Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Snimci i video klipovi - ocjene i komentari

Go down 
+37
Grga Zlatoper
grk
enver
lastavica
bevanda
lubinko
adebisi
keyser soze
brabus
Nemam nista!
F I N K O
GRANDE
Baketina
roko
euzebio
DjordjeVet
emirgrdelin13
myki
roko prč
KOBAC
kolombar
Sina BL
ĐEKO
pujdo
MONSTRUMO
PESTI
ivica
prava zijada
Gigo
nicaze
pele
YOGI
frzelin
lorena1990
domo
Tic_Bal.
CIBO
41 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next
Autor/icaPoruka
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 9:01 am

nije meni krivo sina šta ti tako misliš,ali jesi li ti primjetija di piva sokrates a di piva domin.Da se razumimo i ja jako cijenim dominog tića ali sokrates piva u polje a to je nešto sasvim drugo.Meni je krivo kad mi sokratesa uspoređuju s onim vrđolama koji ne znaju ni batudu spojit.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 9:03 am

Barba Yogi, đabe brojis batude kad su falše, kad nima šuga u njima!
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 10:47 am

Djordze prikane

Evo i ja da se ukljucim mada mi iz MKD trazimo mnogo od stiglica da nam pjeva{OVO SE ODNOSI KAD STIGLICA IZNOSIS NA TAKMICENNU TAKIMCARSKI [GRDELIN }dakle htio sam ti rec TI SI PITAO za tog stiglica kojeg si postavio na forum DAL on zapravo BATUDA ko sto sam mogo ja da cujem DA tacno taj stiglic BATUDA al mi u MKD bi ga ocjenili kao JEDINACNA batuda BEZ razlike kakvu on zavrsnicu imao ZIJADU znaci mora da ima ZAVRSNICU {zijadu} ....jer sama rijec ili smisao BATUDE je da mora da ima zavrsnici ZIJADA da{ stane} a ono ostalo sto je on ISPJEVO to bi kod nas spadalo U KRMU li kako bi ovi ovde rekli CVRKUTI on moze da spoi par cvrkuta isto ko i ODE PLETIVO bez zijade al ako nezavsri sa ZIJOM onda to nespada u BATUDU vec o cvrkutima POSTO nezavrsava sa ZIJOM


poz djorede ,,,ako ima jos nesto nejasno slobodo pitaj....znas netko zna samo za BATUDU al za ostalo il ga nezanima ili nemaju pojma STA IM PIVAJU ili nemaju IME za ostale glasove pravi RIJECNIK odnosno PREVOD ili znacaj {bez uvrede kolege ticari ili pticari}|Basketball Basketball Basketball Basketball :bball


poz i sve najbolje SVIMAAAAAAAAAA
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 11:23 am

Poz kolege ka sta bi jedan reka

BATUDA JE BATUDA i sad nemores ti rec DAL JE ispravna ili NEISPRAVNA AKO ONA IMA NASTAVAK bez razlike KOI nastavak IMAO cja crrrrr trrrrrrr prrrrrr ITD ..hocu da kazem da i posle nastavka BATUDA je BATUDA al ako hocemo da kazemo PRAVI SMISAO oko BATUDE onda ona nebi smjela DA NASTAVI nit po raznom....ko sta bi jedan moj jaran reka BRALE DIGNI RUCNU ZAKOCIIIIIIIIIII dze idessssssssssss
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 11:46 am

Jos ovo ..... sad sam se raspisa i te mnogo..jer po malo sam nervozan jer ujutru ustajem na POSAL posle 2o dana odmora


Ima ljudi TICARA skoim se druzis NON STOP skoim se prica o pjevu ili o razumevanju KAZEM ZA OVE NASE a bogami ima ih OVDE pun K..C znaci svugde isto SAMO DRUGO PAKOVANJE:D Very Happy Very Happy {AL PONEKI POJMA NEMAJU}nekazem za SEBE da i JA:king: king king  mnogo znam...... e sad ima poneki kojem mu nije jasno NAZIVI ili pravi smisao PJEVA ime i prezime{ NAZIV} sto sam htio rec ,,,,,ima ponetko koi stvarno {NEZNA} i on ko i svi normalni ljudu pitaju STA JE OVO ILI ONO STA UPRAVNO ZNACI {ime i prezime}
e sad ima i ljudi koi pred vama ili nama PISU ili pricaju da su oni vrhunski poznavaoci PJEVA sto je {ime i prezime }A U stvari oni zele da cuju ili procitaju tvoj ili neki tudzi komenatar STA JE STO znaci oni su za mene pedercine koi UCE na pedreski nacin...NEMAJU HRABROSTI KO COVJEK COVEKA da pita STA JE STOOOOOOO...nego se igraju IVICE I MARICE ....da vam kazem pravo za mene osobno NIKAD U ZIVOTU ME NIJE BILO STID DA PITAM NETKOG ZA NESTO STO NEZNAM ...budtie ljudi a neeee p.......e
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: legenda se vratila hehe    Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 7:16 pm

MONSTRUMO je napisao/la:
Barba Yogi, đabe brojis batude kad su falše, kad nima šuga u njima!
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypon kol 19, 2013 7:32 pm

moj mentor kaze visi vridi jedna extra batuda nego stotinu losih
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyuto kol 20, 2013 3:11 am

Dobar dan.

Živio DjordjeVet.

Evo me sa tobom u malo čakule.Vidim pitaš i to je lipo,primječujem
ti se nisi bavio ovom Dalmatinskom tradicijom a nisi ni bio upoznat
kako se nekad pa i sad gledalo na pojam riječi batuda.U večini po svim ovim
malim mistima u Dalmaciji gdje je puno tičara držalo grdeline i verdune uvijek
pojam naziv BATUDA je bio spoj pletiva i zijade.Sve što se piva bez zijade
nema nikakve pomisao za reči batuda tako se onda gledalo i tako se i tradicija
i dan danas prenosi.Ovo što bi neki kolege drugačije voljele tumačit što je batuda
nastoječi promijeniti tumačenje staro izmijeniti za mene ne drži vodu,ali svak
ima pravo misliti što želi.Što se tiče onog snimka di spominješ da španjolci nikad
nisu čuli mene iznenađuje jer postoji pisma u prevodu jezik grdelinov koji
je posve jasan u širem obliku cijelokupne pisme.U večini grdelinova pisma je
jako dobro pročitana osim što nailazimo na različite vrste taktova i melodije
pletiva ali znamo jako dobro što pada u koju cijelinu.Ovaj snimak pijev sasvim poznat
nema tko nije nailazio na ovaku vrst pivanja,sluša sam u Češkoj.tiče iz Rusije.Njemačke,
Italije,Francuske sve isti stil istog pijeva kompletnog koji ulazi u jezik grdelinove pisme.
Mislim da nepostoji nešto što nikad nismo čuli i da nebi znali u koji detalj pisme
bi svrstali taj pijev možda griješim ali nevirujem.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 21, 2013 8:04 pm

šjor Gigo zanima me vase misljenje o ucenje mladih na nacin da su oni skupa u cibunu a ucitelj van cibuna u prostoriji skupa s njima u kojoj slobodno leta
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 21, 2013 10:43 pm

Živio Kolumbar.

Lip ti jer nadimak ako je taka zijada uredna svaka čast,šala.
Što se tiče učenja svaki učitelj zase vuče način i ritam učenja,bar
nas on tič navodi kako raditi,nema šeme za sve grdeline isti način učenja,
a to znači moramo iči za njim ,pratnjom njegove pisme kako priči učenju.
Lako je učit sa čistim tičem,lako je učit kad voli pivat puno batudi,lako je
učit ako nije težak šporkicom u verši ali takvi tiča pa skoro više i nema.
Znači triba( disat sa tičem) tražiti vrime i prostor di če naj bolje pivat,mislim
davati više batudi.Imamo tiča koji samo na iritaciju preleta sipa batude a kuči
u kašet ritko večinom je u verši di skoro i nepokazuje batudu i šta tu napravit
veliki rad svaki dan sa mladcima u prirodu di on dolazi do izražaja batudi.
Opet ču kazat svaki tič za sebe škola mislim učitelj.Naj idealnije je kad učitelj
kroz veršu ubacuje batude i piva između njih pa i kad se malo odstrani ispivava
još više batudi.Po meni odlično je da mladci vide učitelja gledaju dok piva,inače
nosit tiča vani da unoč ispivava batude a neče nikako sa njima da piva veoma težak
uspijeh učenja.Ovo što spominješ nije loš način neka ga oni vide neka je on u blizini
njih u svom prostoru ali nije poželjno držati priko 6 mladi u večoj letilici koji uče.
Dešavalo mi se u kolege kod ovakog učenja jako dobar uspijeh ali stari mora pivat
a pogotovo i batude.Dobro i naj bolje je u redu di je stari između njih pa jih svako
15 dana mladce izmicat prema starom malo rošade ali starog di piva ne dirat.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 21, 2013 11:15 pm

kolombar nije ti tto loše jer učitelj nabija kondiciju a kada ima kondiciju i ne deblja se onda i zija manje varira.
Naj bolje ti je na osjecaj radit i slušat starog. Ako stari pijeva dobro i tako u prostoriji večoj i leta to je super. Možda koju preckicu  kraj čibuna da im nekada i ublizu sleti ako bi tu htjeo zapijevat.
Nije loše tako staroga malo pustiti da se izleta pa ga ponovo vratit u čibu onda bi znao bolje pijevat.
Naj bitnije je kada se učitelju vidi šta mu paše i da zijada ne varira u takvom radu.

ps Evo sam staroga čibo ima 3-5 dana i pijeva sad dobro a samo je 2 dana letao u večoj letilici. Prije letilice mi 2 dana zajebavao zijadu . Doduše dao sam mu i preparat da ga očistim tako da je sada opet pošao uredno zviždat Wink
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 21, 2013 11:33 pm

Živio Gigo
samo zija od kolumbara mi dusu dira,reka bi da u glavi imam zamisljenu liniju kolumbara koju zija mora ispunit da bi bila ono sta ja zelim,a sta mislis o ucenje na nacin da su i ucitelj i mladci skupa u velikoj volijeri i da slobodno lete
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 21, 2013 11:40 pm

šjor Tic Bal cesto in dolazi na cibun pa se gledaju a cim odleti oni ga zovu milina za gledat i meni
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 22, 2013 12:42 am

Živio Kolumbar.

To da su skupa jako dobra stvar ali ne uvijek.Triba sa tičem DISAT uvijek prati
kako i di šta piva.Jednom sam prije ja to napravio i jedan mladac je letio uvik
za učiteljem baš uvik s prečkice na prečkicu i nakraju on je i imao njegovu naučenu
pismu.Kod ovakog učenja svi skupa u velikom prostoru zahtijeva od učitelja da kroz
veršu pisme upotrebljava što više batudi sa točkom na kraju zijade,a takvih je malo
učitelja.Nekad učitelju ne odgovara grupa več samoča di jih on osluškuje u pikocanju
i na njih ispucava batude jer ga iritiraju navode na nagon batudi.Ako tvoj tič može
poklopit dosta osobina dobrih za učenje a voli kroz veraš pokazivati češče batude
može ga se spojiti ALI SVE ZAVISI OD TIČA DO TIČA.Ako ti sad piva dobro u blizini
njih di si zadovoljan njegovom pismom a oni ga vide mirno promatraju nečini nikakve
pokuse jer sve se more uprskat ,učitelja poremetit da nepiva,da se stuče,da oni
nasrču k njemu pa čak da jih i hrani,zato ne puno prpat ako te dobro krenilo.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 22, 2013 2:00 am

onda zasad ostaje ovako dok ne zavrsi mitar a onda cemo vidit
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 22, 2013 7:42 am

Tic_Bal. je napisao/la:


ps Evo sam staroga čibo ima 3-5 dana i pijeva sad dobro a samo je 2 dana letao u večoj letilici. Prije letilice mi 2 dana zajebavao zijadu . Doduše dao sam mu i preparat da ga očistim tako da je sada opet pošao uredno zviždat Wink

Koji je to preparat za čišćenje Tic Bal.
[Vrh] Go down
nicaze

nicaze


Broj postova : 84
Points : 82
Join date : 02.01.2012

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 22, 2013 5:28 pm

Lubinko kupi čaj od čubre i daj ticama nek se očiste i biće bolje zijeeee
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypet kol 23, 2013 3:18 am

Da si reko ol kaduje ili vriska onda bi zno ,ma od čubre ti kume neznon ni ča je to.
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 28, 2013 7:04 am

Je ko izvadi tiće iz škurice,ala koji video.
[Vrh] Go down
bevanda




Broj postova : 23
Points : 23
Join date : 02.08.2013
Lokacija : Ma-torcida

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptysri kol 28, 2013 10:20 pm

Živili meštri
Nema moga Gige i sve zaspalo.......!!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 29, 2013 6:50 am

bevanda je napisao/la:
Živili meštri
Nema moga Gige i sve zaspalo.......!!!!

Pozdrav Gigi
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 29, 2013 8:01 am

pujdo je napisao/la:
Po nekima je Batuda pletivo+zijada i na kraju tačka.
Po drugima je Batuda i kad ima i nekih šporkica između
pletiva i zijade,ili neki nastavak iza nje,samo što je
neispravna,negativna.Ima i takvih koji tvrde da svako
ponavljanje,kakvo god,i sa zijadom i bez nje,je isto Batuda.
Nemojte se ljutit na mene,ali sve ovo mi počinje biti smiješno.
Moja preporuka svima koji se ovim hobijem bave isključivo
zbog pjeva,svako brate u svoj kavez,nek voli i drži ono šta mu
volja,nek to naziva kako hoće,jer,kako vidim,nema od ovih
rasprava ništa.Samo se vrtite u krug.Zamislite upitnika kod
početnika,koji bi htjeli ovim hobijem da se bave.Pa to je ludnica!
Izađe sa foruma ko heban i nezna šta ga je snašlo.Kaže sebi:majko
mila,gdje ja ovo upadoh"".Stvarno nema smisla!Ako je svo ovo
prepucavanje(bez kraja)samo način da se ubije vrijeme,onda je to
jako žalosno.Kako god,i jednim i drugim i trećim želim sve najbolje u životu.

Lijep pozdrav i svako dobro

Kopirao sam pujdin post ne da mu odgovorim, već kao primjer prijašnje rasprave o pojmu BATUDE po STP-u,a i o pojmu FALŠE BATUDE.

Zašto je u Splitu pojam BATUDE vezan isključivo za PLETIVO+ZIJADA?;,pa tako i pojam FALŠE BATUDE.

U vrime kad su se intezivno tražili ocaci,znaci punih tridesetak godina,od 1970 do 2000g.,na svim podrucjima srednje Dalmacije,pa

prema Bosni i Hercegovini,ocaci su u top formi u velikoj vecini slucajeva tukli BATUDE,vecinom naravno batude sa malom ili lošom

zijadom,ali ipak batude - pletivo i zijada.Naši stariji grdelinaši a i mi mlađi kasnije, naravno da su tražili one batude sa vrlo dobrim i

odličnim zijadama.Hocu reci da se svugdi cula batuda,mala,falša i nikakva ali na pojedinim mistima i odlicna.Na vrlo vrlo malo mista

grdelini nisu imali nikakvu batudu.Odatle potice splitsko razmišljanje o pojmu BATUDE I FALŠE BATUDE,obe su nekakvo pletivo i

nekakva zijada jer ako nije PLETIVO I ZIJADA onda nije ni BATUDA.

Što se kasnije događalo, a sad je to pravilo.Batude su nestale,i male falše i one bolje.Danas na cilom potezu sridnje Dalmacije

stvar je obrnuta,ocaci nemaju batudu u 90% slučajeva vec pivaju (kenjaju)sve i svašta ,ponavljaju striletine,cjacjade i izmišljaju

sve gore i gore stvari.

Kako vi gledate na batudu i što mislite o batudi ,to je vaše pravo i vaša stvar,ja vam kažem kakvo je mišljenje u Splitu.

BATUDA je pletivo i zijada,pa bila ona mala ,gutava,falša,nikakva ili vrlo dobra,odlicna,prava.To je tako ne zato što smo mi to

izmislili,nego je tako pivala priroda.

[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 29, 2013 8:59 am

Komadant si je skinijo ban, to care, neka tebe. A batuda je sigurno Hrvatska riječ hahahahah

[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptyčet kol 29, 2013 10:34 pm

koce je napisao/la:
[


U vrime kad su se intezivno tražili ocaci,znaci punih tridesetak godina,od 1970 do 2000g.,na svim podrucjima ,ocaci su u top formi u velikoj vecini slucajeva tukli BATUDE,

.Hocu reci da se svugdi cula batuda,mala,falša i nikakva ali na pojedinim mistima i odlicna.Na vrlo vrlo malo mista

grdelini nisu imali nikakvu batudu.
Što se kasnije događalo, a sad je to pravilo.Batude su nestale,i male falše i one bolje.Danas na cilom potezu

stvar je obrnuta,ocaci nemaju batudu u 90% slučajeva vec pivaju (kenjaju)sve i svašta ,ponavljaju striletine,cjacjade i izmišljaju

sve gore i gore stvari.

Kako vi gledate na batudu i što mislite o batudi ,to je vaše pravo i vaša stvar,ja vam kažem kakvo je mišljenje
BATUDA je pletivo i zijada,pa bila ona mala ,gutava,falša,nikakva ili vrlo dobra,odlicna,prava.To je tako ne zato što smo mi to

izmislili,nego je tako pivala priroda.

I ja malo da kopiram post od Koceta  malo popravljen I renoviran sa moje strane Very Happy Very Happy Very Happy 

Vise nema ni u prirodu ko sto je imalo ni 10 posto od toga pjeva nema KATASTROFA .. da vam kazem pravo I zbog tog sam poceo uzgajivat grdeline INECE NEBI NIKAD sto da gubim vreme hocel se sparit ili nece ili dal ce ostati zivi VELIKA OBAVEZA je to..E sad se kolko Tolko se trudimo da dobijemo od ovih izlezenih grdelina barem 2o do 3o posto od tog pjeva sto zelimo da nam pjevaju ,,JOS NESTO nemora da znaci ako su domaci{lezeni} da ce nam pjevat sve sto mi zelimo jer od svakog drveta nebiva sviralja

KOCE nekako mi nije jasno kad si napiso GRDELINI VISE NE BATUDAJU U PRIRODU ili sam te ja krivo skonto....valjda znas kad grdelin BATUDA ima period bar ja tako znam

poz mestri
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Emptypet kol 30, 2013 1:46 am

Živili SVI

Evo Đeko ja bi se malo nadoveza na Kocin tekst dobro
napisan a za tebe možda neshvatljivo nema više batudi.
Po pogledu stare discipline ljubitelja batudi i pojma što
je batuda od čega se samo sastoji u prirodi zasad imamo
grdelina u posve mižernom broju koji u svojoj pismi nose
batudu.Masa i to velika uopšte i nema u pismi batudu pa
da jih čekaš i u sami kraj kad sazore takvi tiči bez batude
su za nas posve nezainteresirani i odmah odlaze u prirodu.
Što se tiče false mižerne batudice( posve negativne) ima jih
dosta tiča ali takva batudica se tretira kao negativ posve
ne poželjen moleči boga da je tič i ne piva ako več u svojoj
pismi ima pozitivnu batudu kakvu tražimo i cijenimo.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 22 Empty

[Vrh] Go down
 
Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
[Vrh] 
Stranica 22 / 26.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next
 Similar topics
-
» Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi bastarda - ocjene i komentari

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: