Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Snimci i video klipovi - ocjene i komentari

Go down 
+37
Grga Zlatoper
grk
enver
lastavica
bevanda
lubinko
adebisi
keyser soze
brabus
Nemam nista!
F I N K O
GRANDE
Baketina
roko
euzebio
DjordjeVet
emirgrdelin13
myki
roko prč
KOBAC
kolombar
Sina BL
ĐEKO
pujdo
MONSTRUMO
PESTI
ivica
prava zijada
Gigo
nicaze
pele
YOGI
frzelin
lorena1990
domo
Tic_Bal.
CIBO
41 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 26  Next
Autor/icaPoruka
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 3:51 am

reka sam vam ja teško i skoro nemoguće je pobjedit sokratesa,a znate šta je naj bolje od svega da zna i dosta bolje HI HI HI HI HI HI
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 3:55 am

Evo se nikor ne diro u pletiva i zijadu dometova grdelina cheers a to znoči da je grdelin dobar.Isto ko u onoj poslovici kad dobar konj ima sto mana a oni koji nevajo somo jednu Sad 
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 6:31 am

Živio Lubinko.

Eto nisam se hvata opisa detalja batude jer glavna se riječ vodila
oko one poštapalice ,čičanja gdje se nalazi i koliko često ispivava.
I tu se dobro vidi da taj negativ nije upadao nigdje kroz ispijev same
batude,dakako da tamo di je ispivan nije primjeren ali naj važnije
je da ne remeti samu batudu.A inače ove taktove ,štekatne ja sam več
opisiva pa tako i ovu vrst zijade ispivane,nije sve posve idealno ali nije
ni za reč pa ni pomislit nikako da nevalja.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 7:14 am

Gigo, poštujem tvoje pisanje i tvoje poglede na pjesmu grdelina. Ali, i ti kao i većina ostalih podlegli ste pritisku koji stvara skupina glatkih. Ili ti neke od stvari nisu jasne. Ponajprije, ovaj grdelin nema ni približno pletiva koliko si ti napisao i slikovito opisao. Grdelin ukupno ima samo jednu batudu koja se sastoji od dva kratka pletiva koja nipošto nisu štekata pletiva. Upravo suprotno, prvo pletivo je brzo a drugo su dva brza takta iz kojih izleti zijada, takva kakva je. Grdelin ISTU batudu pjeva na tri različita načina. U onom najboljem slučaju ide sa dva opisana pletiva i zijadom. Drugi način pjevanja batude je ostajanje na pletivima bez zijade. Nije šporko ni grezo ali nije ni nešto što bi oduševilo jer to nije zov, niti zaseban cvrkut već ista pletiva ali bez zijade. Ako je batuda pletivo plus zija, a svi vičete da je, onda je i ovo neispravna batuda jer joj fali zijada. Treći način pjevanja je prvo pletivo na koje grdelin čiči (tako smo to definirali) i sasvim sigurno je falša batuda. Grdelin ju je ponovio dva puta na ovom snimku, tri puta je otpjeva pletiva bez zije i pet šest puta batudu sa zijadom. Kakvo šarenilo. U svim slučajevima to su dva ista pletiva, dakle relativno siromašno, a istovremeno grdelin varira upravo tamo gdje ne smije a to je na batudi. Nisu mu ni sve zijade iste (ne mogu ni biti jer ne postoje dvije iste zijade čak ni kod istog grdelina), prve na snimku su bolje od onih na kraju snimka, iako ti tvrdiš da su iste.
Balta nadam se da će i tebi ovo moje pojašnjenje pomoći kako bi razumio što je ono problematično u pjesmi navedenog grdelina. Nemoj spominjati vulgarne riječi, sada će uletiti Lorena pa će nam obojici biti neugodno.Very Happy Inače, stative i grede se ne broje u rezultatu na semaforu nogometne utakmice. Znam ja da ti voliš stati u obranu glatkih,affraid  ali malo samostalnosti uvijek dobro dođe, iako se ne ravnaj prema meni. Možda je bolje biti timski igrač, onda i Lubinko priskoči u pomoć. Inače mi žao što nisam upoznao Lubinka, deset godina sam brački,  mi se bračani moramo držati skupa.Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 7:35 am

Euzebio ne branim ja glatke ja uvijek samo komentiram tiće kada primjetim nepravdu kao sada onda napišem neki post.
Euzebio svi znamo da je to prelijepo da tić zovne nekoliko puta na batudu i onda da spoji više batuda.
Vidim ti smatraš to greškom(falšom batudom ) a to je jedna lijepa vrlina grdelina.
Evo sada isto profa vidim nepravdu pišeš da je to greška kada tić zovne na batudu 2 PUTA ti si napisao 3 PUTA onda si napisao da je tic stavio 5-6 puta zijadu a tic je stavio 9 puta zijadu.
Profa naj bolje da ponovo poslušaš grdelina study 
[Vrh] Go down
domo




Broj postova : 66
Points : 66
Join date : 19.01.2011
Age : 48
Lokacija : KAŠTELA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 7:36 am

euzebio je napisao/la:
Gigo, poštujem tvoje pisanje i tvoje poglede na pjesmu grdelina. Ali, i ti kao i većina ostalih podlegli ste pritisku koji stvara skupina glatkih. Ili ti neke od stvari nisu jasne. Ponajprije, ovaj grdelin nema ni približno pletiva koliko si ti napisao i slikovito opisao. Grdelin ukupno ima samo jednu batudu koja se sastoji od dva kratka pletiva koja nipošto nisu štekata pletiva. Upravo suprotno, prvo pletivo je brzo a drugo su dva brza takta iz kojih izleti zijada, takva kakva je. Grdelin ISTU batudu pjeva na tri različita načina. U onom najboljem slučaju ide sa dva opisana pletiva i zijadom. Drugi način pjevanja batude je ostajanje na pletivima bez zijade. Nije šporko ni grezo ali nije ni nešto što bi oduševilo jer to nije zov, niti zaseban cvrkut već ista pletiva ali bez zijade. Ako je batuda pletivo plus zija, a svi vičete da je, onda je i ovo neispravna batuda jer joj fali zijada. Treći način pjevanja je prvo pletivo na koje grdelin čiči (tako smo to definirali) i sasvim sigurno je falša batuda. Grdelin ju je ponovio dva puta na ovom snimku, tri puta je otpjeva pletiva bez zije i pet šest puta batudu sa zijadom. Kakvo šarenilo. U svim slučajevima to su dva ista pletiva, dakle relativno siromašno, a istovremeno grdelin varira upravo tamo gdje ne smije a to je na batudi. Nisu mu ni sve zijade iste (ne mogu ni biti jer ne postoje dvije iste zijade čak ni kod istog grdelina), prve na snimku su bolje od onih na kraju snimka, iako ti tvrdiš da su iste.
Balta nadam se da će i tebi ovo moje pojašnjenje pomoći kako bi razumio što je ono problematično u pjesmi navedenog grdelina. Nemoj spominjati vulgarne riječi, sada će uletiti Lorena pa će nam obojici biti neugodno.Very Happy Inače, stative i grede se ne broje u rezultatu na semaforu nogometne utakmice. Znam ja da ti voliš stati u obranu glatkih,affraid  ali malo samostalnosti uvijek dobro dođe, iako se ne ravnaj prema meni. Možda je bolje biti timski igrač, onda i Lubinko priskoči u pomoć. Inače mi žao što nisam upoznao Lubinka, deset godina sam brački,  mi se bračani moramo držati skupa.Very Happy Very Happy


jebate al ga profesor nasra....najbolje po tvom da isti sekund pustim tog tiča!!! profesore ili več kako te zovu nemoj se ljutit al moram ti reč..sluša sam onog tvog tiča sto si stavija na forum,i sad ti meni objasni kako ti ono drziš??? imaš malu ziju(vrđolu) zija kod tvog tiča uopče nije za komentirat,prema tome profesore da ti imaš boljeg tiča ja bi i dalje šutija nego si se navija ka neki stručnjak a u biti....

ljudi stavija sam tiča i nisam reka da je najbolji,mozemo komentirat pričat nije problem al profesor se uvatija neke dlake jedne i tija bi kapu isplest od te dlake.Ja sam skroz realan i pofaliču svakog tiča koji je dobar a isto tako neču pljuvat ako mi se ne sviđa,al kad vidim da neko komentira tiča samo zato što je glatki e to me ljuti.pozdrav
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 7:44 am

Meni je drago da se ovako studijski do sitnih detalja komentira i traže mane u glatkih grdelina,ali mi nije jasno zašto se tako ne traži i u ostalih ptića.Profa mislim da niko nije reka da je ono prvo pletivo vrhunsko,nego se samo tilo reć da se išlo naprid puno i u zijadi i u pletivima u odnosu na DVOTAKTOLE kako su ih nazvali neki ptićari.Šta se tiće onog krćanja bilo bi bolje da ga nema ali kad bi moga birat mane ono bi volija da iman .
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 8:08 am

Dobra večer.

Profesore očito u čakuli se nešto zamrsilo.
Sasvim sam lipo reka kako sam i čujo snimak da sve skupa samih
batudi je ispivano 9 u cilom kratkom snimku,nikako mi nije jasno da je samo
jedna več 9 manje više istih dupli.Koliko smo zadovoljni taktovima koji nisu
posve idealni to je neka druga priča.Ovo ispod pojasa podegli ste pritisku
obisite mačku odrep jer svudi di triba donekle spomenit vrijednost ja sam dao
svoj stav a di je lošije isto tako spominja bez obzira čiji je tič na forumu.
Na ovom snimku nema false batude netko je nešto pomiješao.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 8:08 am

Domo ili kako te već zovu, ne ljuti se. Ja se ne ljutim na tebe i odgovoriti ću ti kako držim grdelina. Dajem mu vodu, hranu, malo zeleni, voli i suncokret. A on pjeva što pjeva. Ako ti kažeš da ne valja, a kažeš da ne valja, neću ga pustiti kao ni ti svoga. Moj ima vrđolu a tvoj krčanje, kao da se ljuti na nekoga. O stručnosti ne vrijedi raspravljati jer ne postoje ni pravila ni završena studijska grupa, smjer grdelini, podvrsta STP. Temeljem čega misliš da si stručniji od mene ili bilo koga drugoga? Stoga Domo, lijep pozdrav.
Balta oprosti stvarno nisam brojio, snimak je na drugoj stranici.

Ali dečki, jedno ozbiljno pitanje: čime ste pobili moj prethodni i ozbiljno napisani post? Što je to pogrešno u opisu grdelina? Ukažite na pogreške koje sam napisao, umjesto što se vraćate na moga grdelina. Moj ne valja, ima grešku, a valja li ovaj a također ima grešku?
Želite moje mišljenje valja li ovaj? Valja, solidan grdelin, ima moj moj prolaz bez problema. Ali to ne znači da je bez mana kako je u samom početku predstavljen. Ili se glatkima ne smiju tražiti mane? I dečki, ne ljutite se, nema od toga ništa.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 8:18 am

Gigo zato sam ja i reagovao  Sad
Kako može biti falša batuda ako tić zovne na batudu nekoliko puta i onda ispijeva više batudi.
2 puta je zapijevao ičkr i to je greška ali to ičkr  nije u batudi gdje tić zavrsi sa zijadaom da može se reći da je falša batuda.
[Vrh] Go down
domo




Broj postova : 66
Points : 66
Join date : 19.01.2011
Age : 48
Lokacija : KAŠTELA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 8:37 am

euzebio je napisao/la:
Domo ili kako te već zovu, ne ljuti se. Ja se ne ljutim na tebe i odgovoriti ću ti kako držim grdelina. Dajem mu vodu, hranu, malo zeleni, voli i suncokret. A on pjeva što pjeva. Ako ti kažeš da ne valja, a kažeš da ne valja, neću ga pustiti kao ni ti svoga. Moj ima vrđolu a tvoj krčanje, kao da se ljuti na nekoga. O stručnosti ne vrijedi  raspravljati jer ne postoje ni pravila ni završena studijska grupa, smjer grdelini, podvrsta STP. Temeljem čega misliš da si stručniji od mene ili bilo koga drugoga? Stoga Domo, lijep pozdrav.
Balta oprosti stvarno nisam brojio, snimak je na drugoj stranici.

Ali dečki, jedno ozbiljno pitanje: čime ste pobili moj prethodni i ozbiljno napisani post? Što je to pogrešno u opisu grdelina? Ukažite na pogreške koje sam napisao, umjesto što se vraćate na moga grdelina. Moj ne valja, ima grešku, a valja li ovaj a također ima grešku?
Želite moje mišljenje valja li ovaj? Valja, solidan grdelin, ima moj moj prolaz bez problema. Ali to ne znači da je bez mana kako je u samom početku predstavljen. Ili se glatkima ne smiju tražiti mane? I dečki, ne ljutite se, nema od toga ništa.


profesore nema ljutnje nego kad komentiraš tiča zasto spominješ ljude nas glatke?? ostavi ljude po strani tu je tič i njega triba komentirat.A što se tiče tiča naravno da valja tič je dobar da nevalja ja ga nebi stavija za razliku od drugih jer ipak mislim da znam šta i kako bi tič triba pivat.A da nebi volija volija bi da je još bolji,Wink pozdrav profesore
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 9:14 am

AUUUU ljudi moji nikad otkad je vika i tica ovaki kriteriji nisu bili , tići lošiji od ovih koji se gade u današnje vrime bilo , glatki , grezi , liši , ili bilko koje vrste , glasili su za odlične , a sad se počelo preslušavat snimke , ulazit u najmanje detaljčiće pisme , sve je poslo u kurac .ZNATE li da 90 posto tičara nakon sat vremena uživo slušanja tica , nezna opisat šta su čuli , neznaju to opisat i reć šta je dobro a šta loše , zbog ovakvih polemika dolaze nadobudni mladi momci , slušaju tice i očekuju savršenstvo , a neznaju da to nikad nije bilo , neće bit , i nemore bit , pričaju se legende bez pokrića , dižu se kriteriji , sere se sve u 16 , a u stvari skače se sebi u drob .Dajte ljudi malo stanite na balun , i glatki , i grezi , i JA , I SVI , znate li koje je vrime došlo , prolazan grdelin je velika stvar , pozzzzzz od zadre , pomaloooooooooo , DOMO TO JE DOBRO,,,,,,,,,,,
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 57
Lokacija : kaštila

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 9:22 am

Pozdrav ekipa, evo i od mene starog gluvaša par riči , iako nemam pravo komentirat jer nisan stavija nijedan svoj video, osvrnut ću se na Domina grdelina. Osobno sam mišljenja da netriba kirurški secirat pismu grdelina do najsitnijeg dila, kod mene najviše bodova nosi opći dojam. Iskreno pisma dominog grdelina nije mi sela na prvu ali je jako ohrabrujuća i motivirajuća , vidi se jedan napredak u strukturi pisme takozvanog glatkog pivanja i mene je osobno ugodno iznenadila. Ono čičanje ja pripisujem špiritu i smatram da to nije prepreka da tić bude učitelj. Iz prikrajka promatram Domin rad i tu se vidi da svaku godinu ide korak naprid.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 10:58 am

Euzebio profesore BAS si me iznenadio sa ovim tvoim zadnjim postovima ...napisa si 100 posto pravilno i iskreno od tvoje strane STO se tice batude a i zijade ,,,mada ni ti je neamas ZIJADU isto TAKO ni JA je nama kakvu bi i vi zeleli da je imas ILI ja da je IMAM:D Very Happy Very Happy  u cijelu DALMACIJU al si bio iskren i realan u pogledu ovog ili nekog drugog grdelina ....JA bi opet ponovio da JEDNA LASTA NECINI PROLECE ...Hocu da kazem da prece bi bilo da se otarasite od mnogo jacih i bitnih skartova u sami pjev:cheers: cheers To je moje misljenje a bogami ko sto vidim da i drugima pase to
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 8:14 pm

Kada bi svi bili realniji kao sto kaže Boro da se mali stane na loptu. Kao što kaže Domo da se ne komentarišu zato sto su glatki ili bilo koji drugi tići. Treba realno sagledati ovako kao što su sagledali TIĆARI nekoliko zadnji postova.
Dalo je se primjetiti da Gigo nikad nije naginjao ni na jednu starnu jednostavno Gigo pohvali svaki kvalitet kod grdelina nebitno od koga je tić.
Nikada do sad nisam čuo da je neko rekao da tić kada zovne na batudu nekoliko puta da je to greška Sad
Tićari bi prepisali nekom grdelinu da je i to greška ali samom takvom izjavom koja je najvjerovatnije izrevoltirana stavljaju sebe u lošu situaciju.
Zato ljudi trebamo komentirat grdelina a ne grupu ljudi i stavljati i grdeline i ljude u isti koš Sad

Živili TIĆARI Smile
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 8:15 pm

Živili.

Čitam kao i ostali dobro to je realno pisanje pa
sad Enverovo ,Ivicino i ostali kolega.Dobro je Dome
imaš pravo biti zadovoljan naj lakše je zabriti ali
to neide za ovog tiča.

Nije ista slika uspoređivat tiča koji van batude zaluta
i štramputicom digo i tiča koji u batudi nosi grešku ili
greškicu ,razlika pogleda nebo i zemlja,krivo postavljena
dijagnoza,pristup sagledavanja na pismu batude.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
lastavica




Broj postova : 11
Points : 11
Join date : 05.08.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 10:18 pm

euzebio je napisao/la:
Gigo, poštujem tvoje pisanje i tvoje poglede na pjesmu grdelina. Ali, i ti kao i većina ostalih podlegli ste pritisku koji stvara skupina glatkih. Ili ti neke od stvari nisu jasne. Ponajprije, ovaj grdelin nema ni približno pletiva koliko si ti napisao i slikovito opisao. Grdelin ukupno ima samo jednu batudu koja se sastoji od dva kratka pletiva koja nipošto nisu štekata pletiva. Upravo suprotno, prvo pletivo je brzo a drugo su dva brza takta iz kojih izleti zijada, takva kakva je. Grdelin ISTU batudu pjeva na tri različita načina. U onom najboljem slučaju ide sa dva opisana pletiva i zijadom. Drugi način pjevanja batude je ostajanje na pletivima bez zijade. Nije šporko ni grezo ali nije ni nešto što bi oduševilo jer to nije zov, niti zaseban cvrkut već ista pletiva ali bez zijade. Ako je batuda pletivo plus zija, a svi vičete da je, onda je i ovo neispravna batuda jer joj fali zijada. Treći način pjevanja je prvo pletivo na koje grdelin čiči (tako smo to definirali) i sasvim sigurno je falša batuda. Grdelin ju je ponovio dva puta na ovom snimku, tri puta je otpjeva pletiva bez zije i pet šest puta batudu sa zijadom. Kakvo šarenilo. U svim slučajevima to su dva ista pletiva, dakle relativno siromašno, a istovremeno grdelin varira upravo tamo gdje ne smije a to je na batudi. Nisu mu ni sve zijade iste (ne mogu ni biti jer ne postoje dvije iste zijade čak ni kod istog grdelina), prve na snimku su bolje od onih na kraju snimka, iako ti tvrdiš da su iste.
Balta nadam se da će i tebi ovo moje pojašnjenje pomoći kako bi razumio što je ono problematično u pjesmi navedenog grdelina. Nemoj spominjati vulgarne riječi, sada će uletiti Lorena pa će nam obojici biti neugodno.Very Happy Inače, stative i grede se ne broje u rezultatu na semaforu nogometne utakmice. Znam ja da ti voliš stati u obranu glatkih,affraid  ali malo samostalnosti uvijek dobro dođe, iako se ne ravnaj prema meni. Možda je bolje biti timski igrač, onda i Lubinko priskoči u pomoć. Inače mi žao što nisam upoznao Lubinka, deset godina sam brački,  mi se bračani moramo držati skupa.Very Happy Very Happy
Svaka čast euzebio.Čini mi se da ste jedini istinski objektivni majstor za opisat pjev grdelina na ovom forumu.A i za ljude.
Pogotovo mi je drago što ste ovako odreagirali,jer sam primjetio da vaše mišljenje ovih nekolicina iz sekte glatkih cijeni.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 10:37 pm

Domo: "jebate al ga profesor nasra..."
Prije nego što dam još jedan odgovor Balti, Gigu i ostalima koji polemiziraju, želim raščistiti još jednu stvar koja me smeta, a to je ova Domina rečenica. Očekivao sam reakciju moderatora, čini se da je nema. E sada pitanje Domi: sa kojim pravom moje pisanje nazivaš ovakvim imenom? Jesam li napisao tebi (uopće te ne poznam i do sada ti nisam uputio ni jedan post a kamoli uvredu) nešto poput ovog u kojem tvoje pisanje nazivam ovakvim imenom? Nisam i neću, jer je stvar osobne kulture izražavati se na javnom forumu na ovakav način. Pozivam sve neka pronađu jedan moj post u kojem vrijeđam bilo koga, jer ova Domina rečenica je najobičnije vrijeđanje. Domo, hoćeš li pokazati ljudskost i moralnu veličinu i ispričati se javno kao što si javno i napisao, moderatori hoćete li vi reagirati i upozoriti ne samo njega već i svakog onog tko na ovakav način "polemizira"?Izbacivalo se i za manje sa ovog foruma. Inače, nakon što napišem odgovor ovoj gospodi, i ja ću otići sa foruma.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 10:42 pm

Bog.

Idemo dalje kroz čakulu(moja disciplina) pa evo ja ču se malo
osvrnit na riječ falsa batuda.Pa ovako falsom batudom
se naziva batuda koja( obavezno završava zijom), (mižernom,
kratkom,sputanom,zbivenom,veoma kratkog dometa.Teško
se dešava da tič koji nešto brže ispivava taktove a nosi domet
otegnutosti pod vrijednost zijade solidne pa i bolje se naziva
falsa batuda.Falsa batuda nije zastupljena kod sviju tiča ali
češče se zna naletiti di jako dobar tič sa opravdanom batudom
ima još i u pismi falsu.Pa se dešava da tič na jaki zov sa strane
svojom žestinom ishitrenosti opali, zove u nizu po 6,7 falsi batudi,
zatim zaluta u verš di zatim se prikloni na ispijev pa i do desetak
jako dobri pozitivni batudi.Pisma grdelina je šarolika dobro triba
vodit računa di koji pojedini dio pisme se svrstaje u kakav pogled,
u koji bubanj tretiranja pojedine pisme.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
lastavica




Broj postova : 11
Points : 11
Join date : 05.08.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 11:00 pm

Gigo "majstore",znate li što je falša batuda?Falšo batudavanje je sve ono - što ste vi dosada(a koliko sam ja uspio pratiti) pisali po ovom forumu.
Upozoren sam ako ne budem pisao u korist glatkih da ću vrlo brzo biti udaljen sa ovog foruma.Samo da znate ako se više ne javim.
[Vrh] Go down
kolombar




Broj postova : 49
Points : 49
Join date : 01.07.2013

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 11:28 pm

a koji cirkus majko moja al neka spiritavanja reka bi koce hehe...sta se tice false batude neko je napisa da nije falsa batuda ono ččč jer tu nije stavlja zijadu il tako nesto sta je meni smišno,kad tic krene u pletivo i zavrsi sa ččč to je falsa batuda i tocka
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptysri kol 14, 2013 11:43 pm

Lastavica primjetio sam da ulaziš  i samo kritiziraš ljude...ili ih hvališ Sad

Slobodno iskomentiraj grdelina a ne ovako kritizirati ko je dobro ili loše napisao. Meni si napisao da svoje mišljenje ne iznosim javno haha.

Euzebio nebi volio da tu odluku doneseš pa da iz neki razloga napustiš foorum. Ja se nisam mogao složiti sa tobom da kada tić zovne na batudu da je to falša batuda(nisam jedini 100%).
Tić koji nije spreman staviti dobru zijadu i onda samo zovne to je jedna velika vrlina grdelina.
Najvjerovatnije  da je se tražila neka greškica gdje je se tić javio 2 puta sa ičkr tu bi se svi složili .
Pitanje je samo kako nazvati grešku gdje se tić javi 2 puta. Batuda falša bi trebala biti kada tić nešto ponavlja u nizu 10-tak puta..

ps.Lastavice ovo je moje mišljenje i nisam ga mogao zadržati za sebe hehe. Ajde i ti nešto napiši o grdelinima Wink
[Vrh] Go down
PESTI

PESTI


Broj postova : 251
Points : 259
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : ZADAR

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptyčet kol 15, 2013 12:07 am

Balta, zaboravio si uređivati forum pod ,,cibo,, .Uhvati si maha pod ,,balta,,.Very Happy 

Baltinjo moj dragi , krivo su te učili i zbog toga ne razlikuješ ,,batudu,, od ,,falše batude,,.
Savršen primjer je snimka ,,murinjo,, gdje se gušiš od radosti na snimci grdelina koji svaki put nastavi iza dzijade a to zoveš batudanjem.
Vaš komadant je ljepo rekao -NIKAKO NASTAVLJAČI ili PLETADURI.


www.youtube.com/watch?v=kAB6UGzj1K8
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptyčet kol 15, 2013 12:48 am

Pesti nije problem . Tic je sniman u 9 mjesecu ravno pred modu. Neznam petsti dali ti znaš otkud onda ovi sto tackaju . Možda je montaza? Pesti poslušati yogijevog ,dominog dali tackaju? Pesti dosta mi je vaši niski udaraca krivo te uče ,špijunažu itd
[Vrh] Go down
domo




Broj postova : 66
Points : 66
Join date : 19.01.2011
Age : 48
Lokacija : KAŠTELA

 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Emptyčet kol 15, 2013 12:52 am

euzebio je napisao/la:
Domo: "jebate al ga profesor nasra..."
Prije nego što dam još jedan odgovor Balti, Gigu i ostalima koji polemiziraju, želim raščistiti još jednu stvar koja me smeta, a to je ova Domina rečenica. Očekivao sam reakciju moderatora, čini se da je nema. E sada pitanje Domi: sa kojim pravom moje pisanje nazivaš ovakvim imenom? Jesam li napisao tebi (uopće te ne poznam i do sada ti nisam uputio ni jedan post a kamoli uvredu) nešto poput ovog u kojem tvoje pisanje nazivam ovakvim imenom? Nisam i neću, jer je stvar osobne kulture izražavati se na javnom forumu na ovakav način. Pozivam sve neka pronađu jedan moj post u kojem vrijeđam bilo koga, jer ova Domina rečenica je najobičnije vrijeđanje. Domo,  hoćeš li pokazati ljudskost i moralnu veličinu i ispričati se javno kao što si javno i napisao, moderatori hoćete li vi reagirati i upozoriti ne samo njega već i svakog onog tko na ovakav način "polemizira"?Izbacivalo se i za manje sa ovog foruma. Inače, nakon što napišem odgovor ovoj gospodi, i ja ću otići sa foruma.
profesore kad bolje pročitaš svoje postove biče ti jasno da si u svakom postu spominja neke klanove a ja sam se naša u tim postovima i mene isto tako smeta zašto mene spominješ,odakle ti pravo mene stavljat u te klanove a i ne poznajemo se!!!!
a traziš da se ja javno ispričam zbog te rečenice? stvarno smišno!
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Snimci i video klipovi - ocjene i komentari     Snimci i video klipovi - ocjene i komentari   - Page 17 Empty

[Vrh] Go down
 
Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
[Vrh] 
Stranica 17 / 26.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 26  Next
 Similar topics
-
» Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi - ocjene i komentari
» Snimci i video klipovi bastarda - ocjene i komentari

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: