Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Migracije ptica

Go down 
+4
aquila
frzelin
CIBO
PSIHO
8 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Migracije ptica   Migracije ptica Emptysub sij 15, 2011 4:16 am

Svi mi ticari pratimo prirodu na ovaj ili onaj nacin,mene zanimaju seobe ,migracije u listopadu.Ogromna jata svih vrsta pica u to doba su se viđala u ovim krajevima.Toga više nema,ili vrlo malo,zašto je to tako?
Zebe su se hvatale i uzgajale,međutim druge ptice su nestale,a nitko ih nije dirao.
Otrovi po poljima,promjene klime,što je razlog?
Mnoge su vrste promijenile koridure leta,drže se sjevernije,ili uopce više ne migriraju u tolikom broju.
Zebe (finko),prije dvadestak godina tih ptica se moglo vidjeti preko stotinjak u jatu kako u listopadu neprestano lete prema jugu,jato za jatom.
Danas ga vidimo u vrlo malim jatima od par komada,iako ga nitko ne lovi i nikad ga nije lovio.

Što mislite?
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptysub sij 15, 2011 7:23 am

Pozdrav bariton, dobro si reka sve se je okrenulo u prirodi .Vidi kakvo je vrime sada oko kuča nema tića vidit , a dije ono prije kad smo lovili na dropu verdune!! Što se tiče koridora to se okrenulo već davno.Toćno tako drže se sjevernije (velika jata na Biokovu),paše nema a iovo malo otrovano.Znamo mi,zašt je to tako? Question Exclamation

Pozzzz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptysub sij 15, 2011 7:29 am

aj psiho....ajmo malo na chat...guštat ću te zvat psiho ode...
[Vrh] Go down
CIBO

CIBO


Broj postova : 227
Points : 245
Join date : 08.01.2011
Age : 62
Lokacija : SINJ

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptyned sij 16, 2011 3:55 am

PSIHO je napisao/la:
Pozdrav bariton, dobro si reka sve se je okrenulo u prirodi .Vidi kakvo je vrime sada oko kuča nema tića vidit , a dije ono prije kad smo lovili na dropu verdune!! Što se tiče koridora to se okrenulo već davno.Toćno tako drže se sjevernije (velika jata na Biokovu),paše nema a iovo malo otrovano.Znamo mi,zašt je to tako? Question Exclamation

Pozzzz

U nas prijašnji godina u Sinjskom kraju u svako doba bilo je tica di pogledaš a sad katastrofa moje mišljenje je da se malo obrađuje zemlja i da tice izbjegavaju to područje jer dok se orala zemlja ošebada bi bilo po njivan a sad ga nema ni za lika...... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptyned sij 16, 2011 10:57 pm

CIBO je napisao/la:
PSIHO je napisao/la:
Pozdrav bariton, dobro si reka sve se je okrenulo u prirodi .Vidi kakvo je vrime sada oko kuča nema tića vidit , a dije ono prije kad smo lovili na dropu verdune!! Što se tiče koridora to se okrenulo već davno.Toćno tako drže se sjevernije (velika jata na Biokovu),paše nema a iovo malo otrovano.Znamo mi,zašt je to tako? Question Exclamation

Pozzzz

U nas prijašnji godina u Sinjskom kraju u svako doba bilo je tica di pogledaš a sad katastrofa moje mišljenje je da se malo obrađuje zemlja i da tice izbjegavaju to područje jer dok se orala zemlja ošebada bi bilo po njivan a sad ga nema ni za lika...... Crying or Very sad

Poznanici kažu da gore priko slavonije,pa priko dunava i srbije lete ogromna jata,more stvarno bit da su se pomakli sjevernije,toplo je ,spize imaju pa se nemaju potribe spuštat niže.Ja isto mislim da je promjena klime glavni razlog,jer bi prije dvadestak godina u desetom misecu u polju nosili kape i bunde,a sad smo u kratke rukave.
[Vrh] Go down
frzelin

frzelin


Broj postova : 583
Points : 629
Join date : 13.01.2011
Age : 50
Lokacija : SPLIT

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptypon sij 17, 2011 1:08 am

Evo da malo i ja komentiran na ovu temu.Prije nešto više od pet godina dogodila se ista situacija kao i sada.Nigdje nije bilo jata većeg od 15 komada pa smo se svi zapitali disu ona jata kao šta su nekada bila.Eto nekada davo kada se tičarilo kroz 10 mjesec bila bi takva zima da bi morali grijat ruke na obližnjoj vatrici koja bi lagano gorila za spremanje marende.Osobno smatram da su se dogodile velike promjene vremenskih prilika.Evo gledajuči prošlogodišnji 10 mjesec vjerovali ili ne znao sam se doslovno skinut u kratke rukave.Takve vremenske prilike pticama selicama kao šta je grdelin i ostale zebe pogoduju im za ostanak na njihovim stajalištima duže nego inače prije migracije.Uz ove vremenske prilike smatram i pesticide ,čovjeka kao važan faktor u migraciji ptica.Samo kada pogledamo koliko su se gradovi proširili po nekadašnjim poljima gdje su ptice kada bi letjele ovim područima slječale na hranjenje i odmor sada su tu nikle velike zgrade.Zato smatram kako čovjek i priroda imaju veliki utjecaj na ovome našem području na migraciju ptica.
[Vrh] Go down
aquila




Broj postova : 44
Points : 52
Join date : 27.01.2011

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptypet sij 28, 2011 9:35 am

Ne baš tako davno prije pola moga dosadašnjeg života ,a sada mi je 35-ta u želandu se išlo na lokaciju današnje CC-one ispod groblja Lovrinca primjer 1,primjer 2 kompletna devastacija po mome mišljenj Žnjana,a evo izgled da če i Marjan,primjer 3 kompletno kaštelansko polje sada znano kao Grad Kaštela,a ove godine izgorija kozijak,primjer 4 golf tereni na TTTS-u kod Stobreča oduzeli močvaru,Podstrana izgorila i izgradila,Solin-Mravinci-karepovac se spojili itd.......itd.....ma kuda da tić prođe,di da nešto poide,popije,odmori kako je krenulo neš moč dici pokazat ni goluba ne divljeg več gradskog!Nekom drugom prilikom pokušat ču dati nekakva objašnjenja ma ima nešto i dobroga nije sve crno.POZDRAV SVIMA KOIMA JE I VRABAC TIĆ
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptyned vel 06, 2011 12:16 am

Evo je ucinilo lipo vrime,neka je tek pocetak drugoga,vec vrduni ronjaju po cempresima.
Ili su se vec vratili,ili nisu nigdi ni išli.
Vjerovatno ima i jednog i drugog.
[Vrh] Go down
Grga Zlatoper

Grga Zlatoper


Broj postova : 120
Points : 122
Join date : 27.01.2011
Age : 61
Lokacija : Split

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptyned vel 06, 2011 6:28 am

baritone,uvik si u điru osmatranja i osluškivanja...pazi na vratne žile... Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptypon vel 28, 2011 12:32 am

Vidim grdeline uz auto put,po pet-deset,valjda se vec polako vracaju,dio po dio.

Vrduni su vec poceli ronjat po cempresima,polako ali sigurno zima ide doma,a topliji dani dolaze,a s njima i promjene u prirodi. flower flower flower
[Vrh] Go down
F I N K O

F I N K O


Broj postova : 393
Points : 400
Join date : 17.01.2011
Age : 53
Lokacija : Komiža

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptypon vel 28, 2011 7:32 am

bariton je napisao/la:
Vidim grdeline uz auto put,po pet-deset,valjda se vec polako vracaju,dio po dio.

Vrduni su vec poceli ronjat po cempresima,polako ali sigurno zima ide doma,a topliji dani dolaze,a s njima i promjene u prirodi. flower flower flower
Pita si me jeli ima grdelina u preletu. Nikidan san učinia đir i mogu ti reč da ih ima po stablima i okolo po vali !
[Vrh] Go down
ivica

ivica


Broj postova : 198
Points : 199
Join date : 17.01.2011
Lokacija : 17. o9. 1976

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptypon vel 28, 2011 7:38 am

Je Koce vrime je došlo pomalo , danas je moj očak , iz dvora , doša u vrta , malo ija po vrtlu , jer ja fala bogu nisam vridan ko susjedi , pa nisam izfrezira i kumpire posadija , nego je sve puno maslačka i travine , posli je sletija na bajam i stidljivo se javlja i lagano se čulo veršice , pozzzzzz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptyned vel 05, 2012 8:10 am

Mislim da ce ovaj zimski udar pokrenit nove migracije ptica.Bit ce gušt prošetat

po livadama iduci tjedan, vidit šta nam je došlo sa sjevera.

Ornitolozima i ornitološkim suradnicima raj za prstenovanje ptica koje u normalnim

vremenskim uvjetima ne dolaze u naše krajeve
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptyned vel 05, 2012 9:03 am




Bog !!!



Bit će britanica, majora , zimovki , lugarina ---dobra prilika za

proširit vidike" !!!!


Salu2
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Emptypon vel 13, 2012 10:57 pm



Bog !!!!




Di si Jandrek kućo stara !!!



Salu2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Migracije ptica Empty
PostajNaslov: Re: Migracije ptica   Migracije ptica Empty

[Vrh] Go down
 
Migracije ptica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» prehrana ptica
» VELIKE IZLOŽBE PTICA
» Nove dimenzije prstena za uzgoj divljih ptica
» Uzgojna dozvola (rješenje za uzgoj zaštićenih vrsta ptica)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Ćakula (Brbljaonica)-
Forum(o)Bir: