Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next
Autor/icaPoruka
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 8:02 am

ovo vam je tipičan primjer od onome sta san ja pisa. kad čovik nema svoje JA, svoje UHO, nego mora slušat neke kvazitičare koji misle da je tić jedino dobar na tingul. ovo je primjer štetnosti tradicije di se bez ikakvog propitivanja prihvaća nešto kao sveto pismo.
ZASTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO?????????????????????????????????
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 8:51 am

Moram reagirati na ovo glupavo blebetanje g.Monstruma koji uvijek nešto piše ali na kraju ništa ne napiše.Po kojoj vi tradiciji učite grdeline?Zašto vi tražite ziju?Ili možda ne tražite.Zašto ste tako kivni i ljubomorni na stare splitske tičare i njihovu tradiciju a ne možete bez nje.Uvijek nešto rovarite protiv želande lova i Splita a veličate nekakve strane tičare i njihovo znanje.Čija su videa lova na you tubu,nisu splitska sigurno nego španjolska,italijanska itd.Oni taru sve što se kreće mrižama lipilom i svim što mogu.Ostavite se barkanja i diranja u Split i stare splitske tičare jer je vaše znanje o grdelinima ravno kokošjem prema njima i njihovom znanju.Ako je iko kvazitičar na ovom forumu onda ste to vi i to kvazitičar na kvadrat.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 9:54 am

Hahahahah, izgleda da san pogodio u sridu, u centar svjetske ticije! Pa evo gospon prava zijada, prvo se lipo predstavi da znam s kime iman čast pricat. Vidin da ste pravi mestar pa bi vas zamolio da mi objasnite vaše teorije i naravno uopće nesumnjam da mi i u praksi možete potvrdit vaše znanje. Idući vikend san u Splitu pa ako može volio bi da mi pokazete iz prve ruke kako izgleda jedan grdelin sa "pravom zijadom". Hvala unaprid
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 5:13 pm

Dobro jutro.

Živio Koce, evo reklo bi se par riči od mene.
Tija sam reči da se kod vas prihvačaju dva tipa fišča,
koji odudaraju u ispijevu svom.Jedan je specifičan svojim
recimo kolumbarem obrnutim u dubinu završetkom u nebo,
dok drugi koji me i povukao u laganu čakulu sasvim neprimjeren,
kratak,ka umiruči na izdisaj posljedni.Ali mene interesira kad je recimo
netko tako odlučio dali su svi ostali morali iči za njegovim odabirom.
Kod nas je nešto drugačiji pogled recimo demokracija svak svojim stavom,
samo svojim određivao je na( sluh )što je bolje od lošijeg.I kasnije u čakulama
između nas se ustanovilo da u biti svi vole duži fišč kao opravdani što duži,
pa bio ravni ili kolumbarski ali nek ima dužinu koja daje dojam ne presečenosti
recimo kratki,ubiveni.Opet se mislim kako se neko odlučio vrednovat kratkoču fišča.
Kod nas ima verduna dobri strila i zovova ali na žalost za mene kratkih ispivani fiščeva.
Postavljam pitanje zašto dugi fiščevi su odbačeni nazvani kalante,proliveni pa to bi
u nekom drugom slučaju dalo spoznaju da zijade od kolumbara su prolivene,kalante.
Ajde da nedužim ovo je samo mala izmijenična čakula.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 6:10 pm

Ja mislim da vi ne shvaćate bit tićarstva.Ja se ne bavim vrdunima ali jako dobro poznajem pivanje vrduna.Ja mislim da su stari tićari(splitski)odredili pjev vrduna isto kao i grdelina zato šta je on jako rijedak i nema ga kao takvog upuno u prirodi(a sad mislim i nikako bar šta se tiče grdelina)Vrduna s pristojnim strilama i zovovima a s kalante fišćom se može nać još jako puno u prirodi a s dignutim fišćom (i to jako dignutim i duboko zagrabljenim u početku) a da usput ima i odličan repertuar od ostalog pjeva(jako duge strile i jako dugi zov s što boljom bojom glasa )je jako teško nać u prirodi.Mislim da je to bija jedan od naj većih razloga zašto su stari tičari izabrali taj fišć a ne kalante i a da pravo rećem meni je i lipši dignuti a ne kalante jer mi lići kada tovar reve.Eto to je moje mišljenje a to se odnosi i na grdeline jer još uvik ima u prirodi grdelina šta tuku batude s malom vrđolom a nema s lipom zijadom i lipim pletivima
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 6:22 pm

Ne G.Monstrumo nego vi meni potvrdite vaše veliko znanje teorije i vašu veliku meštarsku poziciju.A ne pada mi na pamet sa vama uživo raspravljati jer mi je dosta vaših nerazumljvih i rugajucih postova i komentara na oba foruma a sve bez pokrića i dokaza.Vaše forumovanje se svodi na omalovaževanje onih koji vam se ne sviđaju i obrnuto.Dolazite u Split po porciju znanja i da nešto ponesete kući od kvazitičara je li?
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 6:48 pm

Ne druže, ne dolazim po znanje, iden malo vidit stare prijatelje, ali moga si se predstavit, reći tko si, makar da znam onako reda radi s kime iman čast!
Ti si meni otkrio kojem klanu pripadas, nisi ništa triba rec ali je meni sve jasno, znan odakle vitar puše. Ja volim kad covik je dovoljno "covik" da se ne skriva iza tipkovnice i ekrana, nego da stoji iza svojih rjeci makar bile pogrešne. Pošalji me u kurac, u pizdu materinu, pljuni me, opali plesku, napravi šta kod oces samo stoj iza toga svojim imenom a ne skriven.
Eto ti moj sokole, ja bi samo to od tebe tražio, da se predstavis, jer sam siguran da si u kalahariju svaku večer!
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 10:18 pm

dakle pravila su odredili prvi verduni koji su bili po ćibama bez obzira na njihov domet i kvalitetu... cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 10:57 pm

Živio Yogi.

Nadam se da ona rečenica prva je mala šala.Lipo sam te razumio
valda pričamo i mislimo na isti tip fišča.U tom vašem vrhunskom gviju
se nalazi obrnuti kolumbar s profundo propadanjem papodižuči u nebo u
kraju.To je OK.Ali drugi tip fišča o kojem govorim je jako kratak samo je
podignut u kraju.Reći ču dvi riči na kolumbar gvi,veoma je teško nači verduna
sa vrhunskim kolumbarom jake dužine u spoju jakih vrsta čurijadi i vrsta zovova
koji nisu kratki.Ma ako se ovo sve i posloži a verdun često zavrče pismu na vrhunski
kolumbar fišča on odudara o priči o pravom verdunu,znači pokaži ako več želiš(verdunu)
pozitivni fišč samo sa ispijevom recimo 20 posto u pismi,a dominiraj jakim
strilama i zovovima raznim večinom.Mislim da se tu slažemo bar u kraju ovog teksta.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 11:20 pm

Gigo pokušat cu koliko znam po pricanju starijih objasnit.

Tici su se u prvom redu gojili zbog želande,držali se u škuro da bi pivali u deseti misec.

Gledala se kod grdelina batuda ,citoca ,jako glas i da je lovac ,da ne tradije pod bošket.

Kod vrduna i ostalih tici isto tako,cak su kod vrduna pojedini stari vrdunaši imali vrdune

gojene baš po odvojenim pivanjima npr. vrdun o strile,vrdun o zova i vrdun o fisca.Sve se

radilo u pravcu što boljeg lova a vrsta fisca nije bila bitna.

U jednom se trenutku pojavio određen broj drugacijih ,suptilnijih ticara da ih tako nazovem,

na celu sa pok.Mariom Marasovicem koji su poceli donositi vrdune sa dignutim fiscima.

Naravno,kad su usporedili te vrdune sa onim šta imaju doma,malo po malo su splitski

vrdunaši poceli tražiti takve vrdune jer im je to bilo lipše

za cuti.Nisu svi naravno,jer je i dalje je bilo onih što ih nije bilo briga za fisc ,a tako je i dan

danas.

Ali vecina splitskih vrdunaša je pocela tražiti iskljucivo dignuti fisc a sve ostalo je bilo škart.

Što kaže Jogi,takvi su vrduni bili rijetki,pa su tim bili i traženi,jer se moralo sve poklopit,

jaki glas,bogate strile ,zovi i pravi dignuti fisc.Istih takvih vrduna ali sa kalante fiscom bilo

je na svakom kantunu, pa nisu bili interesantni.Mislim da se dignuti fisc iskristalizirao negdje

pedesetih - šezdesetih godina jer sam vec ja krajem sedamdesetih slušao takve vrdune u

Pere Galame,Borisa Rosandica,Joze Ozretica Kanona,Alujevica,Slavka Benzona itd itd.

Ti Gigo uvik uspređuješ fisc i zijadu,to u Splitu nema dodirnih tocaka ni usporedbi.Zijada

mora biti na kraju svake batude kad je tic u topu i mora klepat batude da bi bija odlican,

a vrdun može strilavat i zvat pet minuti bez fisca ali ga na kraju mora pravilno dignit,i opet

je taj vrdun odlican ako ima repertoar.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyned tra 07, 2013 11:27 pm

Gigo je napisao/la:
Živio Yogi.

Nadam se da ona rečenica prva je mala šala.Lipo sam te razumio
valda pričamo i mislimo na isti tip fišča.U tom vašem vrhunskom gviju
se nalazi obrnuti kolumbar s profundo propadanjem papodižuči u nebo u
kraju.To je OK.Ali drugi tip fišča o kojem govorim je jako kratak samo je
podignut u kraju.Reći ču dvi riči na kolumbar gvi,veoma je teško nači verduna
sa vrhunskim kolumbarom jake dužine u spoju jakih vrsta čurijadi i vrsta zovova
koji nisu kratki.Ma ako se ovo sve i posloži a verdun često zavrče pismu na vrhunski
kolumbar fišča on odudara o priči o pravom verdunu,znači pokaži ako več želiš(verdunu)
pozitivni fišč samo sa ispijevom recimo 20 posto u pismi,a dominiraj jakim
strilama i zovovima raznim večinom.Mislim da se tu slažemo bar u kraju ovog teksta.

POZDRAV.

Nisi Gigo u pravu,nema profundo propadanja ni kolombara.

Od najniže tocke fisc ide prema gore a zaustavi se u najvišoj tocki.

Znaci iz dubine(što dublje to bolje -kao bas profondo kod pivaca klape),kao pocetne tocke slova G ,pa uvis do zadnjeg slova I.

Kad bi slovima moga docarat bilo bi to ovako GVVVIIIIIIIIIII
[Vrh] Go down
lord189

lord189


Broj postova : 433
Points : 451
Join date : 21.02.2011
Age : 31
Lokacija : solin

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptypon tra 08, 2013 5:29 am

verdunaši hvala na objašnjenju cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptypon tra 08, 2013 5:56 am

Dobra večer.

Živio Koce pratim čakulu tvoju i ovaj opis kroz slova
vašeg fišča.Nadoveza bi se malo čakulom di primječujem
da sam ja možda malo krivo upoznat na opis toga fišča po
pogledu slova.Tijo sam reči da u komunikaciji sa jednim kolegom
koji štuje vaš fišč kad bi mi ga tio prikazat ispijevom na usta,stekao
bi se drugačiji dojam na slovima od ovih koje ste spomenuli.Pa bi
to oprilike proizašlo u opisu ispijeva na usta sa slovima GUUVVVIIII.
Tako da bi slovo U činilo tu muklost,profundo,gdje sam ja tio reči
recimo slovo U vuče nistrmo zatim se vrača u vrh vezuči uzase slova V ,
koja u kraju vezom vuču slova I u visinu.Slušali smo taj naj bolji snimak
i on bi nešto ovako kroz moj opis izgledao.Provaj ispivat sa slovom U ,koje
daje spoznaju na muklost glasa samo to slovo a kasnije druga slova su čisto
ispivana.Kažem opet ovo je čakula,nema prepucavanja.

POZDRAV.

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptypon tra 08, 2013 6:16 am

Može Gigo ,

kako ko prevodi ,

ali u pravu si.

Najbitnije je u svemu tome da taj fisc ne smi bit grez ,nego mora bit lipo ispivan

tečan,sa lakocom.Duboki bas u pocetku koji ide ka finim visokim završetkom.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptypon tra 08, 2013 6:27 am

Ja bi se slozio s jednom stvari da su oba tipa gvija ili fisca odlicna u najboljem izdanju.Ja se slazen da je splitski fisc odlican ali nemojte mislit da kolombarski nije.Vi mislite da je kolombarski fisc svudi oko vas kad pivaju verduni vanka ali nije nemojte se zavaravat to sta vi slusate vanka to nije ovo o cemu mi govorimo.On je isto rijedak u prirodi i ima ga isto na odredjenom podrucju.I opet na tom odredjenom podrucju nema ga svaki verdun eventualno 1 ili 2 ili nikako.Jednostavno ruku na srce oba gvija ili fisca su famozna u najboljem izdanju.
[Vrh] Go down
lubinko

lubinko


Broj postova : 74
Points : 74
Join date : 26.12.2012
Lokacija : BRAČ

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptypon tra 08, 2013 4:52 pm

Na Broču duperaju somo gviuuuuuuuuuuuu po pol ure somo to.Brž nidir imo i boji al vuda oko mene somo to.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 09, 2013 1:59 am

Živio Lubinko.

Par riči,svako misto skoro svako bogato je verdunima u večem
ili manjem omijeru.Ovde u ovom hobiju pogleda na kvalitet pisme
po mom pogledu borba je nači vrlo dobra verduna sa MIŽERNOM
upotrebom pijeva gvija.Znači da ga rijetko spominje a pod ono vrlo
dobro da u pismi bude zastupljen repertuoarom dupli do trodupli
čurijadi i bar dvi dobre batude,finese jako pristojne dužine,ali ne jih
samo spomenuti več pivati,ponavljati ne vezujuči na njih fišč.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 09, 2013 7:17 am

Dobra večer.

Par riči raspoloženih.
Danas sam starca u 13 g. iznio predvečer u limun,pera
mu pomalo izrastaju u kraj,bio se stuka, I zapiva je ne puno
ali 20 minuta zadovoljavajuče,meni puna srca,sa onim kolko
raspolaže.Palo je par vrsti čurijadi u ravnini od meze do tvrde
rašpe,ali udarno na finese 4 do 5 vrsti svaku nanizanu 7 do8 puta
pa u krug pristojnio ispivani dužina,zvonio je,reka bi ja more stat.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptypon tra 15, 2013 8:09 pm





Evo jedna enigma u ponašanju verduna 3-godca !!!


kad pojede masniju hranu (konoplju ,šafranku ) obavezno se naginje naprid i


vraća istu u kljun i maže nogu sa tim ,usput rečeno ta noga koju maže

je dosta tanja od druge !!Inače verdun je u odličnoj formi i uvjetima!!


Ajmo znalci,ja prepostavljam zašto to radi ??
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 16, 2013 1:07 am

Moćun je napisao/la:




Evo jedna enigma u ponašanju verduna 3-godca !!!


kad pojede masniju hranu (konoplju ,šafranku ) obavezno se naginje naprid i


vraća istu u kljun i maže nogu sa tim ,usput rečeno ta noga koju maže

je dosta tanja od druge !!Inače verdun je u odličnoj formi i uvjetima!!


Ajmo znalci,ja prepostavljam zašto to radi ??

Moćune prikane i Kućo Stara posto verdunasi spavaju EVO ja grdelinas da ti da odgovori...to je dokaz da je spreman za parenje 100 posto i tako radu i grdelini kad su spremni za jahanje
[Vrh] Go down
prava zijada

prava zijada


Broj postova : 185
Points : 185
Join date : 20.09.2012
Lokacija : SPLIT

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 16, 2013 1:56 am

Kad verdun vrača hranu to simulira hranjene mladih što može biti vrlo opasno po njegovo zdravlje jer ponekad povrača u hranilicu ili baketu ili hrani nešto drugo kao Npr svoju nogu.
Dogodi se da ne povrača vani nego puni svoju volju pa se inficira i krepa.To rade najviše očaci u ova doba kad osjete parenje a taj poremečaj nikad nije pozitivan i često dovodi do krepavanja.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 52
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 16, 2013 5:18 am

prava zijada je napisao/la:

To rade najviše očaci u ova doba kad osjete parenje a taj poremečaj nikad nije pozitivan i često dovodi do krepavanja.

Svaka čast prava zijada ,,, ..imao sam jedan slučaj sa jednim grdelinom koi je imao tad 5 god..i za vreme parenja sve bi vračao hranu i lijepio bi je na stapiču ili u zicu od čibe te bi je on jeo,, AL ja nisam znao o čemu se radi JASAM pomisliojo da mu se nesto zaglavilo od hrane u GRLO i mnogo sam se uplasio JER nisam imao nikad boljeg grdelina od njega ..i nije proslo ni 5 dana on mi krepava Sad Sad Sad nije mi bilo svejedno .....evo gospodin MOCUN je bas dobro ovo napisa da zna ponetko koi nije znao dosad za ovakav slucaj koi nisam ni ja znao do tada


poz mestri
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 16, 2013 7:10 am

Živio Močune.

Nebi puno mudrova več se u potpunosti
slažem sa Pravom Zijadom što je napisao.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptyuto tra 16, 2013 7:38 pm





E jebiga sad ste mi dali mislit Wink !!!!



Salu2


[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Emptysub tra 20, 2013 7:42 am

Dobra večer.

Živio Moćune,malo čakule dali si spojio par verduna
za parenje.U kolikom prostoru letilice jih pariš ,baš me
interesira sa kojim češ mužjakom pariti dali vodarom,
marčulincom ili iz želandre.Provaj jim omogućit ukoliko
možeš vajski abijent,da ujutro vidu i čuju buđenje drugih
tiča, da im i sunce može doprijeti na jedan dio letilice,lakše
če jim se i brže potaknuti nagon za parenje,nek je kofica
zamaskirana granama prirode kao malo skrita daje ženki
veću sigurnost i volju za parenje uz jaku hranu raznih zelenja
koja potiču nagon na parenje.Znam da ovo svak zna ali možda
pokoji detaljič bude koristan.

POZDRAV.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 31 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 31 / 33.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: