Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Moda,mitarenje,mijenjanje perja

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Emptysri ruj 21, 2011 7:16 am

Nisam bija siguran di smistit ovu temu ali kako cesto zna bit problema prilikom mode,nisam puno ni falija

kad sam je poceja u "bolesti i problemi".

Svi znamo da je moda najvažniji događaj kod ptice jer o njoj ovisi cila iduca godina.Ako je moda bila brza

i bezbolna te ptice su u pravilu u dobroj kondiciji cilu iducu sezonu.Ako je moda duga i tegobna,nije dobro.

Moda u prvom redu ovisi o ispivanosti i kondiciji recimo grdelina.Grdelin koji je uredno i zdravo otpiva

top formu,uglavnom nema problema sa modom.Ja nastojim svoje toliko ispivat da više ne mogu ni zinit.

Drugim ricima,ne tiram ih u modu prije vrimena,a misto di mi cine modu je sasvim drugacije od onog di

su pivali.Moji grdelini u pravilu ucine modu u maksimalno 45 dana,vecina i manje.Kad im dođe vrime

skupim ih u malo hladniju i tamniju prostoriju sa vrlo kvalitetnom i raznovrsnom spizom.Svaki dan im ide

neko povrce koje ih "hladi" uz obilato minerala i salbuna.I obavezno mir i ne tramakavanje,ne diranje.

Jedino ne dajem nikakve kemije.

Ako imate neke savjete i iskustva, pišite.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Re: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Emptysub lis 08, 2011 9:13 am



Bog !!!



Evala ljudi -pade temperatura ,evo zime odjednom !!!!

što će biti sad sa ovima što su u po mode ???


Čudo jedno što je zafriškalo ode , a šijun da ne pominjem !!!!


Prvi puta san mora prozore zatvoriti !!!


Salu2
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Re: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Emptysub lis 08, 2011 7:43 pm

Moćun je napisao/la:


Bog !!!



Evala ljudi -pade temperatura ,evo zime odjednom !!!!

što će biti sad sa ovima što su u po mode ???


Čudo jedno što je zafriškalo ode , a šijun da ne pominjem !!!!


Prvi puta san mora prozore zatvoriti !!!


Salu2

Neće bit ništa sa njima, prominit će se u kratko vrime do kraja a i nije ovo neka zima nemoguća... čista normala, a i bilo je vrime...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Re: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Emptyned stu 27, 2011 12:15 am

Da li vam mladi grdelini pri prvoj modi minjaju sva pera

ili samo pera glave,prsi,leđa i mala pera na krilima.

U prirodi mlade ptice ne minjaju rep i letna pera,šta je logicno,nego

tek dogodine.

U cibi se zna desit da mladi prominu kompletno perje,ali vrlo ritko i to

jedino ako zapnu sa modom,pa u zakašnjenju bace sva pera (kod mene)

Ove godine kod izleženih nisam ima takvih problema,oblacili su se

pravilno,glavu,leđa i prsa a rep i letna pera nisu minjali.

Kod puno ticara sam zapazija da mladi ucine kompletnu modu u cibi,kod nekih

je to pravilo.

Mislim da to nije dobro i da je to nekakav poremecaj.
[Vrh] Go down
DOMENICO




Broj postova : 338
Points : 348
Join date : 01.02.2011
Age : 47

Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Re: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Emptyned stu 27, 2011 3:25 am

nije poremecaj nego su rane kovade. sve sta se izleze rano izmitari svo perje, a oni kasniji nemaju force jer ih i zima uvati dok su mlađi. ali nije pravilo, uglavnom je tako.
u principu mlade ptice sve minjaju tek nagodinu.
[Vrh] Go down
supergirl

supergirl


Broj postova : 32
Points : 32
Join date : 19.04.2012

Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Re: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Emptyčet kol 16, 2012 11:10 pm

alo ekipa Smile
evo samo ako ima ko volje da mi odgovori, ja mislin da je tić počeja minjat perje. prvo je presta pivat šta mi je bilo užasno čudno jer otkad ga iman nije se ugasija, osim dok spava Smile nekako se umirija i kako nisan imala pjeska stavljala san papir na dno ćibe pa je sve išćeprka taj papir. jel on to neko gnjizdo radi Very Happy totalno je šenija Very Happy
znači, jel to normalno za ovo doba da minja perje? jel mu triba kakav poseban tretman dok mu to ne prođe, spiza isl?
fala Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty
PostajNaslov: Re: Moda,mitarenje,mijenjanje perja   Moda,mitarenje,mijenjanje perja Empty

[Vrh] Go down
 
Moda,mitarenje,mijenjanje perja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Bolesti, problemi-
Forum(o)Bir: