Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 makedonsko prilepska tradicija

Go down 
+9
adebisi
munjeni
frzelin
F I N K O
Gigo
MONSTRUMO
Moćun
pujdo
dragan
13 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysri stu 06, 2013 10:56 am

[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyčet stu 07, 2013 2:51 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:22 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysub stu 09, 2013 12:47 am

zdravo brate pujdo jas go cenam tvoeto mislejne samo da ti kazam deka ukus je ukus pravilata i standardite se drugi na taa tema mozime da razgovarame poradi toa sto jas  sudam na turniri i taka da dokolku ima vakvi ptici site  bi gi kupil bez problem
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysub stu 09, 2013 5:28 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:22 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysub stu 09, 2013 9:44 am

Nebi da omalovažavam ni jednu tradiciju. Volim kada tica cisto pijeva i nema veze ako nema zijade,
Ako nema zijade onda je naj bolje da nema ni mali vrckanja (vrđii). Ova tica zapocene sa 2 pletiva ili stavi VRĐII ili neku vrstu strile. Nekoliko puta je ćisto zapijevala i na tome svaka ćast.

npr. Dajem primjer oko 1 minute je cisto zapijevao sve ostalo sto sam poslusao je imalo ili malu ziju  ili ukonponovanu strilu sa 2-3 pletiva Sad
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysub stu 09, 2013 9:21 pm




Svatko neka gušta u svojim pticama , dok je bilo tako bilo je svega ,a sad kad je došlo

da je bitno tuđe mišljenje sve je pošlo u tri lipe !!!!

Salu2
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysub stu 09, 2013 11:27 pm

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:23 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptysub stu 09, 2013 11:56 pm

Dragan je vjerovatno htio samo pokazati što se traži u toj tradiciji,a koliko sam razumio,on je

i mjerodavan jer sudi njihovu tradiciju,pa u tom kontekstu treba i gledati ovaj video.
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyned stu 10, 2013 12:38 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:24 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyned stu 10, 2013 3:44 am

sekoja cest na vaseto mislejne jas dobro znam sto sum pustil i voopsto ne se lutam jas sum internacionalna licnost i sakam da slusam tujgi mislejna toj sto nesaka da slusa tijgi mislejna nikogas nema da nauci znam deka pticata necisto pee samo sakam da mi kaze nekoj zosto necisto pee oti nee samo da pee cisto tuku e bitno sto pee i kako bi peela narednata godina i dali nekoj koga bi ja slusnal narednata godina bi ja prepoznal
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyned stu 10, 2013 6:57 am

Kako sam razumio i Dragan kaže da tić nije skroz čist. Naj vjerovatnije bi na godinu trebao biti bolji. Tic lijepo na nekoliko mjesta slaze pletiva i onda na kraju doda neku vrstu strile . Moguce da na godinu tu strilu bude manje koristio i bude solidan pletadur.
Uglavnom mislim da ni kod jedne tradicije nije lijepo čuti strilu između pletiva.

Poz.
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyned stu 10, 2013 7:43 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:24 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptypon stu 11, 2013 10:02 am

pujdo je napisao/la:
Tic_Bal. je napisao/la:
Kako sam razumio i Dragan kaže da tić nije skroz čist. Naj vjerovatnije bi na godinu trebao biti bolji. Tic lijepo na nekoliko mjesta slaze pletiva i onda na kraju doda neku vrstu strile . Moguce da na godinu tu strilu bude manje koristio i bude solidan pletadur.
Uglavnom mislim da ni kod jedne tradicije nije lijepo čuti strilu između pletiva.

Poz.
Trebao bi,ako ga ne sredi onaj mačak iz bašte!!!
Vidiš da je uhvatio pik na njega Very Happy
Nevjerujem Pujdo ašlama dogodine ce narasti neče moći mačak da dokući . Laughing 

Dogodine ima da tić na istoj ašlami u 3 pletiva batuta Smile
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptypon stu 11, 2013 10:39 am


Ostavite se maćaka Very Happy Very Happy Very Happy Moj balta moja hadzamijo AKO smem tako da kazem cheers cheers ..taj Grdelin  od Dragana on ima trojno vikanje ko sto ti rece [3 pletiva batuda} al nije izrazit na BATUDU{VIKANJE}  jer taj tic je sniman kad je poceo pjevat{da se dize } JOS nije bija u top formu kad grdelini batudaju ..zna se kad grdelin batuda

poz zamenice  cheers cheers
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptypon stu 11, 2013 10:53 pm

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:25 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dragan




Broj postova : 68
Points : 78
Join date : 10.08.2013

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 1:26 am

ajde brajka moi da rabotime so  fakti dajte gi vasite ptici da gi slusnam jas pa da vidam sto cuvate vie  i na vasite ptici da dademe komentari a nasite slusnetegi na ytybe kaj mojot brat goce projceski a jas  sledniot pat ce vi pustam drugo pak ce vidime koj od kogo ce treba da uci a pticata ce ja cuvam do godina ne ja davam na mackata da ja izede i taa ptica ce vi bide pokazatel kako treba da pee edna dobra ptica
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 3:45 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:25 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 5:25 am

Treba da se poštuje svaka tradicija i ti ljudi koji drze do te tradicije treba im sreću poželiti.
Imamo primjer Mostarske tradicije gdje jos nismo culi grdelina da pijeva .
Stp mislim da ima grdelina što zadovoljavaju minimalne kriterije.
Makedonska tradicija sigurno je isto zahtjevna.
Dali ima neki primjer ili CD koji ispunjava Makedonske kriterije pa da poslušamo ??
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 6:21 am

Sve sto je lijepo i bogu je drago..dakle ja se neobazirem o kojoj se tradicii   radi ..ono sto valja valja i nemora da je iz MK ili BIH ili HR i  jos kakve ne tradicije  da su ..treba bit realan AKO se barem razumis ikolko u pjev, a ne ko do sada NIJE moje i bas me briga NEVALJA  .. i ja mogu da napisem da poneki tici nevaljaju a ZASTO zato sto sa jednom lastom nemore bit prolece BAREM kod nas ...tradicija se nemenja nego se nadgradzuje ko sto se sve ide napred ko i cijeli svijet sto ide ,, Nemogu ja da stiom u mjesto i da tapkam idem napred
Balta zamenice kad sam htio ti poslat CDe  nisi hteo e sad ja nedam Sad Sad Sad Sad Sad 

koje ticar skontace a ko nije ...........................zao mi mnogo

pozzz mestri
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 6:35 am

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 11:08 am

pujdo je napisao/la:


Đeko,tradicija je SEVDAH a nadogradnja TURBO FOLK...
Kontaš???
Pujdo SEVDAH je samo jedan i jedini king king king  mrtvaca sa groba ce ozivjet a sta cemo onamo gde nema sevdaha gde nema tradicije Very Happy Very Happy Very Happy

a jesil ti cuo za moderni turbo folk sevdah8) Cool Cool Cool ?? 
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 9:37 pm

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 10:41 pm

Pujdo nisi u pravu, kao prvo moraš znat da u Dalmaciji nije prvotna tradicija bila ovo šta je danas, ni izbliza. Ona se nadogradivala, tako da se na zijadu počelo vise obracat pažnju od sedamdesetih. Eto nek ti ispricaju koce i ovi momci.
[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 10:55 pm

Sleep 


Zadnja promjena: pujdo; uto tra 22, 2014 7:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Emptyuto stu 12, 2013 11:50 pm

Pujdo,

Tradicija Splita grada ondašnja i današnja se razlikuje jedino u jednoj stvari - kvaliteti zijade.

Sve ostalo je isto.

Grdelin je mora bit cist,batudaš,naravno bez nastavka.

Jedino se u tim pocecima na kvalitetu zijade nije gledalo ka danas.

Ne kvarimo makedonsko prilepsku tradiciju,ovo je njihova tema.

Dragane cheers 



[Vrh] Go down
Sponsored content





makedonsko prilepska tradicija  Empty
PostajNaslov: Re: makedonsko prilepska tradicija    makedonsko prilepska tradicija  Empty

[Vrh] Go down
 
makedonsko prilepska tradicija
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» prilepska izlozhba
» prilepska atrakcija
» makedonska tradicija
» DALMATINSKA TRADICIJA PJEVA
» ISKLJUČIVO SPLITSKA TRADICIJA PJEVA(S T P)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: