Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Go down 
+43
prava zijada
Baketina
domo
DjordjeVet
portulata
pujdo
miro katic
supergirl
Markan
MI 2
F I N K O
sole
gare
JAMES BOND
Škuri tić
Gigo
lord189
Tic_Bal.
MONSTRUMO
probiotik
ĐEKO
ivica.milanovic13
faraon
VELE1
frickočak
PESTI
eumox
arboret
ivica
angjello
enver
vrca
GRANDE
pele
frzelin
DOMENICO
Jandrek
Moćun
rico
YOGI
euzebio
kain
CIBO
47 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Next
Autor/icaPoruka
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysri lip 20, 2012 2:16 am

Poštovanje svima.Evo i ja bi se nadoveza na temu nedostatak tiča u prirodi iz svog osobnog iskustva dugogodišnjeg.S obzirom da se bavim s više vrsta poljoprivrede dosta sam vezan uz prirodu vočnjake,vrtove i maslinike pa sam imao priliku i vidjeti nešto spomenuto (nedostatak tiča).Tići se i u našim krajevima više ne love skoro ama baš nikako kako je to bilo prije 30-40 i više godina,(mislim tiči domačeg boravišta).Vjeverica je učinila jedan veči dio štetočine i to sam viđa di jede mlade tiče u gnjizdu,a one su se razmnožile naveliko.Ima i tu nešto vrana i one odrade dio manje štete nanoseći na mlade tiče.S obzirom da se bavim maslinarstvom navrčanjem itd.,kad je trava u 4 misecu ispod maslina a tu bude i pitomi trava zvani kostrič,resulja,trava sa kapicama,cikorja itd,raste ludo jer su se masline gnojile u 2 misecu.Ljudi kasnije u 4 misecu netko kosi a večina ih poliva travu otrovom CIDOKOR. Ja pošto se uvik krečem kroz maslinike svačije ima sam priliku vidit krepane verdune (otrovane) ispod maslina koji su jeli simena vrsta trava koje su polivene otrovom.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
CIBO

CIBO


Broj postova : 227
Points : 245
Join date : 08.01.2011
Age : 62
Lokacija : SINJ

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysri lip 20, 2012 3:28 am

......eto di su tice.....otrovane...
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysri lip 20, 2012 5:25 am

CIBO je napisao/la:
......eto di su tice.....otrovane...

možda da je i tako al grdelin nije pacov da se svugde zabije ..ja mislim da gorih otrova od ljudskog biča ne postoji I NORMALNO KLIMATSKI USLOVI ma sve je poremečno
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysri lip 20, 2012 6:56 am

A na Talijane ste zaboravili :: plate par stotina eura


i ajmo pucaj u sve što leti --ne ostane za njima niti trtak !!!


Salu2
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysri lip 20, 2012 10:19 pm

dobar dan, ispričavam se na padobranstvu ali trebam informaciju.
imam grdelina (kućnog ljubimca) i kako je zavrućilo jako brine me jel mu smeta vrućina?
stoji na balkonu u hladovini uvijek, ali svejedno....stavila sam mu bazenčić iako m ise ne čini da je lud za kupanjem, jednom dnevno se malo skvasi po glavi koliko sam uspila vidit. i on sada pjeva pa bi se po tome zaključilo da mu ne smeta vrućina previše al ipak me brine...
da ga sklonim unutra ipak? di vi držite ljeti grdeline?
hvala unaprid Wink
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysri lip 20, 2012 11:22 pm

Savjet ;; ostavi mu bazenčić dok se ne navikne ,

jer nema veće sriće od kupanja za ptice po ovoj vrućini!!

Moreš ga slobodno i sa onom prskalicom za cvijeće isprskat !!!!

Salu2
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptyčet lip 21, 2012 1:07 am

supergirl balkoni i jesu najbolji da se tici drze i jos ako im je hladovina too je too Smile

supergirl ima ovdje ticara sto drze tice u noci u podrumu i usput uzgajaju šanpinjone mislim da to nije uredu Smile

ps. Sada je vrijeme slusanja tica i neki ticari zovu na slusanje i dali kod supergirl se moze poslusat grdelin Wink
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptyčet lip 21, 2012 8:45 pm

znači, mogu ga mirne duše ostavit na ovoj omarini vani...aj dobro! doduše on piva, šta znači da mu valjda ne smeta...a bidan, a ja bi ga bila utirala u klimu, ha haaaa :plavuša:

a šta se pivanja tiče, ne zna ti on pivat po pe es u, one njihove zijade i batude, on ti se navije i cili dan plete li ga plete! prava vesela tičica Very Happy neće on meni u nikakvi podrum, pupi moj I love you

edit: šjor moćun, vidin da se bavite biljem, baš sam korisnih informacija našla kod vas, jel vi prodajete to sjeme za tiće šta skupljate?
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptyčet lip 21, 2012 8:57 pm

Ne prodajem , to je više za gušt i antistres tretman-- !!!



Salu2
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptyčet lip 21, 2012 9:12 pm

aha, baš šteta... Wink
evo kad ga već ne možete čut kako piva, da ga bar vidite Smile
 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 25f6c5j Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Qp18c9
ovo se malo pripa velikog objektiva Smile
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 12:23 am

supergirl je napisala
šta se pivanja tiče, ne zna ti on pivat po pe es u, one njihove zijade i batude, on ti se navije i cili dan plete li ga plete! prava vesela tičica neće on meni u nikakvi podrum, pupi moj

Ovo je već nešto, a da nije ovo onaj pobjednik natjecanja u splitu kad samo plete? tako se bar priča....
e supegirl odakle ti ovo po pe esu? a pupi pupi blago tebi ti bar imaš žensko za gazdaricu
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 3:16 am

Gosp. Vinko poštovanje ispričavam se (nikad nije kasno)zahvaljujem na kajbicama.Još su nove treba je zaslužit.Šta ima kod tebe tuče li onaj tič po desetak batuda i jeli ono bio vaš očak milin lirski ne prvi snimak več zadnji,dali ste vi bili na ocijenjivanju brokva.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 5:57 am

a šjor euzebio, po pe esu su te neke zijade i batude valjda, ja nemam pojma iskreno šta to znači niti jel moj tić to radi ili ne radi.
u stvari san čula neki klip na yt, kao ponavlja jedan te isti pjev cilo vrime, to bi tribala bit valjda ta batuda i zijada. meni to nekako kanarinački i dosadno zvuči pa ne vidin smisao uopće u tome pivanju, a ovaj moj tić ima sto iljada različitih pjevova, svaki dan nešto drugo piva i ne gasi se meni je to baš super Smile
da mi ponavlja svaki dan jedno te isto ispalila bi, ha ha
[Vrh] Go down
probiotik




Broj postova : 272
Points : 272
Join date : 22.01.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 6:28 am

ujme i ujme
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 7:44 am

supercuro ajde ti pripazi ako on slučajno postane dosadan kao onaj sa yt pa bi mogli se nekako organizirat, dam ti tri vrlo zanimljiva i raznovrsna za jednoga dosadnoga. ali pazi, kada postane dosadan neka završi pismu na ono ijuuu a ne na nekakvo tvi tvi ili klja klja-takvi se lako nađe. Very Happy
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 8:23 pm

ha ha : nebi ga dala ni za brdo karamela Wink
a ne znan jel te tješi ali kad san bila pustila na yt taj klip, ovi moj je počea isto tako pivat bez problema, tj ponavljat to šta je taj snimljeni piva.
https://www.youtube.com/watch?v=6IUaG_Ufgfg
evo ovo. jel to to šta bi ka tić ''mora'' pivat, inače ne valja Laughing
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 8:42 pm

Suuumnjivo ,suuumnjivo ----!!!



Salu2
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptypet lip 22, 2012 8:53 pm

šta je sumnjivo Laughing
ja van mislin da je ovi moj još mlad...tako da za bilo kakva pivanja mu je rano. al mene to stvarno nije briga. da krči ko papiga nebi me bilo briga. znan da san upala na krivi forum, tj forum di se cjeni najviše to pravilno pivanje, a ja iman neka pitanja svoja glupava i vi mi uvik pomognete zato san tu I love you
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 1:53 am

Dobar dan poštovanje svima. Postavio bi neka pitanja jer svako misto ima različit (NAZIV RIJEČI) u svom kraju a tribamo poštivat jedni druge po nazivima različitim istog značaja.Evo kao prvo riječ zvana SKAVOLINI na što se misli precizno kod nas doli se ta riječ ne spominje nikako.A druga riječ zvana LIRSKA zijada.Ja bi prova laički, a možda sam i falio opisati lirska zijada.Da se tu slučajno nemisli na profinjenu nježnu caklenu tanku zijadu kao što bi pivač prvom tenoru piva tercu na visini.Ako je to ovako po mom opisu slično to je ODLIČNO ali neznači da su samo ovo najbolje zijade može se reči kako za koga UKUS jer po meni imamo mnoštvo vrsta zijadi u lipotama izvedbe,misli se da je (cijele i uredne).Po što več spominjem na vrste zijadi mislim imamo tenorske ,baritonske u različitim visinama pijeva glasa,boje i debeljine gdje svaka zaslužuje svoju nezamislivu vrijednost.Eto molio bi lijepo da netko pojasni ove dvije riječi koje stižu iz Splita znači domaći meštar,unaprijed hvala.Pozdrav od GIGE
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 1:56 am

skavolini su kužine talijanske, ima ih za naručit na TTTS-u!
[Vrh] Go down
Markan

Markan


Broj postova : 93
Points : 93
Join date : 12.06.2012
Age : 29
Lokacija : Solin

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 2:48 am

Gigo je napisao/la:
Dobar dan poštovanje svima. Postavio bi neka pitanja jer svako misto ima različit (NAZIV RIJEČI) u svom kraju a tribamo poštivat jedni druge po nazivima različitim istog značaja.Evo kao prvo riječ zvana SKAVOLINI na što se misli precizno kod nas doli se ta riječ ne spominje nikako.A druga riječ zvana LIRSKA zijada.Ja bi prova laički, a možda sam i falio opisati lirska zijada.Da se tu slučajno nemisli na profinjenu nježnu caklenu tanku zijadu kao što bi pivač prvom tenoru piva tercu na visini.Ako je to ovako po mom opisu slično to je ODLIČNO ali neznači da su samo ovo najbolje zijade može se reči kako za koga UKUS jer po meni imamo mnoštvo vrsta zijadi u lipotama izvedbe,misli se da je (cijele i uredne).Po što več spominjem na vrste zijadi mislim imamo tenorske ,baritonske u različitim visinama pijeva glasa,boje i debeljine gdje svaka zaslužuje svoju nezamislivu vrijednost.Eto molio bi lijepo da netko pojasni ove dvije riječi koje stižu iz Splita znači domaći meštar,unaprijed hvala.Pozdrav od GIGE

Skavolini su bosanski očaci, tj. iz Ćelebića. Dva čovika su ih otkrila koja nisu na forumu. Pivanje se rastičilo zbog velikodušnosti jednoga od njih. Skavolini su dobili ime jer su Sinjani posljednje taktove onomatopejzirali kao "skavolin". Svaka čast onima koji to pivanje održavaju na životu. To je cila i jedina istina o SKAVOLINIMA. (govorim tuđe riječi)
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 3:14 am

Gigo je napisao/la:
Dobar dan poštovanje svima. Postavio bi neka pitanja jer svako misto ima različit (NAZIV RIJEČI) u svom kraju a tribamo poštivat jedni druge po nazivima različitim istog značaja.Evo kao prvo riječ zvana SKAVOLINI na što se misli precizno kod nas doli se ta riječ ne spominje nikako.A druga riječ zvana LIRSKA zijada.Ja bi prova laički, a možda sam i falio opisati lirska zijada.Da se tu slučajno nemisli na profinjenu nježnu caklenu tanku zijadu kao što bi pivač prvom tenoru piva tercu na visini.Ako je to ovako po mom opisu slično to je ODLIČNO ali neznači da su samo ovo najbolje zijade može se reči kako za koga UKUS jer po meni imamo mnoštvo vrsta zijadi u lipotama izvedbe,misli se da je (cijele i uredne).Po što več spominjem na vrste zijadi mislim imamo tenorske ,baritonske u različitim visinama pijeva glasa,boje i debeljine gdje svaka zaslužuje svoju nezamislivu vrijednost.Eto molio bi lijepo da netko pojasni ove dvije riječi koje stižu iz Splita znači domaći meštar,unaprijed hvala.Pozdrav od GIGE

Svaka cast Gigo na opisu LIRSKE zijade,

sve si napisa odlicno jer baritonska zijada je zijada za poželit,stvar je ko šta voli,meni su lirskije draže.

Samo problem je u tome što se miša baritonska i greza zijada.

Baritonska zijada je punija,dublja ali lipa,ne reži ,ne greza ,ne zateže.Kod baritonskih zijadi je uvik kraj bija najproblematicniji jer su

cesto grdelini znali zadebljavat i zgrezat sami završetak,a time bi dojam cile zijade bija pokvaren.

Bila ona lirska ,baritonska ili neka između,bitno je da nije greza,tremola,osorna i bitno je da se ne provlaci slovo R ni u kom dijelu izvedbe

Lirska zijada je cjenjenija,bar kod mene,isto ka i šta su tenori,lirski tenori nekako popularniji izvođaci od baritona u svitu muzike.

Vidim da poistovjecuješ lirsku i tanku zijadu,

lirska zijada isto ima svoju punocu ali je na uho eksplozivnija,kristalnija i nekako jasnija,čistija u izvebi a polazi iz visocijeg tonaliteta

od baritonske ,što i sami nazivi govore.

Na kraju krajeva stari ticari su govorili da i baritonska mora imati lirike u sebi.
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 52
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 3:15 am

Ovo je gigo jedan od tog pijevanja skavolin https://www.youtube.com/watch?v=q-yReF3dDaE
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 3:19 am

zasto ne banirate ovog monstruma?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Emptysub lip 23, 2012 3:23 am

SKAVOLINI - se nazivaju grdelini ocaci koji su uhvaceni nakon rata u Bosni,

a samim tim i grdelini potomci tih ocaka koji se i dan danas drže i uzgajaju,

a ime su dobili po dijelu pletiva.
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 18 Empty

[Vrh] Go down
 
Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše
[Vrh] 
Stranica 18 / 39.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: