Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Go down 
+60
Sina BL
bevanda
macak
Nemam nista!
kukuljas
novavarosbl
hipy
patrik
Ante
lubinko
Markan
pujdo
Galeb
lorena1990
lord189
ivica.milanovic13
Gigo
prava zijada
CIBO
frzelin
cicibli
tlonk tlonk
Grga Zlatoper
gare
PSIHO
sole
Altum
Škuri tić
Vedran
ĐEKO
MONSTRUMO
bošket
miro katic
brabus
faraon
KOBAC
DARKO-M
DjordjeVet
ivica
portulata
F I N K O
eumox
Tic_Bal.
angjello
nicaze
probiotik
frickočak
domo
PESTI
arboret
pele
DOMENICO
vrca
kain
Jandrek
enver
YOGI
VELE1
Moćun
euzebio
64 posters
Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 38 ... 43  Next
Autor/icaPoruka
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypon tra 01, 2013 12:49 am

Živili.


Evo dat ču nešto zapisa na baštardicu misleči na
njenu batudu u kraju.Zapis nema veze sa nikakvim
grđenjem ili omalovažavanjem.Više sam se bazira na
detalj kojeg ču pojasnit.Ovdje po mom pogledu batuda
je ispivana tek na kraju i to kao dupla.Pa spomenut ču
kako je prvi dio pletiva od taktova ispivan,sastavljen po
meni u prevodu KLIJU,gdje se takav recimo zov pojavljuje
kod javljanja grdelina pri ulazak pivanja u veršu.Tako znaju
taj manji detaljič javljanja imati i verduni pri poćetku pisme
ali svoj PUUUJ. Šta sam tio reči da je baštardica prvi dio
pletiva navukla od riječi kliju,kliju,kliju i stvorila pletivo
prvo iz koraka.Več sam se i ja susrečao di mi grdelin iz
tog recimo javljanja kliju je znao zasebice nanizati 5,6 taktova
i na kraju završit zijadom tvoreči batudu ali injulu.Za drugi dio
zadnji ovih taktova teško mi je sa snimke dočarat opisom
riječi takta,ali sve u svemu zijada je puno bolja od pletiva
duplog ,taktova, za mene pozitivna zijada nije za ponizit.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypon tra 01, 2013 1:15 am

Voli bi da je grdelin.Isto mi se sviđo jerbo pivo ko grdelin sa lipin gloson.Zija ni najbojo ali opeta ko će dat sve kako bi mi tili.Ovo je dobro.
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypon tra 01, 2013 4:30 am

koce je napisao/la:
Evo da se i ja ukljucim,

možda jedna od najgrdelinskijih baštardi do sada,po glasu.

Pletiva su za mene odlicna,igra se pletivima,kombinira.

Batuda je cetiri takta ,nešto kao cvi cvi cvi cvi ,ili svi svi svi svi ,nije bitno,sitni taktovi ali

meni je i to slatko jer pletivo je samo priprema za ono najvažnije -zijadu.

Zijada ima dužinu,tu se nema što reci.

Sviđa mi se,iako je nenaglašen,pocetak,jer zijada ide u visinu,jako kvalitetno po meni.

Taj pocetak zijade u uzlaznoj putanji je i lipe fine boje i to je ono najbolje u ovoj zijadi.

Cak se u samom pocetku,nakon prvog slova,na tren gubi,što pripisujem mladosti baštarde.

Međutim dalje,nakon tog pocetka zijade,boja se kvari sve više prelazi u grezost,

rizenje i nategnutost.

Ono što bi trebalo biti najlipše i što zijadu izvlaci je kraj ,završetak.U ovom slucaju kraj

zijade je najlošiji dio izvedbe,tako da je razlika u boji samog pocetka i kraja ogromna.


Cestitke vlasniku na volji i trudu.

Evo to se ovako radi
[Vrh] Go down
lorena1990

lorena1990


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 31.10.2012

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypet tra 05, 2013 10:07 am

kukuljas je napisao/la:
Pozdravljam sve clanove grupe i evo jedan snimak mladog bastarda od pola godine
https://www.youtube.com/watch?v=tIYiVdWnhdQ

Ćao društvo! Neću puno smetat a oće li šta bit od takmičenja da ćaća počne pomalo širit svoje zebe?

Kukuljas, jesi ovo dobija na poklon? Volila bi i ja jednog vakog širit po ledini? sunny

[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypet tra 05, 2013 5:05 pm

I mene zanimo i jo dohodin Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptysub tra 20, 2013 8:17 am

Konačni raspored za sutrašnji grdelinaški događaj glatkih - "BILI DIM"

1.Tone
2.Karan
3.Stole
4.Kruno
5.Dome
6.Jogi
7.Josip
8.Špica
9.Igor
10.Balta
11.Boris
12.Koce
13.Kompa
14.Mate
15.Mile - komisija za Bili dim
16.Dinko -komisija za Bili dim
17.Škare-komisija za Bili dim

Svi grdelini kojima bude pušten BILI DIM ulaze u finalno širenje.

Ostali grdelini se ne smiju širiti zajedno sa finalistima.

Grdelini koji iz nekog razloga nece biti na sutrašnjem ispitivanju cekaju iduce okupljanje komisije (za misec dana).





Zadnja promjena: koce; ned tra 21, 2013 2:13 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 2:41 am

BILI DIM -kvalifikacije su završile,

Izabrano je 6 grdelina od 24 koji će biti u finalu 25.05.subota.

Članovi komisije;

Mile Grgić
Dinko Kovačić
Boris Rosandić
Ivo Škare

Posebna zahvala Balti i Igoru koji su nas pocastili svojim dolaskom,

a svakako Mati Ružiću i Kompanju koji su također u finalu 25.05 (sa drugim pivanjima).



Evo komisije (osim mene naravno) Mile,Dinko i Boro
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Komisijazabilidimjasene



Tone i Jogi daju zadnje upute pred pocetak
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Tonenadgleda



Stole i Kompa osluškuju komisiju
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Stoleikompaoslukujukomig



Komisija radi svoj posal
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Preipremakomisije



Igor skoncetrirano prati svog favorita
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Igorskoncetriran



Dome ,Balta i Špica imaju svoje favorite
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Domebaltaipicakomentira



Marenda je pocela sa Baltinim cevapima
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Zakuskanakon



...a završila sa Josipovim fenomenalnim janjetom
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Josipizabire



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Zakuskanakon



Gotovo je,neki nisu izdržali na popodnevnom suncu.

Sve u svemu odlicno druženje osamnaest grdelinaša cheers
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Nekinisuizdralinapopodn




[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 5:35 am

Prilikom susreta glatkih omakla im se jedna pogreška:nisu primijetili kako se skriven u zelenilu nalazi poslani agent kojemu je bio zadatak pribilježiti razgovore koji su vođeni dok su glatki pjevali. Pribilježeno se bitno razlikuje od predočenog, činjenice sa terena ne odgovaraju napisanom. Pa pročitajmo što se doista događalo na Glatkodromu, iako se slikopisni zapis ne očekuje jer je agent držao do svoje inkognitosti i nije se koristio suvremenim pomagalima kako ne bi na bilo koji način ugrozio svoj položaj i možebitnu egzistenciju.
Slika prva. Koce i komisija
Koce: Gledajte u aparat da nas uslikaju prije nego šta stave tiće. Ko zna kako će te izgledat kada čujete tiće. Ma dobro teško ćete ih čuti jer su malo odmaknuti ali nima veze. Tribate znat da pivaju odlično. Od toga krenite pa će dalje biti sve dobro, kasnije je spiza piva i to samo da znate i po tome se ravnajte u ocjenjivanju. Ako slučajno čujete tiće i ako vam baš bude muka od pivanja imate ovdi isprid sebe ove paloma salvete pa otarite suze. Sve super. Jesmo se dogovorili? (Koce zagrli Dinku i šeretski mu se nasmije, gurkajući ga) Ima tu i vina pravoga pa nalijte malo, vićete kako dobro pivaju
Aaa? Šta si reka Koce? A? dobro dobro. A oćeli bit dovojno ovi salveta za otrat se a?Ma dobro dobro.
Slika druga:
Tone Jogiju: jesi ti donija svoje da i malo čujemo? Kako ti pivaju ima li koja zija da vaja?
Yogi: ma šta me to pitaš moji svi vajaju i zije su in prave. (Yogi se namršti) I pazi malo šta pitaš vidiš da nas gleda dinko iz komisije, moga bi pomislit da mi nisu najboji.
Onaj naslonjen na zid komentira: koja pušiona kada će više spiza dopizdilo mi je već. U jebote koje vino obara malo ću se ja naslonit, jedino me vino drži ovo ovod.
Slika treća:
Stole : Ajde zapali i ti Kompa jednu. Kompa : ma ne triba pušiona su oni šta vise. Bolje mi je vino. Samo ono more pomoći danas.
Komisija: (svaki od njih gleda u drugom smjeru) A di su gardelini? Vidite li vi ijednog? A ne ćuje se ništa morebit da i pivaju ajde gledajte svak na svoju stranu ne bi li i bar ugledali kad se ne moredu ćuti. Ala ala takve tice.
Sijedi u prvom planu kamere: koliki je ono bio račun za struju? A šta ja ovod radin, ništa se ne čuje kad će ta spiza smantalo me.
Slika četvrta:
Kompa: a moja komisijo tako je to malo ste daleko ali dobro je to sve super. Dinko: a je je i meni se čini, nema boje, to je to.
Mile: (u sebi) malo sam zbunjen, svi kažu da je dobro, moram i ja biti ozbiljan, to je to.
Boro: A tvrde stolice nikako se namistit. Triba san ostat doma ili vajat balote, ovod se ništa ne čuje.
Slika peta:
Bralo: je zapjevo jebote, u jebote koja zija. U jebote di sam bio do sada. Drža sam one skavoline, mozak su mi popili sa onin nastavcima i oni prave pisme sa lilililili vrci. Ooo jebote opet je zapjevo ziju, evo opet, evo i opet u jebote jesam zadovoljan. Najači san u državi. Da ne sjedim na stolici srušio bi se od zija.
Kompa: evo vidiš piva mu ziju. Evo vidiš kako je bralo zadovoljan.to san ja uvik govorio, triba pivat ziju da bi vaja.
Yogi se povuka sa ekipom na stranu i govori: znate li kakvu moj ziju piva? Da je samo čujete. Boja prava dužina prava ja nikad nisam drža one natezaće ka sinjani. Ne znaju oni ništa. Ekipa potvrđuje: e ne znaju nemaju pojma vlaji split je centar tićije.
Slika šesta: Balta: jebote da sam ponio onog što se nikidan izlega da mu čujete ziju. Pjevo mi je na polasku samo tako, zija prava ko u zlatana. Špica: aj nemoj zajebavat biće samo verša ne more još batudat. Balta: ma može kad ti kažem jeboga ti. Pjeva zlatan pjeva mladi nikakve razlike.Samo batudaju i ne umaraju se. Dome: moji su najbolji he he ovi kurca ne vride (ups- prenosim original rečenicu isprika na psovci)
Slika sedma:
FALA BOGU. Napokon. Ali isplatilo se trpit sve komentare za ovu spizu, mmm mljac bosanski ćevapi uuu mmm mljac. Koji grdelini al su pivali ja i nisan čuja mm mljac rećemo koci da je dobro, samo neka opet organizira mmm u dobra kapula šta će žena bižat večeras
Slika osma. EEE TOOO TOOO. Bravo Josipe tvoji tići su najboji. Dinko: Špica imaš ti kojeg tića a? a di su ti oli ih nisi donija?Špica: pivali su mm nemoj me sad Dinko viiš da iman posla. Ma malo se lošije ćuju dobra janjetina molaj me dinko, sutra ćemo pričat
Mile: zabrinut i u sebi :jesu li ono bili gardelini? Ma ko smi pitat rugaće mi se. U moje vrime malo su drukčije pivali. A biće da je to to danas. Yogi: zija ne smi bit natezaća, ja take odma pušten. U Sinju su…………….
Slika deveta:
Yogi: jesan van reka kako u sinju pivaju natezaće? Ima i u zadru i u poreću sve natezaće. i u mog kolege isto natezaće more bit malo manje ali isto natezaće a neću mu reć
Boro: koji je smisao ovozemaljskog obitavanja? Metafizički problemi opstojnosti svode se na hamleta u mrduši donjoj use na se i podase. Evo i ovo jadno janje. sve smo napravili kako bi se najeli zaboravljajući pritom kako je čovjek i duhovno biće. Sad će ovako nažderani ovi mlađi špica i balta još doći kući i povaliti žene. Doista jadno, jadno janje, a dobro mašit ću se još malo, a što mogu pivali su mora se reći nije da sam baš čujo ali čini mi se da su pivali.
Slika deseta: (kompa u sebi) ajmo malo zaspat i sanjat da su tići pivali i da se to čulo. Kompa naglas: u šta me boli glava od zija. Ovaj drugi: I mene i mene sve je zvonilo od zija puca mi glava. (obojica u sebi: je ku… od zija od vina me nas malo ošamutilo ovo je koce dobija na popust u belja ali nema veze mukte je ko mu smi reć hi hi )
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 6:04 am

Živili.

Svaka čast ekipi na okupu jer to i je bit
tičarstva, druženje uz čakulu i lipu marendu.
Sobzirom da je okupljanje bilo u Dalmaciji valda
nije izostala pisma,cijenim što ste pozvali stare
meštre u stožer vrednovanja a i cijelog druženja.
Mogu samo reči sve naj bolje u smislu velikog
okupljanja ekipe a šta se tiče pisme tiča ja tu
moram biti kuco,bez riči jer dok nečujem ama baš
uživo teško je naj preciznije dati vrednovanje
pozitivnom tiču.Pozdravljam cilo društvo.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 7:07 am

Gigo,

fala lipa na postu,

evo došlo je vrime slušanja,a ja sam ti obeca.

Kroz peti misec ćemo se dogovorit jedno popodne pa ces doci

sa prijateljima do Splita da slušamo grdeline.

Naravno ,ako još imaš volje.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 7:37 am

HAHAHAHAHAAHHA PROFA PROFA, OVAJ SE TEKST MORE DVOSMISLENO SHVATIT!
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 8:52 pm

Bravo tičari Very Happy
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 8:55 pm





Svaka čast na druženju !!!!!



Salu2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyned tra 21, 2013 11:08 pm

cvokooko1 je napisao/la:
Svaka čast ekipi na druženju. Čestitka od mene.

P.S. Kako mi se čini ,bio sam u pravu ,nema Ivice Šurijaka (11),naš Braco se nije odazvao Sad


Da,

žalosni smo što Braco nije doša,ali ga ocekujemo 25.05.

25.05. je finale BILI DIM.

U finale po ocijeni komisije ulazi sveukupno devet grdelinaša (6+3)

Kompa (sa svojim pivanjem)
Mate (sa svojim pivanjem)
Škare(sa svojim pivanjem)
Dome(glatko pivanje)
Špica(glatko pivanje)
Koce (glatko pivanje)
Kruno(glatko pivanje)
Josip(glatko pivanje)
Jogi(glatko pivanje)

Okupljanje je u 16 30h

Finalna utakmica pocimlje u 17 00 h.
Svaki grdelinaš ima svojih 15min+5min i može iznjeti 1-3 grdelina .
Izvlačenjem se određuje redosljed.

Komisija za Bili Dim;

1.Dinko Kovačić
2.Boris Rosandić
3.Mile Grgić
4.Boris Dvornik
5.Ante Baras



Josip je ponovno zadužen za brigu oko janjeta i pecenja,ja za vino i šampanjac a g.Dinko za tortu.


Ps.Ima još dva grdelinaša koji traže komisiju da im presluša grdeline u međuvremenu, jer bi prisustvovali finalu,tako da je broj finalista moguce i veci.
Tročlana komisija se sastaje 11.05.subota za ova dva grdelinaša,a ako ima još zainteresiranih mogu se javiti meni.
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypon tra 22, 2013 12:08 am

Dobra volja i druženje prijatelja je sve što je potrebno a to imate kako se vidi .Moje poštovanje a poseban pozdrav Toni.Ja ću se dogodine prijaviti kad naučim kojeg mladog jer nije red da dolazim sa grdelinom kojeg nisam sam odgojio.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypon tra 22, 2013 12:37 am

Kao saucesnik lijepog druzenja mogu da kazem da mi je bilo zadovoljstvo biti skupa sa ostalim ticarima.

Upoznao sam jos nekoliko ticara koje nisam poznavao a to i jeste bit ovoga hobija .

Poz.I love you


[Vrh] Go down
pujdo




Broj postova : 368
Points : 372
Join date : 23.04.2012

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptypon tra 22, 2013 4:52 am

Svaka vam čast,uživate,nema šta !!! cheers
Da nisam tako daleko.....

Pozz i svako dobro !!!
[Vrh] Go down
faraon

faraon


Broj postova : 58
Points : 58
Join date : 20.01.2012

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyuto tra 23, 2013 12:38 am

koce je napisao/la:
SPLIT OPEN 2013

Gospodo forumaši svi znate da se vec nekoliko godina u Splitu održava tradicionalno

takmicenje pjeva grdelina koje je osmislio g.Selak.Dosada nisam prisustvovao tom takmicenju

jer se ne slažem u nekim stvarima bodovanja,ali kako je to jedino takmicenje sa tocno

određenim standardom i pravilima,ja se ove godine prijavljujem i izazivam i pozivam sve

one, koji mene prozivaju zadnjih godina, da se prijave i pojave sa svojim grdelinom.Poligon

događanja je neutralan,nov,kako meni tako i njima.Pozivam i izazivam sve,od Zadra (Pesti),

preko Vinka do Makarske (Škuri Psiho itd),a s posebnim guštom izazivam skavoline

da donesu najjaču postavu koju imaju,pa da vidimo kome grdelin piva svi svi ziiiii,a kome

trrrrrrrrvrđđđđđijuuutrrrrrr,

da vidimo koji ce to dasa dobit mog Murinja i Chuk Norisa,

da vidimo koji ce to udrit više batuda sa dužom zijadom od njih dva,

da vidimo cija majka crnu vunu prede,

i da napokon dokrajcim mrtvace koji su odavno mrtvi a još to neznaju.

Gospodo prva subota u šestom mjesecu je vaša.

Ja sam vec kontaktirao g.Selaka i prijavio se.



Ps.Ne odgovaram na nikakve žice i replike do 01.06 Subota 2013 g.

Čekam vas.
Evo samo da podsjetim da se približava i taj veliki dan kojem se veoma veselim!!!!! Ja sam spreman!!!!
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyuto tra 23, 2013 5:34 am

cheers cheers cheers cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
kukuljas

kukuljas


Broj postova : 19
Points : 19
Join date : 12.02.2013

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyuto tra 23, 2013 5:49 am

koce je napisao/la:
cvokooko1 je napisao/la:
Svaka čast ekipi na druženju. Čestitka od mene.

P.S. Kako mi se čini ,bio sam u pravu ,nema Ivice Šurijaka (11),naš Braco se nije odazvao Sad


Da,

žalosni smo što Braco nije doša,ali ga ocekujemo 25.05.

25.05. je finale BILI DIM.

U finale po ocijeni komisije ulazi sveukupno devet grdelinaša (6+3)

Kompa (sa svojim pivanjem)
Mate (sa svojim pivanjem)
Škare(sa svojim pivanjem)
Dome(glatko pivanje)
Špica(glatko pivanje)
Koce (glatko pivanje)
Kruno(glatko pivanje)
Josip(glatko pivanje)
Jogi(glatko pivanje)

Okupljanje je u 16 30h

Finalna utakmica pocimlje u 17 00 h.
Svaki grdelinaš ima svojih 15min+5min i može iznjeti 1-3 grdelina .
Izvlačenjem se određuje redosljed.

Komisija za Bili Dim;

1.Dinko Kovačić
2.Boris Rosandić
3.Mile Grgić
4.Boris Dvornik
5.Ante Baras



Josip je ponovno zadužen za brigu oko janjeta i pecenja,ja za vino i šampanjac a g.Dinko za tortu.


Ps.Ima još dva grdelinaša koji traže komisiju da im presluša grdeline u međuvremenu, jer bi prisustvovali finalu,tako da je broj finalista moguce i veci.
Tročlana komisija se sastaje 11.05.subota za ova dva grdelinaša,a ako ima još zainteresiranih mogu se javiti meni.


Koce jedno pitanje za tebe i za sve glatke hoce li iko postavit tice da li je itko snimo,volio bih cut,I SVAKA CAST NA DRUZENJU


Zadnja promjena: kukuljas; uto tra 23, 2013 6:36 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyuto tra 23, 2013 6:36 am

Svaki grdelin koji bude sudjelova u finalu BILI DIM 25.05.2013.,

biti ce snimljen,

ustvari sve ce biti snimljeno,ipak je to jednom godišnje.
[Vrh] Go down
kukuljas

kukuljas


Broj postova : 19
Points : 19
Join date : 12.02.2013

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptyuto tra 23, 2013 6:39 am

[quote="koce"]Svaki grdelin koji bude sudjelova u finalu BILI DIM 25.05.2013.,

biti ce snimljen,

ustvari sve ce biti snimljeno,ipak je to jednom godišnje.

jedva cekam cut
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptysri tra 24, 2013 6:14 am

koce je napisao/la:
Svaki grdelin koji bude sudjelova u finalu BILI DIM 25.05.2013.,

biti ce snimljen,

ustvari sve ce biti snimljeno,ipak je to jednom godišnje.

slazem se da finalisti treba da budu snimljeni, ali mislim da bi trebalo snimiti i tice u kvalifikacijama, te dati ocjenu zbog cega su prosle ili nisu prosle kvalifikacije.
takav komentar na pojedinacnog tica bi imao ogroman edukativni efekat na nas mlade ili sa manje iskustva, jer bismo imali priliku cuti sta je dobro ili nije dobro kod pojedinog tica.

takodje, po kom kriterijumu su tici ocjenjivani? nisam vidio nikakvu ocjensku listu, ili nisam dobro gledao?

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptysri tra 24, 2013 6:44 am

Djordje,

koliko znam u Hrvatskoj još uvjek ne postoji službeni standard pjeva grdelina,

a kad ga i bude ,najvjerovatnije ce progurati neki postojeci standard naših bližih ili

daljih evropskih susjeda.

Ovo što mi radimo je internog karaktera a ocjenjivaci su stari splitski grdelinaši,znaci

da je ovo samo lokalno štovanje starih ticara i njihove tradicije,kao što imaju i Sinj,

Makarska,Zadar itd.,na svoj nacin.

Ovdje nema nikakvih širih ambicija,samo druženje prijatelja i njihovih grdelina,pa

nema smisla stavljati ocjenske liste na forum,jer odmah nakon toga idu svađe.

Ovo čak nije ni otvoreni tip natjecanja jer mogu doci samo ljudi koje smo mi pozvali,

znaci prijatelji.

Snimke pjeva grdelina cu sigurno staviti na forum.



01.06.ima Selakov turnir gdje može doci ko hoce a ocjenske liste postoje i na forumu,

i svi prisutni su ujedno natjecatelji i sudije,a i to bude prekrasna atmosfera i fešta.

Vec se održava nekoliko godina zbog upornosti i entuzijazma g.Selaka.Ja još nisam

bio ,ali ga cijenim i ove godine cu doci upravo zbog poštovanja prema g.Selaku.

[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Emptysri tra 24, 2013 7:06 am

Poštovanje.

Upitao bi.

Dali netko može dati odgovor za takmićenje po
kriteriji Selaka dali bi smili doči pojedini ljubitelji
pisme grdelina samo na saslušanje sa strane,ne remeteči
i ne namečati se več u ekipu za marendu a u koju ulaze normalno
sudci i tićari koji izlažu svog tiča.Opet kažem samo sa strane popratit
pijev tiča a ako se i smi dat ruku upoznavanja.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Sponsored content





STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 34 Empty

[Vrh] Go down
 
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
[Vrh] 
Stranica 34 / 43.Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 38 ... 43  Next
 Similar topics
-
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» PRAVI GRDELIN
» puštanje pjeva sa cd-a

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: