Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjev Vrduna

Go down 
+29
brabus
mig29
prava zijada
CIBO
pujdo
euzebio
DjordjeVet
angjello
Markan
enver
Tic_Bal.
omiška stina
gare
DARKO-M
sole
Gigo
F I N K O
KOBAC
ĐEKO
MONSTRUMO
arboret
YOGI
bošket
Moćun
lord189
PSIHO
Škuri tić
vrca
frzelin
33 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 23 ... 33  Next
Autor/icaPoruka
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptysub lip 30, 2012 10:34 am

Aha, znači moguće su sve kombinacije i da stari minja pismu.To je već nešto.Sićan se nazad par godina ima san dva verduna, prosječna, ništa posebno, izlazili su iz čibe i slijećali na ruku i jeli suncokret iz ruke i dobijen ja na poklon malog žutog verduna.A šta je bio ružan, bez repa ,jedno pero u kupe drugo u špade, mala glava, a nikakav.Al kad san ih sta širit, odma san nakon par dana vidio da je verdun vanserijski.Ovi su pivali al mu nisu mogli parirat. On je piva tako snažno i čisto, za notu veću i jaču od njih.Strila na strilu bogate taktovima pa na kraju ono đon đon đon, čak kratko lilili, fišć odoli put gori.Moga san ga satima slušat.Ne znan zašto,vjerovatno jer san tada ima 20 -ak grdelina,pa nisan moga sve pratit, sva tri san poklonio jednom prijatelju, koji kad bi me vidio uvik bi ih spominja.Njemu ih je bilo ža i pustio ih je u prirodu.I priča mi je baš za njega da je osta blizu kuće i da ga je misecima gleda dalekozoron kako cipa na cimpresu.Uvik kad me vidi govori, ono je bilo čudo,čudo!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptysub lip 30, 2012 4:54 pm

Ej momci,

svaka vam cast na postovima cheers
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 1:59 am

Dobar dan svima malo bi pokrenuo čakulu koja nas sve prati ili je pratila kroz naš rad i uzgoj tiča.Tema na koju če se nadam se još koji pojedinac uključit datom pišučom izjavom iz svog osobnog iskustva.Glasi ovako(učestalo nas pračenje vrsta bolesti i načini lijećenja)kod starijih i mlađi tiča.Evo ja sam se borio spašavajuči dva mlada verduna iz četvrte kovade koji su tek nakon četri miseca oboljeli.Primjenjivao sam a bio prisiljen pet terapija lječenja svako 25 dana uvijek koristeči upaljenu žarulju (uz njih) po cilu noč i dan DOSTA VAŽNO.Nebi ja ovo radio da nisam ih čujo a pogotovo jednog od njih di je odma iša pismom u 5 brzini ,ponavljanje samih batudi nakon tri miseca starosti.Nažalost taj mi je otišao ali kad bi ga vratio u život odma je piva.Radio sam sa preparatom zvani BAJKOKS terapije ,sime ne puno masno dava obavezno suvi gorčik dava i ugljen od masline i aktivni.Bolest kod verduna poznata svim verdunašima a ČESTA zvana BUBAK,nadam seda če se koji meštar uključit svojim datim znanjem iz iskustva.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 3:34 am

Ja ti Gigo mogu prinit neka iskustva starijih splitskih vrdunaša.

Kad vrduni nisu bili u pjevu velik broj im je davao 70% prosa ,a ostalo mišanca .

U pravilu su hranjeni laganom hranom upravo zbog sklonosti debljanja i probavnih bolesti.

Kad bi ih dizali u top formu,odnosno dan prije lova,dali bi im koje zrno konoplje.

Mladi su bili posebno osjetlijvi na bubak u to doba,vjerovatno bi sad to bili puno manje jer

je sve napredovalo,ali totalno lagana hrana im je bila zakon za vrduna.

Još nešto u svezi pjeva .

Grdelina možeš širit pa ne širit ,to mu nece toliko naškodit,može ga se ponovno vratit na

batudu i sa prekidima u širenju.

Vrdun je tu problematican,

on je fantasticno mocan pivac kad se digne u top formu,ali tada traži punu pažnju,

širenje svaki dan na otvoreno i po mogucnosti di ima vrduna.

Ako ga se prekine u tom pjevu sa par dana ne širenja,lako se desi da popusti u špiritu

50% ,i da ga se više ne može vratit u pravu top formu.

To se događalo splitskim želandurima kad bi ih prekinulo par dana kiše i grubog vrimena ,

pa ne bi mogli sa ticima u polje.Grdelin ne bi ni osjetija,nastavija bi pivat kada ništa nije

bilo,a vrduni bi potonuli,neprepoznatljivi po pjevu od prije par dana.

Jako osjetljiva ptica,

jedino im je majcinski instikt jako izražen,cak i kod muških.

Friško uhvaceni ocak bez problema ce hraniti mlade vrdune u letilici koji nisu njegovi.

Zato Gigo svaka cast na uzgoju vrduna.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 4:15 am

Hvala Gosp. Koce na vašem pisanju posta.Što se tiče donjeg dijela vašeg pisanog posta to mi je poznato iz osobnog dugotrajnog iskustva i mene nekad prije je tisuče zora dočekalo na baku.Ali molio bi ako vi ili neko drugi zna nešto za mene možda novo po pitanju novih preparata načina i primjena,koji su se pokazali uspiješno na liječenju mlađih pa i starijih tiča po pitanju bolesti (bubak a i sušica) preciznijim opisom.




Pozdrav od GIGE.

HVALA UNAPRIJED I NA MANJU NOVIJU SPOZNAJU LIJEČENJA.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 5:11 am

Pozzz svima!
Dugo me nije bilo ali pratim vas,čitam.Bilo je puno prilika da reagiram na neke tvrdnje i komentare,ali nisam ,jer sam ovako mirniji i ne ulazim u nikakve konflikte.Tičari su zafrkani ,sujetni i lako stvoriš neprijatelja.A zašto?
A danas mi baš dosadno,klima dobro radi,vani mi se ne ide pa mogu napisat par riči.Osim toga tema je recimo neutralna ,pa se neću nikom ni zamirit.
Poznato je da su mladi vrduni osjetljivi na crijeva(bubak).Naročito u periodu kad čine prvu modu.A kosirica,sušica je samo popratna pojava a ne neka druga bolest.Pticu muče crijeva i ona postepeno slabi,mršavi i nastane kosirica.To je ona zadnja faza bolesti i teško ju je više u potpunosti izlijećiti.Inače nisam pristalica liječenja takvih bolesti.U večini slučajeva bolest se vraća,ptica izgubi prirodni imunitet ,a stalno je kliconoša i potencijalna opasnost za druge.Zato sam samo za liječenje ptica koje su visoke klase i ne mogu se nadoknaditi.A ko će ih dati???Tako ,'po meni, liječenje gotovo u potpunosti otpada.A prevencija je nešto sasvim drugo.Tu se može puno više napravit.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 5:32 am

Kokcidioza --- toliko toga već napisano , biljni pripravci

na bazi noćurka!!! Nigela sativa itd itd .. nije sve u kemiji!!!


Salu2
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 5:36 am

Pozzzz prijatelju Fredi!!!! Bas mi je drago da si prisutan makar duhom! Smile šta ti bi sa onim GMo grdelinima šta si reka da ucis? Bas me zanima kako je to finilo!?
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 6:09 am

MONSTRUMO je napisao/la:
Pozzzz prijatelju Fredi!!!! Bas mi je drago da si prisutan makar duhom! Smile šta ti bi sa onim GMo grdelinima šta si reka da ucis? Bas me zanima kako je to finilo!?

Ma nije finilo!Tek je počelo!
cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 6:36 am

E da.Šjor Gigo!
Za vrijeme davanja antibiotika ili vitamina nikako davati ugljen!Jer djeluje kontraproduktivno.

prevencija

esb30% 1 gram na litru 5 dana najmanje dva puta godišnje
nakon toga multivitamin koji sadrži vit.K (mutavit)

baycox isto

tako sam ja dava i pokazalo se dobro

Za eventualno liječenje utrostručiti dozu.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 7:51 am

Dobra večer svima Gosp.Fredi hvala lipo od vas na pisanoj informaciji amo reči tako i ja sam tu da nešto(naučim) nadopunim sebe a pogotovo ovo sa ugljenom.Ako vam je u mojim pisanim postovima nešto i čudnovato amo reči nesmisleno ,slobodno me zapitajte a ja ču provati pojasniti svoja pisana mišljenja.ZATO I SLUŽI FORUM. A budite sigurni nečemo se zavadit bez obzira da i imamo različita mišljenja,jer i to je normalno.



Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 8:49 am

Iman ja jedno pitanje,iman jednog verduna zdrav je,nema sušicu ni bubak ali proljev sivkasto bijeli non stop i nepije puno vode.Davao san pro-life ali ne pomaze.Dali itko zna kako zaustavit to?Hvala unaprijed
[Vrh] Go down
Tic_Bal.

Tic_Bal.


Broj postova : 859
Points : 865
Join date : 18.01.2011
Age : 53
Lokacija : NICAZE OGRANAK-GLATKA-ZIJADA

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 9:31 am

Evo da se nadovezem poslje preventive nije lose dati Linex Baby 3-4 dana ima ga svaka apoteka( daje se djeci kada dobijaju anti biotik ).

Evo skuri mozes dat linex baby sigurno ce pomoci.

pa.Obicna preventiva terapija traje naj manje 15 dana ( 5-6 dana preventiva, 2-3 dana voda,3,4 dana linex,3-4 dana multivitamin)
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 9:37 pm

Najbolje bi bilo tog verduna puštat ća ,jer vanka će on

nać što mu triba (iako ne mora značiti jer ove boleštine što dobiju

ptice u uzgoju ne virujem da su ove u prirodi ikad i čule za njih)


Salu2
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 9:45 pm

Ako netko hrani verdune sa ovom hranom ::škajola 40%,perila
bijela 20% ,cikorija,salata bijelai suncokret 10%, konoplja 4%,

divlje sjeme5% ,niger 4%,noćurak 3%, granule 7 %,lan 5% kamenice (ljuske)

2% !!! neka napiše nešto korisnoo ishrani verduna !!!

Salu2
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptyned srp 01, 2012 11:55 pm

Tic_Bal. je napisao/la:
Evo da se nadovezem poslje preventive nije lose dati Linex Baby 3-4 dana ima ga svaka apoteka( daje se djeci kada dobijaju anti biotik ).

Evo skuri mozes dat linex baby sigurno ce pomoci.

pa.Obicna preventiva terapija traje naj manje 15 dana ( 5-6 dana preventiva, 2-3 dana voda,3,4 dana linex,3-4 dana multivitamin)
Fala lipa na pomoci.Probat cu.Pozdrav
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 12:10 am

poz dečki

ja moim posle preventive dajem OLIGOVIT ..-mulitivitamine ... ...ja ovo kupujem kod veterinara .ima boca od 100ml al ja uzimam jednu malu dozu od 10ml u špricu i i tri kapi u poilicu 5 dana u mjesec
[Vrh] Go down
omiška stina

omiška stina


Broj postova : 40
Points : 40
Join date : 24.06.2012

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 1:35 am

Najbolji lijek za verduna je luk.Sitno ga narižeš i staviš mu u šešulu.Meni ga svi jedu,neke je čak vratio iz vječnih lovišta.Ako slučajno neće, možeš mu napravit čaj od luka tako da zagriješ vodu i kad proključa kratko ubaciš luk koji si prethodno zgniječio.Dobra stvar jer je to prirodni antibiotik ne uništava metabolizam a uništava bakterije.Ja verdune hranim mišancom.Zimi,subotom list zeleni, nediljom mu dam jaje.kad ga dižen u pismu tri puta sedmično jaje i zelen naizmjenično.Neman ovih problema sa padanjem u pismi.Sad ih znan po dva dana ne širit i opet pivaju.Oko kuće ima verduna, možda zato.U prirodu ih ne iznosin....poz.
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 1:40 am

Ovo za luk je potvrđeno :: niti jedan iole ozbiljan ptičar

u Italiji .Španjolskoj..... ne priskače luk u preventivi i liječenju ptica!!

Ima jedan još bolji sistem za spraviti infuziju " od luka o tome drugi put!!


Salu2
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 2:01 am

Dobar dan svima evo ovo je lipo kad se jedan drugog nadopunjuje korisnim informacijama.

Kad se naniza viš pisanih postova u pogledu pomoči tiču.


Sigurno če ovdije svak po nešto primjeniti kod preventive ili liječenja tiča.


S toga se ja ZAHVALJUJEM svima na pojedinim informacijama.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 5:01 am

Dobar dan evo za gosp. Đeku dao bi jedan zakašnjeli amo reči u vidu odgovora iz mog pogleda.Misli se na pisanje vašeg posta pod brojem prijašnjim 19 , a za vas možda malo čudnovato da kod grdelina na veliki broj nikad niste čuli par istih pijevova , dok kod verduna jeste.U svim manjim ili večim mistima gdje se nije diralo (ČEŠLJALO) moglo se ili može se nač kod par tiča iste zajednice krug zatvoreni iste pisme ili izmiješane istih dijelova pisme.To se dakako odnosi na grdeline zatim verdune a i dosta kod drugih vrsta ptica koje mi ne pratimo (hranimo).Ja sam se susrečao sa slučajevima gdje je pisma manje više ista kod par tiča iste vrste bilo verd. ili grde.A sad bi se malo nadoveza na riječ vašu za verdune po vama rečenu ĐABELEBAROŠ ne razumim je ali ako ne griješim pari mi ponizna .S obzirom da volim verdune kao tice provat ču jih obranit amo reči odbacit tu riječ.PRIMJER.Zamislite da ja jednom fetivom Spličaninu ubacim koji izraz riječi neprimjeren za ticu zvana FAGANEL samo zato jer ih ja ne hranim i ne pratim njihovu pismu vezanih batudi.Za njih bi to bilo neprihvatljivo da se ponizi taj tič i stoga sam morao stati u obranu tiča zvani VERDUN.

Pozdrav od GIGE gosp. Đeku.
[Vrh] Go down
ĐEKO

ĐEKO


Broj postova : 731
Points : 729
Join date : 12.02.2012
Age : 53
Lokacija : Skopje MK

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 5:48 am

poz doktore GIGO

ona riječ ĐABELEBAROŠ se odnosilo za jednu osobu a ne za vrduna .a za verduna sam napiso da je za mene osobno SEZONAC,a zašto sezonac ,,,pa zato što ona bar za mene pjeva samo kad je vreme parenja .inače pre parenja dal ona pjeva ko što pjeva za vreme parenja NE jasam hteo da ih usporedim sa GRDELINOM e to je bilo GOSPON GIGO.....inače daleko bilo da ja ponižavam netkog ko čuva i neguje VRDUNE ,,nek svak uživa u ono što mu paše na dušu ..

inače ko dečak sa VRDUNIMA se sanjima zaebavao sve dok nisam susreo kralja SKORO svih ptica GRDELIN king king opet kažem nek svako uživa u ono što mu paše na dušu

POZDRAV GOSPODINE GIGO
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 6:23 am

Živili ovo sam bio samo spomenuo u vezi one riječi Gosp Đeko da tici dam krila a vidim falio sam broj upisanog posta jer broj je drugi pod postom broj 10 . a ne 19.Onda sam ja kako vi kažete krivo razumio kome je riječ misleči na što upučena.


Pozdrav od GIGE gosp. ĐEKU.
[Vrh] Go down
Škuri tić

Škuri tić


Broj postova : 203
Points : 204
Join date : 03.03.2011

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 8:30 am

ĐEKO je napisao/la:
poz doktore GIGO

ona riječ ĐABELEBAROŠ se odnosilo za jednu osobu a ne za vrduna .a za verduna sam napiso da je za mene osobno SEZONAC,a zašto sezonac ,,,pa zato što ona bar za mene pjeva samo kad je vreme parenja .inače pre parenja dal ona pjeva ko što pjeva za vreme parenja NE jasam hteo da ih usporedim sa GRDELINOM e to je bilo GOSPON GIGO.....inače daleko bilo da ja ponižavam netkog ko čuva i neguje VRDUNE ,,nek svak uživa u ono što mu paše na dušu ..

inače ko dečak sa VRDUNIMA se sanjima zaebavao sve dok nisam susreo kralja SKORO svih ptica GRDELIN king king opet kažem nek svako uživa u ono što mu paše na dušu

POZDRAV GOSPODINE GIGO
Đeko tradicija ticarstva koja traje bog zna koliko godina nije bila zamisliva bez verduna.Svaki ticar staroga kova je ima paket grdelina i paket verduna takorec grdelin i verdun oba kralja skupa samo sta se vrimena minjaju stari ticari odlaze pa tako verdun polako pada u zaborav i to je "ZALOSNO".Dolaze kojekakvi projekti,cd-i itd sve to skupa je lipo ali to nije ticarstvo.Svi ti cd-i i te neke sheme nestanu kad meni grdelin ili verdun sastavi u sumrak ili u zoru.Kad se cuju ocacki glasovi.Ne moze se protiv prirode.Stime san vam sve reka.I jos nesto pravi verdun kad se digne u špirit nemoze ga grdelin nikako nadmasit a kad piva kako triba zemlja se trese!!!Pozz Đeko
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Emptypon srp 02, 2012 8:42 am

Heheh bravo skuri tiču, nekada su ticari cjenili "pjev" ptice bilo grdelina bilo verduna, a danas.........danas se cjeni da što kraće i šta tise da piva, ko harz roleri hahahaha
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjev Vrduna - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Pjev Vrduna   Pjev Vrduna - Page 14 Empty

[Vrh] Go down
 
Pjev Vrduna
[Vrh] 
Stranica 14 / 33.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 23 ... 33  Next
 Similar topics
-
» ŠIRENJE VRDUNA
» MUTACIJE VRDUNA
» PJEV FAGANELA
» Pjev Lugarina
» Spanski pjev

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: