pivanje !!!!


samo naprid škuri


Salu2
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypet tra 27, 2012 7:28 am

Nastavak Gigo
Na moj drugi tekst pisanja gdje sam naveo pet razlicitih ocjena,svaka u svojoj tezini mozda nisu jasne pokusat cu pojasniti preciznije jednu od mojih ocjena.Krenuti cu od tvrde 3.Zasto nema 1 i 2 ocjena pitat ce neko zato sto nemogu ucit mlade.S obzirom da sam i grdelinas dati cu primjer na grdelinu samo povrsinski na opisu batude za OCJENU 3 a to je-
1.Batuda od 6 taktova koji su(melodicni,zvonkavi i obojani) a ne ubrzani(falsi)
2.Zijada sa pocetkom i krajem u vidu kolombara(caklena,bistra) po vasem glatka.
3.Ispivano 10-15 batuda u nizu
Što zelim reci (tvrda trojka) je ocjena gdje vec mozemo uz takvog tica bilo grdelin ili verdun ovim opisom sa srcem priklonit mlade ucenju ili ic na parenje sa zenkom.Dapace nije nam ni mrsko pozvat prijatelja da rado poslusa tvrdu trojku.Ne zavaravajte se i ja tezim vrhuncu,ipak vratimo se izvornom pjevu razlicitosti batuda iz prirode(REALNOSTI).Volio bi kad bi prihvatili ocjene od (3 do 5).Nedozvolimo da nam montirani cd-i stvaraju novi kriterij samo u pogledu ocjene 5(lako je spajat) bio san valjda jasan.
Pozdrav od Gige
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypet tra 27, 2012 8:04 am

Samo ispravan Grdelin more dobit ocjenu od 2-5 ili od 1-10 kako god ocete. A šta je ispravan Grdelin? To je tic koji zna pivat, jasna, glasna, razgovjetna pisma, raznolika a ne nešto falso i jadno da se proglašava pravim ticima. Isto ka šta je neispravan Grdelin koji nastavlja tako je neispravan i onaj koji nezna pivat, koji ima papagajske nezrazgovjetne glasove, kome neznas di je glava a di rep u pismi. To su van ljudi moji skart grdelini isti ka i oni šta imaju cjacja na batudi ili stagod drugo. A šta se zijade tiče moje mišljenje je da zijada kolko god bila čista bistra ili šta već može bit neispravna kao i ona greza. Nije stvar samo u tome da nije greza, mora ona imat visinu, mora je tic naglasit nad pletivima, mora je lipo ispivat, na pravom mistu. Jebes tica koji piva zijadu brzopleto, ka da joj nije misto tu di je. Nemore takav tic bit ispravan, ne ne, dakle nije za ocjenu. Isto ka i svaka knjiga, početak sredina kraj.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Emptypet tra 27, 2012 8:56 am

Loš gardelin ima samo samo jednu manu -- NE VALJA ,


a dobar ...... ??


Salu2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 5 / 33.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: