Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u

Go down 
+60
Sina BL
bevanda
macak
Nemam nista!
kukuljas
novavarosbl
hipy
patrik
Ante
lubinko
Markan
pujdo
Galeb
lorena1990
lord189
ivica.milanovic13
Gigo
prava zijada
CIBO
frzelin
cicibli
tlonk tlonk
Grga Zlatoper
gare
PSIHO
sole
Altum
Škuri tić
Vedran
ĐEKO
MONSTRUMO
bošket
miro katic
brabus
faraon
KOBAC
DARKO-M
DjordjeVet
ivica
portulata
F I N K O
eumox
Tic_Bal.
angjello
nicaze
probiotik
frickočak
domo
PESTI
arboret
pele
DOMENICO
vrca
kain
Jandrek
enver
YOGI
VELE1
Moćun
euzebio
64 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 25 ... 43  Next
Autor/icaPoruka
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 10:20 am

jesi šaljivđija hahhahahahaaahah
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 11:37 am

ljudi stvarno još neznam gde se nalazim posle ponekih komentara ovde na forumu


ali ovaj novi član foruma mislim da ga on po naški ga tupi...rekao da je imalo pre 30 godina dobrih grdelina u prirodu ....pa zbog toga se hvataju mladi ili idu svi na domači uzgoj da bi dobili ono što je bilo pre 30 godina i možda bolje sada usavršena pjesma bez ikakvih grešaka u pjev.... hoču da kažem da ovi sada domači ili uhvačeni školovani mladi grdelini pjevaju bolje nego oni pre 30 ili 40 godina...hajde bogati ranije su pjevali isto ko da trču 1000 na sat reli trka

novi članu ..hoču da ti rečem da ranije je bilo da nam grdelin pjeva ..a što nam pjeva nije nam bilo važno ko do sada pa i kod vas i kod nas
a sada ovaj moderni i školovani pjev pa mislim da ima razlike nešto 500 godina unapred sa onim što je bilo ranije ....evo ti jedan primer da me dobro razumiš.....ranije u doba prvog svetskog rata nije imalo mobilnih telefona ko sada ... i jako ih izmislio čovek tada nego je imalo one radio stanice ko na filmu.. neretva ...JAVISE ORAO A ORAO PAO .. ON MU ODGOVARA PRIJEM ORAO OVDE JASTREB .....ZNAČI DA TADA NIJE IMALI MOBILNIH TELEFONA KO SADA .....ZNAČI DA ONO ŠTO SADA IMA NIKADA GA NIJE IMALO PRE KO SADA KULTURNO I MODERNO ....i ako nisam iz Splita ali se dobro razumemo sa vašim meštrima ovde što su na forumu ....pa mi je bilo čudno što tako napadaš ove poneke tvoje meštre

svako dobro novi članu. pa pošto ti kažeš nešto sprotivno ovoga možeš dokazati s tim što ti ganjaš ako več imaš nešto postavit


bez uvrede novi članu ovog profi foruma
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 8:56 pm

Maestro, druže, onaj pjev šta je postojao nekad davno u prirodi prije 30-40 ili vise godina, mi mozemo samo sanjat. Barem tu na ovim našim prostorima. Postoje i audio zapisi koji su dokumentirali to vrijeme tako da postoje dokazi da je to bilo prava stvar a ne skart ili necija fantazija. E sad šta je postojalo u tvom kraju prije 30 godina mi to neznamo ali kod nas mi tezimo tome šta je nekad pjevalo u prirodi. Nikad, nijedna tehnika i nijedno školovanje neće nadmasit prirodu, niti joj se priblizit a kamoli nadmasit. Ima ljudi kod nas koji skoluju već vise od 30 godina, ali svake se godine vraćaju u prvi razred, napredak=nula!
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 9:13 pm



Bog !!!



Tako je Domenico i blago se nama koji smo imali privilegiju


to i slušat!!!! Kampanel ???


Salu2



[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 9:32 pm

Moćune, živija.

Jeli tvoj avatar sa interneta, skenirana slika obiteljskog albuma, koliko je slika stara majko mila!?
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 9:52 pm



Bog !!!


Brate ni ovaj tvoj nije za bacit ---prva liga , a ovaj u mene

je španjolska negdi početkom 20 stoljeća!!!!!



Salu2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptysri vel 01, 2012 11:21 pm

DOMENICO je napisao/la:
Maestro, druže, onaj pjev šta je postojao nekad davno u prirodi prije 30-40 ili vise godina, mi mozemo samo sanjat. priblizit a kamoli nadmasit. Ima ljudi kod nas koji skoluju već vise od 30 godina, ali svake se godine vraćaju u prvi razred, napredak=nula!


poz domenico

tačno da če mo sanjati vi i mi kod nas to što je imalo nekada u pruridu.....ali zato postoje dekani profesori i meštri koi su možda od 10000 ili od 20000 grdelina izvukli ono najbolje što je ikada imalo u prirodni pjev... pa sastavili i sklopili pjev montaža ali isto ko da ga pjeva živi grdelin .....a ja lično ako moi mladi grdelini ne nauče ono što im pustam na cd skoro sve. to za mene nije kompletni grdelin ti dobro znaš što mi hočemo....a za to da se svake godine vračamo nazad ,pa to je to prikane domenico nije jednostavno i lako dobit ovakvo vanserisko pjevanje ko što ga imaš ti i ovi meštri na forumu ...

znači da nemože svako bit fudbaler ko što je bio maradona a sada mesi
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptyčet vel 02, 2012 12:32 am

skopski maestro je napisao/la:
DOMENICO je napisao/la:
Maestro, druže, onaj pjev šta je postojao nekad davno u prirodi prije 30-40 ili vise godina, mi mozemo samo sanjat. priblizit a kamoli nadmasit. Ima ljudi kod nas koji skoluju već vise od 30 godina, ali svake se godine vraćaju u prvi razred, napredak=nula!


poz domenico

tačno da če mo sanjati vi i mi kod nas to što je imalo nekada u pruridu.....ali zato postoje dekani profesori i meštri koi su možda od 10000 ili od 20000 grdelina izvukli ono najbolje što je ikada imalo u prirodni pjev... pa sastavili i sklopili pjev montaža ali isto ko da ga pjeva živi grdelin .....a ja lično ako moi mladi grdelini ne nauče ono što im pustam na cd skoro sve. to za mene nije kompletni grdelin ti dobro znaš što mi hočemo....a za to da se svake godine vračamo nazad ,pa to je to prikane domenico nije jednostavno i lako dobit ovakvo vanserisko pjevanje ko što ga imaš ti i ovi meštri na forumu ...

znači da nemože svako bit fudbaler ko što je bio maradona a sada mesi



u pravu si maestro 100 posto! nemoze svatko u prvu ligu. Very Happy
[Vrh] Go down
DARKO-M

DARKO-M


Broj postova : 15
Points : 15
Join date : 14.01.2012
Age : 44

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptyčet vel 02, 2012 12:41 am

Moćun je napisao/la:


Bog !!!



Tako je Domenico i blago se nama koji smo imali privilegiju


to i slušat!!!! Kampanel ???


Salu2




Drugar veruj da ti zavidim na tome.Ubeđen sam da si se naslušao pravih pevača. Voleo bih da postaviš na forum,ako je ostalo ponešto od toga,a siguran sam da jeste.
Usput da pitam,napuho mi se najbolji stiglic.Što da radim?
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptyčet vel 02, 2012 1:20 am

daj mu bayxox pa sta bude
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptyčet vel 02, 2012 1:27 am

DARKO-M je napisao/la:
Moćun je napisao/la:


Bog !!!



Tako je Domenico i blago se nama koji smo imali privilegiju


to i slušat!!!! Kampanel ???


Salu2




Drugar veruj da ti zavidim na tome.Ubeđen sam da si se naslušao pravih pevača. Voleo bih da postaviš na forum,ako je ostalo ponešto od toga,a siguran sam da jeste.
Usput da pitam,napuho mi se najbolji stiglic.Što da radim?

Ako je proljev daj mu mak u zrnu, a ako nije daj mu AD3E vitamin i sulfadimidin. 4 kapi AD3E i 3 kapi sulfadimidila u 1 dl vode. Daji tako 3 dana. Imaš to u svakoga veterinara, pa neka ti da malo u šprici da ne kupuješ cilu bočicu.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptyčet vel 02, 2012 2:07 am


Bog !!!


Dobro su ti napisali mak u zrnu i ako imaš di ubrat biljku Štavelj ::

[img]STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Rumexcrispus3tavelj.th[/img] --trenutno je ima u polju u suhom obliku !!!!


Pa mu malo ubaci sa makom !!!


Salu2
[Vrh] Go down
KOBAC

KOBAC


Broj postova : 249
Points : 272
Join date : 03.03.2011

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 12:43 am

U ovoj temi ima odličnih i poučnih postova koje je užitak pročitati,nastavite u takvom tonu i čestitke autorima.Za podbadanja i prepucavanja imate drugu temu.
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 1:29 am

Dobar zaključak Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 2:35 am

kain je napisao/la:
Andy 11 ,pozdravljam te i čestitam na ovim tekstovima.Sve ja to govorim već duže vrijeme i onda se ljute na mene Very Happy Very Happy .
Podržavam tvoj apel da se ne love oćaci i da se puste ptice na miru ,da se razmnožavaju ,jer samo tako se možemo nečemu nadati.
Ovo za opel i ferari,to ti je golemo (kao što bi rekao Balta) Very Happy cheers ,a za žene golemo na kvadrat Very Happy .
Treba početi sa vlastitim uzgojem i onda učiti mlade,pa vidjeti šta će tko napraviti i naučiti.


Koce,stvaraj tradiciju STP,ali sa leženim grdelinima. UĐI U LEGENDU Very Happy Very Happy cheers


Bravo Vučino

ova zadnja recenica je revolucija ,ali ne triba stvarat tradiciju STP-a sa leženim grdelima jer to vec radi dosta grdelinaša,

nego triba Vuče stvarat STANDARD sa leženim grdelinima (legalno uzgojenim i prijavljenim).

Drugim ricima ,svim natjecanjima po standardu pjeva grdelina mogu prisustvovati samo legalno uzgojeni grdelini,

odnosno legalni uzgajivaci.

Bit ce teško ,ali jedino tako možemo naprid .

Vučino cheers cheers cheers cheers

eto projekta za buducnost.
[Vrh] Go down
kain

kain


Broj postova : 185
Points : 200
Join date : 12.01.2011
Age : 57
Lokacija : HRBiH

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 3:08 am

Potpidujem sve što si rekao Very Happy Very Happy cheers
[Vrh] Go down
VELE1

VELE1


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 11.01.2012
Age : 54
Lokacija : Split

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 7:05 am

[quote="bariton"]
kain je napisao/la:
Andy 11 ,pozdravljam te i čestitam na ovim tekstovima.Sve ja to govorim već duže vrijeme i onda se ljute na mene Very Happy Very Happy .
Podržavam tvoj apel da se ne love oćaci i da se puste ptice na miru ,da se razmnožavaju ,jer samo tako se možemo nečemu nadati.
Ovo za opel i ferari,to ti je golemo (kao što bi rekao Balta) Very Happy cheers ,a za žene golemo na kvadrat Very Happy .
Treba početi sa vlastitim uzgojem i onda učiti mlade,pa vidjeti šta će tko napraviti i naučiti.


Koce,stvaraj tradiciju STP,ali sa leženim grdelinima. UĐI U LEGENDU Very Happy Very Happy cheers
O kojem STP-u ti koce pričaš , malo si se zaletija STP je jedno a to šta ti radiš je druga disciplina , onda možeš u taj svoj STP stavit i baštarde , a da je izvadit dnk tvojih tića budi siguran da bi ih malo prošlo granicu.Oće li na takmičenje moći oni tići koji su ručno pitani iz gnjizda i koliko će uticat ocjena na tiće koji su učeni baštardom. Tu se uzdižrš visoko ocjenjuješ i hvališ baštardu koja piva"grdelina " a pljucaš po grdelinnima koi pivaju grdelina ,e stvarno ćeš ući u legendu.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 7:44 am

Heheheh vele vele, zaboravijo si disciplinu za kraj takmicenja uz marendu, a to je ocjenjivanje snimke na mobitelu, onako uz tingul. E, a oce li bit Odvojene kategorije pitani mlaci uceni na CD i pitani mlaci uceni bastardom?
[Vrh] Go down
VELE1

VELE1


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 11.01.2012
Age : 54
Lokacija : Split

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 7:52 am

Pardon zaboravija sam te pitat , adi je onaj etuzijazam o STP-u koji polako svojom revolucijom potkopavaš aj ,prijateljski savjet , stani malo na balun jer uskačeš sam sebi u usta .Ako je to radi zaštite prirode postoje i drugi načini , ne vrši cilo vrime svoju propagandu. Grdelin je ipak divlja ptica a za par generacija ti želiš stvorit kanarina sa pjevom sličnom grdelinu.Ne pljucaj po STP-U ni po grdelinskom pjevu jer nama grdelinašima je lipše cjcjavanje i strilavanje grdelina iz prirode nego najčišće pivanje kunca u ćibi. POZDRAV
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 8:05 am

Ništa tu nema nejasno:

1.Baštarde - služe za naucit grdelina pivat,tako i vukova baštarda koju hvalim

jer ako vuk izbaci ovakvog grdelina,onda je to za svaku pohvalu i ocjenu,a to

je cilj.

2.Ja se bavim uzgojem tek godinu dana i naravno da je porijeklo mojih grdelina

divlja ptica,ali cu vrlo brzo,vec do godine imat iskljucivo vlastiti uzgoj,

koji cu nastojat proširit na sve svoje prijatelje,zar to nije pozitivan pomak.

3.Grdelini rucno pitani,a izleženi u kuci i uredno prstenovani i prijavljeni,

i uceni baštardom,zašto ne.

4."Pljucam po grdelinima koji pivaju grdelina",neznam o kojim grdelinima

govoriš
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 8:10 am

Meni Vele strilavanje i cjacjavanje nije lipše od nicega i pokušavam ga eliminirat

di god mogu. cheers
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 8:26 am

bariton je napisao/la:
kain je napisao/la:
Andy 11 ,pozdravljam te i čestitam na ovim tekstovima.Sve ja to govorim već duže vrijeme i onda se ljute na mene Very Happy Very Happy .
Podržavam tvoj apel da se ne love oćaci i da se puste ptice na miru ,da se razmnožavaju ,jer samo tako se možemo nečemu nadati.
Ovo za opel i ferari,to ti je golemo (kao što bi rekao Balta) Very Happy cheers ,a za žene golemo na kvadrat Very Happy .
Treba početi sa vlastitim uzgojem i onda učiti mlade,pa vidjeti šta će tko napraviti i naučiti.


Koce,stvaraj tradiciju STP,ali sa leženim grdelinima. UĐI U LEGENDU Very Happy Very Happy cheers


Bravo Vučino

ova zadnja recenica je revolucija ,ali ne triba stvarat tradiciju STP-a sa leženim grdelima jer to vec radi dosta grdelinaša,

nego triba Vuče stvarat STANDARD sa leženim grdelinima (legalno uzgojenim i prijavljenim).

Drugim ricima ,svim natjecanjima po standardu pjeva grdelina mogu prisustvovati samo legalno uzgojeni grdelini,

odnosno legalni uzgajivaci.

Bit ce teško ,ali jedino tako možemo naprid .

Vučino cheers cheers cheers cheers

eto projekta za buducnost.

s obzirom da je legalizacija ipak pocela relativno skoro, mozda bi bilo OK da za prvi krug takmicenje dozvolite da se takmice i ptice porijeklom iz prirode, tj. da bude 'amnestija' sto se toga tice.

Jos nesto, koliko mogu da vidim iz postova u ovoj temi, imate tendenciju da diskvalifikujete ptice zbog dosta toga (od strila, pa nadalje)...razmislite da li ce u tom slucaju ista ostati?

tema ima vec 14 strana, a nigdje nema prijedloga bodovanja, odnosno ocjenske liste...hajde da stavimo neku, pa da svi zajedno dodjemo do toga koliku 'tezinu' nosi koji dio pjeva, sta se prasta, a sta ne, itd.

[Vrh] Go down
pele

pele


Broj postova : 268
Points : 295
Join date : 29.05.2011
Lokacija : sinj

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 8:36 am

Ali isto tako kao i strile triba škartat odmah i sa malom zijom
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 8:57 am

da pocnem ja, kontinentalac, sa bodovanjem, kad vec mestri nece....sto vise udjemo u detalje pjeva po stavkama, lakse ce se uspostaviti sistem bodovanja...


1. ocjenjujemo batudu, dakle, ptica je u 'spiritu'.... to bi bio juni-juli mjesec (taman tad 'sazrijevaju' i jagnjad, za pojesti dok se slusaju tici) ili neko drugo vrijeme? da li ima smisla napraviti jos jedno kasnije takmicenje, za ptice koje su u junu-julu u skurici?

2. batuda = pletivo + zijada, to svi znamo....

3. ako je batuda sastavljena od pletiva i zijade, zasto je zijada vrijednija od pletiva? (u jednoj od ranijih tema, Bariton je stavio da zijada nosi 60, pletivo 30 a opsti utisak 10% ocjene). da li zato sto je do pletiva lakse doci ili ima neki drugi razlog?
da li je ovaj odnos u redu? mozda pletiva vrijede koliko i zijada?

4. koliko dugo bi se slusali tici na takmicenju? odnosno, koliko je dovoljno da se tic procijeni? da li tic moze da se procijeni na osnovu tri ili pet, ili deset minuta? svi znamo da tic moze da se istrenira da u nekom vremenu, od par do desetak minuta tuce same batude. Koliko je relevantno dati ocjenu kompletne tice na osnovu deset minuta slusanja?

5. neko je pomenuo da bi tici trebali biti legalni, tj, prstenovani....dakle, nikako lovljeni...A predlaze se da se takmice i pitani tici (koji su 'ulovljeni' jos u jajetu ili u gnijezdu). U cemu je razlika tica uhvacenog na baketinu i onog otpitanog? oba su iz prirode, ili se varam?

zasada ovoliko...kad razjasnimo ovo, idemo dalje.... lol!
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Emptypet vel 03, 2012 8:59 am


Bog !!!


Prvo triba škartat sve uzgajivače škalare "" ---hahahaha


Pa tek onda bi se dalo pričat o standardu i rodovniku !!!!



Salu2
[Vrh] Go down
Sponsored content





STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u   STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u - Page 8 Empty

[Vrh] Go down
 
STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
[Vrh] 
Stranica 8 / 43.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 25 ... 43  Next
 Similar topics
-
» STANDARD PJEVA GRDELINA PO STP-u
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» Uzgoj grdelina isključivo zbog pjeva
» PRAVI GRDELIN
» puštanje pjeva sa cd-a

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: